zorac vs lato - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-02, 10:49   #1
sylvia29
Przyczajenie
 
Avatar sylvia29
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 22

zorac vs lato


witajcie!

czy moge spokojnie uzywac zoracu teraz, stosujac na dzien filtry 50+...nie opalajac sie, ale tez nie chodzac kanalami http://pretty.wizaz.pl/forum/images/...ns/1_jezyk.gif

pozdrawiam
sylvia29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 13:26   #2
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: zorac vs lato

Przejrzyj ten watek

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=189315

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=1#post4688927

Sama nie zdecydowalam sie na Zorac i raczej tego nie zrobie ale wydaje mi sie,ze najlepsza pora jest okres jesienny tymbardziej,ze obecnie moze byc roznie z pilnowaniem sie i przestrzeganiem wszelkich zasad filtrowych
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 13:27   #3
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: zorac vs lato

teoretycznie tak a praktycznie odpuściłabym sobie zorac do jesieni, filtruje sie codziennie i przepisowo a jednak jak byłam jakiś czas temu nad wodą to bardzo delikatnie musneło mnie słońce także myslę że lepiej nie ryzykować i poczekać do wrzesnia - pażdziernika, ja przynajmniej odpuściłam sobie restinoidy na czas letni. Po za tym trzeba tez pamietać że filtry całkowicie nie blokuja promierni słonecznych.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 12:04   #4
jonajona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 122
Send a message via Skype™ to jonajona
Dot.: zorac vs lato

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
teoretycznie tak a praktycznie odpuściłabym sobie zorac do jesieni, filtruje sie codziennie i przepisowo a jednak jak byłam jakiś czas temu nad wodą to bardzo delikatnie musneło mnie słońce także myslę że lepiej nie ryzykować i poczekać do wrzesnia - pażdziernika, ja przynajmniej odpuściłam sobie restinoidy na czas letni. Po za tym trzeba tez pamietać że filtry całkowicie nie blokuja promierni słonecznych.
Za kilka dni mam wyjazd nad morze, na co dzień siedze w biurze ale własnie ze wzgledu na ten nieprzewidziany wyjazd, juz przestałm uzywac retinu. Nawilżam się teraz co noc, by wszystkich porazić piękną, promienna cerą
__________________
Joanna
jonajona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 18:16   #5
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: zorac vs lato

Cytat:
Napisane przez jonajona Pokaż wiadomość
Za kilka dni mam wyjazd nad morze, na co dzień siedze w biurze ale własnie ze wzgledu na ten nieprzewidziany wyjazd, juz przestałm uzywac retinu. Nawilżam się teraz co noc, by wszystkich porazić piękną, promienna cerą
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 19:25   #6
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: zorac vs lato

ja dwa lata pod rząd używałam Zoracu 0,1%, w to lato używam atredermu
Nie robie żadnych przerw, jedynie zmniejszam ewentualnie częstotliwość ( atrederm - stosuje raz w tygodniu)
Stosuje sumienie filtry, nie opalam się 9 bo nie lubie ) noszę czapki. Nic mi nie zaszkodziło...plam nie mam, ale z drugiej strony twarz nie opaliła mi sie ani w tym roku ani w latach ubiegłych nawet odrobinę, więc chyba dobrze ją chronie.
Podobne pytanie pojawiało się juz pare razy w różnych wątkach i ogólnie mówiono, ze mozna stosowac retinoidy w lecie pamiętając o filtrach, a większość dziewczyn rezygnowało z nich jedynie z przyczyn technicznyc (np wyjazd na wakacje i brak czasu)
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 19:38   #7
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 482
Dot.: zorac vs lato

Zoracuję się od wiosny, skończyłam 0,05 i od ubiegłego tygodnia "weszłam" z 0,1. Dużo mocnych fotostabilnych oczywiście filtrów, b.ciemna karnacja, prawie ostatni fototyp+ogólne unikanie nasłonecznienia i mam nadzieję, że nie narobię sobie kłopotów. Wiek zdecydowanie potrzebujący retinoidów, więc nie odmawiam też latem
mex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-01, 17:14   #8
Miirabella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: zorac vs lato

Mi właśnie tydz. temu dermatolog ( b.dobry) przepisał zorac 0,5, ze względu na stan cery ( do tego łykam jeszcze tetralysal), byłam trochę zaskoczona bo "zorakuję" się od lat, ale jesienią i zimą, a tu taka kuracja na lato (ale nie ma innej rady). Mam tylko pamiętać o stabilnych filtrach 50+(od lat stosuję te z biodermy i uriage), nie wylegiwać się na słońcu i w solarium oczywiście(czego i tak nie robię, bo lubię swoją bladą skórę), ale poza tym mogę spokojnie chodzić po świecie . Częstotliwość stosowania 1-2 x w tyg, w zależności od reakcji skóry.
Miirabella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:13.