Witam ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-21, 18:16   #1
95c6f8652a26be0d8fe0222b937ef5d77f291237_5e0e84027c895
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 13

Witam ;)


Treść usunięta

Edytowane przez 95c6f8652a26be0d8fe0222b937ef5d77f291237_5e0e84027c895
Czas edycji: 2020-01-01 o 12:04
95c6f8652a26be0d8fe0222b937ef5d77f291237_5e0e84027c895 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 19:17   #2
mingunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 155
Dot.: Witam ;)

Nie wiem czy schudniesz, ale ciało możesz wyrzeźbić. Poza tym ćwiczenia Chodakowskiej są nudne jak flaki z olejem. Mi się znudziły po 2 dniach.
__________________
19.01.2013r.
28.06.2014r.
mingunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 20:27   #3
Mniejsza1988
Raczkowanie
 
Avatar Mniejsza1988
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 164
Dot.: Witam ;)

Jeśli do tej pory się w ogóle nie ruszałaś to na początku waga na pewno pójdzie w dół, bo będzie to swego rodzaju szok dla organizmu, coś nowego. Szczerze wątpię żeby to było 10 kg 2 - 4? nie wiem, ciało szybko przyzwyczaja się do ćwiczeń, tym bardziej, że skalpel nie jest za bardzo męczący. I przede wszystkim złota zasada: SUKCES = 70% DIETA + 30% ĆWICZENIA, więc z białym chlebem się żegnamy
Mniejsza1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 01:38   #4
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Witam ;)

moim zdaniem powinnaś zrezygnować z pewnych rzeczy.np. z białego pieczywa, czerwonego mięsa,w ogóle potraw smażonych itp.

żeby schudnąć nie musisz ćwiczyć-przy odpowiedniej diecie -schudniesz
a co z tego że będziesz ćwiczyć jak potem będziesz wcinać chleb,jakieś tłuste potrawy itp,może trochę wymodelujesz ciało ale nie licz na wielkie zmiany.Poza tym wiele osób robi coś takiego że jak ćwiczy to potem zjada o wiele więcej np.słodyczy bo przecież ćwiczyli to mogą sobie pozwolić )

oczywiście najlepsze rozwiązanie to DIETA + ćwiczenia ale w tej kolejności a nie na odwrót.

(moja siostra schudła ok 40kg oczywiście to trwało ok roku -stosowała tylko dietę bez żadnych ćwiczeń fizycznych bo jest strasznym leniem ale schudła dzięki zdrowej diecie którą sama sobie wymyśliła )

Edytowane przez delfix10
Czas edycji: 2013-07-22 o 01:39
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 09:37   #5
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Witam ;)

Ja przez 3 tygodnie z ewą z ćwiczeniami i dietą schudłam 3kg , teraz unikam słodyczy, faswódów itp i tak na miesiąc chudne około 1 kg dla mnie wystarczy. Ja akurat musiałam zrezygnować z jej ćwczeń i diety ponieważ źle się czułam. Ale ogólnie bardzo dobra dieta można się na jeść ale ćwiczenia wymagają cierpliwości i wytrwałości.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 16:53   #6
nolose
Rozeznanie
 
Avatar nolose
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 534
Dot.: Witam ;)

Cytat:
Napisane przez delfix10 Pokaż wiadomość
moim zdaniem powinnaś zrezygnować z pewnych rzeczy.np. z białego pieczywa, czerwonego mięsa,w ogóle potraw smażonych itp. Z białego pieczywa lepiej zrezygnować - jest praktycznie bezwartościowe, ale czerwone mięso możesz spokojnie jeść, tak samo potrawy smażone - na odpowiednim tłuszczu (olej kokosowy i palmowy, masło, smalec).

żeby schudnąć nie musisz ćwiczyć Nieprawda, nieprawda! To znaczy, niby tak - możesz stracić mięśnie i zostać skinny fat.-przy odpowiedniej diecie i odpowiednich ćwiczeniach -schudniesz
a co z tego że będziesz ćwiczyć jak potem będziesz wcinać chleb,jakieś tłuste potrawy itp,może trochę wymodelujesz ciało ale nie licz na wielkie zmiany.Poza tym wiele osób robi coś takiego że jak ćwiczy to potem zjada o wiele więcej np.słodyczy bo przecież ćwiczyli to mogą sobie pozwolić ) Wiele osób wcale nie ćwiczy i żywi się śmieciowym jedzeniem... ale Ty nie musisz tak robić.

oczywiście najlepsze rozwiązanie to DIETA + ćwiczenia ale w tej kolejności a nie na odwrót. Lepiej dieta i ćwiczenia.

(moja siostra schudła ok 40kg oczywiście to trwało ok roku -stosowała tylko dietę bez żadnych ćwiczeń fizycznych bo jest strasznym leniem ale schudła dzięki zdrowej diecie którą sama sobie wymyśliła )Straciła tłuszcz czy mięśnie? Jak wygląda jej skóra? Jak tam jej metabolizm?
jw.
__________________
Człowiek niewiele wie, zanim umrze. Åsa Larsson, "Aż gniew twój przeminie"
nolose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 01:53   #7
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Witam ;)

Straciła tłuszcz czy mięśnie? Jak wygląda jej skóra? Jak tam jej metabolizm?

minął rok ,waga stoi w miejscu,nie przytyła nie schudła

jeśłi chodzi o skórę to powiem tyle,siostra odkąd zaczęła dojrzewać miała rozstępy,potem doszedł cellulit,potem urodziła dziecko ,miała cesarke, jej brzuch to po prostu tragedia wiecie taki jak w tych programach o operacjach plastycznych ,wiszący z wielką blizną i rozstępami więc prawda jest taka że jej skóra nigdy nie wyglądała dobrze i dobrze nie będzie wyglądać,nie ma mowy o jędrności itp,ona musiałaby się poddać operacji przynajmniej jeśli chodzi o brzuch ,do tego te rozstępy

ale schudła i to jest najważniejsze.Ona chciała schudnąć po to by żyć zdrowiej

a teraz powiem w skrócie jak wyglądała jej dieta

-posiłki jadła bardzo regularnie
_piła dużo wody,herbaty zielonej i czerwonej
_przestała słodzić,wyeliminowała całkowicie słodycze
_nie jadła smażonych potraw,stosowała tylko oliwę z oliwek żadnych margaryn,smalców,majonezó w itp
_wprowadziła do diety:więcej warzyw,białego mięsa,jajek,nabiału,serki wiejskie,jogurtów naturalnych+otręby ale nie pamiętam jakie, maślanek i kefirów,jadła też dużo ryb,białe pieczywo zamieniła na ciemne i pamiętam że posypywała je siemieniem lnianym,jadła też orzechy ale w niewielkich porcjach ,suszone owoce
-,jadła np. normalnie ziemniaki do obiadu ale nie polewała ich sosem,mięsko i ryby grillowała nie smażyła w żadnych panierkach ,w głębokim tłuszczu itp
_nie piła w ogóle alkoholu
-jadła płatki owsiane + np. ( jakieś owoce i polewała to jugurtem i posypywała cynamonem)


to chyba tyle,jak sobie coś jeszcze przypomnę to dopiszę
a i cały czas była pod kontrolą lekarzy ,robiła wyniki i wszystko było ok ,więc chyba dietę sobie dobrą stworzyła najwazniejsze że nie było efektu jo-jo

Edytowane przez delfix10
Czas edycji: 2013-07-23 o 01:58
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-24, 12:13   #8
wildclouds
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 138
Dot.: Witam ;)

Cytat:
Napisane przez delfix10 Pokaż wiadomość

-posiłki jadła bardzo regularnie
_piła dużo wody,herbaty zielonej i czerwonej
_przestała słodzić,wyeliminowała całkowicie słodycze
_nie jadła smażonych potraw,stosowała tylko oliwę z oliwek żadnych margaryn,smalców,majonezó w itp
_wprowadziła do diety:więcej warzyw,białego mięsa,jajek,nabiału,serki wiejskie,jogurtów naturalnych+otręby ale nie pamiętam jakie, maślanek i kefirów,jadła też dużo ryb,białe pieczywo zamieniła na ciemne i pamiętam że posypywała je siemieniem lnianym,jadła też orzechy ale w niewielkich porcjach ,suszone owoce
-,jadła np. normalnie ziemniaki do obiadu ale nie polewała ich sosem,mięsko i ryby grillowała nie smażyła w żadnych panierkach ,w głębokim tłuszczu itp
_nie piła w ogóle alkoholu
-jadła płatki owsiane + np. ( jakieś owoce i polewała to jugurtem i posypywała cynamonem)
To jest mądre podejście i daje długotrwały, stabilny efekt.
Wszystkie restrykcyjne czy mocno zmieniające przyzwyczajenia diety skutkują, ale doraźnie.
Często jak dziewczyna przytyje a je dużo węglowodanów, to ma tendencję, by przerzucić się na dietę białkową ( w jednej z wielu możliwych jej wersji). Taka nagła zmiana przyzwyczajeń to jest rewolucja dla jej organizmu, biochemia może oszaleć. Nic dziwnego, że dziewczyna czuje się po czymś takim źle. Ileś czasu w tym wytrzyma, ale prędzej czy później odpuści sobie.
A jak przy tym wszystkim zmuszać osłabione ciało do wysiłku, ćwiczeń?
wildclouds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 15:23   #9
moniczka36
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Witam ;)

Moim zdaniem najlepsze rezultaty przynosi połączenie racjonalnego odżywiania z wysiłkiem fizycznym. Jaki byłby sens wylewania hektolitrów potu żeby zaraz po treningu wsunąć tłustego hamburgera. Pisząc o racjonalnym odżywianiu nie mam na myśli żadnych diet. Proponuję pić co najmniej 1,5 litra wody mineralnej , jeść pięć posiłków w tym dwa na zasadzie jogurt + owoce lub otręby, a pieczywo , makaron i ryż zastąpić wersję razową. Co do ćwiczeń. Zaczęłam ponad miesiąc temu z Ewą Chodakowską ( płyta z shape) i pierwsze efekty widziałam już po około 2 tygodniach. Zmniejszył się obwód w tali i uda stały się jędrniejsze. Obecnie ćwiczę z Mel i jestem zachwycona choć po pierwszych treningach moje mięśnie piszczały przy każdym ruchu. Co do wagi to stoi w miejscu ale spodnie które dotychczas trzeszczały w szwach są obecnie luźne. Mięśnie ważą więcej niż tłuszcz zamiast wchodzić na wagę proponuję zmierzyć obwód w newralgicznych punktach i tym się kierować przy ocenie rezultatów ćwiczeń.
Pozdrawiam
moniczka36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:09.