Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-08, 16:40   #1201
ziuta.
Rozeznanie
 
Avatar ziuta.
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo prosze o analize skladu pasty do zębów. Szukam tańszego zamiennika elmex sensitive.

Prokudent sensitive. Pasta do nadwrażliwych zębów. Zawiera fluorek sodu 1450 ppm.

skład: aqua, hydrated silica, Sorbitol, Potassium citrate, propylene glycol, tetrapotassium pyrophosphate, glycerin, sodium C14-16 olefin sulfonate, cellulose gum, urea, aroma, allantoin, disodium pyrophosphate, sodium fluoride, limonene, sodium sacharin, Titanium Dioxide, sodium methylparaben.

Czy naprawdę zmniejszy wrażliwość zębów na zimne potrawy?
ziuta. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 19:38   #1202
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Który z nich będzie lepszy na zimę (mam cerę naczyńkową, ale skłonną do zapychania)? I który będzie lepszy jako warstwa ochronna położona na krem na naczyńka (np.Ruboril?)

Dax Perfecta Wintercare, zimowy krem pro - lipidowy

Skład: Aqua, Petrolatum, Ozokerire, Polyglycerol-3 Oleate, Paraffinum Oil, Glycerin, Fructose, Urea, Niacinamide, Inositol, Lactic acid, Magnesium Sulfate, Methylparaben, Parfum.


czy


Dax Perfecta Wintercare, zimowy krem dla narciarzy

Skład: Aqua, Petrolatum, Ozokerite, hydrogenated Castor Oil, Glyceryl Isostearate, Polyglyceryl-3 Oleate, Hydrogenated Poly-1 Decene, Zinc Oxide, Glycerin, Octyl Methoxycinnamate, Sorbitan Sesquioleate, D-Panthenol, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Citric Acid, Magnesium Sulfate, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-diol, parfum.


Prosę o pomoc, kochane Wizażanki!

Edytowane przez Nicole
Czas edycji: 2009-11-10 o 17:47
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 12:29   #1203
Aaliyah1981
Zadomowienie
 
Avatar Aaliyah1981
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Southampton
Wiadomości: 1 451
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

kochane czy ten filtr jest cos warty na codzien uzywam wysokich filtrow ale mam dosc ciemna karnacje i wygladam jak piekarz ten jest podobno barwiony bardzo prosze o pomoc


L'Oreal Solar Expertise Active Anti Wrinkle Tinted Matte Fluid SPF 50+



L'Oreal's Solar Expertise Active Anti-Wrinkle & Brown Spot ma bardzo wysoki poziom ochrony, który chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, w tym przedwczesnego starzenia się skóry dzięki System filtracyjny z MEXORYL SX + MEXORYL XL. Laboratoria L'Oreal stworzyły SOLAIRE DORADZTWO Active Anti-Wrinkle & Brown Spot Tinted Matte Fluid, który jest tam pierwszy Tinted płynów.
Zmniejsza zmarszczek i zapobiega powstawaniu brązowych plam, łączy w sobie ochronę krem ze światłem tekstury płynu.
L'Oreal's Solar Expertise Active Anti-Wrinkle & Brown Spot Tinted Matte Fluid pozostawia skórę patrząc lekko opalony i ładnie matowa przez okres do 2 godzin po zastosowaniu.
Advanced Protection: OCHRONA UVA SPF 50 +
Chroni przed promieniowaniem UVA i Rays.This Promienie UVB jest bardzo dobrą ochronę przed szkodliwym działaniem słońca.

Specjalnie zaprojektowana formuła z aktywnymi składnikami, chroni przed oznaki starzenia się skóry spowodowane przez słońce: zmarszczki i brązowe plamy.
Niezwykle lekki nie tłuste tekstury
Przezroczyste i barwnych jeszcze w tym samym czasie, daje Ci naturalnie wyglądających blask, bez względu na typ skóry.
Z Matifying czynników, które mogą utrzymać bez skóry błyszczący aż do 2 godzin po zastosowaniu.

skład : Aqua Water ) ,Cyclohexasiloxane, Octocrylene, Alcohol Denat, Dicaprylyl Carbonate , Isononyl Isononanoate, Cyclopentasiloxane , Titanium Dioxide, Glycerin, Nylon - 12, Butyl Methoxydimenzoymetane, Dimethicone, Propylene Glycol, PEG - 30 Dipholyhydroxysterate, Silica, Drometrizole Trisiloxane, Ethylenyl Triazone, , CI 77492, CI 77491 / Iron Oxides, CI 77891 /Titanium Dioxide, Disteardimonium Hectorite, Phenxyethanol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine (TINOSORB) , Terephtalydene Dicamphor Sulfonic Acid, Lauryl Peg / PPG-18/18 Methicone, Triethanolamine, Methylbaraben, Dipenyl Dimethicone, Glycine Soja /Soybean Oil, Tocopherol, Pentasodium Ethylenediamine Tetramethylene Phosphonate, Vitreoscilla Ferment, Poloxamer 407, Ethylparaben , Dodecene, , Propylpraben, ,Limonene, Isobutylparaben, Butylparaben , Calcium Pantheine Sulfonate, Linalool, Parfum (Fragance)
__________________
[B]''PSI LOS'' POMYSL CZASEM O CIERPIENIU ,KTOREGO WOLISZ NIE WIDZIEC...http://www.youtube.com/watch?v=dly3siDise4/B]
Psy, którym bujne serce do człowieka zabiło. Na różańcach z cierpienia wymadlają swą miłość...
ludzie kochaja zwierzeta ale ...
http://pl.youtube.com/watch?v=mM6N26H4JEI



Aaliyah1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 18:49   #1204
justynacz80
Rozeznanie
 
Avatar justynacz80
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 629
Co sądzicie o składzie tego kremu- wit C 20%

Cześć,
Od jakiegoś czasu używam kremu o takim właśnie składzie. Używam go na noc, bo tak jest napisane na opakowaniu. zauwazyłam jego pozytywne działanie (gładsza skóra, mniej niespodzianek itp). jak myślicie to placebo, czy faktycznie ma w składzie coś, co działa? Zamierzam rozpocząć stosowanie kwasów i zastanawiam się jak ten krem będzie wspoplpracować z nimi. Z góry wiekie dzięki za pomoc

Krem firmy Image Skincare, seria Vital C, nazwa Vital C Hydrating Repair Cream

oto skład:

aqua, glycerin, superoxide dismutase, ascorbic acid,sodium hyaluronate,ascorbyl palmitate, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, vitis vinifera (grape) seed extract, alchemilla vulgaris(lady's mantle) extract, citrus nobilis(mandarin, organge) peel oil, magnesium ascorbyl phosphate, retinyl palmitate, tocopheryl acetate, panthenol, aloe barbadensis leaf juice, caprylyl glycol, phenoxyethanol, hexylene glykol, phytic acid, sodium dna, yeast polysaccharides, sodium rna, cyclopensasiloxane, linoleic acid, glicine soja sterols, squalane, ceramide 3, phospholipids, allantoin, superoxide dismutase, disodium edta

Edytowane przez justynacz80
Czas edycji: 2009-11-10 o 09:32
justynacz80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 21:08   #1205
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

wybaczcie, ale sie usmialam... skad to "tlumaczenie"? wyglada to mniej wiecej jak zadania domowe z jezykow obcych mojego brata - a on do tego uzywa internetowych "tlumaczy" co do skladu to niestety sie nie wypowiem, z filtrami to zawsze rosyjska ruletka. ale to nie jedyny barwiony filtr
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 22:07   #1206
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Co sądzicie o składzie tego kremu- wit C 20%

Cytat:
Napisane przez justynacz80 Pokaż wiadomość
Cześć,
Od jakiegoś czasu używam kremu o takim właśnie składzie. Używam go na noc, bo tak jest napisane na opakowaniu. zauwazyłam jego pozytywne działanie (gładsza skóra, mniej niespodzianek itp). jak myślicie to placebo, czy faktycznie ma w składzie coś, co działa? Zamierzam rozpocząć stosowanie kwasów i zastanawiam się jak ten krem będzie wspoplpracować z nimi. Z góry wiekie dzięki za pomoc

oto skład:

aqua, glycerin, superoxide dismutase, ascorbic acid,sodium hyaluronate,ascorbyl palmitate, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, vitis vinifera (grape) seed extract, alchemilla vulgaris(lady's mantle) extract, citrus nobilis(mandarin, organge) peel oil, magnesium ascorbyl phosphate, retinyl palmitate, tocopheryl acetate, panthenol, aloe barbadensis leaf juice, caprylyl glycol, phenoxyethanol, hexylene glykol, phytic acid, sodium dna, yeast polysaccharides, sodium rna, cyclopensasiloxane, linoleic acid, glicine soja sterols, squalane, ceramide 3, phospholipids, allantoin, superoxide dismutase, disodium edta
Przede wszystkim korzystamy z watkow redakcyjnych i wyszukiwarki

Prosze tez edytowac post i uzupelnic pelne dane:producent,pelna nazwa/seria.
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-11-09 o 22:09
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 09:38   #1207
justynacz80
Rozeznanie
 
Avatar justynacz80
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 629
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Przepraszam, jeśli zaśmiecam wątek, ale pomimo starań i czytania wątków redakcyjnych nie jestem w stanie samodzielnie ocenić skład tego kremu
Edytowałam i dodałam wymagane informacje w moim poście.
justynacz80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-10, 21:43   #1208
Aaliyah1981
Zadomowienie
 
Avatar Aaliyah1981
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Southampton
Wiadomości: 1 451
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
wybaczcie, ale sie usmialam... skad to "tlumaczenie"? wyglada to mniej wiecej jak zadania domowe z jezykow obcych mojego brata - a on do tego uzywa internetowych "tlumaczy" co do skladu to niestety sie nie wypowiem, z filtrami to zawsze rosyjska ruletka. ale to nie jedyny barwiony filtr

przepraszam za to tlumaczenie tylko w takiej stronie ona automatycznie mi sie jakos otworzyla w jezyku polskim nie wiem jak to sie stalo, moglam chociaz poprawic te bzdetne bledy nigdzie nie moglam znalezc opisu tego kremiku wstyd mi
niestety nie mam wlasnie dostepu do innych barwionych filtrow bo wszystkie apteczne sa u mnie w uk bardzo drogie a ten narazie jest na moja kieszen
__________________
[B]''PSI LOS'' POMYSL CZASEM O CIERPIENIU ,KTOREGO WOLISZ NIE WIDZIEC...http://www.youtube.com/watch?v=dly3siDise4/B]
Psy, którym bujne serce do człowieka zabiło. Na różańcach z cierpienia wymadlają swą miłość...
ludzie kochaja zwierzeta ale ...
http://pl.youtube.com/watch?v=mM6N26H4JEI




Edytowane przez Aaliyah1981
Czas edycji: 2009-11-10 o 21:46
Aaliyah1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 10:19   #1209
dorotka z krainy ozz
Raczkowanie
 
Avatar dorotka z krainy ozz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: skąd inąd, czyli zróżnąd
Wiadomości: 116
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Miłe Wizażanki, byłabym bardzo wdzięczna za zanalizowanie składu następującego kremu:

The Body Shop, Carrot Moisture Cream
Aqua (Solvent/Diluent), Prunus Amygdalus Dulcis Oil (Emollient), Cetearyl Alcohol (Emulsifier), Glycerin (Humectant), Methyl Glucose Sesquistearate (Emollient/Skin Conditioner), PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate (Emulsifier), Dimethicone (Skin Conditioning Agent), Stearic Acid (Emulsifier), Lanolin Alcohol (Stabiliser/Emollient), Cera Alba (Emulsifier/Emollient), Sesamum Indicum Seed Oil (Skin-Conditioning Agent), Benzyl Alcohol (Preservative), Phenoxyethanol (Preservative), Potassium Sorbate (Preservative), Helianthus Annuus Seed Oil (Emollient), Xanthan Gum (Viscosity Modifier), Parfum (Fragrance), Tocopherol (Antioxidant), Ascorbyl Palmitate (Antioxidant), Geraniol (Fragrance Ingredient), Citronellol (Fragrance Ingredient), Linalool (Fragrance Ingredient), Beta-Carotene (Colorant), Daucus Carota Extract (Natural Additive), Daucus Carota Sativa Seed Oil (Natural Additive), Eugenol (Fragrance Ingredient), Alpha-Isomethyl Ionone (Fragrance Ingredient), CI 14700 (Colour), CI 15510 (Colour).
dorotka z krainy ozz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 01:34   #1210
dragon_she
Rozeznanie
 
Avatar dragon_she
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 777
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

poprosze o pomoc w rozszyfrowaniu tego skladu.... uzywam tego kremu, niby jest dla mnie bardzo dobry ale sklad ma dlugasny i wiele z tych skladnikow pierwszy raz widze na oczy.... czy one nie sa szkodliwe? podkreslilam skladniki ktore najbardziej mnie frapuja ale prosze o ogolna ocene kremu:

Nivea Visage, Oil Free Moisturising Fluid (Beztłuszczowy fluid nawilżający do skóry tłustej i mieszanej)

aqua, glycerin, distarch phosphate, c12-15 alkyl benzoate, polyglyceryl-3, methylglucose distearate, alcohol denat, cyclomethicone, octocrylene, propylene glycol, stearyl alcohol, tocopheryl acetate, hamamelis virginiana, allantoin, aluminium chlorohydrate, sorbitan stearate, titanium dioxide, trisodium edta, sodium carbomer, alumina, silica, sodium polyacrylate, phenoxyethanol, methylparaben, limonene, linalool, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene, carboxaldehyde, citronellol, alpha-isomethyl ionone, geraniol, buthylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, benzyl salicytate, parfum
__________________
WW Start - 16.03.2016r. - 61,3kg
Ważenie 1 - 23.03.2016r. - 60,4kg
dragon_she jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 16:21   #1211
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hej..witam...jakis czas temu pisalam tu post..ale nie otrzymalam odpowiedzi....bardzo proszę o odpowiedz. jesli ktos sie w tym orientuje....wklejam to co najwazniejsze "czy jesli jestem uczulona na ten benzoesan benzylu to czy rowniez na benzyl alcohol? lub benzyl salicylate?...nie mam pojęcia czy te związki maja ze soba cos wspolnego..."..czekam
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-12, 18:02   #1212
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Carrie:) Pokaż wiadomość
Czy mogę prosic jakąś dobra duszyczkę o analizę składu kremu Eucerin anti-redness neutralising day fluid SPF 15? Boję się, że będzie zapychał...
Skład :

Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Salicylate, Dimethicone, Polyglyceryl-3, Methylglucose Distearate, Butyrospermum Parkii, CI 77891, Lauroyl Lysine, Squalane, Alcohol Denat., Titanium Dioxide, Sorbitan Stearate, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Butylene Glycol, Magnesium Aluminum Silicate, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben, Trimethoxycaprylylsilane, Iodopropynyl Butylcarbamate, BHT, CI 77288, CI 77289, CI 77007

Z góry dziękuję
pogrubione to filtry. nie wiem czemu producent dwa razy wpisał dwutlenek tytanu (jeden normalnie drugi jako CI 77891, być może licząc na niewiedzę konsumentów chciał pewną jego część ukryć). alkohol nie powinien wysuszyć, bo jest sporo gliceryny, która złagodzi jego działanie. jeśli chodzi o zapychanie to mogą zapchać filtry, skwalen (squalene), no i masło shea niektóre osoby zapycha. wszystko oczywiście zależy od skłonności do zapchania. nie podoba mi się obecność związku glinowego (niebieski). dimethicone powinien ułatwić rozprowadzanie i sprawić że poczucie tłustości kremu będzie zmiejszone
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 18:11   #1213
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
pogrubione to filtry. nie wiem czemu producent dwa razy wpisał dwutlenek tytanu (jeden normalnie drugi jako CI 77891, być może licząc na niewiedzę konsumentów chciał pewną jego część ukryć). alkohol nie powinien wysuszyć, bo jest sporo gliceryny, która złagodzi jego działanie. jeśli chodzi o zapychanie to mogą zapchać filtry, skwalen (squalene), no i masło shea niektóre osoby zapycha. wszystko oczywiście zależy od skłonności do zapchania. nie podoba mi się obecność związku glinowego (niebieski). dimethicone powinien ułatwić rozprowadzanie i sprawić że poczucie tłustości kremu będzie zmiejszone
mam próbki tego kremu i kiepsko sie wchlania,pozostaje na twarzy taka biało-zielona warstwa mogę to porównać do filtrów mineralnych -taki sam efekt .przez dwutlenek tytanu to zapewne

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

Mam pytanie dotyczące składu tej emulsji:
Iwostin, Purritin, Emulsja matująca

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Grape (Vitis Vinifera) Seed Oil, Aluminium Starch Octenyl Succinate, Cetearyl Alcohol, Aloe Vera (Aloe Barbadensis), Zinc PCA, Alpha Hydroxy Acids, Caprylic / Capric Triglyceride / Sodium Acrylates Copolymer, Allantoin, Triclosan, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid

Czy nakładana na samoopalacz będzie go wybielać? mam nadzieję,że nie kupiłam w celu regulacji sebum w strefie T ale mam zamiar się "samoopalaczować" i się teraz o to martwię...chcę codziennie jej używać
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 18:16   #1214
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Witam i proszę uprzejmie o analizę tego oto kremu. Ciekawi mnie przede wszystkim czy aby na pewno nie ma - jak zapewnia producent - filtrów chemicznych i czy nada się jako krem pod makijaż.

Krem ochronny dla dzieci na słońce SPF 30 (Kolastyna)

Opis producenta:
Przebadany klinicznie krem ochronny na słońce zapewni Twojemu dziecku doskonałe zabezpieczenie przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB, nawet w pochmurny dzień. Zamiast filtrów chemicznych zawiera filtry mineralne, które tworzą skuteczną warstwę ochronną, nie wnikając w skórę. Krem pozbawiony jest wszelkich barwników oraz alkoholu, a specjalnie stworzona kompozycja zapachowa nie zawiera składników uczulających.


Skład: Skład: Aqua, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Diethylhexyl Carbonate, Ethylhexyl Stearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Dicaprylyl Ether, Trimethoxycaprylylsilane, Cetyl Dimethicone, Isostearic Acid, Microcrystalline Wax, Magnesium Sulfate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Hydrogenated Castor Oil, Allantoin, Sodium Chloride, DMDM Hydantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum.
nie widzę tu żadnych filtrów chemicznych. pogrubione to delikatne emolienty stosowane często w produktach dla dzieci. kilka odmian silikonów (zielone)- zmniejszą tłusstość kremu, wytwarzany film nie będzie tworzył grubej błonki na skórze. związki niebieskie to izoparafiny, które pozostają na skórze i bardzo silnie ograniczają z niej ucieczkę wody. jest też troszkę witaminek, łagodząca allantoina

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-11-12 o 18:19
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 19:35   #1215
WildOrchid
Rozeznanie
 
Avatar WildOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 542
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cześć! Ogromna prośba - niech któraś z bardziej ode mnie składowo-oświeconych dziewczyn (co nie jest trudne przy mojej wiedzy biochemicznej) stwierdzi, czy kosmetyk ten można stosować bez spłukiwania (mimo, że na opakuwaniu jest zalecane spłukać po minucie) do lekkiego podkreślenia loczków(co w praktyce oznacza lekkie zlepienie włosów) i jednoczesnej ich pielęgnacji Czy jakiś składnik nie zaszkodzi włosom znajdując się na nich cały dzień? Co o nim w ogóle sądzicie?

Nivea Volume Sensation Odżywka w piance:

Skład INCI: Aqua, Isobutane, Stearyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Cetyl Alcohol, Simmondsia Chinensis Oil, Aloe Barbadensis Gel, Polyquaternium-11, Lactic Acid, Coco Betaine, Propane, Butane, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Chloride, Benzyl Alcohol, Citronellol, Parfum


Z GÓRY OGROMNIE DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZI
Pozdrawiam
WildOrchid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 19:51   #1216
Karlain
Rozeznanie
 
Avatar Karlain
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 950
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

nie wiedziłam gdzie to zamieścić dokładnie jednak chodzi o skład pewnego preparatu

czy ktoś pomoże mi rozszyfrować co jest napisane i co to za substancje
dodam, że jest to preparat robiony w aptece i wygląda jak papka, która stojąc rozdziela się na biały osad i nad nim płyn konsystencji i zapachu alkoholu

otóż chcę się dowiedzieć tego, gdyż zaaplikowanie samego płynu rozjaśnia skórę i matuje, nie powodując uczucia ściągnięcia jej i żadnego wysypu krostek, leczy ją, wszystko znika

a nałożenie preparatu wstrząśniętego ( białej mazi) powoduje ściągnięcie, zaczerwienie i wysyp (a przecież dostałam to żeby tego wysypu nie mieć i raz na jakiś czas przemywać twarz) na twarzy pozostaje warstewka jakby zaschniętej glinki, która się kruszy i "gniecie skórę" ( nie wiem czy to zmywać czy nie, bo to straszny dyskomfort)

nie wiem co może powodować ten wysyp- jakby zapychanie (coś w tej fazie która zbiera się na dnie, bo płyn daje rewelacyjne efekty) z tym białym czymś jest nie tak
Karlain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 20:13   #1217
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Uzywam tego toniku od dwoch tygodni i bardzo mi podpasowal. Tylko, ze ma na drugim miejscu w skladzie alkohol. Czy mimo, ze teraz nie czuje wysuszenia tonik moze zalatwic "cichaczem" moja i tak sucha skore? Prosze o analize

Boots Organic, Rosewater Toner

aqua, alcohol denat, glycerin, rosa damascena flower oil, citronellol
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.





henieczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 20:38   #1218
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Uzywam tego toniku od dwoch tygodni i bardzo mi podpasowal. Tylko, ze ma na drugim miejscu w skladzie alkohol. Czy mimo, ze teraz nie czuje wysuszenia tonik moze zalatwic "cichaczem" moja i tak sucha skore? Prosze o analize

Boots Organic, Rosewater Toner

aqua, alcohol denat, glycerin, rosa damascena flower oil, citronellol
obstawiam że gliceryna łagodzi tu wysuszające działanie alkoholu, ten olej różany pewnie też.

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------
Załącznik 2649689
Cytat:
Napisane przez evitanna Pokaż wiadomość
Vilcacora, krem natłuszczająco-regenerujący. Firma A-Z Medica.
INCI:
Aqua, Isopropyl Myristate, Polyglyceryl-2-Dipolyhydroxystearate, Octyl Pamitate, Cera Alba, Glycerin, Mineral Oil, Sunflower Oil, Petrolatum, Shea Butter, Hydrolyzed SoyProtein, Panthenol, Polyglyceryl-3-Diisostearate, Magnesium Stearate, Magnesium Stearate, Magnesium Sulfate, Uncaria tomentos Extractm Tocopheryl Acetate, Parfum (benzyl Salicylate, coumarin, Hydroxy-Citronellal, D-Limolene Dipentene, Eugenol, Hexyl Cinnam-Aldehyde, Hydroxy-Methylpentylcyclohexenaca rboxaldehyde, DMD Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate.

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:39 ----------

Rewitalizująca Maseczka, Eco Linea, Certyfikowany Kosmetyk Naturalny.
Ava Laboratorium.
INCI:Aqua, Lavendula Angustifolia Flower Water, Phytosqualan, Olive Oil Eco, Glycerin, Cetearyl Oilvate, Sorbitan Olivate, Olea Europea (Olive) Fruit Oil (and) Olea Europaea (Olive) Fruit Oil (and) Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables (and) Hydrogenated Vegetable Oil (and) Glyceryl Stearate (and) Glycine Soja (Soybean) Sterols (and) Betasitosterol (and) tocpherol, Zea Mays Starch, Althea Officinalis Root Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract, Acacia Decurrens Flower Wax, Cetearyl Alcohol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Sodium Dehydroacetate, Zingiber Officinalis Root Extract, Xantan Gum, Lavansula Officinalis, Cymbopogon Schoenanthus, Dehydroacetic acid, Benzyl alcohol, Potasium Sorbate, Sodium Benzoate.
kremik tłusty, dobry na noc. może zapychać bo ma sporo substancji mających takie potencjalne działanie- fioletowe (wszystko zależy od skłonności do zapychania)będzie dobrze nawilżał i natłuszczał. dobrze będzie się też rozprowadzać, a tłustość "ciężkich" emolientów złagodzi mirystynian izopropylu będący drugi na liście. działanie regenerujące, a w zasadzie odżywcze zapewnią składniki zaznaczone na zielono. ma wosk pszczeli, który nie tylko odżywia (minerały witaminy), ma także działanie przeciwzapalne

co do maseczki to jest strasznie przeładowana. lepiej gdyby zawierała dwa ekstrakty w porządnej ilości niż 50 w ilościach śladowych. coś tam może zadziała, odżywi, wzmocni, ale gwarancji nie dam, bo jest to produkt typu wszystko w jednym, których ja osobiście bardzo nie lubię

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-11-12 o 20:58
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 20:58   #1219
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Karlain Pokaż wiadomość
Witam

znalazłam w lodówce niemiecki krem z aloesem Wellness & Care

podaję skład w kolejności:
Aqua
Cetyl Alcohol
Stearyl Alcohol
Stearic Acid
Petrolatum
Sunflower Oil
Glyceril Monostearate
Glycerine
Ceteareth-25
Paraffinum liquidum
Octyl Stearate BHT
Triethanolamine
Perfum
AloeBarbadensis
Methylochloroisothiasolon e
Methylisothiasolone
CI 19140, CI 42090

Czy może on zapychać, czy jest dobrym nawilżaczem i jak z tym aloesem
Mam skórę tłustą, boję się zapychania, stąd wolę zapytać, a skąd ten krem w lodówce się wziął nie mam pojęcia, musiała mama go gdzieś kupić


i dugi produkt to Tonik Acnosan Soft

skład: Aqua, Glycerine, Propylene Glycol, Water(Aqua) /Butylene Glycol/ PEG-60 Almond Glycerides/ Caprylyl Glycol/ Carbomer/Nordihydroguaiaretic Acid/ Oleanolic Acid/Panthenol/Methylochloroisothiasolin one/Methylisothiasolinone, -bromo-2-nitropropane-1,3-diol

czy jego skład naprawdę działa antytrądzikowo i jest dobry, czy może leczyć zmiany trądzikowe ( zapalne, zaskórniki itd)
Załącznik 2649697
pogrubione składniki mogą zapchać (ale nie muszą). natłuszczać powinien dobrze ze względu na olej parafinowy i wazelinę. kremik generalnie bardziej na noc, bo skóra może się po nim świecić, ze względu na to że wazelina i olej parafinowy nie wnikają w skórę i pozostają w większości na jej powierzchni. będzie też dobrze nawilżał i ograniczał ucieczkę wody ze skóry- gliceryna i emolienty. aloesu raczej ilość śladowa. powinni dać tu trochę silikonu, bo pod wazeliną i olejem parafinowym skóra ma utrudnione oddychanie.

tonik ma kwas NDGA który jest bardzo dobrym antyutleniaczem (walczy z wolnymi rodnikami, działa antystarzeniowo). za działanie antytrądzikowe odpowiada kwas oleanolowy (działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie). poza tym będzie też dobrze nawilżał (gliceryna, glikol).
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-12, 21:53   #1220
Karlain
Rozeznanie
 
Avatar Karlain
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 950
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

kosmetolog1 bardzo Ci dziękuję warto było czekać na taką analizę, dzięki Tobie wiem co to za składniki i jakie jest ich działanie, serdecznie dzięki
Karlain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 23:17   #1221
SugaMama1988
Zadomowienie
 
Avatar SugaMama1988
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
GG do SugaMama1988
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cześć i czołem dziewczyny piszę do was w takiej sprawie-mam skure przesuszoną i przez to przetłuszczającą się z problemami w postaci tradziku,rozszerzonych porów etc. Szukam kremu który by nawilżył a nie zapchał-kończe właśnie Humektan i zastanawiam się nad Oxedermilem z 5% mocznikiem tylko nie wiem kompletnie czy jego skład jest przyjazny dla mojej skóry i prosiła bym o analizę tegoż składu :

Aqua, c10-30 cholesterol/lanosterol esters, petrolatum, urea, coco-caprylate/caprate, propylene glycol, caprylic.capric triglyceride, ethylhexyl stearate, cyclopentasiloxane, sodium lactate, lactic acid, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, arginine, cera microcristallina, allantoin, tocopheryl acetale, panthenol, propylparaben, sodium chloride, hyrogenated castor oil, methylparaben, dmdm hydantoin, phenoxyethanol
__________________
Alicja w krainie czarów.


Edytowane przez SugaMama1988
Czas edycji: 2009-11-15 o 13:00
SugaMama1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 07:05   #1222
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Czy mogę prosić o analizę?

Skład:
Purifed Water, Dicaprylyl Maleate,Petrolatum,Sodium PCA,Squalane,Cetearyl Alcohol, DEA Cetyl Phosphate, Dimethicone, Glycerine, Carbomer, Methyloparaben, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Benzyl Alcohol, Triethanolamine, Lavender

Emulsja nawilżająca Dermactan firmy KATO LABORATOIRES

Proszę o analizę pod kątem mojej cery, jestem w trakcie kuracji przeciwtrądzikowej, moja cera jest wrażliwa, podatna na podrażnienia, z problemami cery naczynkowej. Przy tym podatna na zapychanie, zapchał mnie nawet "delikates" Physiogel.
jeśli chodzi o zapychanie to krem ma sporo wazeliny i zapchać niestety może, poza tym ma skwalen, który też takie działanie u niektóreych wykazuje. drugi w składzie to ester tłuszczowy, który ma udowodnione działanie alergizujące. krem będzie nawilżał, nie dając jednocześnie silnego poczucia tłustości, a skóra będzie mogła oddychać, ze względu na obecność silikonu w składzie. jeśli masz skórę podatną na podrażnienia to przed zastosowaniem musisz na małym fragmencie skóry wykonać test, bo ten maleinian może cię podrażnić i wywołać jakiś odczyn alergiczny

---------- Dopisano o 08:05 ---------- Poprzedni post napisano o 07:48 ----------

Cytat:
Napisane przez martuska888 Pokaż wiadomość
Rossmann, Synergen, Kompakt Puder (Antybakteryjny puder w kompakcie)

Skład: Talc, Dimethylimidazolidinone Rice Starch, Mica, Aqua, Magnesium Myristate, Propylene Glycol, Octyldodecanol, Isopropyl Myristate, Bisabolol, Glyceryl Stearate, Phenoxyethanol, Farnesol, PEG-150, Silica, Ricinus Communis, Cetearyl Alcohol, Allantoin, Quaternium-26, Glyceryl Ricinoleate, Carnauba, Candelilla Cera, Sodium Cetearyl Sulfate, Stearic Acid, Cera Microcristallina, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Cetyl Alcohol, Cera Alba, Paraffinum Liquidum, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Parfum [+/- CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 75470, CI 77163]

Podobno stworzony dla cery trądzikowej. Doświadczenie mi jednak mówi, że często kosmetyki reklamowane jako "przeciwtrądzikowe" kompletnie się nie nadają do problemowej cery.
Dlatego proszę o analizę składu, szczególnie pod kątem zapychania.

Z góry dziękuję.
Puder powinien dobrze pokrywać (Talk), i wyrównywać (mika). powinien też dobrze trzymać się skóry (magnesium myristate). pogrubione to substancje o działaniu antybakteryjnym, które jednocześnie pełnią rolę emolientów które to wszystko wiążą, a fioletowe to substancje które mogą podrażniać, alergizować (alergizować przy skłonnościach może wszystko, ale te substancje mają takie właściwości udowodnione i są to składniki kompozycji zapachowej). allantoina i bisabolol będą miałay działanie łagodzące, bisabolol działa też bakteriostatycznie (ale wiele osób uczula). puder strasznie przeładowany, ale niestety taka już uroda producentów że zamiast minimalizować składy, co przekłada się na lepsze działanie, wydłużają je maksymalnie jak się da co często skutkuje obniżeniem jakości i działania
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 07:12   #1223
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: L-retinol AGT - co to takiego?

Cytat:
Napisane przez 1evitka Pokaż wiadomość
Witam!
mam nadzieję, że otrzymam odpowiedź w tym wątku, poniewaz przeszukałam internet i nic nie mogę znaleźć na ten temat.
Moja koleżanka używa na noc kremu firmy Cosmedix. Powiedziała mi, że jest on z retinolem. Poprosiłam ją, aby podała mi nazwę owego retinolu i jedyne co wyczytała w składzie tego preparatu to właśnie "L-retinol AGT". Poniewaz sama lada dzień bedę uzywac kremu z retinalem ciekawa byłam co tez ona używa i szczerze mówiąc teraz zgłupiałam bo nigdzie nie mogę znaleźć tego składnika (z forami biochemicznymi włącznie). Podejrzewam, że pewnie firma Cosmedix nazwała tak jakąś substancję - pytanie tylko jaką?
Z góry dzięki
Załącznik 2650130
L oznacza formę lewoskrętną retinolu (wynika to z konfiguracji i właściwości optycznych). większość substancji które mają jakoś zadziałać na nasz organizm (np. leki) musi być w formie lewoskrętnej. AGT wygląda na jakąś sekwencję aminokwasów, ale nie wiem jak to tu powiązać, trzeba by zapytać kogoś kompetentnego.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 10:12   #1224
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)
 
Avatar Olencjaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Trzcianka
Wiadomości: 8 896
GG do Olencjaaa
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

witam
przeszukałam wątki ale nigdzie nie znalazłam analizy składu tego kremu więc proszę was o pomoc
jest to krem dla mojej mamy, która nie chce się mnie słuchać żeby używać naturalnych kosmetyków ten krem poleciła mamie znajoma.... ale powiedziałam, że nie zamówię go dopóki nie poznam waszej opinii mama ma cerę wrażliwą z popękanymi naczynkami i rumieniem
mam ulotkę od tego kremu więc podaję skład:

AURIDERM XO gel

aqua, alcohol, ethoxydiglycol, caprilyc / capric triglyceride, phytonadione epoxide hexane, propylene glycol, sodium
acrylate / sodium acryloyldimethyl / taurate copolymer, polyisobutene, capylyl / capryl glucoside, styrene / acrylate copolymer, carbomer, triethanolamine, lecithin,
tocopherol, trocopheryl acetate, ascorbyl palmitate, disodium edta
__________________
WSPÓLNE ZAKUPY
kilk

najszybszy kontakt: olencjaaa.wizaz@gmail.com
(zawsze w tytule podawaj swój nick)
Olencjaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 19:43   #1225
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej hej, interesuje mnie rozszyfrowane skladu takiej maski do twarzy:

Bio-Sulfur Masque


Aloe Vera Gel, Kaolin, Diatomaceous Earth, Glycerin, Sodium Alginate, Zinc Oxide, Bentonite, Bio Sulfur, Allantoin, Phenoxyethanol, Carbomer, Glycosaminoglycans, Yeast Extract, Bromelain Enzymes and Papain Enzymes and Lecithin, Guar Gum, Triethanolamine, Hops Extract, Rosemary Leaves Extract, Sea Buckthorn Berry Oil, Carrot Oil, Natural Essential Oils, Camphor, Eucalyptus Oil, Iron Oxide, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citric Acid.


Mam cere mieszaną, po trądziku, wiekszosc rzeczy mnie zapycha
Jak patrze amatorskim okiem na sklad, to wydaje mi sie ze kaolin na tak wysokiej pozycji i allantoina, moga zdzialac same pozytywy na skorze?
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 20:53   #1226
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: L-retinol AGT - co to takiego?

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
proszę o analizę pod kątem "zapychaczy" i możliwego podrażnienia skóry mieszanej, trądzikowej

HYDROLAN
AQUA
CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLICERIDE
POLYDECENE
PETROLATUM

GLYCERIN
SACCHARIDE ISOMERATE
PEG-100 STEARATE
GLYCERYL STEARATE
CETEARYL ALCOHOL
PHENOXYETHANOL
METYLOPARABEN
ETYLOPARABEN
PROPYLOPARABEN
BUTYLOPARABEN
ISOBUTYLPARABEN

SODIUM CARBOMER
pogrubione to składniki które mogą zapchać. poza fioletowymi konserwantami nie widzę tu nic co miałby potencjał drażniący. oczywiście wszystko zależy od indywidualnych sskłonności do podrażnień. kremik może być tłustawy, ale będzie dobrze nawilżał i natłuszczał szczególnie suchą skórę

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Witam, poprosze o analize kremu dla mojej mamy nie chce zeby kupowala kota w worku.
Mam tylko nadzieje, ze nie przekrecilam skladnikow, bo przepisywalam je z probki i chcialam dostac oczoplasu

Lirene, Ideale Skin Duo-Activation 45+, liftingujaco-regenerujacy krem przeciwzmarszczkowy na dzien SPF 15

Inci: aqua, glycerin, paraffinum, liquidum, ethylhexyl methoxycinnamate, Di-C12-13 alkyl tartrate, dimethicone, cetyl alcohol, potassium cetyl phosphate, pentaerythrityl tetraisostearate, butyl methoxydibenzoylmethane, niacinamide, polyacrylamide, ethylhexyl triazone, hydrogenated olive oil decyl esters, ribes nigrum (black currant) seed oil, C13-14 isoparaffin, laureth-7, methyl methacrylate crosspolymer, triticum vulgare (wheat) germ protein, magnesium ascorbyl phosphate, lecithin, alcohol denat., xanthan gum, ethylhexylglycerin, xanthophyll, methylparaben, phenoxyethanol, methylchloroisothiazolino ny, benzoic acid, methylisothiazolinone, dehydroacetic acid, polyaminopropyl biguanide, parfum, benzyl alcohol, limonene, geraniol, alpha-isomethyl ionone, citronellol, benzyl benzoate, CI 16035.

Uff

Z gory dziekuje.
połączenie oleju parafinowego z filtrami (zielone) może sprawić że skóra będzie tłusta i będzie się świecić. zapchać też może. pogrubione to składniki odżywcze ich działanie będzie zależne od stężenia w kremie. są witaminki, proteiny przenicy, i ekstrakt z czarnej porzeczki bogaty w witaminę C. tłustość kremu zmniejszy trochę silikon- dimethicone, który będzie jednocześnie dawał skórze oddychać poprzez tzw. okluzję nieciągłą (wytworzona na skórze błonka będzie miała małe przerwy). no i jest ten nieszczęsny poliakryloamid (podobno może działać kancerogennie, ale wszystko zależy od stężenia).

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-11-13 o 20:54
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 21:07   #1227
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

czy ten żel będzie dobrze oczyszczał, podrażniał, zapychał, wysuszał ?

Ziaja, Oliwkowa, Żel oczyszczający
skład: Aqua, Coco Glucoside, Dosodium PEG-5 Laurylcitrate Sulfasuccinate, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Olive Oil PEG-8 Esters, Panthenol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Sodium Hydroxide
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 21:42   #1228
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o zapychanie to krem ma sporo wazeliny i zapchać niestety może, poza tym ma skwalen, który też takie działanie u niektóreych wykazuje. drugi w składzie to ester tłuszczowy, który ma udowodnione działanie alergizujące. krem będzie nawilżał, nie dając jednocześnie silnego poczucia tłustości, a skóra będzie mogła oddychać, ze względu na obecność silikonu w składzie. jeśli masz skórę podatną na podrażnienia to przed zastosowaniem musisz na małym fragmencie skóry wykonać test, bo ten maleinian może cię podrażnić i wywołać jakiś odczyn alergiczny
Dziekuję Ci bardzo! Pozdrawiam Cieplo
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 08:41   #1229
nana_15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 5
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej, ja proszę o analizę Głęboko oczyszczającego brzoskwiniowego zelu do mycia twarzy EVA NATURA z Trikenolem i Oligominerałami

Ingedients: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Laureth-3, Glycerin, Sodium Chloride, Aloe Barbadensis Leaf Juice, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Sodium PCA/Magnesium PCA/Zinc PCA/ Manganese PCA, Phenoxythenol/ Methylparaben/Ethylparaben/Propylparaben/ Butylparaben, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Methylpropanediol/Polysorbate 80/ Slicylic Acid/Leptospermone/ Isoleptospermone/ Flavesone/Salix Alba (Willow) Bark Extract, Prunus Persica (peach) fruit extract, Lactic Acid, Allantoin, Ethylhexylglycerin, Parfum, Methylisothiazolinone, Propylene Glycol, Tetrasodium EDTA, CI 15985

Czy żel ma rzeczywiście działanie przeciwtrądzikowe? I czy mnie od niego bardziej nie wysypie?
nana_15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 14:47   #1230
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mam ogromną prośbę o zanalizowanie składu kremu Flos Lek, Ovalift, Krem nawilżający
Chciałabym wiedzieć, czy rzeczywiście nawilży skórę i czy zawiera jakieś wartościowe składniki. Czy dużo ma potencjalnych zapychaczy?
Skład: Aqua, Cetearyl Isononanoate, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Di C12-C13 Alkyl Malate, Propylene Glycol, Secale Cereale (Rye) Seed Extract, Butylene Glycol, Carnitine, Lecithin, Caffeine, Carbomer, Salicylic Acid, Atelocollagen, Centella Asiatica Extract, Esculin, Sodium Chondroitin Sulfate, Hydrolyzed Wheat Protein, PVP, Glycerin, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyrospermum Parkii Butter, Dimethicone, Panthenol, Triethanolamine, Carbomer, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Phenoxyethanol,Methylpara ben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben , Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid,Citric Acid, Disodium EDTA.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.