Kanada - kraina pachnąca żywicą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-21, 15:04   #1
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828

Kanada - kraina pachnąca żywicą


Znalazłam watek pt. czy jest ktoś z Toronto ale nie znalazłam wątku ogólnego o wizazankach z Kanady. Dziewczyny z całej Kanady odzywajcie się !

Ja tymczasowo mieszkam we Francji ale za 3 lata kierunek Kanada.
Nie wiemy jeszcze gdzie zamieszkamy. Myślimy o Calgary, Edmonton,Vancouver,Ottawi e lub Montrealu.
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 22:17   #2
edyta1421
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wszędzie gdzie ON
Wiadomości: 3 251
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

witaj Papaya... wpisuję się... za rok Sherbrooke... (resztę pisałam w wątku T oronto)....

mam nadzieję ze więcej dziewczyn się odezwie...
edyta1421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 13:00   #3
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

Witaj Edyta! Ja tez mam nadzieje ze więcej dziewczyn się tu znajdzie.

W ogole to czekam teraz z niecierpliwością na przyznanie mi obywatelstwa kanadyjskiego. Złożyłam aplikacje pod koniec zeszłego roku i od lutego procesują. Mam nadzieje ze się uda, bo brakowało mi chyba trzech miesięcy do pełnych 3 lat pobytu w Kanadzie.
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 15:23   #4
edyta1421
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wszędzie gdzie ON
Wiadomości: 3 251
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

uda ci się!! ja rok temu składałam papiery... nawet to szybko poszło... a więc trzymam kciuki!
edyta1421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 16:00   #5
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

To dobrze ze tak myślisz dzięki za trzymanie kciuków
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 19:47   #6
edyta1421
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wszędzie gdzie ON
Wiadomości: 3 251
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

uda ci się... wychodzi na to ze tylko my dwie jesteśmy związane z kanadą... ... a co was tak skłania do emigracji w tamte rejony... macie juz jakąs pracę nagraną? czy tylko zmiana klimatu was interesuje...?
edyta1421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 21:58   #7
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

Chcemy wrócić do Kanady bo podoba nam się tamtejsze życie. Moj mąż spędził tam polowe swojego życia i jest bardzo przywiazany do Kanady. Ja mieszkalam tam 3 lata i tez bardzo sie przyzwyczailam. Bardzo mi sie tam spodobalo - to podejscie do zycia, zyczliwosc, to jak duzo prosciej mozna wszystko zalatwic. Chcemy tez aby naszemu dziecku lepiej się żyło Ja po powrocie do Kanady chcę pójść na jakiś college.
A jak jest w Twoim przypadku? Ile czasu tam mieszkalas? Jak oceniasz Kanade? Co Ci sie tam podoba a co nie?
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-25, 19:07   #8
edyta1421
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wszędzie gdzie ON
Wiadomości: 3 251
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

ja mieszkałam prawie 10 lat jak byłam młoda (chodziłam tam do podstawówki i rok do liceum)... mieszkalismy w Quebecku... ale też jakoś bardziej jestem związana z Kanadą niż z Polską... może dlatego że inny klimat, inne podejście do ludzi, inna życzliwość i łatwość w nawiązywaniu kontaktów i załatwianiu spraw... po slubie przeprowadziłam się z mężem do Vancouver (mieszkalismy tam ponad pół roku)... ale za bardzo nas przytłaczało to miasto... chcemy wrócić do Quebecku...
co mi się podoba.... hmmmm.... samo podejście do zycia... ludzie są uczynni, mili, mimo że zamknięci w sobie (zazwyczaj widza tylko to co u siebie robią), bardzo tolerancyjni... podobało mi się podejście nauczycieli do dzieci (mój syn już tam zaczął chodzić do przedszkola)... same załatwienie sprawy.. nie czekasz po parę tygodni tylko robi się to od ręki...
(jak to mówią: rzeczy niemozliwe wykonujemy od ręki, na cuda musisz poczekać parę dni)... ... i ta praca... tam gdzie ja pracowałam zawsze było wiadomo że pracuję od tej do tej.. nic poza ta godziną, mogę się kształcić dalej (skończyłam tam studia które zaczęłam w Polsce)... a osiedle gdzie mieszaliśmy było wręcz rewelacyjne.. takie ułozone, zagospodarowane... ....
a co mnie denerwowało... cholerna punktualność.. czy to ludzi z ktorymi pracowałam, czy autobusów... MASAKRA... choć należę do osób punktualnych tego nie umiałam pojąć...
edyta1421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 17:54   #9
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

Edyta, mi tak samo podoba sie ta uczynnosc, zyczliwosc i latwosc w zalatwieniu spraw. Nie to co w Europie, czekac trzeba miesiacami zeby cos zalatwic Co do szkoly to jestem pod wrazeniem, bo nauczyciele byli bardzo wyrozumiali, mili, zachecali wrecz do nauki po prostu zupelnie inni niz w Polsce. No i ten kanadyjski system nauczania mi sie podoba. Osiedla pieknie zagospodarowane tez mnie urzekaja - chodniczki, przycieta trawka az milo sie patrzy
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 20:34   #10
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

dziewczyny mam pyatnie odnoścnie kanadyjskiego prawa pracy?
czy mozecie mi napisac jak jest z tym w kanadzie?
byłabym wdzieczna za linki do stronek inernetowych
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 06:25   #11
reject
Raczkowanie
 
Avatar reject
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Mississauga
Wiadomości: 98
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

Ja jeszcze nie z Kanady, ale tato pracuje tam od 3 lat.
Najpierw był w London, później Kitchener i w minioną sobotę przeprowadził się do Mississaugi.
Najprawdopodobniej za ok. pół roku się do niego przeprowadzamy. Bo najpierw musi wszystko załatwić z nową pracą etc. (kompletnie się na tym nie znam,więc nawet nie mogę powiedzieć co. jedyne co wiem to to, że będzie na to musiał czekać ok. 3 miesiące)
reject jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-06, 09:33   #12
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

misia bella, ja Ci niestety nie pomogę bo nie pracowałam w Kanadzie
reject, trzymam kciuki
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 12:31   #13
reject
Raczkowanie
 
Avatar reject
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Mississauga
Wiadomości: 98
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

trzymać kciuki to można, ale szczerze mówiąc to mam wieele wątpliwości.
nienawidzę zmian.
mogłabym tam pojechać po skończeniu szkoły, ale dopiero skończyłam pierwszy rok technikum, jeszcze mnie trzy czekają.
w styczniu będę miała 18 lat. wie ktoś może do jakiej szkoły w Kanadzie bym chodziła? I to w ogóle zależy od 'poziomu znajomości angielskiego' ?
reject jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 12:47   #14
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

Reject, nie przejmuj sie o szkole. Po pierwsze nie bedziesz zalowac - nawet jezeli nie znasz dobrze jezyka - bedzie Ci tam o wiele latwiej (system zupelnie inny niz w Polsce - dla ludzi ). Po drugie jezeli bedziesz miala status rezydenta to bedziesz miala wszystkie prawa takie jak Kanadyjczycy z wyjatkiem glosowania. Mozesz wiec pojsc do high school jaki Ci się spodoba. Bedziesz miala zaliczone to co ukonczylas w Polsce i kontynuowala nauke tam. Jezeli bedziesz chodzic do szkoly w Missisauga to tym bardziej sie nie martw bo tam bedzie duzo takich uczniow jak Ty i na pewno spotkasz tam Polakow - nie bedziesz sie czula osamotniona. Bedziesz brala kurs tzw ESL (english as a second language) ktory pomoze Ci w angielskim, dodatkowo nauczyciele sa niesamowicie wyrozumiali i pomocni. Ja chodzilam do high school w malej miejscowosci gdzie nie bylo wiele osob takich jak ja. Pierwsze dni byly trudne w sensie ze czulam sie obco bo nie znalam jezyka ale jezeli chodzi o to jak mnie tam traktowali to na prawde lepiej byc nie moglo. Szybko sie jednak zaaklimatyzowalam w nowym otoczeniu i szybko nauczylam sie tam podstaw jezyka. Bylo mi o niebo latwiej niz w polskiej szkole Glowa do gory!
Ja oczywiscie mialam takie same watpliwosci jak Ty ale na szczescie teraz w ogole nie zaluje.
__________________

Edytowane przez pappaya
Czas edycji: 2008-08-06 o 13:14
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 17:16   #15
edyta1421
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wszędzie gdzie ON
Wiadomości: 3 251
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

MISIA- BELA ale co konkretnie cię interesuje w prawie kanadyjskim.. ja niestety nie jestem tak dokładnie zaznajomiona z nim, ale postaram ci jakieś linki poszukać (a to ma być w języku polskim czy angielskim, francuskim?)


REJECT nie masz się czymś przejmować... wszystko bedzie ok.. teraz tak sobie myslisz że nie poradzisz sobie ale jak już tam będziesz to nie bedziesz niczego żałować...
edyta1421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 18:57   #16
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

Cytat:
Napisane przez edyta1421 Pokaż wiadomość
MISIA- BELA ale co konkretnie cię interesuje w prawie kanadyjskim.. ja niestety nie jestem tak dokładnie zaznajomiona z nim, ale postaram ci jakieś linki poszukać (a to ma być w języku polskim czy angielskim, francuskim?)
Edytko chodzi mi o takie ogólne rzeczy dotyczace prawa pracy jak np.: prawo do urlopu wypoczynkowego, wynagrodzenie podczas zwolnienie chorobowego, wieku uprawniajacego do przejscia na emeryture itp...

Wczoraj rozmawiałam z kolegą odnosnie pracy w kanadzie i przedstawił mi Kanade jako kraj bezprawia, jeśli chodzi o pracownika, w co nie chce mi sie wcale wierzyc. szukałam czegow na ten temat w internecie, ale nic....
Jesli chodzi o strony obcojezyczne to w gre wchodzi tylko angielski.
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 23:59   #17
reject
Raczkowanie
 
Avatar reject
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Mississauga
Wiadomości: 98
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

pappaya, wiem, tzn. czytałam, że w Mississauga jest wiele polaków i to jedna z niewielu rzeczy które mnie cieszą ;D

Cytat:
Napisane przez wikipedia.pl
W Mississauga mieszka duża liczba Kanadyjczyków polskiego pochodzenia, większość z emigracji końca XX wieku. Nieoficjalnie ocenia się, że 10 do 15% mieszkańców miasta mówi po polsku.
i co do różnicy polskiego a kanadyjskiego systemu nauczania, jeśli tam jest lepszy to cieszę się strasznie. Bo jak dla mnie w Polsce jest bezndziajny, no chociażby te języki obce na lekcjach. Praktycznie w szkole ponadgimnazjalnej uczysz się tego co w gim., wszystko się przerabia od nowa, więcej ćwiczeń niż ogolnej rozmowy by poćwiczyć nie tylko pisownię ale i wymowę..

I w ogóle muszę przyznać, że sama poprzez internet do tego nieświadomie nauczyłam się lepiej angielskiego niż to zrobili w szkole.. chociaż wiem, że pewnie nadal popełniam nawet te podstawowe błędy. czasami nawet czasy są dla mnie czarną magią.. ; o

Możliwe, ze naoglądałam sie zbyt wiele amerykanskich filmow o szkolach i tel mlodziezy typu. wszedzie piją i w ogole 'rebel' (...). i dlatego sie tego wszystkiego tak boje ;d
reject jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 07:54   #18
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

reject, nie wiem jak jest w stanach ale w Kanadzie w szkolach jest na prawde porzadek. Młodzież ułożona, chcąca sie uczyć. Na prawdę nie masz sie o co przejmowac. Co do systemu to na pewno bedziesz zadowolona bo duzo przedmiotow wybierasz sobie jakich chcesz. Powiedzmy ze lubisz fotografie to wybierasz sobie fotografie itd. Na lekcjach nie ma stresu, odpytywań tak jak w Polsce. Ucza zrozumienia a nie wykłuwania regułek na pamięć. Nauczyciele sa chętni do pomocy. Jezeli czegos nie rozumiesz to będą tak długo cierpliwie tłumaczyć az zrozumiesz - w Polsce to bylo tak:''nie mam teraz czasu, masz podręcznik to przeczytaj 100 razy az zrozumiesz (czyt. wykluj na pamiec) ''
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 08:09   #19
edyta1421
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wszędzie gdzie ON
Wiadomości: 3 251
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

witajcie dziewczyny.... ja chodzilam tam do szkoly podstawowej (ground school) i trochę do liceum... na poczatku uczęszczałam do polskiej szkoły przy ambasadzie polskiej... bardziej był nakład na język polski... było to dla mnie o wiele lepsze bo ten rok spędzony przy ambasadzie pomógł mi ogarnąć całą Kanadę i naukę w szkole kanadyjskiej. Po roku przyjęli mnie do "normalnej" szkoly podstawowej... aż człowiekowi chciało się chodzić na lekcje.. nie bylo zmudnego klepania regułek i wierszyków... na lekcji omawialismy np lekturę.. nie było odpytywań kazdego z osobna... mógł każdy coś powiedzieć, coś zapytać.. nauczyciele często nam pomagali i zostawiali z nami po zajęciach.. no i szeroka gama wyboru zajęć dodatkowych... sama sobie układdałaś plan zajęć (bo oprócz podstawowych lekcji są dodatkowe do zaliczenia)... potem wróciłam do Polski i zaczęłam uczęszczać do 2 klasy liceum.. kompletnie nie moglam pojąć profilu lekcji, te ciągłe pytania, kartkówki, a nauka jezyka obcego to jakiś koszmar...
edyta1421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-09, 03:02   #20
reject
Raczkowanie
 
Avatar reject
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Mississauga
Wiadomości: 98
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

bardzo dziękuję za wszystkie opinie
Dodałyście mi dużo czegoś co zapomniałam jak się nazywa
reject jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 15:14   #21
edyta1421
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wszędzie gdzie ON
Wiadomości: 3 251
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

Cytat:
Napisane przez reject Pokaż wiadomość
bardzo dziękuję za wszystkie opinie
Dodałyście mi dużo czegoś co zapomniałam jak się nazywa

nie ma sprawy napewno sobie poradzisz w Kanadzie... tutaj nie jest tak źle... ja sama jak tylko kontrakt nam sie skończy w Anglii wracamy do Kanady... aby moje dzieci juz tam zaczęły szkołe...
a jesli chodzi o szkoly w stanach... to na filmach wszystko jest bardziej rozbuchane.. bo przeciętna szkoła tak nie wygląda jak w filmach amerykańskich...
edyta1421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 17:44   #22
edyta1421
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wszędzie gdzie ON
Wiadomości: 3 251
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

cześć długo nikt sie tutaj nie wpisywał.. dziewczyny "kanadyjki" żyjecie wogóle... PAPAJA jak tam- już w Kanadzie?.... REJECT ... a ty już zakorzeniona w szkole kanadyjskiej?


a tak wogóle to ja po małym epizodzie w Anglii, parę tygodni temu wróciłam na ziemię kanadyjską... zadowolona jak nigdy.... wreszcie w domu...
a co u was?
edyta1421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 17:49   #23
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

Niee, jeszcze nie w Kanadzie. Teraz bierzemy znowu pod uwagę powrót do Polski hehe Zwariowani jesteśmy ale jak będzie to zobaczymy. Do Kanady lecimy chyba w przyszłym roku odwiedzic rodzine. Przy okazji pozwiedzamy sobie trochę. Myslelismy o Ottawie i francuskiej czesci Kanady. Edyta, Ty juz na stale w Kanadzie?

Widziałam na wizazu kilka dziewczyn z Kanady ale jeszcze tutaj nie dotarły...
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 17:51   #24
edyta1421
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wszędzie gdzie ON
Wiadomości: 3 251
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

tak juz na stałe.. chociaż mojego męża nosi gdzieś na Alaskę ale to chyba tak platonicznie, z miłości do natury....

wróciliśmy, bo Bryanowi nie szło w firmie w Londynie...

ps moze wątku nie znalazły.. bo był w samym kącie wizażowym....
edyta1421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 17:53   #25
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

Edyta, to wróciliście do Vancouver?
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 17:56   #26
edyta1421
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wszędzie gdzie ON
Wiadomości: 3 251
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

tak... tutaj jest cała rodzina męża.... no i dzieci mają opieke w postaci babci...

wahalismy się czy do Sherbrooke... niedaleko Quebecku... no ale tżet zadecydował... wolałabym francuskojęzyczną dzielnicę kanady....
edyta1421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 18:10   #27
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

No ale chyba raźniej wśród rodziny? A Twoja rodzina w Polsce?
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 18:16   #28
edyta1421
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wszędzie gdzie ON
Wiadomości: 3 251
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

moi wszyscy w Polsce .. no nie licząc brata z rodziną bo o n to na Saharze swoje ciałko smaży.... też tak bym chciała... .... ale my wybralismy zimną i mroźną Kanadę... już na początku października zaczął w górach padać śnieg.... więc za niedługo i do nas dojdzie....
edyta1421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 20:41   #29
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

pamiętam ta mroźną i śnieżna Kanade... Osobiście to kanadyjski klimat mi w ogóle nie odpowiada. Długie zimy, wilgotne nie do wytrzymania lata a wiosny to chyba w ogóle nie ma Chociaż zawsze jak patrzylam na temperatury w Vancouver to zazdroscilam bo jak tam bylo z 16 stopni to w Ontario ledwo na plusie.
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 07:52   #30
edyta1421
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wszędzie gdzie ON
Wiadomości: 3 251
Dot.: Kanada - kraina pachnąca żywicą

tak jeśli chodzi o tą mroźną Kanadę to ja uwielbiam.... myśmy jednego czassu, jeszcze na etapie narzeczeństwa puścili się w objazd po Kanadzie ... interesowało nas te rejony snieżne, eskimoskie... okręg Nuavuont (czy jakoś tak sie pisze).... w każdym razie północ kraju.... było pięknie, acz zimno... poznałam wtedy paru fajnych ludzi... ale mieszkać tam bym nie chciała...

dobra ja sie zmywam... spać... dobranoc...
edyta1421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-20 22:58:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:40.