Tabletki antykoncepcyjne zaczęte od 3 dnia miesiączki. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-06, 19:24   #1
tela18
Przyczajenie
 
Avatar tela18
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6

Tabletki antykoncepcyjne zaczęte od 3 dnia miesiączki.


Witam.
Podczas wizyty u ginekologa miałam miesiączkę 3 dzień. Lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne i kazał zażyć pierwszą od razu. Z racji takiej, że był wtorek musiałam wziąć tabletkę oznaczoną symbolem "WT". Niedługo kończę pierwszą paczkę i moje pytanie jest następujące. Czy mam jako ostatnią z owej paczki zażyć tabletkę pierwszą którą pominęłam gdyż zaczęłam brać we wtorek a nie w poniedziałek. Co doprowadzi do tego,że zażyję 21 tabletek i zrobię sobie 7 dniową przerwę. Czy też mam tą pierwszą tabletkę pominąć i zażyć tylko 20 tabletek i zrobić sobie przerwę po czym zacząć kolejne opakowanie?

Mam nadzieję, że opisałam wszystko w miarę przejrzyście. I jeśli już był taki wątek na forum to przepraszam lecz jestem tutaj nowa i założyłam konto właśnie po to by móc zadać to pytanie, gdyż nigdzie nic nie mogłam znaleźć...


Pozdrawiam serdecznie!
tela18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 20:12   #2
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne zaczęte od 3 dnia miesiączki.

Nie rozumiem, pogubiłam się w Twoim poście. Dlaczego nie chcesz wyłykać wszystkich tabletek i zostawić je? Jeśli zaczynałaś blister we wtorek, to powinnaś kończyć w poniedziałek. Chyba, że po drodze zaliczyłaś jakieś wpadki z typu "zapomniałam". Normalnie kończysz opakowanie - 21 tabletek i robisz przerwę. Nie widzę sensu jakiegoś udziwniania.

Tabletki nie mają kolejności, są oznaczone symbolami dni tygodnia i to nimi się kierujesz, chociaż to bez różnicy jak łykasz - to Ci tylko ułatwia sprawę, gdy zapomnisz i nie wiesz który dzień to był. :brzyda:
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 20:16   #3
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne zaczęte od 3 dnia miesiączki.

Zawsze bierzesz 21 tabletek, w czym problem? Tak jak pisała Lia oznaczenia dni tygodnia są tylko dla ułatwienia kontroli czy sie żadnej nie zapomniało, ale tabletki nie maja ustalonej kolejności, można je brać nawet losowo i byle jak, ale bierze sie wszystkie 21.
To zresztą też jest wyjaśnione w ulotce.
__________________

kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 16:21   #4
tela18
Przyczajenie
 
Avatar tela18
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne zaczęte od 3 dnia miesiączki.

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Chyba po prostu mam tendencje do komplikowania sobie wszystkiego
tela18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:43.