Lampy lecznicze- co o nich myślicie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-12, 10:11   #1
Emi279
Raczkowanie
 
Avatar Emi279
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Góry- w zasięgu 4 ciekawych szczytów :)
Wiadomości: 201
GG do Emi279
Question

Lampy lecznicze- co o nich myślicie?


Bardzo proszę was o radę. Mam bardzo chorą ciotkę która praktycznie jest jak roślinka. Moja mama się nią zajmuje- oklepuje , naciera, karmi - dosłownie wszystko. W domu mamy prawie szpital- łóżko szpitalne, wózek inwalidzki. Poprostu by cioci ulżyć w cierpieniu.
Ale ostatnio pojawiła się odleżyna- kremy, maści itp. pomagaja na 2-3 dni, potem skóra sie uodparnia i problem powstaje na nowo.
I tu mam pytanie- czy ktoś stosował lampy do naświetlania? Słyszałam że białe bądź czerwone światło z takiej lampy działa zbawiennie na tego typu przypadki. Proszę o radę
Emi279 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 16:26   #2
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

Skusiłam się kiedyś na zakup lamy na podczerwień .Tak w ciemno.
Traumatolog powiedział mi,że taka lampa nie daje nic poza ciepłem ,potwierdził to lekarz od rehabilitacji.Natomiast w instrukcji pisze,że między innymi pobudza krążenie krwi .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 20:15   #3
wojciech
Raczkowanie
 
Avatar wojciech
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 42
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

Wydaje mi się, że lepsze będzie działanie na przyczynę, niż na skutki. Emi, zmieniajcie często pozycję cioci, żeby nie przebywała długo w jednym ułożeniu (nawet co pół godziny). Ułóżcie też chorą na materacu przeciwodleżynowym.
Nie wiem czym nacieracie, czy spirytusem, czy innym specyfikiem, na stronie Polleny Aromy reklamowany jest środek o na bazie olejków eterycznych o potwierdzonej wysokiej skuteczności w terapii antyodleżynowej (poszukaj tam).
No i masaż... Uszkodzona powłoka skórna jest przeciwwskazaniem do masażu, ale odżywianie okolicy odleżyny powinno przyspieszać regenerację i niektórzy masażyści podejmują się takich zabiegów.
Przykro mi, że nie mogę dokładniej napisać, ale nie mam teraz możliwości.

Pozdrawiam,
Wojciech
wojciech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 07:06   #4
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

Masz racje Wojtek, lepiej zapobiegac niz leczyc.
Co do lamp leczniczych i leczenia swiatlem, niestety Fresa, twoi lekarze nie maja racji. Luminoterapia jest juz stosowana od bardzo dawna i to z dobrymi efektami. Pamietam lekarski poradnik moich rodzicow (wydany bodajze w 1927 roku) gdzie juz wspominano o leczeniu swiatlem, komorach swietlnych itd.
Nieco nowsze badania, dotyczace wplywu swiatla na tkanki miekkie, to badania wykonane przez NASA. Chodzilo wtedy o stymulacje swiatlem tkanki miesniowej w stanie niewazkosci. Zastosowano wtedy swiatlo laserowe o kontrolowanej dlugosci fali oraz czestotliwosci. Wyniki okazaly sie zdumiewajace.
Pozniej, zastapiono lasery diodami emitujacymi swiatlo (LED). Wyniki byly podobne, a metoda o wiele tansza.
Chyba najwiekszy postep luminoterapii nastapil po Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles, kiedy zastosowano te metode (oraz metode pola magnetycznego) w "leczeniu" kontuzji sportowych.
Obecnie luminoterapia oraz magnetoterapia sa dosc powszechnie stosowane, z mniejszym lub wiekszym skutkiem. Niestety, urzadzenia sa bardzo drogie (od 10 do 25 tysiecy USD).
Jesli chodzi o "psychologiczne" dzialanie swiatla, to jest to nawet bardziej uzasadnione. Jedna z jednostek chorobowych, ktora leczy sie m.in. swiatlem to SAD (Seasonal Affective Disorder). Ale o tym... dla zainteresowanych.
__________________
Nie myla sie tylko ci, ktorzy nic nie robia...
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 08:47   #5
Emi279
Raczkowanie
 
Avatar Emi279
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Góry- w zasięgu 4 ciekawych szczytów :)
Wiadomości: 201
GG do Emi279
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

dziękuję Wam wszystkim za zainteresowanie tym tematem. Wojciech-tak jak mówisz staramy się i zmieniać pozycje chorej (czasem częściej niż co 1/2 h) , masujemy, nacieramy- co przynosi efekty bo jakoś udało nam się około 3 lat wytrwać bez żadnych odleżyn. I nagle pojawiła się- 1 dziurka, która to się powiększa, to znów niknie..... . Materac przeciw odleżynowy też mamy, poduszki tzw. koła też stosujemy....
Zdajemy sobie sprawę że dni cioci są policzone, ale przecież w cierpieniu trzeba człowiekowi ulżyć. Moja mama jest załamana tą sytuacją- stara się robić wszystko - a tu wszystko się sypie...
Poza tym podajemy jej leki na pobudzenie układu immunologicznego - coś dają, ale niewiele.
O maściach, balsamach preparatach przeciwodleżynowych mogłybyśmy księżkę napisać- i co z tego skoro po 2,3 dniach wszystko się odnawia.
Dlaczego w dzisiejszym czasie postępu i dobie rozwoju nikt nie pomyśli o tym by chorzy ludzie nie cierpieli przez odleżyny?
Emi279 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 15:13   #6
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

CMT,a jak to jest z lampami na podczerwień?Mają jakieś dobre skutki,bo taką właśnie mam w domu .Chodziłam na zabiegi laserem,ultradzwiękami i TENS i potwierdzam,że te wymienione pomagają .A ,czy ta lampka,którą mam w domu jest na coś dobra?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 18:13   #7
agnieha_bb
Raczkowanie
 
Avatar agnieha_bb
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 72
GG do agnieha_bb
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

własnie, podłaczam sie do pytania. Choruje od roku na łuszczyce i przypadkiem cos mi sie obiło o uszy ze mozna sie jakimis lampami naswietlac, przynosci to ponoc dobre efekty... o co moze chodzic??
__________________
agnieha_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-14, 19:35   #8
frayda
Przyczajenie
 
Avatar frayda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 16
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

Witam...

Pracując w szpitalu niestety widiałam bardzo duzo ludzi cierpiacych z powodu odleżyn. Najczęsciej dotyczyło to ludzi długo leżacych lecz czasami wynikalo to z niedożywiania "odbiałczenia". Jak jest zywiona twoja ciocia?? Moze trzeba by było pomyslec o zywieniu pozajelitowym. U nas niektórym pacjentom to pomogło. Również stosowane było promieniowanie laserowe tez z całkiem dobrym skutkiem.

A co do działania lamp. Zaczne od promieniowania podczerwonego.
Dzaiałanie biologiczne na organizm.
1.rozszerza naczynia włosowate skóry czyli krótko mowiąc poprawia ukrwienie co moze przyspieszyc gojenie ran i t d.
2.zmniejsz napiecie mieśni co jest korzystne przy roznego rodzaju newobolach i t p
3. Podwyższanie progu odczuwania bolu czyli dzaiła p/bolowo.
To takie podstawowe działanie biologiczne.
W terapii wykorzystuje się rowniez promieniowanie nadfioletowe. I jest ono wykorzystywane wlasnie w leczeni łuszczycy. Z jakim skutkiem to nie wiem nigdy nie miałam stycznosci z tą choroba bezposrednio.
Pozdrawiam
frayda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 19:56   #9
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

Frayda-dziękuję .Właśnie mi chodziło o infrarojos
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 20:19   #10
Emi279
Raczkowanie
 
Avatar Emi279
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Góry- w zasięgu 4 ciekawych szczytów :)
Wiadomości: 201
GG do Emi279
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

frayda ja również Ci dziękuję za te informacje.
Odnośnie żywienia - to przy karmieniu cioci staramy się w pożywieniu ( a raczej papkach które robimy jak niemowlakom) zawrzeć wszystkie niezbędne związku białka, witamin i węglowodanów. Ostatnio znajomy lekarz polecił nam podawanie jej - przynajmniej raz dziennie ENSURE- jako dietę uzupełniającą w mikroelementy niezbędne organizmowi.
Co do żywienia pozajelitowego (jak sądzę kroplówek) to tak szczerze nie myślałyśmy o tym . Chociaż czasem karmienie zajmuje nam pół dnia.
Emi279 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 20:59   #11
frayda
Przyczajenie
 
Avatar frayda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 16
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

Co do zywienia to sa jeszcze Nutridrinki. Sa do kupienia w kazdej aptece rozne smaki i dostosowane pod rozne schorzenia. Tylko niestety kosztuja troche ok 6 zł za mały kartonik. Jest to dobry suplement diety. W aptekach sa dostepne ulotki o tych produktach.
Pozdrawiam
frayda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-15, 08:33   #12
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

Wlasnie wszedlem na ten watek...
Frayda podpisuje sie pod twoja wypowiedzia obiema rekami....
-------
Przepraszam... powiniem uzyc liczbe mnoga... pod twoimi wypowiedziami. "Pospiech przeszkadza nie tylko w dzialaniu, ale rowniez w zyciu" jak mowil Norwid....
__________________
Nie myla sie tylko ci, ktorzy nic nie robia...
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 22:47   #13
ja=)
Raczkowanie
 
Avatar ja=)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 79
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

polecam biopron
__________________
Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty
To też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze
A drugie po nim skacze
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie
Ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół
Drugie ciągnie je ku górze
ja=) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 15:09   #14
kamilkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 336
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

Do...... ja=)........ ja tez mam lampe bioptron i osobiscie jej nie uzywam to raczej brat na ból gardla katar itp. jestem ciekawa jak dziala na blizny poradzikowe bylam u dermatologa i pani mowila o zabiegu lampami cena 100zł i nalezy powtarzac co miesiac ja pomyslalam ze majac ta lampe sprobuje chyba nie zaszkodzi niby jest instrukcja i pisze o bliznach ale jakos brak mi systematycznosci.Czy komus pomogło? mam tez "koloroterapie" ktorej nie uzywalismy ani razu;/
kamilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 16:12   #15
ja=)
Raczkowanie
 
Avatar ja=)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 79
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

jak chdzilam na biopron to cera mi sie poprawiła
__________________
Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty
To też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze
A drugie po nim skacze
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie
Ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół
Drugie ciągnie je ku górze
ja=) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 09:52   #16
pEtArdA
Raczkowanie
 
Avatar pEtArdA
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 108
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

moja mama zajmuje sie bioptronem odkąd miala wypadek (zlamanie kosci czaszki, uszkodzony kregoslup plus poturbowanie twarzy). Zaczela naswietlac sie lampą bioptron bo wczesniej mielismy ja w domu ale nikt nie uzywal mam nawet jej zdjecia na komputerze jak po niecalych dwoch tygodniach zniknely jej śliwy pod oczami, opuchlizny i rany na głowie. Pomagało tez na ból. Sama bylam w szoku bo nigdy w to nie wierzylam.
Ojciec choruje na łuszczyce i tez zaczal sie naswietlac.
Tak samo ja z moją cerą (straszna jest ). tyle ze mam problemy z systematycznoscia

a tak w skrócie to producent o bioptronie pisze:
BIOPTRON WPŁYWA STYMULUJĄCO NA KOMÓRKI

- harmonizuje procesy metaboliczne
- wzmacnia system immunologiczny
- stymuluje precesy regeneracji

BIOPTRON W MEDYCYNIE
LECZENIE RAN I REGENERACJA TKANEK

- rany pourazowe
- oparzenia
- rany pooperacyjne
- owrzodzenia podudzi
- odleżyny

ŁAGODZENIE BÓLU
REUMATOLOGIA

-eliminuje lub łagodzi ból
-skraca czas porannego zesztywnienia stawów
- zwiększa siłę mięśni i aktywność ruchową
- poprawia jakość snu

FIZYKOTERAPIA I REHABILITACJA

- zmniejsza ból i skurcz mięśni
- poprawia odżywienie tkanek
- stymuluje zanikanie obrzęków
- przyspiesza procesy regeneracyjne

BIOPTRON W KOSMETYCE

- leczy zmiany skórne
- odmładza i odswieża skórę
- zmniejsza istniejące zmarszczki oraz zapobiega ich powstawaniu

(spisane z ksiazeczki)

ogólnie polecam
__________________
cieszę się życiem...
pEtArdA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 21:55   #17
gosbo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 64
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

bioptron faktycznie jest dobry.
a co do rodzajow lamp ,chociaz swiatlo czerwone i podczerwien to sa 2 rzeczy,jednak czesto generatory podczerwieni wytwarzja takze swiatlo czerwone,ale sa takze takie ktore nie wytwarzaja swiatla czerwonego (wygladaja jak lasery) ja moze nie bede juz pisac o dzialaniu biologicznym.
czerwone swiatlo ma dzialanie na przyspieszenie wchlaniania sie wysiekow w stawach,oplucnej i otrzewnej,takze lagodza podraznienia skory,oraz przyspieszaja ustepowanie zmian skornych,stosuje sie je rowniez w zle gojacych sie ranach i bolach miesniowych.
IR ma dzialanie na:przewlekle stany zapalne,zwlaszcza narzadu ruchu,stare zmiany pourazowe,zespoly bolowe,stany po przebytym bakteryjnym zapaleniu skory i tk. miekkich,nacieki po wstrzykiwaniu lekow,zaburzenia troficzne skory,zapalenia pecherza moczowego,zapalenie zatok przynosowych,kamica nerkowai zolciowa,przewlekle zapalenie przysadkow u kobiet,stany po oparzeniach UV,a takze w celu rozgrzania czesci ciala przed kinezyterapia.
IR sa 3 rodzaje,a swiatla uzywne w fizykoterapii sa: czerwone purpurowe,niebieskie fioletowe,zolte ,pomaranczowe,zielone.
gosbo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 22:08   #18
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

przeciez swiatloterapia jest stosowana w rehabilitacji i naprawde pomaga jelsi ktos umie ja stosowac
nie przesadzajmy
sa jeszcze przeciwnicy rehabilitacji ale dziwni a juz nie rozumiem mgr rehabilitacji ktory sie tak wypowiada bo po co nim jest
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 11:22   #19
frayda
Przyczajenie
 
Avatar frayda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 16
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

IR sa 3 rodzaje,a swiatla uzywne w fizykoterapii sa: czerwone purpurowe,niebieskie fioletowe,zolte ,pomaranczowe,zielone.[/quote]

Skąd wziełas te informacje???
frayda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-06, 20:31   #20
gosbo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 64
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

z ksiazki, a dlaczego pytasz?
gosbo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 09:07   #21
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

czerwone dziala przeciwzapalnie niebieskie przeciwbolowo
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 14:45   #22
frayda
Przyczajenie
 
Avatar frayda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 16
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

A jakiej książki?? Zastanawiam sie ponieważ manie uczono ze kolor swiatła zmnia sie tylko jak nałożysz filtr na lampe. I sa tylko czewrony, niebieski i bezbarwny którego uzywa sie tylko dla bezpieczenstwa pacjenta. Pozatym u mnie w pracy tez się tak robi. O zielonym i pomarańczowym pierwsze słysze. Ale moze to jakas nowość?? Jakie działanie maja?? Jest cos napisane w tej twojej książce??
Pozdrawiam
frayda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 15:56   #23
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

o tych innych nas tylko niestety ucza
hehe
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 21:12   #24
gosbo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 64
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

bo tu faktycznie chodzi o filtry jakie sie zaklada,najczesciej stosuje sie czerwone i niebieskie,z cech innych kolorow najlepiej poznane sa
purpurowe-hamuje czynnosc nerek i nadnerczy,zmniejsza wrazliwosc bolowa,dziala ogolnie rozluzniajaco i nasennie,obniza cisnienie krwi i rozszerza naczynia krwionosne.
niebieskie nie jeste tylko przeciwbolowo,stosuje sie je takze przy zoltaczce hemolitycznej u noworodkow w celach leczniczych,takze przy wysiekach krwawych w stawach,swiadzie ,zapaleniu zyl,cukrzycy,odmrozeniach (tylko niektore wypisalam)
fioletowe-dziala uspakajaco i hamujaco na motoryke mm.szkieletowych
co do swiatla zoltego ,pomaranczowe i zielonego,to sa nadal prowadzone badania i moge napisac tylko to co zaibserwowano i co przypuszcza sie co do ich dzialania jesli kogos to interesuje.
"Fizjoterapia" Strabuzynski -podstawowy podrecznik akademicki z fizykoterapii
gosbo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 10:03   #25
mokrapiczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Lampy podczerwieni

Lampa podczerwieni jest bardzo przydatna jeżeli chodzi o ogrzewanie. Zasadniczo bardziej przydają się w profilaktyce. Działanie promienników podczerwieni w kwesti medycznej ma na celu ogólną poprawę zdrowia pacjenta. Jestem pewien, że promienniki poprawiają krążenie. Lampa podczerwieni przydaje się jako pomoc przy leczeniu innych chorób, gdyż bardzo dobrze nagrzewa ciało.
Proszę przyjąć to co napisałem za prawdę, ponieważ sam korzystałem z lamp podczerwieni w czasie mojej choroby i wyglądało na to, że szybciej wróciłem do zdrowia niż to zakładał lekarz.
mokrapiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 12:30   #26
groszyk1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

miałam chore dziecko po wypadku iw centrum zdrowia dziecka miałodlezynę na nozce leczono tę odleżynę maściami i nic aż wkońcu rechabilitant mojego dziecka namówił ordynatora oddziału na naswietlanie lampą rana zagoiła się w ciągu dwóch tygodni naswietlań efekty były widoczne juz po pierwszym naświetlaniu. polecam. sprawdzone
groszyk1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-05, 13:02   #27
krys_77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

Witam
Osoba pisząca o innych kolorach pewno ma na myśli lampy do koloroterapii, a nie lampy typu solux.
Lampy na podczerwień maja wiele zastosowań m.in.:
na zatoki, stawy,
bóle reumatyczne,
bóle ucha,
nosa i gardła,
leczenie chorób reumatycznych,
pomaga w leczeniu trądziku,
stany pourazowe kończyn,
leczenie stłuczeń,
przewlekłe i podostre stany zapalne nerwów,



Pozdrawiam

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-11-15 o 10:17 Powód: Link.
krys_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 10:20   #28
alioris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 23
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

No dobra czyli tak czytam co piszecie i czytam i mówicie, że lampy typu https://www.medansklep.pl/lampy-do-nagrzewania-sollux/ nie przyniosą ulgi np. na zapalenie zatok? To dlaczego lekarz mi polecil naswietlanie sie takimi lampami kto ma racje?
alioris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 09:35   #29
sophisticated_90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 87
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

Ja mam taką czerwoną żarówkę którą się montuje do specjalnej lampy i kieruje w miejsce bólu. Wg mnie bardzo relaksuje - sam ten kolor czerwony jest bardzo przyjemny, ogarnia mnie zawsze poczucie odprężenia i radości, czy działa? Nie wiem, w prawdzie ból np brzucha (taki spowodowany złym trawienem) znikał (tak jakby skurcze były mniejsze), ale trudno mi ocenić czy to przez lampę, czy po prostu po przespanej nocy ból ustąpił. Na pewno pozytywnie wpływa na psychikę
sophisticated_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-31, 09:41   #30
anettajaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 4
Dot.: Lampy lecznicze- co o nich myślicie?

Lampy LED LPL [Led Pulsed Light] też są dobre, w zależności od problemu emitują światło o danym kolorze i długości fali. Z tych skorzystać można raczej w klinikach urody ale mają działanie lecznicze od trądziku po ból i przykurcze mięśni. Warto sprawdzić ceny.
anettajaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-26 17:18:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:51.