Czy powiedziec o gwalcie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-05, 18:41   #1
TheTen
Raczkowanie
 
Avatar TheTen
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 252

Czy powiedziec o gwalcie?


Chcialam sie was poradzic... nie wiem czy powinnam swojemu chlopakowi powiedziec o gwalcie.

Teoretycznie jestesmy dopiero tydzien ze soba i super dlugo tez sie nie znamy. Niestety chlopak mysli, ze jestem niesmiala albo niezainteresowana nim w takim stopniu jak on mna. Pomimo, ze sie zauroczylam i widze, ze jemu zalezy na mnie mam pewna bariere przed dotykiem i byciem sam na sam. Zostalam zgwalcona w grudniu, wiec sprawa jest dosyc 'swieza' dla mnie. Wie on tylko, ze mialam ciezki okres w zyciu i dlatego rzucilam studia i odizolowalam sie od czesci znajomych. Boje sie mu o tym powiedziec, bo nie wiem czy nie jest jeszcze na to za wczesnie. Nie chce zadnego wspolczucia czy pomocy. Nie chodzi mi o przystopowanie go, po prostu chcialabym aby zrozumial dlaczego jest taki mur pomiedzy nami. Oczywiscie jest on dla mnie atrakcyjny seksualnie ale jest to zarazem ostatnia 'rzecz' o jakiej mysle. Nie umiem go dotknac, boje sie go zlapac nawet za dlon. Mimo, ze jestesmy razem polega to raczej na byciu obok siebie. Nie chce aby myslal, ze mi sie nie podoba (powiedzialam mu, ze sie zauroczylam etc).

Jak uwazacie? Wezcie pod uwage, ze sie tak dlugo nie znamy.
__________________

TheTen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 18:54   #2
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

powiedziec ale jeszcze nie teraz. poczekaj az sie lepiej poznacie, zaufasz mu itp
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 18:55   #3
95gaba95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 3
GG do 95gaba95
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

powinnaś powiedziec ale narazie nie.
potrzeba czasu
95gaba95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 18:55   #4
boomalina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 30
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

powiedz ale jak bedziecie tak na serio razem, za wczesnie...
boomalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 18:57   #5
freudka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: opole też:)
Wiadomości: 119
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

powiedzieć, jak najbardziej, ale jeszcze nie teraz
freudka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 18:57   #6
tofaniutka
Zadomowienie
 
Avatar tofaniutka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 098
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

Jeśli mu ufasz i wiesz że to ON to powinnaś na pewno powiedzieć, lecz nie wiem czy to dobry czas... wydaje mi się za wcześnie na tak szczere i dramatyczne rozmowy po tygodniu bycia razem... A rozmawiacie już o seksie?
tofaniutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 18:59   #7
Yumitori
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 29
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

Postawiłabym na szczerość. To chyba najlepsze rozwiązanie. Jesteście razem.. nie mogę powiedzieć, że dlugo, ale jednak. Powinnaś mu powiedzieć co się stało żeby nie doszło między Wami do nieporozumień. W pewnym momencie chłopak zacznie się martwić, że Cię nie pociąga i może pojawić się między Wami nieprzyejmna atmosfera. Nie daj Boże pokłócilibyście się, a Ty w złości powiedziałabyś mu co się wydarzyło w grudniu.. Powiedz to jak najszybciej. Tobie będzie lżej, że masz w kims oparcie, a i on będzie wiedział na czym stoi Powodzenia
Yumitori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-05, 19:02   #8
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

Cytat:
Napisane przez TheTen Pokaż wiadomość
Chcialam sie was poradzic... nie wiem czy powinnam swojemu chlopakowi powiedziec o gwalcie.

Teoretycznie jestesmy dopiero tydzien ze soba i super dlugo tez sie nie znamy. Niestety chlopak mysli, ze jestem niesmiala albo niezainteresowana nim w takim stopniu jak on mna. Pomimo, ze sie zauroczylam i widze, ze jemu zalezy na mnie mam pewna bariere przed dotykiem i byciem sam na sam. Zostalam zgwalcona w grudniu, wiec sprawa jest dosyc 'swieza' dla mnie. Wie on tylko, ze mialam ciezki okres w zyciu i dlatego rzucilam studia i odizolowalam sie od czesci znajomych. Boje sie mu o tym powiedziec, bo nie wiem czy nie jest jeszcze na to za wczesnie. Nie chce zadnego wspolczucia czy pomocy. Nie chodzi mi o przystopowanie go, po prostu chcialabym aby zrozumial dlaczego jest taki mur pomiedzy nami. Oczywiscie jest on dla mnie atrakcyjny seksualnie ale jest to zarazem ostatnia 'rzecz' o jakiej mysle. Nie umiem go dotknac, boje sie go zlapac nawet za dlon. Mimo, ze jestesmy razem polega to raczej na byciu obok siebie. Nie chce aby myslal, ze mi sie nie podoba (powiedzialam mu, ze sie zauroczylam etc).

Jak uwazacie? Wezcie pod uwage, ze sie tak dlugo nie znamy.
Jesteś pewna, że to dobry czas na związek? Postawiłaś się w pozycji "między młotem a kowadłem", bo z jednej strony takie Twoje zachowanie bez podania jakichś wyjaśnień będzie mieszało w tej znajomości i facet pewnie wyczuje, że coś jest nie tak, a z drugiej strony nie za bardzo masz podstawy już tak bardzo mu zaufać i powierzyć taką tajemnicę.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2010-05-05 o 19:04
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 19:07   #9
lachryma
Zakorzenienie
 
Avatar lachryma
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6 025
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

"daj czasowi czas"
poczekaj, aż minie troszkę czasu- będzie wtedy większe zaufania, wytworzy się więź psychiczna pomiędzy Wami i sądzę, że wtedy powinnaś mu o tym powiedzieć.
teraz możesz tylko go zapewnić, że Ci na nim zależy, a to, że jesteś "nieśmiała" nie jest spowodowane tym, że jest on Ci obojętny.
__________________
"nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"
lachryma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 19:08   #10
HarajukuChilli
Zadomowienie
 
Avatar HarajukuChilli
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 862
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

Poczekaj. To przykra sprawa. Powiedz mu, że miałaś w życiu parę trudnych chwil i nie jesteś jeszcze gotowa, żeby mu o nich opowiedzieć. Powinien stać po twojej stronie
__________________
Ćwiczę tyłek i motywację:
http://rozowydres.blogspot.com/
Jillian Shred:
Level 1: 10 /10
HarajukuChilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 19:16   #11
drusia
Zakorzenienie
 
Avatar drusia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 680
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

Narazie mu nie mów, poznaCIE SIĘ LEPIEJ I WTEDY OWSZEM- POWIEDZ.
__________________




Nie liczę dni,
Sprawiam, że to dni się liczą...

drusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-05, 19:24   #12
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

Na razie nic bym nie mówiła.
Jeśli okaże się jakimś kretynem i rozgłosi to wszem i wobec, może być przykro.
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 19:31   #13
majasn
Zakorzenienie
 
Avatar majasn
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 025
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

ja tez bym na razie nie mówiła..możesz mu wytłumaczyć, że jest dla Ciebie za wcześnie na fizyczny kontakt, że potrzebujesz czasu by się otworzyć i jeśli mu na Tobie zależy to zrozumie i przeczeka ten okres..znacie sie krótko a sprawa , o której piszesz jest bardzo delikatna dlatego lepiej poczekać, poznać go lepiej i jak już będziesz czuła, że nadszedł ten moment by wszystko o Tobie wiedział i będziesz pewna, że on odnajdzie się w sytuacji i nie zrobi ci przykrości to wtedy z nim porozmawiaj..teraz daj sobie czas..
__________________
...kocham i jestem kochana...
01.08.2013
15.08.2014
majasn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 20:35   #14
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

Nie mówiła bym już teraz. Oczywiście trzeba powiedzieć, ale nie teraz.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 20:46   #15
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Nie mówiła bym już teraz. Oczywiście trzeba powiedzieć, ale nie teraz.
Dokładnie. Co nagle, to po diable.

Na razie powiedziałas, ze miałas trudny czas i wg mnie wystarczy. Za jakis czas (ale nie zwlekaj przesadnie) przyjdzie odpowiedni moment i wyjaśnisz mu, na czym ten "trudny czas" polegał. Daj sobie i jemu czas, poznajcie się i dowiedz się, czy na pewno warto mu tą sprawę powierzyc.

I trzymaj się!
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 21:02   #16
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

Tak jak wizażanki mówią, poczekać, aczkolwiek nie mówić.
Powiedziałabym jedynie, ze miałam przykrości w przeszłości i ciężko Ci jest wskrzesić jakiekolwiek uczucia.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 21:49   #17
pytton
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 443
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

.

Edytowane przez pytton
Czas edycji: 2012-04-29 o 22:01
pytton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 22:21   #18
Seeensi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 267
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

Cytat:
Napisane przez tofaniutka Pokaż wiadomość
Jeśli mu ufasz i wiesz że to ON to powinnaś na pewno powiedzieć, lecz nie wiem czy to dobry czas... wydaje mi się za wcześnie na tak szczere i dramatyczne rozmowy po tygodniu bycia razem... A rozmawiacie już o seksie?
tak,a Twój podpis (akurat do wątku) jest genialny

ja bym poczekała,aż bardziej bym się z nim poznała i czuła,że mogę mu ufać
__________________
1. my
2. Kult!
Seeensi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 23:02   #19
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

nie musisz mu nic na razie mowic. dopiero sie poznajecie. nie ma co sie spieszyc z czulosciami,seksem.

powiesz jezeli kiedys bedziesz potrzebowala
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-05, 23:04   #20
Immaginary
Zadomowienie
 
Avatar Immaginary
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań/Kielce
Wiadomości: 1 270
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

Ja na Twoim miejscu wstrzymałabym się tymczasowo z ujawnieniem prawdy, aczkolwiek dałabym chłopakowi do zrozumienia, że to przez wzgląd na ciężkie przeżycia z przeszłości, a nie jego samego masz problemy z akceptacją bliskości.
Życzę powodzenia
__________________
Poszukuję odlewek!
Dark Extacy, Chocolovers i Angel Violette
Immaginary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 08:38   #21
ewulka2112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

witajcie wizażanki,
ja miałam identyczną sytuację. Również zostałam zgwałcona, ale było to już jakiś czas temu. Po tym incydencie byłam z dwoma chłopakami, oboje o tym wiedzieli, i powiedziałam im to po około 3 miesiącach bycia razem. Pierwszy związek nie przetrwał, ale nie dlatego że zdarzyło się to co się stało, po prostu brakowało zaufania. A poza tym mój pierwszy chłopak źle odebrałam to co mu powiedzialam (zrzucił wine na mnie). DLatego kiedy zaczęłam się spotykać z moim obecnym TZ miałam wątpliwości czy mu o tym powiedzieć, ale zrobiłam to i nie żałuję. Sytuacja między nami się wyjaśniła, zrozumiał to tak jak chciałam aby to zrobił i teraz jest już tylko lepiej.

Dlatego Tobie radzę abyś przyznała się do tego gwałtu, ale w odpowiednim momencie, sama poczujesz kiedy to będzie.
Życzę powodzenia
ewulka2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 09:03   #22
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

Cytat:
Napisane przez TheTen Pokaż wiadomość
Chcialam sie was poradzic... nie wiem czy powinnam swojemu chlopakowi powiedziec o gwalcie.

Teoretycznie jestesmy dopiero tydzien ze soba i super dlugo tez sie nie znamy. Niestety chlopak mysli, ze jestem niesmiala albo niezainteresowana nim w takim stopniu jak on mna. Pomimo, ze sie zauroczylam i widze, ze jemu zalezy na mnie mam pewna bariere przed dotykiem i byciem sam na sam. Zostalam zgwalcona w grudniu, wiec sprawa jest dosyc 'swieza' dla mnie. Wie on tylko, ze mialam ciezki okres w zyciu i dlatego rzucilam studia i odizolowalam sie od czesci znajomych. Boje sie mu o tym powiedziec, bo nie wiem czy nie jest jeszcze na to za wczesnie. Nie chce zadnego wspolczucia czy pomocy. Nie chodzi mi o przystopowanie go, po prostu chcialabym aby zrozumial dlaczego jest taki mur pomiedzy nami. Oczywiscie jest on dla mnie atrakcyjny seksualnie ale jest to zarazem ostatnia 'rzecz' o jakiej mysle. Nie umiem go dotknac, boje sie go zlapac nawet za dlon. Mimo, ze jestesmy razem polega to raczej na byciu obok siebie. Nie chce aby myslal, ze mi sie nie podoba (powiedzialam mu, ze sie zauroczylam etc).

Jak uwazacie? Wezcie pod uwage, ze sie tak dlugo nie znamy.
A mnie zszoknęło coś innego, niż dylemat autorki.

Jesteście TYDZIEŃ, piszesz, że on myśli że nie jesteś zainteresowana, bo nie dajesz się dotykać Czy tylko ja widzę tu coś dziwnego? No sory, ale po tygodniowym "byciu razem" (a tego też do końca nie łapię - co, tydzień temu spytał: chcesz ze mną chodzić? czy w czasie tego tygodnia spotkaliście się 2-3 razy?) nie byłoby dla mnie dziwne, że którakolwiek ze stron może nie mieć ochoty na jakąkolwiek formę sexu Pewnie, że po 1 spotkaniu można iść z facetem/kobietą do łóżka, ale równie często odbywa się to po kilku dobrych tygodniach (i dłuższym okresie czasu), więc...
Nawet dotknięcie dłoni może wymagać czasu i chyba nie po tym poznaje się, że druga strona jest zainteresowana?

Abstrahując od moich wywodów - nie wiem, czy powinnaś powiedzieć teraz, czy potem. Z jednej strony -teraz możesz faceta wystraszyć (zależy też, ile macie lat? inaczej zareaguje 30latek, a inaczej dzieciak 20letni raczej), może poczuć zbyt dużego gniota psychicznego, ale z drugiej strony -później może mieć żal o zatajenie tak ważnego faktu, o nieobdarzenie zaufaniem.

Jeszcze inna rzecz - czy korzystałaś z jakiejś pomocy po gwałcie? Bo jeśli masz trudności takie, jak opisujesz, to może warto by było?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 09:10   #23
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;19070104]A mnie zszoknęło coś innego, niż dylemat autorki.

Jesteście TYDZIEŃ, piszesz, że on myśli że nie jesteś zainteresowana, bo nie dajesz się dotykać Czy tylko ja widzę tu coś dziwnego? No sory, ale po tygodniowym "byciu razem" (a tego też do końca nie łapię - co, tydzień temu spytał: chcesz ze mną chodzić? czy w czasie tego tygodnia spotkaliście się 2-3 razy?) nie byłoby dla mnie dziwne, że którakolwiek ze stron może nie mieć ochoty na jakąkolwiek formę sexu Pewnie, że po 1 spotkaniu można iść z facetem/kobietą do łóżka, ale równie często odbywa się to po kilku dobrych tygodniach (i dłuższym okresie czasu), więc...
Nawet dotknięcie dłoni może wymagać czasu i chyba nie po tym poznaje się, że druga strona jest zainteresowana?

Abstrahując od moich wywodów - nie wiem, czy powinnaś powiedzieć teraz, czy potem. Z jednej strony -teraz możesz faceta wystraszyć (zależy też, ile macie lat? inaczej zareaguje 30latek, a inaczej dzieciak 20letni raczej), może poczuć zbyt dużego gniota psychicznego, ale z drugiej strony -później może mieć żal o zatajenie tak ważnego faktu, o nieobdarzenie zaufaniem.

Jeszcze inna rzecz - czy korzystałaś z jakiejś pomocy po gwałcie? Bo jeśli masz trudności takie, jak opisujesz, to może warto by było?[/QUOTE]

Super to ujęłaś.Też właśnie czytam i to samo pomyślałam,ale myślałam,że to ja jakaś jestem niedzisiejsza,bo nikt się na to nie dziwił
Dla mnie też to jest dziwne.
Poza tym tydzień się spotykacie,a Ty chcesz mu od razu takie wyznanie mówić?
Bez urazy,ale z wieloma kolesiami spotykałam się po miesiącu (nie wiem jakoś tak wyszło) i nie chciałabym żeby pół miasta wskazywało palcem,jakie maiłam straszne zdarzenie.Wiadomo,jak to potem jest powie koledze,a ten znajomemu znajomego etc.
Nie spiesz się z tym powiedzeniem.
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 09:16   #24
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

Cytat:
Napisane przez TheTen Pokaż wiadomość
Chcialam sie was poradzic... nie wiem czy powinnam swojemu chlopakowi powiedziec o gwalcie.

Teoretycznie jestesmy dopiero tydzien ze soba i super dlugo tez sie nie znamy. Niestety chlopak mysli, ze jestem niesmiala albo niezainteresowana nim w takim stopniu jak on mna. Pomimo, ze sie zauroczylam i widze, ze jemu zalezy na mnie mam pewna bariere przed dotykiem i byciem sam na sam. Zostalam zgwalcona w grudniu, wiec sprawa jest dosyc 'swieza' dla mnie. Wie on tylko, ze mialam ciezki okres w zyciu i dlatego rzucilam studia i odizolowalam sie od czesci znajomych. Boje sie mu o tym powiedziec, bo nie wiem czy nie jest jeszcze na to za wczesnie. Nie chce zadnego wspolczucia czy pomocy. Nie chodzi mi o przystopowanie go, po prostu chcialabym aby zrozumial dlaczego jest taki mur pomiedzy nami. Oczywiscie jest on dla mnie atrakcyjny seksualnie ale jest to zarazem ostatnia 'rzecz' o jakiej mysle. Nie umiem go dotknac, boje sie go zlapac nawet za dlon. Mimo, ze jestesmy razem polega to raczej na byciu obok siebie. Nie chce aby myslal, ze mi sie nie podoba (powiedzialam mu, ze sie zauroczylam etc).

Jak uwazacie? Wezcie pod uwage, ze sie tak dlugo nie znamy.
To zależy jakie masz podejście i jaki masz stosunek do swoich przeżyć oraz na ile jesteś już "pogodzona" z tym co się stało. Ja bym nie powiedziała facetowi pewnie w ogóle, ale jeśli uważasz, że jest godny zaufania to moim zdaniem nie ma jakieś specjalnego czasu kiedy powiedzieć czy teraz po tygodniu "bycia razem" czy dopiero po miesiącu a może po 4. Tylko tego, czy zaufania jest godny nie dowiesz się tak od razu...

Jeśli chcesz delikatnie dać mu do zrozumienia, że coś jest nie tak to powiedz mu, że masz za sobą ciężkie, dramatyczne przeżycia o których na razie nie chcesz rozmawiać i na niektóre rzeczy potrzebujesz więcej czasu. Inteligentny facet powinien się domyśleć reszty...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 09:29   #25
andere
Zadomowienie
 
Avatar andere
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 024
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;19070104]Jeszcze inna rzecz - czy korzystałaś z jakiejś pomocy po gwałcie? Bo jeśli masz trudności takie, jak opisujesz, to może warto by było?[/QUOTE]
No właśnie...
I ja się podłączam do tych co mówią, że za mało się znacie na takie wyznanie.
__________________
A śnieg pada, zasypując sny i idee, a śnieg pada mrożąc w żyłach krew...

Maleńka
andere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 09:46   #26
gwiazdunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 20
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

też uważam, że nie powinnaś-przynajmniej narazie. Z czasem oczywiście TAK. Ale póki co chłopaka nie znasz...
gwiazdunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 10:19   #27
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;19070104]
Jesteście TYDZIEŃ, piszesz, że on myśli że nie jesteś zainteresowana, bo nie dajesz się dotykać Czy tylko ja widzę tu coś dziwnego? No sory, ale po tygodniowym "byciu razem" (a tego też do końca nie łapię - co, tydzień temu spytał: chcesz ze mną chodzić? czy w czasie tego tygodnia spotkaliście się 2-3 razy?) nie byłoby dla mnie dziwne, że którakolwiek ze stron może nie mieć ochoty na jakąkolwiek formę sexu Pewnie, że po 1 spotkaniu można iść z facetem/kobietą do łóżka, ale równie często odbywa się to po kilku dobrych tygodniach (i dłuższym okresie czasu), więc...
[/QUOTE]

Siedzalam cicho, bo balam sie, ze mnie ktos zlinczuje za moje "staroswieckie" poglady. Moj najszybszy skok do lozka byl po 3 miesiacach od rozpoczecia zwiazku. Wczesniejsza przygoda zakonczyla sie po pol roku spotkan, w tym dopiero po 5 miesiacach nazwalismy to zwiazkiem. Ach, te stare roczniki Nie wyobrazam sobie poznac faceta i po tygodniu, czy troche dluzszym czasie myslec o fizycznosci. Jakies delikatne przytulanki, cmoki, ok... Ale czulabym sie zwyczajnie skrepowana, by zrobic cos wiecej.
Szczerze mowiac, mysle sobie, ze ten nowy zwiazek jest czyms ala lekarso na tamto wydarzenie. Pare lat temu jakis facet zaczal sie do mnie ostro dobierac na imprezie (ja zupelnie trzezwa, on niekoniecznie, bylam z paczka znajomych, co mnie uratowalo), skonczylo sie na moim wielkim starchu, ale przez dobrych kilka miesiecy balam sie przebywac z facetami sam na sam w 1 pomieszczeniu. W kazdym kumplu wizialam zagrozenie (na zasadzie - pewnie tylko czeka, az strace czujnosc, by mnie przewrocic i cos mi zrobic). Bylo to irracjonalne, ale w kazdym zachowaniu widzialam podteksty seksualne. Tak wiec nie wyobrazam sobie byc wtedy z kimkolwiek, zwlaszcza, jesli mialo sie to wiazac z seksem.
Jestes pewna, ze jestes gotowa na zwiazek? Z wyznaniami jak najbardziej poczekaj. Nie mozna czlowieka dobrze poznac po tygodniu, nawet po paru, a nie chcialabys, by facet Cie np. wysmial lub powiedzial, ze to byla Twoja wina. Mi byloby ciezko byc z kims, kto stwierdzilby, ze sama sobie zasluzylam. Ewentualnie obgadal, czy cos. Kazdy na 1 rzut oka jest fajny, a potem bywa roznie. Poznaj o najpierw i nie spiesz sie z niczym.
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 10:29   #28
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

Mnie generalnie nieco dziwi wchodzenie w związek po takich przeżyciach, tak szybko - nie można było spotykać się kilka tygodni więcej na luzie, bez określania się? Wtedy łatwiej byłoby trzymać chłopaka na dystans, w jakimś tam stopniu go poznać, bez zostawania jego dziewczyną i wpuszczania go w nasze życie bardziej, niż kolegę.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 10:32   #29
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

Zależy, co znaczy ten tydzień. Czy tydzień oficjalnie jesteście razem, a znacie się już dłużej, czy w ogóle znacie się tylko tydzień?

Ja bym może zrobiła trochę inaczej. Przy okazji jakieś filmu/artykułu/książki/programu delikatnie podpytała co on w ogóle "sądzi" o gwałcie. Czy właśnie usprawiedliwia gwałciciela (np "jaks ię dziewczyna wyzywająco ubierze, to sama się prosi" czy coś równie idiotycznego), czy nie obwinia, ale nie wiedziałby jak się zachować... Można na zasadzie "co by było gdyby" i nie wiem, co byś zrobił gdyby ktoś pobił twoją dziewczynę? Albo zgwałcił? Wtedy będziesz miała obraz tego, czego możesz się spodziewać. Być może jego odpowiedzi będą szczere i poważne i akurat wejdziedzie w taki nastrój, że będziesz wiedziała, że możesz mu powiedzieć. Być może rzuci czymś tendencyjnym, ale będzie już miała jakiś szkic.
Jeśli oczywiście umiesz to zagrać nie osobiście, bo być może samo mówienie o tym jest dla ciebie trudne.

[ja mam taki, a nie inny charakter, więc pewnie jeszcze zanim zaczełabym z kimś być, powiedziałabym od razu, nawet nie, żeby być szczerym, tylko żeby chłopak wiedział, na co się porywa. Ale każdy ma inne podejście, rozumiem, że to nie jest proste i bardzo ci współczuję
Piszesz, że nie potrzebujesz pomocy, litości, ale tu chodzi o to, że bez wiedzy partnera w tym temacie, sprawy mogą się jedynie pogorszyć. Gwałt, to nie jest złamane serce, często wymagana jest pomoc specjalisty, plus wspierający, kochający ludzie wokół. A cudowny, rozumiejący chłopak może przywrócić wiarę w ludzi...]
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 10:43   #30
milenka22
Rozeznanie
 
Avatar milenka22
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 921
Dot.: Czy powiedziec o gwalcie?

Powiedz po prostu, że dla Ciebie jest jeszcze za wcześnie na tego typu zbliżenia, nie musisz od razu tłumaczyć dlaczego. Tydzień to bardzo krótko...
__________________
Płacz jest ostatnią deską ratunku - nie pierwszą!
milenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:53.