Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-07, 06:54   #1441
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez megaliana Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Czy po basmie wyjdą mi czarne włosy czy ciemnobrązowe?? Zastanawiam się czy basmy nie pomieszać z brązowym (na opakowaniu 'henny w paście' jest napisane brąz), bo chcę mieć ciemnobrązowe włosy ale absolutnie nie czarne.
Po basmie powinny wyjść brązowe. Ale między "powinny" a tym co wyjdzie jest spora granica błędu Czarne na pewno nie będą. Basmy użyłam 2 razy w życiu - raz nie chwyciła w ogóle a drugi raz dała fioletowy refleks, także nie mam zaufania do tego wynalazku.
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 07:10   #1442
sroczka23
Przyczajenie
 
Avatar sroczka23
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 17
GG do sroczka23
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziewczyny nie mam czasu przejrzeć całego wątku.. chodzi mi o farbowaniu henną brwi i rzęs. Nie mam pojęcia o działaniu henny a o tym słyszałam od znajomej. Czy któraś z Was to robiła? Czy jest szansa przeprowadzenia tego w domu bez pomocy kosmetyczki?
sroczka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 10:40   #1443
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Narin Pokaż wiadomość
Po basmie powinny wyjść brązowe. Ale między "powinny" a tym co wyjdzie jest spora granica błędu Czarne na pewno nie będą. Basmy użyłam 2 razy w życiu - raz nie chwyciła w ogóle a drugi raz dała fioletowy refleks, także nie mam zaufania do tego wynalazku.
a basma to nie jest to samo co czarna henna??

W pierwszym poście tego wątku jest napisane:
"Chna - ruda, basma - czarna"...


Heroldin
Czy ta odżywka Latte jest naturalna? Nadaje się do włosów tylko suchych?
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-07, 16:17   #1444
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Heroldin
Czy ta odżywka Latte jest naturalna? Nadaje się do włosów tylko suchych?
Nie wiem co masz na myśli pisząc : "naturalna" ?! Latte - to odżywka / maska sklepowa- bez silikonów, z proteinami mleka. Na fryzjerskim jest temat o kosmetykach firmy Kallos. Niestety, nie umiem wstawiać linków {} . Musisz poszukać sama, lub któraś z Dziewczyn pomoże.
Ja mam włosy tłusto/suche, farbowane. Bez tej maski "żyć nie mogę". Zauważyłam, że jak przesadzę z ilością lub częstotliwością - włosy są bardziej tłustawe. Ale radzi sobie ona z wszelakiego rodzaju kołtunami.

I jeszcze jedno : prawdziwa chna, basma, indygo, amla - to tylko zioła. O kolorze jaki uzyskamy farbując włosy przy ich pomocy decyduje w 80 % baza; tzn.: kolor naszych własnych włosów.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-08, 18:07   #1445
Kffiatuszek1177
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

wieem ze to jest forum o hennie ale wie ktos moze czy rozrobiony rozjasniacz mozna jakos przechowywac? Rozjasniacz SILVER oksydant 18% prosze o szybka odpowiedz
Kffiatuszek1177 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 17:09   #1446
Deszcz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Czy któraś z was używała może "Cassia Bezbarwna henna" firmy Khadi lub "Henny do włosów blond" firmy Helfy ? Jaki odcień blondu wam wyszedł ?
Deszcz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 19:36   #1447
bakara
Przyczajenie
 
Avatar bakara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: błękitna planeta
Wiadomości: 14
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Nie wiem, co się dzieje, ale od kilku dni próbuję odpowiedzieć, i za każdym razem zawiesza mi się internet . Już mi się znudziło pisanie wciąż tego samego , więc najpierw pozwolę sobie wysłać ten post na próbę. Technika zawodzi

Dziewczyny, dziękuję za zainteresowanie moim problemem, lżej mi było przetrwać te pierwsze dni katastrofy na głowie. Pisałam godzinę i wciąż nie mogłam wysłać, więc chwilowo się poddaję, bo już nie mam cierpliwości. Dobrze, że wreszcie działa.

Edytowane przez bakara
Czas edycji: 2009-10-09 o 19:45
bakara jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-09, 19:59   #1448
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Wreszcie dostałam chne Eldu!
W środe się "farbuje"!
Musiałam się pochwalić po tym dość długim oczekiwaniu zamówionej chny. Narazie chodzę do szkoły i nie chcę drastycznej zmiany koloru, więc potrzymam tylko 30 min i bez folii i ręcznika. Myślicie, że może być? C
hodzi mi tylko o pogrubienie trochę włosów i zwiększenie objętości no i jakichś rudych refleksach
(jbc mam taki jasny brąz aktualnie)
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 20:16   #1449
Kasia93b
Raczkowanie
 
Avatar Kasia93b
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 227
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Wreszcie dostałam chne Eldu!
W środe się "farbuje"!
Musiałam się pochwalić po tym dość długim oczekiwaniu zamówionej chny. Narazie chodzę do szkoły i nie chcę drastycznej zmiany koloru, więc potrzymam tylko 30 min i bez folii i ręcznika. Myślicie, że może być? C
Chodzi mi tylko o pogrubienie trochę włosów i zwiększenie objętości no i jakichś rudych refleksach
(jbc mam taki jasny brąz aktualnie)
kolor 'chna' czy basma?:P Bo pamietam ze pytalas sie o basme. Jesli bedziesz wlasnie tym kolorem sie farbowala to wg mnie 30 minut to za krotko, dostaniesz tylko rudawych/czerwonawych refleksow albo wgl.ci nie chwyci.A o pogrubieniu tj. zwiekszeniu objetosci nie ma co mowic przy takim krotkim czasie.
Widziałam Twoje włosy- kolor mam podobny i na jakiś lepszy efekt musiałam trzymac papke 2h czasami nawet 3 Proponuje żebyś potrzymała troche ponad godzinke;p nie bój sie, farbujac henna basma kolor wychodzi b.naturalnie, nowi znajomi ze szkoly chwalili moj kolor wlosow i nie mogli uwierzyc ze wlosięta farbowane
Kasia93b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 20:40   #1450
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kasia93b Pokaż wiadomość
kolor 'chna' czy basma?:P Bo pamietam ze pytalas sie o basme. Jesli bedziesz wlasnie tym kolorem sie farbowala to wg mnie 30 minut to za krotko, dostaniesz tylko rudawych/czerwonawych refleksow albo wgl.ci nie chwyci.A o pogrubieniu tj. zwiekszeniu objetosci nie ma co mowic przy takim krotkim czasie.
Widziałam Twoje włosy- kolor mam podobny i na jakiś lepszy efekt musiałam trzymac papke 2h czasami nawet 3 Proponuje żebyś potrzymała troche ponad godzinke;p nie bój sie, farbujac henna basma kolor wychodzi b.naturalnie, nowi znajomi ze szkoly chwalili moj kolor wlosow i nie mogli uwierzyc ze wlosięta farbowane
Mam kolor chna
No, bo chciałam chne i basme zmieszac, ale w koncu sie na to niezdecydowalam.
To mnie teraz zbiłaś z tropu Pierwszy raz potrzymam może krócej (z 45 min)i zobaczę jak to wygląda, a potem dłużej potrzymam, za kolejnym farbowaniem.

...Boję się, bo od urodzenia nigdy nie zmieniałam koloru włosów, nawet tak minimalnie jak chną
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 20:51   #1451
BezSzans
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 273
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
a basma to nie jest to samo co czarna henna??
"Czarna henna" to chwyt marketingowców. Henna posiada jeden barwnik i nie ważne jak byś go nie obrabiała, nigdy nie uzyskasz ze sproszkowanej henny czarnego odcienia!

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno : prawdziwa chna, basma, indygo, amla - to tylko zioła. O kolorze jaki uzyskamy farbując włosy przy ich pomocy decyduje w 80 % baza; tzn.: kolor naszych własnych włosów.
Dokładnie, bo wszystkie te uzyskiwane kolory są półprzezroczyste (a może i mają mniejszy stopień przezroczystości :P).

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Wreszcie dostałam chne Eldu!
W środe się "farbuje"!
Musiałam się pochwalić po tym dość długim oczekiwaniu zamówionej chny. Narazie chodzę do szkoły i nie chcę drastycznej zmiany koloru, więc potrzymam tylko 30 min i bez folii i ręcznika. Myślicie, że może być? C
hodzi mi tylko o pogrubienie trochę włosów i zwiększenie objętości no i jakichś rudych refleksach
(jbc mam taki jasny brąz aktualnie)
Jak chcesz pogrubić włosy, to użyj kasji, a nie henny. Do rudych refleksów to nie zabieraj się ziołami, a jakimiś szamponami barwiącymi... Pewnie też nie chciałabyś, żeby złapało ci np. nieregularne 3/4 pasma włosów i połowy ogółu.



Czy można kupić gdzieś taniej niż na Mazidłach hennę i indygo?

Edytowane przez BezSzans
Czas edycji: 2009-10-09 o 20:53
BezSzans jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-09, 20:58   #1452
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

BezSzans co to jest kasja? Nie słyszałam o tym jeszcze. Na pogrubienie włosów znam wiele sposóbó, ale ten z chną wydawał się najbardziej realny i dostępny no i sprawdzony przez koleżanke.
A jakie to są te szampony barwiące? ;>
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 21:11   #1453
BezSzans
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 273
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
BezSzans co to jest kasja? Nie słyszałam o tym jeszcze. Na pogrubienie włosów znam wiele sposóbó, ale ten z chną wydawał się najbardziej realny i dostępny no i sprawdzony przez koleżanke.
A jakie to są te szampony barwiące? ;>
Poczytaj: http://www.hennaforhair.com/freebook...nnaforhair.pdf To taki "Niezbędnik".

A szampon np. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-21417.htm

A swoją drogą to jak wy farbujecie tymi ziołami/farbami ELD'u (bo nie wiem sam, czy to zioła, czy chemia, czy zioła z domieszką chemii...), które mają 25g? 100g polecane jest na krótkie włosy, a tu widzę niektórzy 3 opakowania po 25g (tj. 75g ) na długie włosy...
BezSzans jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 21:18   #1454
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Bezszans
Chna firmy Eld to 100% Ziele Lawsonii, taki ma skład i jest to naturalna henna, dlatego ją wybrałam właśnie
Nie wiem jak inni farbują, ale ta chna (opakowanie jedno) kosztuje tylko 3 zł więc od razu kupiłam 3 opakowania
Ah i dziękuje za linki, zaraz lecę poczytać
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 08:05   #1455
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Na pogrubienie włosów znam wiele sposóbó, ale ten z chną wydawał się najbardziej realny
Uważaj, bo to może być złudne. Henna farbuje, oblepiając kolejnymi warstwami włosy. Każde następne farbowanie dodaje kolejną warstwę, co daje intensywniejszy i trwalszy odcień. Na tzw.: odrostach, siłą rzeczy, tych warstw będzie mniej. Tym samym będą lżejsze i może zaistnieć efekt tzw. : oklapnięcia, przylizania. Dłuższe, oblepione kilkoma warstwami henny włosy są cięższe. Z autopsji to wiem.

Farbowałam włosy henną z Helfy i zużywałam jednorazowo opakowanie o wadze 100 g. Moje włosy sięgają trochę poza ramiona, ale szyję mam krótką {}.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 11:55   #1456
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Moja koleżanka farbowała się chną Eldu i jej włosy miały potem ładny odcień (po 2 farbowaniach i płukankach octowych)i były grubsze, więc jednorazowo też chciałam spróbować i spróbuje Nie mam doświadczenia z henną, ale zamierzam nabyć, jak tylko będę miała możliwość zamawiania czegokolwiek przez internet i będe miała 18 lat.
Na razie mam chne za 3zł z zielarskiego i nic nie powstrzymana mnie przed jej użyciem... chociaż zastanawiam się czy nie zmieszać jej jednak z basmą i trzymać długo, żeby oblebiła bardziej te włosy a kolor nie wyszedł zbyt rudy, tylko lekki refleks.
Heroldin-dziękuje za rady

Są jakieś sposoby, żeby henna jak najbardziej oblebila włos przy jak najmniejszym oddaniu koloru?
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 13:53   #1457
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Nie wiem co masz na myśli pisząc : "naturalna" ?! Latte - to odżywka / maska sklepowa- bez silikonów, z proteinami mleka. Na fryzjerskim jest temat o kosmetykach firmy Kallos. Niestety, nie umiem wstawiać linków {} . Musisz poszukać sama, lub któraś z Dziewczyn pomoże.
Ja mam włosy tłusto/suche, farbowane. Bez tej maski "żyć nie mogę". Zauważyłam, że jak przesadzę z ilością lub częstotliwością - włosy są bardziej tłustawe. Ale radzi sobie ona z wszelakiego rodzaju kołtunami.

I jeszcze jedno : prawdziwa chna, basma, indygo, amla - to tylko zioła. O kolorze jaki uzyskamy farbując włosy przy ich pomocy decyduje w 80 % baza; tzn.: kolor naszych własnych włosów.
naturalna czyli bez silikonów, detergentów, z najprostszym składem
Dzięki, jak zużyję inne odżywki to może wypróbuję, na allegro są w sprzedaży nawet 1litrowe

A ja zamówiłam taką:
http://www.allegro.pl/item749469325_...kim_rynku.html

Mam nadzieje, że będzie dobra.


Cytat:
BezSzans
"Czarna henna" to chwyt marketingowców. Henna posiada jeden barwnik i nie ważne jak byś go nie obrabiała, nigdy nie uzyskasz ze sproszkowanej henny czarnego odcienia!
Ale za pomocą samego indygo da się przecież uzyskać czarny kolor?

zaraz, bo już się w tym gubię
chna to jest czyta ruda henna, tak? a basma = indygo, czyli za pomocą tych ziół uzyskuje się czarny kolor?

A jeśli dodamy do tego amlę to można uzyskać inne kolory np. brąz, kasztan itd...
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 14:57   #1458
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A ja bym chętnie pooglądała wiecej zdjec PRZED i PO farbowaniu henna!
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 15:26   #1459
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Bezszans
Chna firmy Eld to 100% Ziele Lawsonii, taki ma skład i jest to naturalna henna, dlatego ją wybrałam właśnie
Nie wiem jak inni farbują, ale ta chna (opakowanie jedno) kosztuje tylko 3 zł więc od razu kupiłam 3 opakowania
Ah i dziękuje za linki, zaraz lecę poczytać
Zgadza się w 100%.
Niestety inne kolory, tzn. niektóre z nich zawierają w składzie "barwnik", czyli niewiadomo co, pewnie jakieś chemikalia.
Znalazłam nawet taki, który składu w ogóle nie miał wypisanego - przejrzałyśmy z panią w sklepie wszystkie kolory.


Cytat:
Napisane przez BezSzans Pokaż wiadomość
Dokładnie, bo wszystkie te uzyskiwane kolory są półprzezroczyste (a może i mają mniejszy stopień przezroczystości :P).


Czy można kupić gdzieś taniej niż na Mazidłach hennę i indygo?
Dołączam się do tego pytania
I oczywiście, żeby była bez dodatków.

A z tą półprzezroczystością, to ja się zastanawiam jak jest w odniesieniu do indygo ( aż się zaczęłam bać czy nie ma jakichś domieszek)
bo siwe włosy ( absolutnie białe) łapie na czarno- granatowy kolor.
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-10, 21:16   #1460
BezSzans
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 273
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
naturalna czyli bez silikonów, detergentów, z najprostszym składem
Dzięki, jak zużyję inne odżywki to może wypróbuję, na allegro są w sprzedaży nawet 1litrowe

A ja zamówiłam taką:
http://www.allegro.pl/item749469325_...kim_rynku.html

Mam nadzieje, że będzie dobra.




Ale za pomocą samego indygo da się przecież uzyskać czarny kolor?

zaraz, bo już się w tym gubię
chna to jest czyta ruda henna, tak? a basma = indygo, czyli za pomocą tych ziół uzyskuje się czarny kolor?

A jeśli dodamy do tego amlę to można uzyskać inne kolory np. brąz, kasztan itd...
Cytat:
Napisane przez beata11 Pokaż wiadomość
Zgadza się w 100%.
Niestety inne kolory, tzn. niektóre z nich zawierają w składzie "barwnik", czyli niewiadomo co, pewnie jakieś chemikalia.
Znalazłam nawet taki, który składu w ogóle nie miał wypisanego - przejrzałyśmy z panią w sklepie wszystkie kolory.




Dołączam się do tego pytania
I oczywiście, żeby była bez dodatków.

A z tą półprzezroczystością, to ja się zastanawiam jak jest w odniesieniu do indygo ( aż się zaczęłam bać czy nie ma jakichś domieszek)
bo siwe włosy ( absolutnie białe) łapie na czarno- granatowy kolor.
Chna to henna, pierwszy wyraz pochodzi z rosyjskiego (jeżeli znasz ten alfabet, to tam zwie się ona XHA), a drugi chyba z łaciny.

Za pomocą indygo uzyskuje się kolor ~granatowy. Podobno indygo służy też do barwienia dżinsów na ten właśnie kolor. Czarny kolor uzyskuje się przez nałożenie warstwy indygo tuż po pofarbowaniu włosów henną.

Nie wiem jak z basmą. Raczej to nie jest czyste indygo. Możliwe, że 1/3 henny i 2/3 basmy.
Właśnie ciekaw jestem, jak to jest z tą basmą. A dokładniej z jej składem.

Amla oziębia kolor - barwnik henny. Sama chyba nic nie robi, ale podoobno może przyciemnić włosy, ale to wnioskując, na zimny. Moich nie ruszył.
__________________


Edytowane przez BezSzans
Czas edycji: 2009-10-10 o 21:19
BezSzans jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 08:12   #1461
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość

A ja zamówiłam taką:
http://www.allegro.pl/item749469325_...kim_rynku.html
Mam nadzieje, że będzie dobra.
Mam taką. Ale ... jestem posiadaczką cienkich włosów i to maska nie dla mnie. Jak na mój gust - jest zbyt treściwa. Natomiast moja Przyjaciółka, którą natura obdarzyła cud piękności włosami {grube, mocne} jest zachwycona.
Kosmetyk ten pachnie pięknie woskiem. Wiem, bo ma taki sam zapach jak "mój" krem do czyszczenia skórzanych mebli. Włosy po tej Vatice lśnią przepięknie {tak jak moje meble po "swoim" kremie}. Po hennowaniu powinna być idealna.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 11:37   #1462
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Z moich spostrzeżeń - henna może trochę obciążyć włosy i sprawić, że staną się (tak jak zostało tu wcześniej zauważone) oklapnięte. Moje włosy zawsze miały tendencje do kręcenia się pod wpływem wilgoci a teraz są gładkie i proste. Nie przeszkadza mi to, bo noszę taka fryzurę, która powinna być gładka, ale gwoli ostrzeżenia piszę o tym. Dotyczy to zwłaszcza posiadaczek cienkich włosów.
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 13:46   #1463
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Narin Pokaż wiadomość
Z moich spostrzeżeń - henna może trochę obciążyć włosy i sprawić, że staną się (tak jak zostało tu wcześniej zauważone) oklapnięte. Moje włosy zawsze miały tendencje do kręcenia się pod wpływem wilgoci a teraz są gładkie i proste. Nie przeszkadza mi to, bo noszę taka fryzurę, która powinna być gładka, ale gwoli ostrzeżenia piszę o tym. Dotyczy to zwłaszcza posiadaczek cienkich włosów.
Na szczęście nie zauważyłam takiego efektu, ciekawe jak będzie gdy pojawią się odrosty. Na razie kolor trzyma się świetnie, od farbowania będzie już chyba 2 tygodnie.
Tylko tak jak wcześniej pisałam, po płukance octowej szybciej się przetłuszczały ale odstawiłam i jest ok
Fajnie masz, też chciałabym, żeby moje po hennie stały się proste, niestety nadal odkręcają się w różne strony

Cytat:
Heroldin
Mam taką. Ale ... jestem posiadaczką cienkich włosów i to maska nie dla mnie. Jak na mój gust - jest zbyt treściwa. Natomiast moja Przyjaciółka, którą natura obdarzyła cud piękności włosami {grube, mocne} jest zachwycona.
Kosmetyk ten pachnie pięknie woskiem. Wiem, bo ma taki sam zapach jak "mój" krem do czyszczenia skórzanych mebli. Włosy po tej Vatice lśnią przepięknie {tak jak moje meble po "swoim" kremie}. Po hennowaniu powinna być idealna.
To może dla mnie będzie dobra, bo mam grube włosy. Zresztą staram się nie nakładać maseczek przeznaczonych do suchych włosów na skórę głowy, bo gdzieś kiedyś czytałam, że to też może powodować przetłuszczanie.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 15:44   #1464
BezSzans
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 273
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Mam taką. Ale ... jestem posiadaczką cienkich włosów i to maska nie dla mnie. Jak na mój gust - jest zbyt treściwa. Natomiast moja Przyjaciółka, którą natura obdarzyła cud piękności włosami {grube, mocne} jest zachwycona.
Kosmetyk ten pachnie pięknie woskiem. Wiem, bo ma taki sam zapach jak "mój" krem do czyszczenia skórzanych mebli. Włosy po tej Vatice lśnią przepięknie {tak jak moje meble po "swoim" kremie}. Po hennowaniu powinna być idealna.
Więc po co przepłacać za maskę?
__________________

BezSzans jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 21:09   #1465
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ta maska jest tańsza od "kremu" do mebli i ma opakowanie o większej pojemności !
A poza tym - jak nie spróbujesz, to nie ocenisz !
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 09:48   #1466
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Fajnie masz, też chciałabym, żeby moje po hennie stały się proste, niestety nadal odkręcają się w różne strony
Moje potrzebowały kilku farbowań, żeby stać się idealnie proste i gładkie jak lusterko
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 10:24   #1467
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Narin Pokaż wiadomość
Z moich spostrzeżeń - henna może trochę obciążyć włosy i sprawić, że staną się (tak jak zostało tu wcześniej zauważone) oklapnięte. Moje włosy zawsze miały tendencje do kręcenia się pod wpływem wilgoci a teraz są gładkie i proste. Nie przeszkadza mi to, bo noszę taka fryzurę, która powinna być gładka, ale gwoli ostrzeżenia piszę o tym. Dotyczy to zwłaszcza posiadaczek cienkich włosów.
Cytat:
Napisane przez Narin Pokaż wiadomość
Moje potrzebowały kilku farbowań, żeby stać się idealnie proste i gładkie jak lusterko
No to sie przeraziłam.
Czy indygo robi to samo?
Wie ktoś?
Używam samego indygo, ale też zauważyłam,że włosy same z siebie są prawie całkiem proste, a jak próbuję zakręcic, to skręcac się nie chcą i ta odrobina skrętu trzyma się ze dwie godziny max.
A niestety należę do osób którym w wyprostowanych włosach jest po prostu brzydko.
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 11:16   #1468
BezSzans
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 273
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez beata11 Pokaż wiadomość
No to sie przeraziłam.
Czy indygo robi to samo?
Wie ktoś?
Używam samego indygo, ale też zauważyłam,że włosy same z siebie są prawie całkiem proste, a jak próbuję zakręcic, to skręcac się nie chcą i ta odrobina skrętu trzyma się ze dwie godziny max.
A niestety należę do osób którym w wyprostowanych włosach jest po prostu brzydko.
Używasz czystego indygo, o wiadomym pochodzeniu (np. z Mazideł) czy jakąś mieszankę, np. Basma?
__________________

BezSzans jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 16:52   #1469
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Narin Pokaż wiadomość
Moje potrzebowały kilku farbowań, żeby stać się idealnie proste i gładkie jak lusterko
To może i u mnie też będzie taki efekt
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 17:09   #1470
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez BezSzans Pokaż wiadomość
Używasz czystego indygo, o wiadomym pochodzeniu (np. z Mazideł) czy jakąś mieszankę, np. Basma?
Aaaale, no jasne, że z Mazideł.

Różnicę w kolorze od razu widać, bo pamiętam inne jakoweś indyga łapały siwe włosy na niebiesko ( przy kilku to nie był problem),
to łapie na czarno z niebieskim połyskiem.

To wie ktoś czy indygo też prostuje?
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:39.