Nowy York - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-23, 16:29   #1
izka12321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Smile

Nowy York


Witam. Mam do was pytanie. Czytałam wątek o NYC na tym forum, lecz postanowiłam stworzyć nowy. Przechodząc do konkretu za równy miesiąc wylatuję do szkoły ( tzn. na kurs j.angielskiego). Będę mieszkać w Tarrytown. Mój problem tkwi w dojazdach. Wiele z was na pewno mieszka w NYC i będzie wstanie mi pomóc. Jaki środek transportu najbardziej się opłaca? Czy są jakieś dzienne karty na metro czy autobus ? Ile wynosi koszt?
Gdzie można zakupić bilety ?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Jeżeli ktoś miał styczność z Tarrytown bądź tam mieszka proszę napisać jakie są wasze wrażenia.

Pozdrawiam.
izka12321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 10:37   #2
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Nowy York

Cytat:
Napisane przez izka12321 Pokaż wiadomość
Witam. Mam do was pytanie. Czytałam wątek o NYC na tym forum, lecz postanowiłam stworzyć nowy. Przechodząc do konkretu za równy miesiąc wylatuję do szkoły ( tzn. na kurs j.angielskiego). Będę mieszkać w Tarrytown. Mój problem tkwi w dojazdach. Wiele z was na pewno mieszka w NYC i będzie wstanie mi pomóc. Jaki środek transportu najbardziej się opłaca? Czy są jakieś dzienne karty na metro czy autobus ? Ile wynosi koszt?
Gdzie można zakupić bilety ?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Jeżeli ktoś miał styczność z Tarrytown bądź tam mieszka proszę napisać jakie są wasze wrażenia.

Pozdrawiam.
A dlaczego nie zadałaś pytania w wątku o NY? Przecież tam by Ci szybciej udzielono odpowiedzi:/
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 20:23   #3
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Nowy York

Cytat:
Napisane przez izka12321 Pokaż wiadomość
Witam. Mam do was pytanie. Czytałam wątek o NYC na tym forum, lecz postanowiłam stworzyć nowy. Przechodząc do konkretu za równy miesiąc wylatuję do szkoły ( tzn. na kurs j.angielskiego). Będę mieszkać w Tarrytown. Mój problem tkwi w dojazdach. Wiele z was na pewno mieszka w NYC i będzie wstanie mi pomóc. Jaki środek transportu najbardziej się opłaca? Czy są jakieś dzienne karty na metro czy autobus ? Ile wynosi koszt?
Gdzie można zakupić bilety ?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Jeżeli ktoś miał styczność z Tarrytown bądź tam mieszka proszę napisać jakie są wasze wrażenia.

Pozdrawiam.
Zdajesz sobie sprawe, ze z Tarrytown do NYC jest kawal drogi? Przeciez to jest w okolicy 8/9 zjazdu z 287, przy Tappan Zee bridge? Do Nowego Jorku jest ok 50km

Masz z kilku stacji w tamtej okolicy pociagi MTA-North cisnace na Grand Central, stamtad juz masz metro gdzie bys chciala jechac.

Swoja droga, okolica w pyte malownicza nad Tappan Zee, ale raczej nie to czego szukasz/oczekujesz

PS. Od wujka Wyraka:
http://mta.info/
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:45.