Mamy majowe 2017 cz.V - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-03-06, 08:06   #61
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

Cześć poniedziałkowo!
U mnie dziś na tapecie przewijaki, pokrowce, podkłady itp.
Jakie przewijaki macie/planujecie? Ja taki na łóżeczko, z gąbką, oceratkowany. I teraz się zastanawiam, czy zamawiać pokrowiec frotte, czy podkładać pieluchy lub podkłady?

Cytat:
Napisane przez happiness__ Pokaż wiadomość



Ja bardzo chętnie poproszę, wyślę wiadomość zaraz jak uda mi się znaleźć taką opcję w telefonie, a jak nie to wieczorkiem jak wejdę na komputer
Pewnie, prześlij teraz lub wieczorem.
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 08:07   #62
Kiwaczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiwaczka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wodzisław śląski
Wiadomości: 2 158
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

Martusiamiska, u mnie w rodzinie wszystkie kobiety rodzą wcześniaków (od 7 miesiąca do połowy 8) także ja już prawie cała spakowana jestem do szpitala tak w razie czego 😉

Milutek, ja też dziś koszmar senny miałam. Obudziłam się cała we łzach!! Musiałam płakać przez sen. A śniło mi się że mój tato jechał z pracy taxówką i mieli wypadek. Zgineli na miejscu :/ nienawidzę takich snów... dobrze że u mnie nikt taksówką nie jeździ

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 08:07   #63
mamaSmerfuni
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 963
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

Witam sie w nowym watku.
W nastepnym sie rozpakowuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaSmerfuni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 08:09   #64
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

Cytat:
Napisane przez CamomileS Pokaż wiadomość
Ja rzadko kawe bo nie mogę mleka i zastępuje kozim ale to i tak nie jest to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Z kozik tez by mi nie smakowala a probowalas z migdalowym? Jest z alpro, takie slodzone syropem z agawy chyba i ono do kawy jest najlepsze, nawet mi go spieniacz spienia.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 08:17   #65
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

Witam się w 32t0d

Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dostałam fajne materiały ze szkoły rodzenia, jeśli któraś z Was jest zainteresowana, to napiszcie na priv adresy mailowe. Załączyłam je też w grupie na fb.
Kochana jesteś!

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie z innej beczki. Czy potrzebna jest specjalna komoda do przewijania, czy wystarczy np. kupic komode z Ikei i na nia dac przewijak, ta mate do przewijania? Czy jest jakas roznica?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kupuję na początek przewijak na łóżeczko, bo komody nie zmieścimy do sypialni jednak

Cytat:
Napisane przez Martusiamiska Pokaż wiadomość
Hej laski... nie mogę spać chyba z przemęczenia więc szybko pisze co u mnie... tak szczerze to odliczam dni do wyjazdu gości 😉 ale genialnie dużo mi pomagają w takim sensie że ogarnął obiad itp, wezmą to co przygotowałam z lodówki, mój tż jest kochany bo robi mnóstwo rzeczy... a mnie niestety męczy siedzenie do późna... jest 5 a ja od godziny nie śpię... a położyłam się po 24... Wczoraj byliśmy u mojego brata bo nas zaprosił, a jutro idziemy na kolacje do moich rodziców...
Biedna jesteś Nie siedź do późna, przeproś gości, powiedz, że jesteś zmęczona i idź spać, na pewno zrozumieją Ile jeszcze zostało?

Cytat:
Napisane przez bunnybe Pokaż wiadomość
Dziewczyny kolezanka z pracy z terminem przede mna o miesiac pisala mi w tym tygodniu ze maly ma juz 3kg i ze zaczyna sie powoli pakowac bo pierwsze dziecko urodzila w 35tc mimo ze jej lekarka nie widziala zadnych oznak by miala urodzic wczesniej, wlasnie przyslala mi smsa ze wczoraj niespodziewanie urodzila wedlug moich obliczen to 34tc a dziecko duze bo 3680kg i 57cm az strach pomyslec ile by mialo gdyby donosila

Wysłane z mojego LG-K120 przy użyciu Tapatalka
Serdeczne gratulacje dla koleżanki! O jakie duże bobo Mam nadzieje, że mimo 34 tygodnia z dzieciątkiem wszystko w porządku

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:09 ----------

Cytat:
Napisane przez mamaSmerfuni Pokaż wiadomość
Witam sie w nowym watku.
W nastepnym sie rozpakowuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie, w tym wątku jeszcze sobie odpuśćmy rodzenie
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 08:20   #66
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

Ja piję kawę codziennie. Mój organizm bez kawy nie funkcjonuje 😀 tylko w okresie największych mdłości nie mogłam na kawę patrzeć..

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 08:23   #67
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
Cześć poniedziałkowo!
U mnie dziś na tapecie przewijaki, pokrowce, podkłady itp.
Jakie przewijaki macie/planujecie? Ja taki na łóżeczko, z gąbką, oceratkowany. I teraz się zastanawiam, czy zamawiać pokrowiec frotte, czy podkładać pieluchy lub podkłady?
Ja kupiłam jeden pokrowiec frotte, ale pod prześcieradło do łóżeczka, a jednorazowe z Seni soft będę używać na przewijaku. Ale myślałam też o pieluszkach tetrowych, pewnie jak się skończą podkłady to pieluszka pójdzie w ruch
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-06, 08:24   #68
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

To i ja dzisiaj sobie zrobie. Nie wyspalam sie, cos sie matce od zycia nalezy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 08:25   #69
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

Cytat:
Napisane przez inezz6 Pokaż wiadomość
Ja piję kawę codziennie. Mój organizm bez kawy nie funkcjonuje �� tylko w okresie największych mdłości nie mogłam na kawę patrzeć..

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
O tak, bez kawy nie zaczynam dnia Pije bez mleka i cukru, uwielbiam ten smak i zapach
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 08:27   #70
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

Dzieki dziewczyny za odpowiedzi nt. przewijaka, ja chyba wezme 1 albo 2 komody z Ikei, zobacze jakie one dlugie sa, i w szufladzie bedzie przybornik po prostu. Widzialam tak u jednej dziewczyny przewijak na komodzie, tyle ze miala go bokiem postawiony, ale ja tez moge bokiem postawic w sumie. A i jeszcze widzialam u niej taka jakas bajerancka podkladke do wanny, nie kupuje sie wanienki, tylko ta podkladke i dziecko sie kapie w normalnej wannie, ale wydaje mi sie, ze wtedy tez duzo wiecej wody sie zuzywa...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:26 ----------

Cytat:
Napisane przez felliciti Pokaż wiadomość
O tak, bez kawy nie zaczynam dnia Pije bez mleka i cukru, uwielbiam ten smak i zapach

Ja tez, a jeszcze teraz sa limitowane edycje w nespresso


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

Tylko ja z mlekiem, ale bez cukru.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 08:32   #71
fartuch
Zakorzenienie
 
Avatar fartuch
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 687
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

Cytat:
Napisane przez mamaSmerfuni Pokaż wiadomość
Witam sie w nowym watku.
W nastepnym sie rozpakowuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam plan rozpakowac sie 1 maja, no ewentualnie 2maj.

Kawy pije dwie dziennie, rozpuszczalne z dwoch lyzeczek z mlekiem. Ale na początku ciazy nie moglam nawet na nią patrzeć.

Ja wczoraj weszlam na strych i znioslam wszystkie malutkie ciuszki zostały mi jeszcze dwie pralki bo wyprania, prasować raczej nie bede, jedyna rzecza w tym domu co sa prasowane to koszule tz nie no, tetrowe i flanelki napewno poprasuje


No i musze się pochwalić. Kupilismy wozek, maxi cosi mura 4 plus, ale czarny. :d jezdzi jak czolg, jest lekki i zwinny. Super zakup, ale musieliśmy pol pomorza objechac, bo spacerówka osobno, a gondola 100km dalej


U mnie bardzo kiepska pogoda, ale kanapki z nutella zalatwily sprawę
__________________
Michał 25.05.2015
Piotruś
fartuch jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-06, 08:35   #72
happiness__
Rozeznanie
 
Avatar happiness__
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 585
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
Cześć poniedziałkowo!
U mnie dziś na tapecie przewijaki, pokrowce, podkłady itp.
Jakie przewijaki macie/planujecie? Ja taki na łóżeczko, z gąbką, oceratkowany. I teraz się zastanawiam, czy zamawiać pokrowiec frotte, czy podkładać pieluchy lub podkłady?



Pewnie, prześlij teraz lub wieczorem.
My jeszcze się zastanawiamy jak to rozegrać z przewijakiem, ale nie wiem czy nie damy prześcieradła na niego a do tego podkłady, co by móc po zabrudzeniu od razu wyrzucać

Wysłałam wiadomość, mam nadzieję, że dojdzie


Ja kawy nie pijam, miałam trochę problemy z ciśnieniem i muszę uważać, ale nie byłam też przyzwyczajona do picia kawy. Kupiłam sobie inkę karmelową i od czasu do czasu sobie robię jak mnie najdzie ochota na coś kawowego zdecydowanie mi to wystarcza, bo ja z tych, dla których kawa musi być z porządną porcją mleka (najlepiej cała na mleku ).

Ja się boję jeszcze zaklepywać kolejną część wątku na rodzenie, bo czuję, że narazie jesteśmy na to kompletnie nieprzygotowani

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
happiness__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 08:40   #73
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

Cytat:
Napisane przez fartuch Pokaż wiadomość

No i musze się pochwalić. Kupilismy wozek, maxi cosi mura 4 plus, ale czarny. :d jezdzi jak czolg, jest lekki i zwinny. Super zakup, ale musieliśmy pol pomorza objechac, bo spacerówka osobno, a gondola 100km dalej
Podoba mi się, muszę koniecznie obejrzeć!
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 08:44   #74
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi nt. przewijaka, ja chyba wezme 1 albo 2 komody z Ikei, zobacze jakie one dlugie sa, i w szufladzie bedzie przybornik po prostu. Widzialam tak u jednej dziewczyny przewijak na komodzie, tyle ze miala go bokiem postawiony, ale ja tez moge bokiem postawic w sumie. A i jeszcze widzialam u niej taka jakas bajerancka podkladke do wanny, nie kupuje sie wanienki, tylko ta podkladke i dziecko sie kapie w normalnej wannie, ale wydaje mi sie, ze wtedy tez duzo wiecej wody sie zuzywa...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:26 ----------




Ja tez, a jeszcze teraz sa limitowane edycje w nespresso


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

Tylko ja z mlekiem, ale bez cukru.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Vikuniaa a Ty już wolne w pracy? Bo coś mi przemknęło, że ostatnio chodziłaś

Cytat:
Napisane przez fartuch Pokaż wiadomość

No i musze się pochwalić. Kupilismy wozek, maxi cosi mura 4 plus, ale czarny. :d jezdzi jak czolg, jest lekki i zwinny. Super zakup, ale musieliśmy pol pomorza objechac, bo spacerówka osobno, a gondola 100km dalej


U mnie bardzo kiepska pogoda, ale kanapki z nutella zalatwily sprawę
No, no Piotruś ma super brykę
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 08:53   #75
happiness__
Rozeznanie
 
Avatar happiness__
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 585
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

Fartuch, fajny wózeczek

Ja bym chciała urodzić 6 albo 8 maja

Dziewczyny, a macie te skurcze Braxtona-Hicksa? Bo mnie dziś ze 2-3 razy obudził w nocy taki ból podbrzusza jak okresowy, a właściwie jak przed okresem. Nie wiem, czy się tym martwić, ale czytam na forach, że to może być właśnie to... Nie jest to ból taki ostry czy jakiś bardzo mocny, trwa kilka minut i przestaje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
happiness__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 09:03   #76
marta6704
Zakorzenienie
 
Avatar marta6704
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z... =)
Wiadomości: 5 000
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

Witam w nowym wątku.
Wracam dzisiaj do tz więc będę bardziej aktywna.
Ale się stesknilam. A z drugiej strony będę tęsknić za rodzicami. Zobaczymy się jak już urodze.

Spać nie mogę ostatnio w ogóle. Brzuch się stawia. Dzisiaj właśnie wystarczyłam się w nocy bo bolał bardzo. I tylko powtarzalam do malucha, że ma jeszcze chociaż z 5 tygodni poczekać.

Spotkałam się z rodziną, przyjaciółmi, ponawiam z dziećmi, koleżanka była z roczna córeczka. Przeslodka.
I mam całą torbę powrotną ubranek dla mojego malucha
Moja mama i ciocie spisaly się na medal. Nic nie kupuje już w rozmiarze 56,62.

Pogoda przeokrutna. Kawę pije jedną rozpuszczalna. Na początku ciąży nie mogłam jej pić, ale od drugiego trymestr i mi i małemu zasmakowala. A ciśnienie mamy w porządku więc jedna dziennie nie zaszkodzi.

Mój tz ostatnio stwierdził, że już od 1 maja mogłabym polezec w szpitalu bo on się boi, że urodze w domu

I mam pomysł na imię. Teraz muszę przekonać tz i będę mogła już zwracać się do gościa w brzuchu po imieniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marta6704 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 09:11   #77
Kiwaczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiwaczka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wodzisław śląski
Wiadomości: 2 158
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

Ja pije jedną filiżankę kawy ok 11 z mamą a drugą z mężem po obiedzie ☺ z tymże pije rozpuszczalną z dużą ilością mleka i pół łyżeczki cukru. Czasem zamieniam na cappuccino.
Mamy ekspres do kawy co sam mieli ziarna ale dla mnie ta kawa w ciąży jest przeokropna. Raz za jakiś czas wipije z niego latte ale jakoś smaku na taką kawe nie mam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 09:17   #78
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

Cytat:
Napisane przez happiness__ Pokaż wiadomość
Fartuch, fajny wózeczek

Ja bym chciała urodzić 6 albo 8 maja

Dziewczyny, a macie te skurcze Braxtona-Hicksa? Bo mnie dziś ze 2-3 razy obudził w nocy taki ból podbrzusza jak okresowy, a właściwie jak przed okresem. Nie wiem, czy się tym martwić, ale czytam na forach, że to może być właśnie to... Nie jest to ból taki ostry czy jakiś bardzo mocny, trwa kilka minut i przestaje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam, i wczoraj oraz dzisiaj wyjątkowo częste. Tylko u mnie są bezbolesne, to takie spinanie brzucha.

Mój Leon w weekend był bardzo intensywny, do tego stopnia, że wczoraj naprawdę mnie zmęczyły te ruchy, jakoś osłabłam od tego.

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 10:15 ----------

Ja piję kawę, z kawiarki tak 2-3 razy w tygodniu, rozpuszczalną czasem piję codziennie. W I trymestrze nie piłam w ogóle.
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 09:20   #79
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

Ja kawę pije jak u kogoś jestem Też mnie odrzuciło od niej na początku ciąży.

Przewijak mamy na komodzie - na to jeszcze położony będzie ten taki śliski i nie wiem czy jeszcze coś na to się kładzie :P

Happiness - tak okresowo to mnie bolał tylko na początku ciąży, a teraz po prostu regularnie twardnieje - jest to nieprzyjemne, ale nie bolesne
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-06, 09:21   #80
talusiax33
Zadomowienie
 
Avatar talusiax33
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 722
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

Dzień dobry brzuchatki
Witam się w nowym wątku 🌸

Cały weekend u teściów dziś nie mam smaka zupełnie na nic.. zrobiłam sobie kanapki z dzemem ale jem na siłę i popijam Inką.
Taka pogoda za oknem.. ponuro, pada - plan na dziś? Leniuchowanie a Wy co będziecie robić?

Przewijak mam taki na lozeczko i pewnie będę kłaść na niego pieluszki

Happiness - ja mam dokładnie tak samo 😀 na codzień nie pijałam kawy, czasami tak na smaka. Teraz codziennie pije inke do śniadania. Ostatnio mąż zrobił kawę rozpuszczalną zalaną tylko mlekiem przegotowanym, coś pysznego!

Fartuch - gratuluję zakupu wózka!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
talusiax33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 09:21   #81
misja0181
Rozeznanie
 
Avatar misja0181
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 565
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Pokaż wiadomość
Dam przewijak na komodę zwykłą z Ikei, bo te dedykowane przewijaniu nagle kosztuja 2x wiecej i w dodatku nie podobaja mi sie.
Ech tak to właśnie jest w tych wszystkich sklepach. Jak coś dla dzieci albo ślubne to już kilka razy droższe niż normalnie :|

Cytat:
Napisane przez Baambi Pokaż wiadomość
Czy ten przewijak na łóżeczko jest mocowany na coś czy ruchomy?
Boję się że może się przesuwać na komodzie.
Z tego co pamiętam to tam są takie na dole nóżki, które się zaczepiają o łóżeczko tak żeby nie latał w przód i tył

Cytat:
Napisane przez Martusiamiska Pokaż wiadomość
Hej laski... nie mogę spać chyba z przemęczenia więc szybko pisze co u mnie... tak szczerze to odliczam dni do wyjazdu gości �� ale genialnie dużo mi pomagają w takim sensie że ogarnął obiad itp, wezmą to co przygotowałam z lodówki, mój tż jest kochany bo robi mnóstwo rzeczy... a mnie niestety męczy siedzenie do późna... jest 5 a ja od godziny nie śpię... a położyłam się po 24... Wczoraj byliśmy u mojego brata bo nas zaprosił, a jutro idziemy na kolacje do moich rodziców...
To może tak jak fellicity pisała, kładź się wcześniej. Najwyżej TŻ niech posiedzi z nimi. Myślę, że nikt nie będzie Ci miał za złe

Cytat:
Napisane przez bunnybe Pokaż wiadomość
Dziewczyny kolezanka z pracy z terminem przede mna o miesiac pisala mi w tym tygodniu ze maly ma juz 3kg i ze zaczyna sie powoli pakowac bo pierwsze dziecko urodzila w 35tc mimo ze jej lekarka nie widziala zadnych oznak by miala urodzic wczesniej, wlasnie przyslala mi smsa ze wczoraj niespodziewanie urodzila wedlug moich obliczen to 34tc a dziecko duze bo 3680kg i 57cm az strach pomyslec ile by mialo gdyby donosila

Wysłane z mojego LG-K120 przy użyciu Tapatalka
Wow! A koleżanka na pewno miała dobrze termin wyliczony? Bo aż niesamowite, że w tym tygodniu taki dorodny osobnik

Cytat:
Napisane przez ukrajinka Pokaż wiadomość
ojej, to moj przenoszony o 11 dni synek wazyl 3850 i myslalam, ze to duzo �� a co do tego, ze lekarze nie widza, ze porod sie zbliza to w sumie nic nie znaczy. tyle juz czytalam historii na wizazu, ze dziewczyny byly u lekarza nic porodu nie zwiastowalo i nagle w ten sam dzien akcja sie zaczela. Dobrze, ze kolezanka zaufala swej intuicji ja sie ciagle zastanawiam czy bede miala powtorke i przenosze czy jednak nie..
U mnie bardzo podobnie. Synek też przenoszony 10 dni i z wagą 3800. Ja bym wolała uniknąć powtórki z rozrywki

Milutku współczuję snu

Vikunia ja piję raz a jakiś czas kawkę jak czuję, że mogę nie dotrwać do wieczora. Poza tym działa na mnie "oczyszczająco" a w tej ciąży mam z tym duuuuuuuży problem. Ale ja piję taką słabą z kapsułki i z mlekiem



Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
Cześć poniedziałkowo!
U mnie dziś na tapecie przewijaki, pokrowce, podkłady itp.
Jakie przewijaki macie/planujecie? Ja taki na łóżeczko, z gąbką, oceratkowany. I teraz się zastanawiam, czy zamawiać pokrowiec frotte, czy podkładać pieluchy lub podkłady?



Pewnie, prześlij teraz lub wieczorem.
My mamy taki na łóżeczko. Kupiłam trochę podkładów i tak sobie myślę, że je właśnie będę na przewijak kładła.

Fartuch gratuluję zakupu wózka

U nas dziś śliczne słoneczko świeci. Chyba w końcu dziś z synkiem wyjdziemy na jakiś spacerek A o 17 mam to spotkanie indywidualnej szkoły rodzenia z położną to dam znać co mi tam ciekawego naopowiada

Edytowane przez misja0181
Czas edycji: 2017-03-06 o 09:24
misja0181 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 09:23   #82
CamomileS
Zadomowienie
 
Avatar CamomileS
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 659
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Pokaż wiadomość
Z kozik tez by mi nie smakowala a probowalas z migdalowym? Jest z alpro, takie slodzone syropem z agawy chyba i ono do kawy jest najlepsze, nawet mi go spieniacz spienia.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie nie pamiętam czy próbowałam z migdałowym ale z sojowym mi smakowało, z resztą kozie też lubie ale jednak krowie jest najlepsze.:p

Cytat:
Napisane przez fartuch Pokaż wiadomość
Ja mam plan rozpakowac sie 1 maja, no ewentualnie 2maj.

Kawy pije dwie dziennie, rozpuszczalne z dwoch lyzeczek z mlekiem. Ale na początku ciazy nie moglam nawet na nią patrzeć.

Ja wczoraj weszlam na strych i znioslam wszystkie malutkie ciuszki zostały mi jeszcze dwie pralki bo wyprania, prasować raczej nie bede, jedyna rzecza w tym domu co sa prasowane to koszule tz nie no, tetrowe i flanelki napewno poprasuje


No i musze się pochwalić. Kupilismy wozek, maxi cosi mura 4 plus, ale czarny. :d jezdzi jak czolg, jest lekki i zwinny. Super zakup, ale musieliśmy pol pomorza objechac, bo spacerówka osobno, a gondola 100km dalej


U mnie bardzo kiepska pogoda, ale kanapki z nutella zalatwily sprawę
Ja też poczatkowo byłam nakręcona na ten wózek, ale kupiliśmy Roana.

Cytat:
Napisane przez happiness__ Pokaż wiadomość
Fartuch, fajny wózeczek

Ja bym chciała urodzić 6 albo 8 maja

Dziewczyny, a macie te skurcze Braxtona-Hicksa? Bo mnie dziś ze 2-3 razy obudził w nocy taki ból podbrzusza jak okresowy, a właściwie jak przed okresem. Nie wiem, czy się tym martwić, ale czytam na forach, że to może być właśnie to... Nie jest to ból taki ostry czy jakiś bardzo mocny, trwa kilka minut i przestaje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ból podbrzusza to chyba nie są skurcze BH. Ja te skurcze odczuwam jako twardnienie macicy i po prostu skurcz, bardzo szybko przechodzi i to nie boli.

Nam położna mówiła że bóle podbrzusza takie okresowe powinny być sygnałem do obserwowania siebie i jeśli nie mija to ip.
Chodź mamy na szkole rodzenia dziewczynę która ma całą ciążę takie bóle, więc nie ma reguły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez CamomileS
Czas edycji: 2017-03-06 o 09:24
CamomileS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 09:30   #83
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

Hej jem śniadanie i ide do pracy

Co do twardnienia brzucha to ja tez juz mam bardzo często ale jest to tylko nieprzyjemne, nie boli


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 09:35   #84
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

Jestem po wizycie i wiecie co dłużej sie ubierałam niz trwała wizyta :| kolejna wizytę mam dopiero za 5 tyg a wtedy będę juz w 36 tygodniu a nie dał mi skierowania na żadne badania poza krwią i moczem :| tylko pytał który szpital wybrałam do rodzenia, nawet nie wspomniał o cc. Dobrze, ze mam wizytę w klinice 28 to lekarka pewnie da mi skierowanie na te wszystkie badania.
Czekam za Tz bo pojechał cos załatwić, a w taka brzydka pogodę wole z nim wracac jak i tak jest w pobliżu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 09:38   #85
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

Talusiax - ja też będę leniuchować chyba ciśnienie jest mega niskie, bo zrobiło mi się słabo jak leżałam na plecach...
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 09:39   #86
ukrajinka
Zakorzenienie
 
Avatar ukrajinka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 423
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

Cytat:
Napisane przez mamaSmerfuni Pokaż wiadomość
Witam sie w nowym watku.
W nastepnym sie rozpakowuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ojej juz w nast watku? To ja jeszcze na kolejny poczekam nie rodze przed majem 😆

Vikunia ja pije jedna kawe prawie codziennie, ale nie rano tylko po poludniu, po mojej i Domka drzemce
__________________
Patrzysz na świat taki jakim jest,
Chciałbyś odnaleźć w tym jakiś sens,
Ale trudno jest nadać sens porządkowi,
Który dzieje się wbrew rozumowi
ukrajinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 09:39   #87
CamomileS
Zadomowienie
 
Avatar CamomileS
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 659
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie i wiecie co dłużej sie ubierałam niz trwała wizyta :| kolejna wizytę mam dopiero za 5 tyg a wtedy będę juz w 36 tygodniu a nie dał mi skierowania na żadne badania poza krwią i moczem :| tylko pytał który szpital wybrałam do rodzenia, nawet nie wspomniał o cc. Dobrze, ze mam wizytę w klinice 28 to lekarka pewnie da mi skierowanie na te wszystkie badania.
Czekam za Tz bo pojechał cos załatwić, a w taka brzydka pogodę wole z nim wracac jak i tak jest w pobliżu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A o jakich badaniach mówisz, gbs?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CamomileS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 09:44   #88
happiness__
Rozeznanie
 
Avatar happiness__
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 585
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

Hmmm to chyba w takim razie u mnie te bóle to po prostu kolejny z uroczych objawów do kolekcji bo te twardnienia to też mam, już od dawna. Mam też bóle w spojeniu, to jest chyba najgorsze z tego wszystkiego... od grudnia przez to wszystko biorę luteinę, choć z szyjką nic się nie dzieje. Jest krótka, bo 2,7 cm, może to też jest przyczyna? Ale zamknięta i ze stali widocznie taki urok mojej ciąży.

Gornek, co to za lekarz w ogóle Ty masz mieć cc ze względu na położenie łożyska, tak? A on nawet słowem o tym nie wspomniał na takim etapie... Współczuję jego pacjentkom, które nie mają innej opieki, dobrze, że Ty masz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
happiness__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 09:56   #89
Martirybka
Rozeznanie
 
Avatar Martirybka
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 786
Mamy majowe 2017 cz.V

Cytat:
Napisane przez happiness__ Pokaż wiadomość
Witam się w nowym wątku

Ale naskrobałyscie, miałam co nadrabiać!

Pocytowałam z poprzedniego wątku, ale już się nie da odpisać, a teraz niewiele z tego pamiętam.
Na pewno chciałam podziękować (chyba milutkowi?) za artykuł wrzucony o fotelikach, zapisałam sobie, bardzo przydatny! I za wszystkie wskazówki innym dziewczynom
Aaa i Martirybka pytała o naszą wyprawkę, jeszcze niestety nie mamy sporo rzeczy. Z takich większych zakupów mamy wózek i łóżeczko i to by było na tyle ciuszków już mamy sporo, ale to dlatego, że dużo dostaliśmy. Rzeczy kosmetycznych i innych pierdółek jeszcze nam brakuje... I jesteśmy w trakcie remontu pokoiku dla małego.

Powiem Wam, że czuję już coraz większe ciśnienie na to, żeby to jak najszybciej ogarnąć, chciałabym mieć już gotowe i móc spokojnie czekać. Mimo że normalnie w życiu taka nie jestem, wręcz przeciwnie, zawsze wszystko na ostatnią chwilę


Ja bardzo chętnie poproszę, wyślę wiadomość zaraz jak uda mi się znaleźć taką opcję w telefonie, a jak nie to wieczorkiem jak wejdę na komputer

Ładnie! Duży dzieć, naprawdę Dobrze, że wyczuła temat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Hej mamusie !

Happiness to z wyprawka naprawdę dobrze. Chyba tylko Effpe ma juz wszystko. Reszta dziewczyn tez tak właśnie rożnie. Każda kompletuje powolutku.

My mamy zamówione łóżeczko i komodę, trochę akcesoriów dla dzidziusia i ciuszki tez mamy. Choć zdecydowanie musze uzupełnić rozmiar 68.
Wózka i fotelika jeszcze brak. Fotelik może w tym miesiącu zamówimy a wózek w kwietniu. No i ja jeszcze dla siebie musze pierdoły do szpitala kupić.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Martirybka
Czas edycji: 2017-03-06 o 10:12
Martirybka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 09:59   #90
kasiunialusia
Zadomowienie
 
Avatar kasiunialusia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 848
Dot.: Mamy majowe 2017 cz.V

Hej dziewczyny, witam się w nowej części

byłam w czwartek u swojej gin na wizycie kontrolnej i trochę się zmartwiłam bo mój maluszek jeszcze nie obrócił się główką do dołu,a czytałam że u Was już się dzieciaczki poobracały
__________________
kasiunialusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-31 11:26:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:37.