Zatykanie sie ucha... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-06, 14:14   #1
Amber25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 149

Zatykanie sie ucha...


Nie wiem gdzie miałam to umieścić ale byłabym wdzięczna jeśli ktoś był w podobnej sytuacji i sobie z tym poradził. Więc od jakiegos roku zatyka mi sie ucho, czuje w środku wydzieline spływajajaca chyba z atok. Do tego mam problemy z oddychaniem , rano zawsze mam najwiecej tej wydzieliny musze odkasływać i tak od roku czasem mniej czasem wiecej. Często tez sie zatyka szczególnie przy wysiłku fizycznym. Kilka godzin temu własnie mi sie zatkło na amen. Prawie nic nie słysze . Do lekarza nie moge isć bo terminy na Wrzesień albo za 2 tyg. a mi potrzebna jest porada teraz !! BLAGAM jak ktos był w podobnej sytuacji czy orientuje sie w tym , co zrobić zeby odedkać to ucho i może jakie leki żeby na przyszłośc sie tak nie zatykało . Miałam robione prześwietlenie wyszło mi nie wielki nagromadzenie wydzieliny w zatoce uchowo nosowej ??? Wyjeżdzam nie długo a musze być zdrowa. Bardzo proszo , bo już nie potrafie tak żyć normalnie z tym uchem i zatokami.
Dodam ze lekarze laryngolodzy zwalaja to na alergie , co prawda teraz mam nasilone objawy ale zimą miałam podbonie a nie było aż takiego stęzenia tych alergenów i tak sie zatykało i miałam klopotyz oddychaniem.

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------

Halo ! Tyle wyświetleń i żadnej odpowiedzi ??

Edytowane przez Amber25
Czas edycji: 2012-08-06 o 13:05
Amber25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 18:26   #2
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Zatykanie sie ucha...

Idź do apteki i poproś o krople na zatkane ucho. One zmiękczą wydzielinę. Potem przepłucz ucho woda używając strzykawki (bez igły), ewentualnie prysznica. Nie trzeba mocnego strumienia, żeby wypłukać ucho po używaniu kropli.

Problemu na stałe to to nie rozwiąże, ale odetka ci ucho. A do lekarza i tak się kiedyś wybierz.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 21:22   #3
Amber25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 149
Dot.: Zatykanie sie ucha...

Cytat:
Napisane przez Faxu Pokaż wiadomość
Idź do apteki i poproś o krople na zatkane ucho. One zmiękczą wydzielinę. Potem przepłucz ucho woda używając strzykawki (bez igły), ewentualnie prysznica. Nie trzeba mocnego strumienia, żeby wypłukać ucho po używaniu kropli.

Problemu na stałe to to nie rozwiąże, ale odetka ci ucho. A do lekarza i tak się kiedyś wybierz.
Dzięki , no właśnie problemu na stałe nie rozwiąże a ja ma tak ciągle i lekarzy a przynajmniej tych z NFZ mało to interesuje żeby doprowadzic sprawe do końca ehh... Tylko pani już tak ma widac to od alergii , jak będzie po odczulaniu to moze przejdzie moze nie ale on nie wie co ja mam dalej w środku ucha bo nie widzi haha Pomimo że na zdjeciu jednak coś tam jest to jednak dla niego to nic takiego a pacjent jak ma problem i utrudnia mu to życie tak utrudnia nadal... Szkoda a nie miał ktoś czegoś podobnego , czym to jest spowodnowane rzeczywiście moze byc od alergii zbyt duża wydzielina która zatyka to ucho i zatoki hmm ?
Amber25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 18:26   #4
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Zatykanie sie ucha...

Myślę, że to może być od alergii. Ale głupio, że lekarze w ogóle się tym nie przejmują =(
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 21:48   #5
zgagunia1104
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 17
Dot.: Zatykanie sie ucha...

hej..Jam miałam problemy z uszami pare latek..i myślę że możesz mieć zapalenie ucha..Ja właśnie miałam tak i często miałam zatkane ucho,slabo słyszałam i do tego jeszcze miałam wydzielinę ropną i musiałam bardzo często robić wymaz na bakterie..
zgagunia1104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 23:41   #6
InternetowaTurystka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 26
Dot.: Zatykanie sie ucha...

NIC nie zastąpi wizyty u specjalisty. Możliwe, że to alergia.
InternetowaTurystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 20:58   #7
lolkafasolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 206
Dot.: Zatykanie sie ucha...

Ja też miałam problemy z uchem zatykającym się po pływaniu lub np. siłowni (lekarz pierwszego kontaktu przepłukuje od razu) i z oddychaniem. oprócz tego też wydzielina z zatok rano w ustach..blee.. i angina przez trzy lata co drugi tydzień!po 1,5 roku łażenia po lekarzach okazało się że to przez krzywą przegrodę nosową. Radzę Ci zrobić badania na alergię, a jeśli to nie będzie to to idź do laryngologa żeby sprawdził przegrodę.
lolkafasolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-09, 22:10   #8
Amber25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 149
Dot.: Zatykanie sie ucha...

Cytat:
Napisane przez lolkafasolka Pokaż wiadomość
Ja też miałam problemy z uchem zatykającym się po pływaniu lub np. siłowni (lekarz pierwszego kontaktu przepłukuje od razu) i z oddychaniem. oprócz tego też wydzielina z zatok rano w ustach..blee.. i angina przez trzy lata co drugi tydzień!po 1,5 roku łażenia po lekarzach okazało się że to przez krzywą przegrodę nosową. Radzę Ci zrobić badania na alergię, a jeśli to nie będzie to to idź do laryngologa żeby sprawdził przegrodę.
Ja mam alergie i to silna na pyłki wszelkiego rodzaju !! A przegrode nosowa tez krzywa i lekarz to stwierdził ale co ja mam z tym zorbić to ja już nie wiem ?? A jak Tobie to przeszło , co lekarz Ci zlaecił bo ja normalnie do szoły nie moge tak chodzić , najgorzej jest zimą. Teraz czekam 2 tyg. na wizyte do laryngologa... bo oczywiście sezon urlopowy. Mam już przeplukane to ucho przedwczoraj w szpitalu ale nadal mi sie zatyka rano szczególnie mam identycznie jak to opisalaś .

Edytowane przez Amber25
Czas edycji: 2012-08-09 o 22:12
Amber25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:40.