Magiczna zielona herbata... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-25, 22:39   #1
adrian_na_
Przyczajenie
 
Avatar adrian_na_
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 4

Magiczna zielona herbata...


Cześć, od jakiegoś czasu nałogowo piję zieloną herbatę tekane, i zauważyłam dziwne zmiany. Ogólnie dobrze mi się śpi, chętniej wstaję rano do pracy, wcześniej zdarzało mi sie zaspac, a teraz budzę się nawet przed budzikiem. To akurat jest w porządku, ale... miewam dziwne sny odkąd Sączę ten magiczny napój. Wcześniej nie śniło mi się nic. A teraz ciągle albo ktoś umarł, albo ja umarłam.. niekiedy nawet się budzę ze strachu o to, że to co mi się śni jest prawdą.

Czy wy doświadczyliście czegoś takiego?

Dodam, że dziennie wypijam ze dwa dzbanki zielonej herbaty zamiast napojów, bo po prostu mi smakuje 😁
adrian_na_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-27, 11:30   #2
nataliaanna83
Raczkowanie
 
Avatar nataliaanna83
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 151
Dot.: Magiczna zielona herbata...

Wypłukanie minerałów i witamin, może z grupy B lub magnezu, po yerba mate i dużych ilościach kawy jest tak samo, pić dwa dzbany to można wody. Ja piję maksymalnie 1.5 herbaty dziennie.
nataliaanna83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 13:45   #3
MaliMariposa
Zakorzenienie
 
Avatar MaliMariposa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nevermind
Wiadomości: 3 173
GG do MaliMariposa
Dot.: Magiczna zielona herbata...

Wow naprawdę są aż takie efekty? Mi w smaku ona nie smakuje, ale jeżeli faktycznie tak działa to może muszę się przemóc :d
MaliMariposa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 15:41   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Magiczna zielona herbata...

Nie można pić za dużo zielonej herbaty bo zawiera fluor, a on jest neurotoksyczny. Poza tym nie można pić za dużo płynów bo to powoduje obrzęk mózgu. A za większą ilość snów może np. odpowiadać zmiana pozycji ciała, w której śpimy, w tym spanie na brzuchu. Koszmary senne mogą być za to objawem bezdechu sennego np. z powodu smogu w mieście albo zbyt suchego powietrza w sypialni.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 16:52   #5
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Magiczna zielona herbata...

Też tak mam jak przesadzę z kawą albo herbatą. Odwodnienie, niedobór magnezu - poza tym, że te napoje mają jakieś tam właściwości zdrowotne, to w nadmiarze powodują odwrotny efekt. Ogólnie to nie chodzi tylko o objętość wypijanej herbaty, ale też o jej intensywność. Jakbym codziennie wypijała napar z łyżki zielonej to po dwóch tygodniach bym chyba po ścianach chodziła. Jak wypiję napar z łyżki suszu raz na kilka dni, a w pozostałych nie piję zielonej w ogóle albo tylko jedną herbatkę z małej łyżeczki to jest ok.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 17:01   #6
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Magiczna zielona herbata...

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Też tak mam jak przesadzę z kawą albo herbatą. Odwodnienie, niedobór magnezu - poza tym, że te napoje mają jakieś tam właściwości zdrowotne, to w nadmiarze powodują odwrotny efekt. Ogólnie to nie chodzi tylko o objętość wypijanej herbaty, ale też o jej intensywność. Jakbym codziennie wypijała napar z łyżki zielonej to po dwóch tygodniach bym chyba po ścianach chodziła. Jak wypiję napar z łyżki suszu raz na kilka dni, a w pozostałych nie piję zielonej w ogóle albo tylko jedną herbatkę z małej łyżeczki to jest ok.
Fakt, teina odwadnia i pobudza tak jak kofeina. Choć z racji naszych genów raczej reagujemy tylko na jedną z tych 2 substancji.
Inna sprawa, że obie te substancje sprzyjają odwodnieniu organizmu, więc ich picie w ilości ponad 4 filiżanek dziennie może szkodzić. Do nawadniania organizmu najlepsza jest po prostu woda.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-12, 07:18   #7
Denwer455
Raczkowanie
 
Avatar Denwer455
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 147
GG do Denwer455
Dot.: Magiczna zielona herbata...

Nie można pić tak dużo zielonej herbaty. Ma silne właściwości oczyszczające i wraz z moczem usuwane są z organizmu ważne minerały. 3-4 filiżanki to góra.
__________________
Kodeks pracy i prawo ogólnie - http://kodekspracy.blogspot.com/
Denwer455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-12 08:18:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:41.