Sony &58 jaki obiektyw / i jakiś prosty program - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-18, 20:37   #1
pioto10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
Question

Sony &58 jaki obiektyw / i jakiś prosty program


Witam !
mam dwa zapytanie

1 Posiadam Sony &58 polecacie jakieś fajne nie drogie obiektywy co by robiły fajne fotki ? jeśli tak to podajcie też od razu jakieś namiary gdzie i jak to mogę zakupić

2. Poleci ktoś jakiś fajny prosty i najlepiej po polsku program do zdjęć ? najbardziej mi chodzi bym umiał i by dało się wstawić podpis/logo do zdjęć hurtowo a nie pojedynczo

z góry dzięki za odpowiedzi !
Pozdro
pioto10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 21:09   #2
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Sony &58 jaki obiektyw / i jakiś prosty program

1 Posiadam Sony &58 polecacie jakieś fajne nie drogie obiektywy co by robiły fajne fotki ? jeśli tak to podajcie też od razu jakieś namiary gdzie i jak to mogę zakupić
Do jakich zdjęć?
Jak masz lustrzankę, to na pewno dlatego bo już wiesz, że obiektyw (jego rodzaj) dobiera się zależnie od rodzaju zdjęć, jakie chcesz robić, prawda?

2. Poleci ktoś jakiś fajny prosty i najlepiej po polsku program do zdjęć ? najbardziej mi chodzi bym umiał i by dało się wstawić podpis/logo do zdjęć hurtowo a nie pojedynczo
Poleciłbym kilka, ale (tryb lekkiej ironii: włączony) może na początek lepiej wybrać te naprawdę najlepsze zdjęcia, i wstawiać do galerii po jednym dwa, góra 5 z sesji? Tyle bez problemu można oznaczyć ręcznie, bo nałożenie znaku wodnego na 100 zdjęć i wrzucenie ich wszystkich jako "moja fajna sesja", "moja fajna wycieczka" nie ma sensu.(tryb lekkiej ironii: wyłączony)
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 05:27   #3
pioto10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
Dot.: Sony &58 jaki obiektyw / i jakiś prosty program

magrad - robię fotki na imprezach samochodowych i nie wrzucam po 10 zdjęć ..
np 1/4 mili Rzeszów około 300, zloty ipt ..

więc nie mów Mi jak nie robić bo moje pytanie było inne jaki program by to zrobić ;]
pioto10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 19:42   #4
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Sony &58 jaki obiektyw / i jakiś prosty program

Cytat:
Napisane przez pioto10 Pokaż wiadomość
magrad - robię fotki na imprezach samochodowych i nie wrzucam po 10 zdjęć ..
np 1/4 mili Rzeszów około 300, zloty ipt ..

więc nie mów Mi jak nie robić bo moje pytanie było inne jaki program by to zrobić ;]
No właśnie, zamiast 300 słabych przygotuj 10, ale "fajnych", wtedy nie będzie problemu z ręcznym nałożeniem znaku wodnego
Jakiego programu używasz? Niewykluczone, że nawet w nim jest opcja przetwarzania wsadowego, automatyzacji czy jak to się zwie, i wystarczy to tylko uruchomić.

Jak rozumiem o obiektywach już wiesz wszystko?

Edytowane przez magrad
Czas edycji: 2014-06-19 o 19:43
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 20:43   #5
pioto10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
Dot.: Sony &58 jaki obiektyw / i jakiś prosty program

IrfanView taki program ponoć sie da hurtem ale nie wiem jak

o obiektywach nie wiem ale przecież i tak mi nie powiesz tylko napiszesz że zależy jakie chce fotki to wolę tematu nie ciągnać xD
pioto10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 20:49   #6
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Sony &58 jaki obiektyw / i jakiś prosty program

Cytat:
Napisane przez pioto10 Pokaż wiadomość
IrfanView taki program ponoć sie da hurtem ale nie wiem jak

o obiektywach nie wiem ale przecież i tak mi nie powiesz tylko napiszesz że zależy jakie chce fotki to wolę tematu nie ciągnać xD
Batch conversion, "Advanced", na dole środkowej kolumny opcji masz dodawanie tekstów lub grafik do zdjęć(i kupa innych możliwości).

Naprawdę nie rozumiesz, że inny obiektyw "pasuje" do makro, inny do portretów, a inne cechy ma mieć obiektyw np. do zdjęć ptaków?
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 06:42   #7
fotoarte
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3
Dot.: Sony &58 jaki obiektyw / i jakiś prosty program

Cytat:
Napisane przez pioto10 Pokaż wiadomość
1 Posiadam Sony &58 polecacie jakieś fajne nie drogie obiektywy co by robiły fajne fotki ? jeśli tak to podajcie też od razu jakieś namiary gdzie i jak to mogę zakupić
Zgadzam się tu ze wszystkimi moimi przepiścami, że najpierw trzeba się zastanowić, jakie zdjęcia się chce robić. Obiektywem do macro nie zrobisz portretów i odwrotnie. No, ale są też tzw. obiektywy uniwersalne. Polecam np. Tamrona 16-300, który ma bardzo szeroki zakres ogniskowych. W związku z tym zrobisz nim zarówno portret, jak i krajobraz w bardzo szerokokątnym ujęciu oraz zbliżenia ptaków. No i też macro da się nim zrobić. A jak chcesz coś najtańszego, to rozejrzyj się za obiektywami od analogowej Minolty. Sa tanie i naprawdę dobre.
A o to, gdzie i jak możesz zakupić obiektywy, to zapytaj wujka Google. Na pewno nie odmówi Ci on pomocy. Jeśli zaś chodzi o obiektywy do Minolty, to przede wszystkim Allegro.
Cytat:
Napisane przez pioto10 Pokaż wiadomość
2. Poleci ktoś jakiś fajny prosty i najlepiej po polsku program do zdjęć ? najbardziej mi chodzi bym umiał i by dało się wstawić podpis/logo do zdjęć hurtowo a nie pojedynczo
Programów jest cała masa. Zapytaj wujka Google, to na pewno Ci odpowie.
W związku z tym, że ja już od ok. 14 lat nie używam windy, ale pracuję tylko i wyłącznie na Linuksie, to używam przede wszystkim Gimpa i jeszcze paru innych, pomniejszych programów, jako uzupełnienie. Do tego, co ja potrzebuję zupełnie mi wystarczy. No i programy pod Linuksa mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę. A mianowicie, są one wszystkie darmowe i legalne, włacznie z samym systemem, który też jest darmowy i legalny.
No i jak napisali poprzednicy. Nigdy nie publikuję wszystkich zdjęć, jakie pstryknąłem podczas danej imprezy, ale wybieram według mnie te najlepsze. Wiem, że początkującemu fotografowi jest trudno wybrać te najlepsze zdjęcia, bo jest bardzo z nimi związany emocjonalnie i uważa, że wszystkie są najlepsze. Ale i na to jest lekarstwo. Czasami też tak mam. Wtedy odstawiam wszystkie świeżo wykonane zdjęcia na bok i przez kilka miesięcy w ogóle na nie nie patrzę. Po kilku miesiącach, już na spokojnie i bez emocji jest inny ogląd i łatwiej jest powywalać zdjęcia nieudane.

Edytowane przez fotoarte
Czas edycji: 2014-06-29 o 06:59
fotoarte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-29 07:42:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:47.