Internet z netii czy z neostrady? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-23, 18:07   #1
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721

Internet z netii czy z neostrady?


Witajcie obecnie w styczniu kończy mi się 2 letnia umowa z tp na internet, mam prędkość 1gb i do tego liveboxa bo niestety ja mam laptopa a net jest jeszcze podłączony do stacjonarnego kompa. Także od tygodnia mnie nękają telefonami... i nie wiem na co się zdecydować... w tp mówią że ta prędkość jaką mam będzie za cenę 49,90 a w netii za chyba 39,90... Tyle , że chciałabym to mieć jakimś modemem ktoręgo się nie opłaca bo np teraz płacę 10zł za liveboxa... nie wiem czy kabel z netem można do lapka wpiąć i net będzie... ciemna jestem. I jak patrzę na ofert z netii w internecie... to wychodzi że niby 3 miesiące jest za te 39 zł a potem znów 60zł... i np ponoć netia szybko się jakoś ociąga z przyjadem... nie wiem co robić... bo jednak internet jest mi potrzebny żeby pocztę sprawdzić , przeglądać oferty pracy itd. Telefon mam z netii. Co radzicie?
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 19:32   #2
let the sunshine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

Zależy, zasadniczo obie oferty są identyczne ponieważ Netia i TP to ta sama usługa, dosłownie - kupując w Netii tak naprawdę fizycznie będzie Cię obsługiwać TP.
Różnica cen wynika podobno z przepisów, ale to Cię zapewne mało interesuje

Jako, że miałam TP, Dialog, Netię, Orange mogę się chyba wypowiedzieć

Prawda jest taka, że kupując bezpośrednio w TP masz najlepszą obsługę. Wszelkie awarie w innych firmach i tak obsługują technicy z TP, więc wiadomo że "ich" zgłoszenia mają pierwszeństwo. No i nie będziesz miała przerwy w dostawie internetu (jak już to pewnie 1 dzień, nigdy nie przedłużałam w TP, miałam z przerwami).
Uważałabym na umowy bo miałam sytuację, że była promocja za opłatę na livebox'a (bez opłat miesięcznych) a i tak przychodziło 10zł na rachunku, nie szarpaliśmy się bo mała kwota a uznałam odruchowo, że tato coś źle zrozumiał. Potem się okazało, że jakiś czas mieli błąd w systemie i naliczała się opłata ale i tak cofali ją tym co sami zgłosili i były na to 2 tygodnie - dla mnie zachowanie bardzo nie fair.

W przypadku Netii powinnaś liczyć się z tym, że przerwa w dostawie internetu będzie ok. tygodnia, może się im wydłużyć do 30 dni (przypadek akurat w Orange, dosłownie 30 dni). Z Neostradą jest teoretycznie tak samo, ale zawsze włączali mi na drugi dzień po podpisaniu umowy. W przypadku pozostałych firm 1-2 tygodnie (za wyjątkiem Orange).

Ponieważ tu różnica ceny jest niewielka ja wzięłabym TP ( w przypadku awarii u innych niczego się nie dowiesz nawet, ja się szarpałam strasznie z biurami obsługi klienta i zawsze "my nie mamy na to wpływu/my nie wiemy/to TP...." ).

Przy większych prędkościach dopiero widać różnicę cenową i tu moim zdaniem opłaca się brać Netię, Orange itp. Choć tu różnie bywa...jak zamawiałam 6mB w Netii (wtedy była to najszybsza prędkość) to dostali pismo z TP, że sygnał do nas nie dochodzi (taaaa, 150m od stacji nadawczej). Zamówiliśmy więc te 6mB w TP i sygnał śmigał na drugi dzień, tyle że na rachunku było 60zł miesięcznie więcej

Edytowane przez let the sunshine
Czas edycji: 2010-11-23 o 19:55
let the sunshine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 19:56   #3
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

UPC polecam
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 22:56   #4
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
UPC polecam
Ja też
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 23:22   #5
Ercola
Zadomowienie
 
Avatar Ercola
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 020
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

Małe sprostowanie: 1mb obecnie w TP kosztuje 44 zl
( bez liveboxa)
Odnosnie kabla,tak można wpiąc kabel i odbierac internet przez niego bezpośrednio, ale jest to średnio wygodne. Zamiast płacić za liveboxa polecałabym Ci kupno własnego modemu bezprzewodowego (routera) na którym też moglabyś odbierać internet od TP. Koszt takiego najprostszego routera nowego to ok 100 zł.
__________________
Nie wiem jak Ty, ale ja żyję RAPEM.


Ercola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 23:30   #6
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 10:18   #7
Loreen
Zadomowienie
 
Avatar Loreen
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Chrzanów (małopolskie)
Wiadomości: 1 124
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

Ja mam umowę na NEO do 13 stycznia, a już zamówiłam nową:

10 MB + telewizja (dekoder) + 6 m-cy gratis telewizji "N"
za 69,91 zł. Nie płacisz za liveboxa tych 10 zł.

Potem bodajże po 6 miesiącach za "N" 29,99. Zafundowałam to cudo babci, bo ja mogla bym wziąć bez TV, ale wtedy płaciła bym za internet dużo drożej. Dają to brać.

Miałam radiówkę przez 7 lat i teraz mogę powiedzieć, że najlepsza obsługa jest w TP. Jak mi coś nie chodzi to ich nękam.

Niestety ale UPS nie wszędzie jest. U mnie, choć miasto powiatowe - nie ma i nie będzie.
__________________
MÓJ BLOG O LALKACH
BLOG ROBÓTKOWY

Moje topiki na Wizażu:
SZYDEŁKOWE DLA LALEK BARBIE I TONNER

Należę do Polskiego (zamkniętego) Forum Lalek DollPlaza


Konsultantka AVON od 2000 roku do dziś

Edytowane przez Loreen
Czas edycji: 2010-11-24 o 10:19
Loreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-24, 16:11   #8
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

dzwonił z netii szybki internet za 49,90 brutto dwa mega ja sie nie orientuję jaki mam w neo teraz ale śmiga szybko i płacą plus liveboxa 74zł brutto w ogóle ja mu mówię że jeszcze nie wiem... z neo mam 1 coś ale nie wiem czy gb czy mb nie znam się... i mówię mu że się zastanowię a on , że do 40 dni przed skończeniem mojej umówy musi wiedzieć żeby pozałatwiać z tp... i ten i dałam mu numer na komorke a on ze juz wpsrawie podpisania umowy będzie jakiś koleś dzwonił... a ja się jeszcze nie zastanowiłam. z tp kiedyś dzwonili i ten sam internet co teraz mam będzie 49,90 netto to z brutto 50 coś i plus livebox 10zł to mi niewiele mniej wyjdzie niż teraz a z netii mam mieć niby dwa razy szybszy... tylko jest ale małe aktywacja netii 23zł a ja mam laptopa! czy w lapku jest wejscie na neta? bym musiała dokupić modem 23zł ... albo router za 80zl zeby miec na dwa kompy... co robić

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:58 ----------

dziewczuny ja mam neostrade 1024 i płaciłabym 54zł z liveboxem... nawet za 12 miesięcy nie narzekam na tę prędkość. a netia proponuje Internet 4Mbit/s
predkość odbierania danych do 4 Mbit/s a prędkość wysyłania do 512 kbit/s


to chyba gorsze
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 17:19   #9
let the sunshine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

Aghr, oferta Netii jest 4 razy szybsza. Prędkość nie podaje w się w gigabajtach a właśnie mB (megabit a nie megabajt, to nie jednostka pojemności dysku).
W gigabajtach i megabajtach podaje się ile możesz ściągnąć danych np. zwyczajowo pakiety internetu w telefonach komórkowych. W tych obu przypadkach (Netia i Neostrada) mówimy o megabitach czyli prędkości

Tak samo neostrada 1024 to po prostu 1 mB prędkości, Netia oferuje Ci 4mB..
Podkreślam jeszcze raz: Netia to dokładnie to samo co Neostrada (nie podobne, to samo), bo umowę jedynie podpisujesz z Netią a łącza, obsługa techniczna leży w rękach TP czyli tych samych ludzi co obsługują Neostradę.

Różnice:
- cena
- Neostradę podłączą Ci do razu, decydując się na Netię będziesz miała po podpisaniu umowy przerwę (bo oni muszą napisać do telekomunikacji, żeby Ci włączyli)
- w przypadku (odpukać) awarii z doświadczenia wiem, że szybciej przebiega to w TP (Neostrada), bo tu jest analogicznie....Netia musi wysłać zawiadomienie do TP, że masz awarię.

Edytowane przez let the sunshine
Czas edycji: 2010-11-24 o 17:22
let the sunshine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 17:43   #10
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

let the sunshine no faktycznie szybsza jest netia. Ale jest inna sprawa... teraz mam już telefon w netii od jakiegoś roku a nie w tp. I tam w ofercie tp pisze przy nie mam linii tp opłata miesięczna za podtrzymanie linii 30zł to znaczy , że jak nie mam telefonu w tp będę płacić internet np 54 zł plus jeszcze 30zł za utrzymanie linii bez sensu w ogóle od roku mi przychodzą rachunki za neta z tp i mimo , że od roku mam telefon w netii nie płaciłam żadnej opłaty za podtrzymanie linii.. bo umowę z tp zawierałam jak miałam u nich telefon więc teoretycznie teraz chyba nie mogą mi dowalić tej opłaty z innych miesięcy?
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 17:59   #11
let the sunshine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

Ciężko mi powiedzieć, ja nie przypominam sobie takie opłaty (a nie miałam telefonu w TP bezpośrednio), ale:
- brałam na tamte czasy najszybsze prędkości, bo u nas korzysta kilka osób jednocześnie z łącza Może to jak z komórkami, wyższy abonament to trochę inne warunki...
- akurat Neostradę braliśmy 2 razy i wtedy zawsze była to niby jakaś promocja, tyle że nie pamiętam czego dotyczyła.
let the sunshine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-24, 21:18   #12
kilinka
Raczkowanie
 
Avatar kilinka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 127
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

jezeli na laczach TP, to ja bym bral raczej TP albo orange freedom. dlaczego? bo masz internet bezposrednio u wlasciciela lacza, to eliminuje zawsze 1 etap przy ewentulanych naprawach. A cyz orange freedom czy neo, to juz chyba mniejsza roznica. freedom ma pakiety zlotowek do wygadania na komorce w orange, no i przy umowach na 2 lata, troche tansze jest.
kilinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 21:37   #13
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

wybrałabym netię ze względu na super reklamę ;d
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 21:46   #14
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

Ja nie tak dawno zmieniłam TP na Netię i nagle cudownie łącze przestało zrywać (na tych samych kablach!), a jakość obsługi magicznie skoczyła do góry Może i TP jest właścicielem kabli, ale w obsłudze technicznej ma bandę kretynów*, którzy chyba czytają z kartki, co mają mówić

Czyli ja się wyłamię i polecę Netię. Neta nie miałam przez jeden dzień bodajże...

*a raczej studentów, którzy nie mają najmniejszego pojęcia o podstawowych sprawach w kwestii połączenia
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 21:46   #15
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

ale co z tą opłatą za podtrzymanie linii w tp bo już bym wzięła tę neo żeby nie chrzanić się z tą netią... znaczy przedłużyłabym sobie neo...
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 21:47   #16
mel89
Zakorzenienie
 
Avatar mel89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: porto
Wiadomości: 3 445
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

mój kumpel pracował w netii i .. odradzał mieć tam net
__________________
not all who wander are lost.
mel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 03:15   #17
let the sunshine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

Cytat:
Napisane przez kilinka Pokaż wiadomość
jezeli na laczach TP, to ja bym bral raczej TP albo orange freedom. dlaczego? bo masz internet bezposrednio u wlasciciela lacza, to eliminuje zawsze 1 etap przy ewentulanych naprawach. A cyz orange freedom czy neo, to juz chyba mniejsza roznica. freedom ma pakiety zlotowek do wygadania na komorce w orange, no i przy umowach na 2 lata, troche tansze jest.
Oj, różnie to bywa...
Ja przeszłam chyba przez wszystkie firmy działające na łączach TP (nie mam dostępu do UPC) i obecnie mam Orange Freedom wybrane ze względu na bliiiskie związki z TP. To zdecydowanie w moim rankingu najgorsza firma. Najwięcej problemów, najgorszy BOK - pierwszy raz będziemy zgłaszać usługi internetowe do pewnych wyższych instytucji
Ale tu trochę rosyjska ruletka, tak naprawdę z każdą z firm można mieć problemy. Gdyby nie wysokie ceny wybrałabym osobiście TP.

Edytowane przez let the sunshine
Czas edycji: 2010-11-25 o 03:19
let the sunshine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 07:14   #18
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

Z tego co wiem to livebox też ma wifi i też rozprowadza na kilka komputerów więc kwestia kupienia routera odpada.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 21:16   #19
kilinka
Raczkowanie
 
Avatar kilinka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 127
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

widzisz, nie ma widocznie jednej mocnej zasady. widac mozna trafic. dla mnie albo neo, albo freedom. zalezy. we freedomie pakiet zlotowek to fajna sprawa, co zawsze mozna sobie za te 30 zl pogadac wiecej przez telefon.
kilinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-26, 00:30   #20
qathe
Wtajemniczenie
 
Avatar qathe
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: o już byś chciała wiedzieć :)
Wiadomości: 2 166
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

Ja mam w Play i nie narzekam
__________________
Jestesmy mlodzi,piekni,a kiedys bogaci



qathe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 17:48   #21
kilinka
Raczkowanie
 
Avatar kilinka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 127
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

widzisz, play to chyba inna para kaloszy. play online ma odpowiednika w orange - orange freedom (chyba ciekawsze rozwiazanie, bo darmowy transfer w nocy i wiekszy zasieg).
internetu kablowego trudno jest porownywac (freedom idzie po kablu) do radiowego.
kilinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 13:45   #22
Ercola
Zadomowienie
 
Avatar Ercola
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 020
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

Cytat:
Napisane przez Agrh Pokaż wiadomość
ale co z tą opłatą za podtrzymanie linii w tp bo już bym wzięła tę neo żeby nie chrzanić się z tą netią... znaczy przedłużyłabym sobie neo...

Opłata za utrzymanie łącza wynosi 29 zł miesięcznie. Istnieje też możliwość zawieszenia telefonu stacjonarnego czyli blokada połączeń wychodzacych i przychodzących. Wtedy nie płacisz za łącze tylko za samo zawieszenie 21 zł miesięcznie.

Cytat:
Napisane przez kilinka Pokaż wiadomość
widzisz, play to chyba inna para kaloszy. play online ma odpowiednika w orange - orange freedom (chyba ciekawsze rozwiazanie, bo darmowy transfer w nocy i wiekszy zasieg).
Odpowiednikiem Play online jest Orange Free. Orange freedom to przecież internet stacjonarny
__________________
Nie wiem jak Ty, ale ja żyję RAPEM.



Edytowane przez Ercola
Czas edycji: 2010-11-28 o 13:49
Ercola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 16:01   #23
ladymarion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

Odpowiedzią na Orange Online może być Orange Free, Orange Freedom to oferta stacjonarnego dostępu która charakteryzuje się innymi profitami. Neostrada to taka sama odmiana internetu jak Freedom tylko że mają inne ceny i dodatki. We Freedom są pakiety złotówek, w Neostradzie bony na zakupy w internecie.
ladymarion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 14:57   #24
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

Dziewczyny o co chodzi w tp z tą opłatą za potrzymanie linni tp? konczy mi się umowa z tp w styczniu , a mam telefon stacjonarny w netii. Na stronie tp przeczytałam , że 1mega tyle chcę mieć opłata za miesiąc wynosi 44.01 i tam jest powyżej zakładka mam linię telefoniczną tp i nie mam linii telefonicznej tp. Ja skoro jestem w netii z telefonem stacjonarnym to nie mam chyba tej linii tp w związku z czym jeżeli jej nie mam to płacę oprócz 44 zł za internet 30zł za podtrzymanie linii.tp .. więc razem 74zł . Przed chwilą dzwonił gościu z tp i się go t e opłate zapytałam to mówił że płaci się ją jak się nie ma w ogóle stacjonarbego i ja mu mówie że aha... i on mi mówi że wysyła już aneks umówy na mój adres a ja że ok:-/ i co teraz?:-/ nie podpisze...
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 15:53   #25
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

jeśli już to netia, neostrada to porażka..
__________________
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 23:33   #26
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

Cytat:
Napisane przez let the sunshine Pokaż wiadomość
Zależy, zasadniczo obie oferty są identyczne ponieważ Netia i TP to ta sama usługa, dosłownie - kupując w Netii tak naprawdę fizycznie będzie Cię obsługiwać TP.
Niekoniecznie:
Jeśli jesteś w zasięgu infrastruktury Netii (ich okablowania) bedziesz mieć mozliwośc podłączenia nowej linii telefonicznej która należy do Netii - więc TP nie będzie cie obsługiwać ani formalnie ani technicznie.

W mieszkaniu rodziców miałam 2 linie telefoniczne - własnie w ten sposób: jeden kabel z TP na który wypowiedzielismy umowe na usługi i drugi kabel podłaczony do mieszkania z Netii - na którym mieliśmy umowe na tel i potem net.

Cytat:
Napisane przez let the sunshine Pokaż wiadomość
No i nie będziesz miała przerwy w dostawie internetu (jak już to pewnie 1 dzień, nigdy nie przedłużałam w TP, miałam z przerwami).
...
W przypadku Netii powinnaś liczyć się z tym, że przerwa w dostawie internetu będzie ok. tygodnia, może się im wydłużyć do 30 dni (przypadek akurat w Orange, dosłownie 30 dni). Z Neostradą jest teoretycznie tak samo, ale zawsze włączali mi na drugi dzień po podpisaniu umowy. W przypadku pozostałych firm 1-2 tygodnie (za wyjątkiem Orange).
Bzdura.
Maksymalna przewa w dostepie do usług to 12 godzin, przełączenie na centralce telefonicznej odbywa sie w godzinach nocnych, tak że często klient nawet tego nie zauważy.
To przy aktywnym łączu telefonicznym, kiedy przed zakończeniem umowy w TP podpisało sie umowe z Netia na usługi albo ma sie w TP umowe na czas nieokreślony i Netia w imieniu klienta (na podstawie podpisanej przy umowie zgody) wypowiada umowe u TP. Tyle że TP ma na telefon 30 dniowy okres wypowiedzenia wiec przełaczenie tel jest po okołow 30 dniach od podpisania umowy, ale bez większej przerwy w dostawie usług, natomiast przełaczenie neta odbywa się z 14 dniowym okresem wypowiedzenia umowy.

Cytat:
Napisane przez Agrh Pokaż wiadomość
... i ten i dałam mu numer na komorke a on ze juz wpsrawie podpisania umowy będzie jakiś koleś dzwonił... a ja się jeszcze nie zastanowiłam. z tp kiedyś dzwonili i ten sam internet co teraz mam będzie 49,90 netto to z brutto 50 coś i plus livebox 10zł to mi niewiele mniej wyjdzie niż teraz a z netii mam mieć niby dwa razy szybszy... tylko jest ale małe aktywacja netii 23zł a ja mam laptopa! czy w lapku jest wejscie na neta? bym musiała dokupić modem 23zł ... albo router za 80zl zeby miec na dwa kompy... co robić
umowe po ustaleniu warunków wyslą ci i tak kurierem i zawsze możesz jej nie podpisywac tylko kuriera odesłać z kwitkiem twierdząc że sie rozmysliłaś. Na umowie musi byc twój podpis żeby cokolwiek włączyli

Cytat:
Napisane przez let the sunshine Pokaż wiadomość
Prędkość nie podaje w się w gigabajtach a właśnie mB (megabit a nie megabajt, to nie jednostka pojemności dysku).
W gigabajtach i megabajtach podaje się ile możesz ściągnąć danych np. zwyczajowo pakiety internetu w telefonach komórkowych. W tych obu przypadkach (Netia i Neostrada) mówimy o megabitach czyli prędkości
...prędkość transferu podaje się w Mb/s (Megabit na sekundę) jeśli już

Cytat:
Napisane przez Agrh Pokaż wiadomość
...I tam w ofercie tp pisze przy nie mam linii tp opłata miesięczna za podtrzymanie linii 30zł to znaczy , że jak nie mam telefonu w tp będę płacić internet np 54 zł plus jeszcze 30zł za utrzymanie linii bez sensu w ogóle od roku mi przychodzą rachunki za neta z tp i mimo , że od roku mam telefon w netii nie płaciłam żadnej opłaty za podtrzymanie linii.. bo umowę z tp zawierałam jak miałam u nich telefon więc teoretycznie teraz chyba nie mogą mi dowalić tej opłaty z innych miesięcy?
Nie nie mogą.
Opłata za utrzymanie linii jest naliczana kiedy nie masz telefonu stacjonarnego u jakiegokolwiek operatora na tym kabelku, ponieważ linia nie jest wtedy w pełni wykorzystywana itp. - tu nie orientuje się dokładnie dlaczego więc nie chce wprowadzac cie w błąd - jeśli masz jakikolwiek tel stacjonarny to automatycznie nie maja prawa ci takiej opłaty naliczać.

Cytat:
Napisane przez panierrka Pokaż wiadomość
Ja nie tak dawno zmieniłam TP na Netię i nagle cudownie łącze przestało zrywać (na tych samych kablach!), a jakość obsługi magicznie skoczyła do góry Może i TP jest właścicielem kabli, ale w obsłudze technicznej ma bandę kretynów*, którzy chyba czytają z kartki, co mają mówić

Czyli ja się wyłamię i polecę Netię. Neta nie miałam przez jeden dzień bodajże...

*a raczej studentów, którzy nie mają najmniejszego pojęcia o podstawowych sprawach w kwestii połączenia
Może kiepskie szkolenia dla obsługi infolinii. W Netii też główna obsada obsługi telefonicznej to studenci.

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Z tego co wiem to livebox też ma wifi i też rozprowadza na kilka komputerów więc kwestia kupienia routera odpada.
Livebox TP nie będzie działał na usługach Netii. Musisz kupić router Wi-Fi lub modem.
__________________
Forum o wiewiórkach: Wiewiórki
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 21:17   #27
Minutka26
Raczkowanie
 
Avatar Minutka26
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 96
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

ODRADZAM NETIĘ!!!

Właśnie zakończyłam "przygodę" z Netią, a przynajmniej tak mi się wydaje!

A było tak:

Miałam Internet w TP, ale umowa się skończyła, a że Netia miała ofertę korzystniejszą cenowo to się zdecydowałam. Od początku coś nie grało. Umowę przesłali e-mailem. Miałam sobie wydrukować i im przesłać. Ok. Wydrukowałam, podpisałam 5 listopada 2010 r. i przesłałam - priorytetem, który odebrali dopiero po 10 dniach wg ich wersji.

Jak się później okazało nie przesłali mi regulaminu tylko warunki wykonania umowy. Nie miałam więc wglądu we wszystkie dokumenty podpisując umowę. Sądziłam ze te warunki to właśni regulamin.

Potem grzecznie czekałam, ale po 2 tygodniach bez neta mi się znudziło, więc zadzwoniłam na ich Infolinię. Żeby się tam dodzwonić trzeba mieć mega szczęście, bo zwykle odbierają (jeśli w ogóle) po parunastu minutach. A dodać trzeba że połączenie (w przeciwieństwie do Infolinii TP) nie jest darmowe! Odebrali i usłyszałam, że net będzie podłączony za parę dni. I tak mijały kolejne dni, a router nie przychodził i neta ciągle brak. Dzwoniłam co parę dni i za każdym razem słyszałam inną datę podłączenia. Na pytanie czy wysłali wniosek do TP o uwolnienie łącza, oczywiście odpowiadali za każdym razem, że tak. Data powtarzana przez kilku konsultantów - jełopów z rzędu to 24 grudnia 2010 r. Święta minęły, a neta jak nie było tak nie ma.

Dzwonię znowu, a tam mi mówią że wniosku do TP nie wysłali jeszcze!!! Myślałam że szlag mnie trafi. Przez miesiąc nie zrobili NIC! Zapytałam i co teraz, to mi powiedzieli że moje oświadczenie o uwolnienie łącza straciło ważność i że muszę przesłać kolejne. Oczywiście tego nie zrobiłam.

Kolejny telefon - odpowiedź ta sama + umowa nie wejdzie w życie bo brak oświadczenia aktualnego. Nawet nie muszę wypowiadać (???)

Mijają kolejny dni znowu dzwonię i słyszę, że oświadczenie o uwolnieniu łącza przecież nie ma terminu ważności! No i że je wysłali!!!

Dzwonię do TP, bo kłamstwa Netii mnie dobiły totalnie i tam potwierdzają. Wniosek o uwolnienie łącza trafił do nich 30 grudnia 2010 r., a więc prawie 2 miesiące od podpisania umowy!!! I że TP odda im łącze 21 stycznia 2011 r.!!!

Tak się wkurzyłam, że odwołałam moje oświadczenie, żeby zablokować tych d...i z Netii bo nie chce mieć z nimi nic wspólnego i czekałam aż nadejdzie termin do wypowiedzenia umowy!

Tu trzeba napisać, że jak to nazwała pani z Netii mają taki "kruczek" w regulaminie. I że Netia nie ma 30 dni na podłączenie usługi jak to jednoznacznie piszą w regulaminie, tylko 60 dni (w przypadku technologi LLU 70 dni), bo klient może wypowiedzieć umowę dopiero jak minie 30 dni od dnia w którym mieli usługę podłączyć!

Gdy nadszedł upragniony dzień wypowiedziałam umowę. I mam nadzieję że na tym koniec.

Tego samego dnia poszłam do TP podpisać umowę. Internet miałam po 2 dniach!!!


WNIOSKI:
Netia to banda krętaczy, naciągaczy, kłamców i łgarzy! Do tego w Infolinii siedzą osoby które całkowicie nie wiedzą o czym mówią. Każdy kolejny konsultant posiadał inną "wiedzę" na temat obowiązujących Netię terminów podłączenia usługi , czy ważności (tudzież jej braku) wniosku o uwolnienie łącza!

Jednym słowem: ODRADZAM!!!
Nie dajcie się wrobić w tę ich gierkę, no chyba że nie zależy Wam na necie. Ja go nie miałam ponad 2 miesiące!!! A jak bym na nich czekała to nie miała bym neta kolejne miesiące.

Na koniec dodam, ze reklamacja odnośnie niedochowania przez nich terminu nie została uwzględniona, bo jak to napisali, usługa musi być uruchomiona żeby dostać odszkodowanie za jej opóźnienie!!! Szkoda słów.
__________________
„Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz patrzeć razem w tym samym kierunku.”
Minutka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 18:24   #28
asiiia101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 14
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

Cześć, ja też mam problemy z Netią...

Dziś przyszła do nas na maila pierwsza faktura za Internet. I mimo zapowiadanych około 70 zł (1Mb za 40,57 plus abonament w wysokości około 35,90zł) mamy do zapłaty 110,17!
Dodzwonić się do nich graniczy z cudem. Może któraś z Was miała podobną sytuację? Mieliśmy zacząć oszczędzać dlatego przenieśliśmy się do Netii ale widzę, że to są oszuści! Nikomu nie polecam.

Edytowane przez asiiia101
Czas edycji: 2011-05-02 o 18:48
asiiia101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 14:48   #29
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

Cytat:
Napisane przez asiiia101 Pokaż wiadomość
Cześć, ja też mam problemy z Netią...

Dziś przyszła do nas na maila pierwsza faktura za Internet. I mimo zapowiadanych około 70 zł (1Mb za 40,57 plus abonament w wysokości około 35,90zł) mamy do zapłaty 110,17!
Dodzwonić się do nich graniczy z cudem. Może któraś z Was miała podobną sytuację? Mieliśmy zacząć oszczędzać dlatego przenieśliśmy się do Netii ale widzę, że to są oszuści! Nikomu nie polecam.
to może najpierw odwróć tą fv na drugą stronę - tam masz napisane ile wynosi opłata aktywacyjna (29 zł bruto) i jakie okresy rozliczeniowe sa na niej naliczone, bo pewnie jest więcej niż za miesiąć tzn. od momentu włączenia usługi, do dnia rozliczeniowego + abonamenty na miesiąc do przodu.
__________________
Forum o wiewiórkach: Wiewiórki
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 14:08   #30
asiiia101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 14
Dot.: Internet z netii czy z neostrady?

Tak, widziałam. Ale Pani z netii nie poinformowała Nas, że będzie jakakolwiek opłata aktywacyjna choć pytaliśmy się o to. Stąd moje zdziwienie.
asiiia101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-30 22:23:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:42.