łączenie Kolejnych Motków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-02, 09:16   #1
CurlyAnie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 10
Question

łączenie Kolejnych Motków


Cześć Dziewczyny!
Mam malutki (?)problem. Robie cosik na drutach, teraz zaczynam na szydełku, tyle ,że nie ma POJĘCIA jak łączy sie włóczki.Kiedy jeden motek się kończy, jak dołączyc następny . Zawsze robiłam COŚ z jednych kłębków. Pytanie odnosi sie do drutów jak i szydełka. Czy reguła jest taka sama przy łączeniu kolorów?
Nie śmiem już pytać, cy którać wie jak robi sie łatwe i ładne serwetki (kwiatki) na szydełku??
Z góry WAM dziekuję!
P.S- foum jest EXtra więc troszkę Was pomęczę!
CurlyAnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-02, 18:50   #2
irene29
Raczkowanie
 
Avatar irene29
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 149
Dot.: łączenie Kolejnych Motków

Cytat:
Napisane przez CurlyAnie
Cześć Dziewczyny!
Mam malutki (?)problem. Robie cosik na drutach, teraz zaczynam na szydełku, tyle ,że nie ma POJĘCIA jak łączy sie włóczki.Kiedy jeden motek się kończy, jak dołączyc następny . Zawsze robiłam COŚ z jednych kłębków. Pytanie odnosi sie do drutów jak i szydełka. Czy reguła jest taka sama przy łączeniu kolorów?
jak to jak??
poprostu wiążesz końcówke wełny z początkiem tej następnej...
powodzenia
irene29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 20:05   #3
CurlyAnie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 10
Dot.: łączenie Kolejnych Motków

Dzięki wielkie!!!! O tym myślała, ale sądziłam że robi się to jakoś "profesjonalnie". Odetchnęłam-moge robić dalej ponczo!uffffff
CurlyAnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 17:41   #4
kesob
Raczkowanie
 
Avatar kesob
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Łaziska Górne
Wiadomości: 37
Dot.: łączenie Kolejnych Motków

A propos, jak robisz poncho ??
__________________
Kasieńka
kesob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-08, 12:55   #5
CurlyAnie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 10
Dot.: łączenie Kolejnych Motków

WITAM!Wzór na ponczo znalazłam tu NA FORUM. temat-ponczo szydełkowe, autor, Olivka. Robię robię,ale cos mam chyba nie tak, bo rogi mi sie trochę krzywią- więc na razie robię przerwe, musze się KOGOŚ poradzić.
Generalnie wzór jest łatwy, cytuje: "Poncho jest bardzo łatwe. Zaczyna sie od góry czyli od szyi. Nie podam ci dlugosci łańcuszka jaki musisz zrobić , bowiem zależy to od Twojej sylwetki. Wzór jest prosty. 3 słupki , 1 o łańcuszka , 3 slupki , 1 o lańcuszka itd. Aby wyrobić rombek należy zrobić 3 słupki 1 o łańcusza i ponownie 3 słupki w jedno oczko a w nastepnych rzędach w to samo oczko łańcuszka. Robotke robisz naokrągło. Przez dodawanie w rombku dodatkowych słupkow robótka będzie ci się "wykrzywiać" i ukladac w poncho.
Wiec tak .... Robisz lańcuszek. Ilość oczek musi byc podzielna przez 4. Gdy juz masz ten łańcuszek to go łączysz w kołeczko.Łańcuszek musi być tak długi aby bez problemu przeszdł ci przez głowę no i jeszcze jakis zapasik. Gdy juz masz kołeczko zaczynasz 1 rząd- robisz 3 o łańcuszka, w 4 oczko łańcuszka robisz 3 słupki , 1 oczko łańcuszka i w 4 oczko 3 słupki, 1 oczko łańcuszka ... itd. Ale musisz ten poczatkowy łańcuszek ,który zrobilas podzielić na pół. tzn złożyć go i wtedy powstana ci dwa punkty gdzie będziesz wyrabiac rogi poncho. Rogi musza byc dwa: Tylny i przedni. Wtedy zamiast 3 słupków robisz na rogu 3 słupki 1 oczko lańcuszka i 3 słupki w to samo miejsce czyli w w to samo oczko łańcuszka a potem gdy wyjdziesz na prostą znowu pojedyńczo. Te dodane 3 słupki bedą
wyrabiać róg poncho. Na rogach tylnym i przednim w każdym rzędzie będziesz robic tak samo tzn 3 słupki , 1 oczko lańcuszka i 3 słupki w jedno oczko łańcuszka. W drugim , trzecim itd rzędzie słupki będziesz wkuwać w te miejsca gdzie masz z poprzedniego rzędu 1 oczko łańcuszka (taką przerwę).

Czyli robisz ciągle wachlarzyki z 3 słupków w 1 oczko podstawy i 1 oczko przerwy a rogi: wachlarzyk- 3 słupki, 1 oczko ,3 słupki i tak w kółko.
Powodzenia, jeśli zaczniesz.
Może Ty dojdziesz, czemu te rogi sie tak naciągaja??????
pozdrawiam
CurlyAnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-08, 23:45   #6
onentka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 230
Dot.: łączenie Kolejnych Motków

CurlyAnie - juz chyba wiesz wszystko, ale taka mala refleksja:

każdy kto zaczyna cos robic na drutach (w tym ja tez) pyta o łaczenie sie motkow - wszyscy zakładaja ze musi byc jakis profesjonalny sposób (tak jak w hafcie)... moze jednak cos w tym jest?
onentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:39.