Rozstępy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-07, 15:14   #1
Moonisiaa19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2

Rozstępy


Witam. Mam problem. Na mojej skórze w okolicach ud i pośladków pojawiły sie rozstępy. Pragnę zaznaczyć, że nie jestem w ciąży, na dodatek mam 19 lat i przy wzroście 172cm waże 58 kg. Fakt że ostatnio troche przytyłam, ale nie nie wiecej niż 3-4kg. Prosze o rade jak sie ich pozbyc, gdyż wyglądają one mało estetycznie.
Moonisiaa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 16:16   #2
lipiec
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 014
Dot.: Rozstępy

Idź do dermatologa, zapisze Ci maść lub płyn . Niestety, ale walka z rozstępami jest długa
__________________

lipiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 17:20   #3
marzen_i_a
Przyczajenie
 
Avatar marzen_i_a
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków... prawie
Wiadomości: 2
Dot.: Rozstępy

Hej byłam ostatnio na konsultacji w sprawie usunięcia rozstępów i dowiedziałam się, że usunięcie ich z bioder, zewnętrznej i wewnętrznej strony ud kosztowałoby około 5 tysiący za jeden zabieg... prolem w tym, że takich zabiegów musiałabym mieć 5 więc wydatek bagatela 25 tysięcy zł Najgorsze, że rozstępy mam jeszcze na ramionach, biuście i pod kolanami. Pocieszam się tym, że długie sukienki są modne w tym sezonie
marzen_i_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 17:37   #4
Moonisiaa19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2
Dot.: Rozstępy

Nie wiem jak w ogóle jest możliwa sytuacja, że nie będąc w ciąży mam rozstępy. Trudno chyba wybiore się do tego dermatologa, ale to dopiero po maturze No nic i tak musze iśc z problemami z trądzikiem. Dzięki bardzo, jednak jakby któras znała sposoby aby chociaż troche zmniejszyć te rozstepy to proszę o radę
Moonisiaa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 17:45   #5
marzen_i_a
Przyczajenie
 
Avatar marzen_i_a
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków... prawie
Wiadomości: 2
Dot.: Rozstępy

Polecam najzwyklejszą oliwkę dla dzieci, bo zawiera witaminę E i F a te są niezbędne dla dobrej kondycji skóry, łykam też tran bo słyszałam że znakomicie wpływa na skórę. Do tego peelingi, szorstka rękawica i masaż. U mnie rozstępy pojawiły się w trakcie dojrzewania, miałam jakieś 14-15 lat i nawet nie wiedziałam co to są rozstępy. Myślałam, że to zejdzia... było tylko gorzej W tym roku, skoro na laser mnie nie stać, zaopalam je bo w zeszłym roku zrobiłam to i nie odznaczały się tak bardzo jak przy jasnej skórze. Tak więc do boju dziewczęta o piękną skórę!
marzen_i_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 19:57   #6
khloe_
Zadomowienie
 
Avatar khloe_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: warsaw
Wiadomości: 1 278
Dot.: Rozstępy

Ciąża to nie jedyny powód rozstępów, fakt, że wtedy skóra jest najbardziej rozciągana, ale jeśli nawet w młodym wieku dobrze nie dbamy o elastyczność i nawilżenie skóry to niestety przy nawet nie wielkim wzroście wagi mogą one powstawać. Ja mam teraz 20 lat i rozstępy na pośladkach po zewnętrznej stronie, a powstały już ho ho z 5 lat temu bo zawsze byłam mega chudzielcem, a wtedy jakoś szybko przytyłam no i się porobiło. Mam żal do siebie, że nie używałam nigdy wcześniej balsamów, ale nawet nie wiedziałam, że jest coś takiego jak rozstępy i jak im zapobiegać! Myśle, że jest to też kwestia genów, czytałam gdzieś, że jeśli nasze mamy po ciąży nie mają rozstępów to nam raczej też to nie grozi, ale na pocieszenie powiem Ci, że to się rzadko zdarza i niestety większosć kobiet nie może ich uniknąć Także nie ważne czy młoda czy stara, chuda czy grubsza (ja mam 180cm wzrostu i waze jakies 55kg wiec widzisz....) każda moze miec rozstepy..
__________________
'there are things that we don't want to happen but have to accept. things we don't want to know but have to learn. and people we can't live without but have to let go.'



khloe_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 12:58   #7
201804171603
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 965
Dot.: Rozstępy

Pytanie czy rozstępy są jeszcze fioletowe/czerwone czy już białe? Bo jeżeli to pierwsze możesz się jeszcze ratowac maściami bądź balsamami- coś na pewno znajdziesz no i oczywiście peelingi. Jeżeli rozstępy są już białe to usunąc całkowicie się ich nie da. Ja walczę z takimi peelingami, szorstką rękawicą i balsamami- ale wiadomo zmniejszam tylko delikatnie ich widocznośc, bo całkowicie ich usunąc się nie da
201804171603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-10, 11:56   #8
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Rozstępy

Cytat:
Napisane przez Moonisiaa19 Pokaż wiadomość
Nie wiem jak w ogóle jest możliwa sytuacja, że nie będąc w ciąży mam rozstępy. Trudno chyba wybiore się do tego dermatologa, ale to dopiero po maturze No nic i tak musze iśc z problemami z trądzikiem. Dzięki bardzo, jednak jakby któras znała sposoby aby chociaż troche zmniejszyć te rozstepy to proszę o radę
Ale nic w tym dziwnego.
Rozstępy mogą pojawić się z powodu przytycia, problemów a hormonami, niedoboru cynku czy krzemu, a możesz po prostu mieć do nich skłonność.
Jeśli rozstępy są jeszcze czerwone/czerwononiebieskie, to kosmetyczka może pomóc Ci usunąć je, ale jeśli są białe, nic nie usunie ich w 100%, chyba że chirurgiczne ich wycięcie.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 13:05   #9
Alecia Knowles
Raczkowanie
 
Avatar Alecia Knowles
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 39
Dot.: Rozstępy

Ja mam rozstępy na piersiach bo się zbuntowały i sporo urosły w krótkim czasie.. Mogę Ci polecić Pharmaceris krem na rozstępy - zapobiegawczo żeby nie było nowych.. oliwkę jak najbardziej najlepiej na mokrą skórę bo wtedy jest bardziej skuteczna- nawilża, natłuszcza. U mnie się sprawdza mam skórę gładką jak nigdy. a na rozstępy i blizny polecam CONTRATUBEX jest rewelacyjny.. wiem z doświadczenia, że naprawdę działa. Jak byłam mała to rozwaliłam sobie głowę- 3 szwy na środku czoła.. ale mama mnie pilnowała z contratubexem codziennie kilka razy może z 3 miesiące i dzisiaj blizna jest trochę widoczna, wiadomo- nie zniknęła, ale trochę podkładu i wcale jej nie widac. Zaczęłam go stosować na rozstępy, jestem pewna, że pomoże. Cena jest niestety trochę kosmiczna bo za tubkę 50g żelu zapłaciłam 55 zł. Ale warto. ( na szczęście jest bardzo wydajny)
Ps. Cepan to niby polski odpowiednik contratubexu, ale mało skuteczny moim zdaniem. I przy tym śmierdzi jak cebula.. Nie polecam
Alecia Knowles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:28.