Jak mogłabym się pozbyć czerwonych śladów po wypryskach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta Normaderm.

Notka

Forum eksperta Normaderm. Zapraszamy na forum Normaderm. Na Wasze pytania czekają specjaliści z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii ogólnej oraz laserowej .

 
 
Narzędzia
Stary 2014-04-25, 18:14   #1
Emily552
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1

Jak mogłabym się pozbyć czerwonych śladów po wypryskach


Witam, po pierwsze chciałabym się spytać jak mogłabym się pozbyć czerwonych śladów po wypryskach/krostkach domowymi sposobami bądź jakimiś preparatami?
A po drugie jak mogę się pozbyć zaskórników zamkniętych i otwartych? Mam cerę mieszaną, zaskórniki zamknięte występują na nosie, brodzie, częściowo na policzkach, natomiast zaskórniki otwarte na czole ... Wypróbowałam już wiele domowych sposobów, również przeróżnych preparatów ze sklepów, aptek, nic natomiast nie działa. Proszę o pomoc ;] Pozdrawiam.
Emily552 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-25, 20:25   #2
YoChibi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Dot.: Jak mogłabym się pozbyć czerwonych śladów po wypryskach

Przyłączam się do pytania. Ja oprócz tego mam ciągle na nowo powstające niedoskonałości, których również nie mogę się pozbyc domowymi sposobami oraz preparatami...
YoChibi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-25, 22:27   #3
zanniia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 83
Dot.: Jak mogłabym się pozbyć czerwonych śladów po wypryskach

Też się dołączam do pytania. Mi wyskoczy coś raz na jakiś czas i wyciskam tylko wtedy kiedy zbierze się ropa. Wyciskam przez wacik, odkażam. I za każdym razem zostaje blizna... których nazbierałam już sporo i wygląda to strasznie Czytałam o balsamie szostakowskiego i chyba spróbuję, chociaż starszych blizn mi to nie ruszy prawda? Ale chociaż te nowsze, mam na policzku 4 świeże blizny i nie chcę ich nosić kolejne 2 lata zanim same się rozjaśnią.
zanniia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-26, 11:05   #4
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Jak mogłabym się pozbyć czerwonych śladów po wypryskach

preparaty złuszczające polecam z apteki
Effaclar duo, effaclar żel do mycia twarzy chyba najlepszy bo nie wysusza skóry
na dzień intensywne nawilżanie
kwasy np. krem z kwasem migdałowym Pharmaceriss
na noc np. acnederm z kwasem azealinowym pieknie rozjaśnia, no i mój hit Avene Triacneal krem na niedoskonalości pięknie złuszcza
plus filtr na dzień 50 (przy złuszczaniu obowiązkowo)
krem lub serum z wi c wzmocni i rozjasni skóre, nada jej ładnego kolorytu np LRP activ c lub serum Auriga flavo c
peelling kwasem migdałowym lub tonik z kwasem kojowym (kwas kojowy pięknie rozjaśnia przebarwienia)
Bioderma sebium serum też fajny preparat
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-26, 16:45   #5
Yohanna_
Raczkowanie
 
Avatar Yohanna_
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Wild World
Wiadomości: 216
Dot.: Jak mogłabym się pozbyć czerwonych śladów po wypryskach

O to to! Kupując preparaty do cery trądzikowej dobrze jest zainwestować w Pharmaceris, bo oferują oni krem z kwasem migdałowym. Jest to krem na noc i właśnie podczas nocy złuszcza on naskórek i zaskórniki nie występują w tak dużej ilości, ewentualnie są tak płytko `zakorzenione`, że łatwo je usunąć. Ale wiadomo, nie wszystko do `wyciskania` się nadaje, np. ropne wypryski, których nie wolno ruszać.
Cudowną rzeczą są także czyste kwasy do peelingów chemicznych, tzn. nie zawarte w kremie, tylko `solo`, że się tak wyrażę, ale to raczej do zabiegu u kosmetyczki, ewentualnie do stosowania przez osoby, które miały z tym do czynienia, no i trzeba liczyć się z kosztami, że sam kwas kosztuje ok. 40 zł (to tak optymistycznie oceniając), a do tego normalizer (po nałożeniu kwasu) i żel albo płyn przygotowujący (przed nałożeniem kwasu). Moim zdaniem albo krem z Pharmaceris z kwasem migdałowym albo peeling kwasem migdałowym to najlepszy sposób na pozbycie się przebarwień.
Ale jeśli np. chodzi o oczyszczanie w domu to mam nadzieję, że liczycie się z tym, że przed rozpoczęciem oczyszczania należy rozpulchnić cerę, by łatwiej to zrobić. W tym celu możecie sobie trzymać twarz nad parującą wodą ok. 15-20 minut, a później manualnie oczyścić. Po oczyszczeniu należałoby nałożyć maskę ściągającą pory lub jakąś normalizującą i przed nałożeniem kremu użyć bezalkoholowego toniku do twarzy.
Yohanna_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 17:21   #6
Senay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogłabym się pozbyć czerwonych śladów po wypryskach

Moim zdaniem nie powinno się wyciskać A co do produktów, to akurat u mnie Pharmaceris kompletnie się nie sprawdził. Za to La Roche owszem, ale w zeszłym roku spróbowałam Normaderm, bodajże Hyaluspot i ku mojemu zaskoczeniu (bo miałam nie najlpesze doświadczenia w przeszłosci, kiedy to produkty Vichy N strasznie wysuszały moją skórę) okazało się, ze produkt działa, a moja skóra w kilka dni wygladała znowu dobrze. Ozcywiście na codzień nie używam Normadermu, bo problemy skórne mam raz na jakis czas. Zastanawiam się tylko czy da sie cos zrobic, zeby w ogole nie wystepowaly? To znaczy nie zaczynac działac kiedy mam juz problem, tylko zeby on sie w ogole nie pojawił?
Senay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 18:06   #7
Yohanna_
Raczkowanie
 
Avatar Yohanna_
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Wild World
Wiadomości: 216
Dot.: Jak mogłabym się pozbyć czerwonych śladów po wypryskach

Senay, to jak wg Ciebie powinno się oczyszczać cerę ? Nie każdego stać na (mikro)dermabrazję i/lub nie każdy może się takiemu zabiegowi poddać, a usuwać (wyciskać) nie powinno się tylko ropnych zmian. Wszystkie zaskórniki otwarte, zamknięte, prosaki, etc. są do usunięcia, jeśli chce się mieć czystą cerę, a wspomniana parówka, czyli puszczanie na twarz pary wodnej ma zastąpić wapozon z salonu kosmetycznego, bo osoba z niewielkim doświadczeniem może zrobić sobie sama coś, co kosmetyczka robi za 60 zł w górę, a jeśli dołożymy do tego jakąś tam maskę algową to bierze za to 40 zł więcej.

Edytowane przez Yohanna_
Czas edycji: 2014-04-28 o 18:13
Yohanna_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-29, 08:03   #8
Senay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogłabym się pozbyć czerwonych śladów po wypryskach

Yohanna, jeśli ktoś faktycznie chce wyciskać zaskóniki i tego typy zmiany, to powinien dobrze się do tego przygotować, to znaczy mieć idealnie czyste ręce, potem skórę zdezynfekować, bo inaczej tylko dodamy sobie skórnych problemów. Faktycznie najlepszą opcją jest kosmetyczka, ale ja chodzę do niej nie więcej niż 1-2 razy w roku, za to regularnie używam peelingów, w tym zwłaszcza enzymatycznych, które aż tak nei podrażniają skóry. Do tego na codzień kosmetyków które nie zapychają mojej skóry, a w razie problemów z wypryskami, krostami specjalistycznych produktów skierowanych własnie na te przypadłości . Każdy musi sam sprawdzić jakie kosmetyki sa dla jego skóry najlepsze. Ja mam kilku swoich faworytów, akurat nie najtańszych ale dobrych, aptecznych - zawsze zamawiam je sobie jako prezent skladkowy na urodziny, pod choinke itp. A i na kosmetyczke odkładam, bo warto raz na rok skorzystać z usług profesjonalisty (przynajmniej moim zdaniem).
Senay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-29, 09:17   #9
dr Agnieszka Bliżanowska
<b>Dermatolog, lekarz medycyny estetycznej </b>
 
Avatar dr Agnieszka Bliżanowska
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogłabym się pozbyć czerwonych śladów po wypryskach

Ujarzmienie skory trądzikowej , łojotokowej , skłonnej do wyprysków to bardzo trudny proces. Często leczenie domowe jest niewystarczające , aby całkowicue wyeliminować problem Od lat skutecznie leczę trądziki oraz pozbywam się skutków tego schorzenia , czyli właśnie plam i przebarwień pozapalnych. Przez ten czas wypracowałam metodę, która przynosi najlepsze efekty. Zaczynam od serii peelingów medycznych, które mają za zadanie wyregulować pracę gruczołów łojowych, oczyścić skórę, znormalizować proces rogowacenia naskórka, a także rozjaśnić ślady po wypryskach. Po tym etapie przechodzimy do fazy farmaceutycznej, czyli pacjent stosuje maści przepisane na receptę lub nawet leki doustne. Po opanowaniu sytuacji kontynuuję terapię peelingami, tyle że w mniejszej częstotliwości oraz odpowiednio dobranymi kremami aptecznymi. Pacjenci uczą sie jak reaguje ich skóra i jakie preparaty mają dobierać do stosowania w domu. Dobieramy preparaty, które mają składniki aktywne takie jak : kwas salicylowy, kwas glikolowy, LHA, czyli lipohydroksykwas, wspomagająco kompleksy cynku, czy kwas azelainowy.

Edytowane przez dr Agnieszka Bliżanowska
Czas edycji: 2014-04-29 o 09:20
dr Agnieszka Bliżanowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-03, 19:10   #10
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Jak mogłabym się pozbyć czerwonych śladów po wypryskach

Cytat:
Napisane przez zanniia Pokaż wiadomość
Też się dołączam do pytania. Mi wyskoczy coś raz na jakiś czas i wyciskam tylko wtedy kiedy zbierze się ropa. Wyciskam przez wacik, odkażam. I za każdym razem zostaje blizna... których nazbierałam już sporo i wygląda to strasznie Czytałam o balsamie szostakowskiego i chyba spróbuję, chociaż starszych blizn mi to nie ruszy prawda? Ale chociaż te nowsze, mam na policzku 4 świeże blizny i nie chcę ich nosić kolejne 2 lata zanim same się rozjaśnią.


To, że blizny i przebarwienia powstają od wyciskania wiadome jest na pewno, ale słyszałam też, że odkażanie alkoholem, np spirytusem salicylowym wzmaga powstawanie blizn. Jeśli masz ropę, dobrze wtedy odkazić sp. salicylowym lub wodą utlenioną, ale nie może być otwartej rany. Na takie wypryski u mnie najlepiej sprawdzało się podsuszanie ich, np Pudrodermem lub maseczką z glinki (punktowo na noc). Nie wyciskaj!!!

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-05-03 o 19:17
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-03, 23:32   #11
zanniia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 83
Dot.: Jak mogłabym się pozbyć czerwonych śladów po wypryskach

Ahhh wiem, że to złe :P Ale jak z takim czymś chodzić? Zdarzają się takie wielkie i wystarczy, że dotkniesz obok a samo pęka :/
zanniia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-03, 23:45   #12
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Jak mogłabym się pozbyć czerwonych śladów po wypryskach

Cytat:
Napisane przez zanniia Pokaż wiadomość
Ahhh wiem, że to złe :P Ale jak z takim czymś chodzić? Zdarzają się takie wielkie i wystarczy, że dotkniesz obok a samo pęka :/
Jeśli są wielkie, to po wyciśnięciu jeszcze bardziej to widać, bo jest czerwone. spróbuj pudrodermu z apteki i nakładaj go punktowo na noc i nie wtedy, gdy już wyjdą te wypryski, tylko od razu jak tylko zauważysz czy poczujesz, że coś rośnie. Oprócz tego, jeśli problemy są duże i częste, to warto isć do dobrego dermatologa, wiadomo, takie domowe sposoby działają doraźnie, nie zlikwidują problemu raz na zawsze i nie obudzisz się z gładką cerą do końca życia.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-04, 11:02   #13
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Jak mogłabym się pozbyć czerwonych śladów po wypryskach

na pewno pomogłaby woda termalna bardzo koi i łagodzi podrażnienie, dołożyłabym np. cicaplast
acnederm albo effaclar duo on właśnie goi stany zapalne aby nie prowadzily do hiperpigmentacji.
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 14:31   #14
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 260
Dot.: Jak mogłabym się pozbyć czerwonych śladów po wypryskach

Złuszczanie. Ja akurat się retinoiduję; nie mam doświadczenia jeśli chodzi o dermokosmetyki, które złuszczają.
A oprócz tego- kwas azelainowy- za dzieciaka używałam Acnderm, teraz mam Hascoderm lipożel, który ma dodatkowo nawilżyć skórę.
Niestety, to wszystko działa powoli, trzeba być cierpliwym.
Piszecie o tym, że po wyciskaniu zostają wam ślady- a ja mam taką skórę, że nie wyciskając i tak się ich nabawię...
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 17:51   #15
szeretlerk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mogłabym się pozbyć czerwonych śladów po wypryskach

hej, moge powiedzieć tylko tyle ze na pewno nie wolno wyciskac zaskórników, rozdrapywać ... nie mam jakiegoś dużego trądziku, poza zaskórnikami wszelakimi, miałam juz ladna twarz, rozjaśniłam przebarwienia, ale zrobiłam sobie krzywde na nowo;/// nie kontrolując sie, rozdrapałam zaskórniki, takie wystające krostki malutkie, po czym zrobilam z tego wielkie czerwone slady, zadrapania takie... jak to wyleczyć?wygląda to okropnie, sama sie oszpeciłam, obiecałam samej sobie ze juz nigdy nie dotknę twarzy, bylebym rozjaśniła na nowo przebarwienia, slady, używam acne derm ... a na te ranki po rozdrapaniu co ??;(pomóżcie!
szeretlerk jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta Normaderm.


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-09 18:51:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:05.