Kosmetyki przeciwzmarszczkowe w młodym wieku - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-20, 14:39   #31
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Ja bym nie przesadzała z tymi kosmetykami przeciwzmarszczkowymi, zamiast tego filtry, nawilżanie i odżywnianie skóry, unikanie mocnego słońca(opalania na skwarek) i solarium
Wiadomo, że trzeba bardziej zadbać np. o okolice oczu, bo tam chyba najwcześniej pojawiają się zmarszczki mimiczne

Ja mam prawie 21 lat, od 19 roku życia stosuję filtry właśnie, nie opalam się(jedynie balsamami brązującymi a na słońce wychodzę z filtrem SPF 50), bardziej dbam o nawilżenie cery, staram się nie używać kosmetyków do mycia twarzy z SLS, stosuję kosmetyki apteczne i właśnie zamierzam kupić jakiś krem pod oczy mocno nawilzający.
I wg. mnie jak narazie to wystarczy
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 15:06   #32
Marta_
Raczkowanie
 
Avatar Marta_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 110
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
no właśnie ten Clinique Continuous Antioxidant Moisturizer wygląda ciekawie...no i ma świetne opinie na KWC
dziekuje opinie faktycznie super cena niestety tez trzeba przemyslec
__________________
When everything’s made to be broken I just want you to know who I am...
Marta_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 15:17   #33
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
Ja bym nie przesadzała z tymi kosmetykami przeciwzmarszczkowymi, zamiast tego filtry, nawilżanie i odżywnianie skóry, unikanie mocnego słońca(opalania na skwarek) i solarium
Wiadomo, że trzeba bardziej zadbać np. o okolice oczu, bo tam chyba najwcześniej pojawiają się zmarszczki mimiczne

Ja mam prawie 21 lat, od 19 roku życia stosuję filtry właśnie, nie opalam się(jedynie balsamami brązującymi a na słońce wychodzę z filtrem SPF 50), bardziej dbam o nawilżenie cery, staram się nie używać kosmetyków do mycia twarzy z SLS, stosuję kosmetyki apteczne i właśnie zamierzam kupić jakiś krem pod oczy mocno nawilzający.
I wg. mnie jak narazie to wystarczy
ja mam podobną taktykę, tylko u mnie do tego dochodzi ryzyko alergii, gdy kupuję coś nowego. a wtedy moje siostry wzbogacają sie moim kosztem( musze im oddawać "niebezpieczne" kosmetyki ). mam suchą skórę, więc postawiłam na natłuszczenie, a jako świetny krem pod oczy moja dermatolożka uważa nanobazę - nawilża i natłuszcza zarazem.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 12:06   #34
hawrodytka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: woj.Opolskie m. Gł........
Wiadomości: 2 018
GG do hawrodytka
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

No dobra, trzeba bedzie sie przejsc do sklepu po krem z filtrem czy Iwostin ma dobre filtry? Skromna kieszen nastolatki nie pozwala mi na zbyt drogie zakupy.
hawrodytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 12:28   #35
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Iwostin ma dobre filtry w sensie ochrony przed UV, ale czy będą Ci pasować to juz nie wiem. Może najpierw poproś o próbkę.
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 13:29   #36
agatkaz88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 308
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

ostatnio gdzies słyszałam, ze polski zbyt pózno siegają po kremy przeciwzmarszczkowe . tylko szkoda, ze nie powiedzieli jaki wiek jest optymalny do rozpoczecia używania.

wydaje mi się, ze tak kolo 25 roku życia.

poki co używam tylko kremu nawilżającego, ale chyba zainwestuje w jakis z wysokim filtrem i ten z antyoksydantami może też ?

a te kremy z filtrem to stosujecie cały rok? czy tylko latem ?
__________________
S.E.S.J.A
agatkaz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 15:37   #37
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Cytat:
Napisane przez agatkaz88 Pokaż wiadomość
ostatnio gdzies słyszałam, ze polski zbyt pózno siegają po kremy przeciwzmarszczkowe . tylko szkoda, ze nie powiedzieli jaki wiek jest optymalny do rozpoczecia używania.

wydaje mi się, ze tak kolo 25 roku życia.

poki co używam tylko kremu nawilżającego, ale chyba zainwestuje w jakis z wysokim filtrem i ten z antyoksydantami może też ?

a te kremy z filtrem to stosujecie cały rok? czy tylko latem ?
cały rok SPF 50+, ale ja jestem filtromaniaczką. a tak na powaznie - mam bardzo jasną skórę i wyjście bez filtra=ciężkie poparzenie...
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-21, 15:39   #38
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Cytat:
Napisane przez hawrodytka Pokaż wiadomość
No dobra, trzeba bedzie sie przejsc do sklepu po krem z filtrem czy Iwostin ma dobre filtry? Skromna kieszen nastolatki nie pozwala mi na zbyt drogie zakupy.
w porównaniu z antheliosem LRP czy avenką iwostin ma dość przystępną cenę
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 18:07   #39
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Cytat:
Napisane przez agatkaz88 Pokaż wiadomość
ostatnio gdzies słyszałam, ze polski zbyt pózno siegają po kremy przeciwzmarszczkowe . tylko szkoda, ze nie powiedzieli jaki wiek jest optymalny do rozpoczecia używania.

wydaje mi się, ze tak kolo 25 roku życia.

poki co używam tylko kremu nawilżającego, ale chyba zainwestuje w jakis z wysokim filtrem i ten z antyoksydantami może też ?

a te kremy z filtrem to stosujecie cały rok? czy tylko latem ?
Filtry powinno się stosować cały rok, bo to najlepsza profilaktyka przeciwzmarszczkowa. Im wyższy tym lepiej, bo żeby uzyskać taki wysoki faktor jakna opakowaniu trzeba nałożyć go dość sporo, a jeśli tego nie robimy to ochrona jest dużo niższa. poza tym jeśli nakładamy na filtr makijaż jest wysokie prawdopodobieństwo, że go zetrzemy w jakiejść części. Dlatego im wyższy filtr tym lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz na biochemii.
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 20:59   #40
entero-kinaza
Raczkowanie
 
Avatar entero-kinaza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 210
GG do entero-kinaza
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

jest mnóstwo kremów ktore juz zaczynaja walke ze zmarszczkami, a sa odpowiednie dla 20-latek. w wieku 19 lat przestaja sie produkowac wlokna kolagenowe, w zwiazku z czym powstaja pierwsze zmarszczki, ktore oczywiscie, i na szczescie, tworza sie dlugo, dlatego wychodzą w wieku powiedzmy 30 lat. ale pielegnacje trzeba zaczac od ok 20 roku zycia, co prawda raczej lekkimi jesli chodzi o WALKE ze zmarszczkami kremami. Mysle ze filtry to przesada, polecam po prostu znane polskie firmy, kolastyna, ziaja, wszedzie są informacje od jakiej granicy wiekowej mozna danego kremiku uzywac. typowego kremu z napisem PRZECIWZMARSZCZKOWY na pewno nie znajdziecie, bo to są już dla 30-40stek ale można się doczytać, że pomagają w pierwszych walkach ze zmarszczkami, etc...
__________________

entero-kinaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 22:00   #41
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Cytat:
Napisane przez entero-kinaza Pokaż wiadomość
jest mnóstwo kremów ktore juz zaczynaja walke ze zmarszczkami, a sa odpowiednie dla 20-latek. w wieku 19 lat przestaja sie produkowac wlokna kolagenowe, w zwiazku z czym powstaja pierwsze zmarszczki, ktore oczywiscie, i na szczescie, tworza sie dlugo, dlatego wychodzą w wieku powiedzmy 30 lat. ale pielegnacje trzeba zaczac od ok 20 roku zycia, co prawda raczej lekkimi jesli chodzi o WALKE ze zmarszczkami kremami. Mysle ze filtry to przesada, polecam po prostu znane polskie firmy, kolastyna, ziaja, wszedzie są informacje od jakiej granicy wiekowej mozna danego kremiku uzywac. typowego kremu z napisem PRZECIWZMARSZCZKOWY na pewno nie znajdziecie, bo to są już dla 30-40stek ale można się doczytać, że pomagają w pierwszych walkach ze zmarszczkami, etc...
Filtry to przesada???? To jedyna naprawde skuteczna metoda w zapobieganiu powstawaniu zmarszczek. Poza tym każdy porządny krem przeciwzmarszczkowy ma w swoim składzie filtry, więc to chyba o czymś świadczy. Ale niestety zazwyczaj nie są to filtry, które wystarczająco chronią przed UV (zwłaszcza UVA) i dlatego najlepiej stosować te tzw. "plażowe".
Muszę Cie rozczarować, ale filtry są jednym z najlpeszych preparatów w profilaktyce przeciwzmarszczkowej. Im wcześniej to zrozumiesz tym lepiej dla twojej skóry.
Pozdrawiam
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-22, 16:33   #42
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

zgadzam sie z kaja 1985 w 100%. filtry to podstawa profilaktyki zmarszczek - chronią przed szkodliwym promieniowaniem niszczącym DNA komórek skóry oraz włókna kolagenu i elastyny. bez nich nawet retinoidy niewiele pomogą...
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 23:12   #43
Guutek
Przyczajenie
 
Avatar Guutek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 29
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

19 lat i zmarszczki... jesli ma sie bardzo sucha skore to zmarszczki pojawiaja sie wczesniej ale bez przesady.Moim zdaniem stosowanie zbyt wczesne kremow przeciwzmarszczkowych moze jedynie zaszkodzic skorze... Tak jak pisaly poprzedniczki - skora moze sie najnormalniej w swiecie przyzwyczaic..Potem zostaja juz tylko zabiegi...
A jesli chodzi o odpowiedni krem w Twoim wieku to odpowiedz jest prosta: NIE ma takiego ;p
opalanie sie przyspiesza proces starzenia,wiec najlepiej je ograniczyc do...promieni slonecznych latem ; ) solarium ... moze okazyjnie ale nie co miesiac czy co tydzien.Zreszta nie chodze,wole stosowac balsam brazujacy tj Dove czy Garnier.Zdrowiej na pewno ; ) a jesli juz sie opalasz i to nie wazne czy na sloncu czy gdzie indziej to uzywaj kremow z wysokim filtrem.Nie martw sie,ze wolniej sie bedziesz opalac czy opalenizna bedzie mniej intensywna.To nalezy wlozyc miedzy bajki : ) po prostu wysoki filtr chroni Cie przed zgubnym dzialaniem kapieli slonecznej : ) czyli... przed wczesnym starzeniem sie skory ; )
Guutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 09:36   #44
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Cytat:
Napisane przez Guutek Pokaż wiadomość
19 lat i zmarszczki... jesli ma sie bardzo sucha skore to zmarszczki pojawiaja sie wczesniej ale bez przesady.Moim zdaniem stosowanie zbyt wczesne kremow przeciwzmarszczkowych moze jedynie zaszkodzic skorze... Tak jak pisaly poprzedniczki - skora moze sie najnormalniej w swiecie przyzwyczaic..Potem zostaja juz tylko zabiegi...
A jesli chodzi o odpowiedni krem w Twoim wieku to odpowiedz jest prosta: NIE ma takiego ;p
opalanie sie przyspiesza proces starzenia,wiec najlepiej je ograniczyc do...promieni slonecznych latem ; ) solarium ... moze okazyjnie ale nie co miesiac czy co tydzien.Zreszta nie chodze,wole stosowac balsam brazujacy tj Dove czy Garnier.Zdrowiej na pewno ; ) a jesli juz sie opalasz i to nie wazne czy na sloncu czy gdzie indziej to uzywaj kremow z wysokim filtrem.Nie martw sie,ze wolniej sie bedziesz opalac czy opalenizna bedzie mniej intensywna.To nalezy wlozyc miedzy bajki : ) po prostu wysoki filtr chroni Cie przed zgubnym dzialaniem kapieli slonecznej : ) czyli... przed wczesnym starzeniem sie skory ; )
No niestety używając filtrów opalamy się mniej, bo chrnonią przed promieniowaniem UV, a to ono powoduje powstawanie opalenizny.
Oczywiście nie zahamuja powstawania opalenizny całkowicie, ale im wyższy filtr, tym opalenizna będzie słabsza.
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 13:39   #45
Guutek
Przyczajenie
 
Avatar Guutek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 29
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

http://www.biotechnologia.pl/kosmetologia/37/877

http://europa.eu/rapid/pressReleases...guiLanguage=en

nawet wysokie filtry nie chronia przed promieniowaniem UV.A opalenizna?

"Opalenizna uważana jest powszechnie za przejaw zdrowia, natomiast w rzeczywistości ciemnienie skóry to reakcja obronna organizmu na nadmiar słonecznego promieniowania ultrafioletowego.

Barwnik w skórze, który chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym i oparzeniami to melanina. Melanina właśnie gromadząc się w skórze daje opaleniznę. Melanina absorbuje i odbija promienie UV.

Osoby o jasnej skórze, z małą ilością barwnika łatwiej ulęgają poparzeniom słonecznym. Opalenizna uzyskana w sposób naturalny – podczas opalania się z rozsądkiem i umiarem - stanowi istotną ochronę przed niekorzystnym działaniem promieni. Po to organizm wytwarza melaninę („opala się”) by chronić się przed szkodliwością promieniowania UV. "
Guutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 13:46   #46
Guutek
Przyczajenie
 
Avatar Guutek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 29
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Cytat:
Napisane przez kaja_1985r Pokaż wiadomość
No niestety używając filtrów opalamy się mniej, bo chrnonią przed promieniowaniem UV, a to ono powoduje powstawanie opalenizny.
Oczywiście nie zahamuja powstawania opalenizny całkowicie, ale im wyższy filtr, tym opalenizna będzie słabsza.
czy slabsza... skoro opalenizna jest reakcja obronna na promieniowanie,to w miejscach newralgicznych trzeba uzywac wysokiego filtru,a gdy powszechnie nastepuje zjawisko dziury ozonowej chyba nie nalezy przekladac czekoladowej opalenizny w 6h nad zdrowie... lecz dawkujac opalanie zaczynajac od wysokiego filtra powoli schodzac na nizszy...Jednak z tym niskim to tez bym nie przesadzala.Szczerze watpie w ich jakiekolwiek dzialanie.
Guutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 13:48   #47
kleopatre
Zadomowienie
 
Avatar kleopatre
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 183
GG do kleopatre
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Jak ktoś wyżej napisał, krem dla 20latki nie będzie typowo przeciwzmarszczkowy, ale są kremy przeznaczone od np. 20 roku życia.
Chodzi przecież o to żeby za wczasu zmarszczkom zapobiegać a nie sięgać po kremy przeciwzmarczkowe kiedy zmarczki już się pojawią
kleopatre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 13:52   #48
Guutek
Przyczajenie
 
Avatar Guutek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 29
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

zapobiegac zmarszczkom mozna poprzez chronienie skory przed promieniami slonecznymi (przede wszystkim chyba solarium),odpowiednia dieta ( nie odchudzanie sie ale normalne zdrowe jedzenie),dbanie o zdrowie ( nie zarywanie nocy,odpoczynek), a kremy... nie docieraja w glebsze warstwy skory,wiec jakby nie bylo sa na koncu tego lancucha troski o wyglad skory.
Guutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 22:43   #49
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Cytat:
Napisane przez Guutek Pokaż wiadomość
czy slabsza... skoro opalenizna jest reakcja obronna na promieniowanie,to w miejscach newralgicznych trzeba uzywac wysokiego filtru,a gdy powszechnie nastepuje zjawisko dziury ozonowej chyba nie nalezy przekladac czekoladowej opalenizny w 6h nad zdrowie... lecz dawkujac opalanie zaczynajac od wysokiego filtra powoli schodzac na nizszy...Jednak z tym niskim to tez bym nie przesadzala.Szczerze watpie w ich jakiekolwiek dzialanie.
Chyba nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Uważasz, że smarując się kremem z filtrem można opalić się tak samo mocno jak bez? Jeśli zauważyłaś to na sobie, to prawdopodobnie używasz nie njalpeszych filtrów, które pewnie nie chronią przed UVA. Nie ma cudów - trzeba wybrać czy chce się mieć ciemna opaleniznę, czy zdrową skórę.
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-23, 23:15   #50
Guutek
Przyczajenie
 
Avatar Guutek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 29
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

chodzi mi o to ze jedno nie wyklucza drugiego.I jesli chce sie miec ladna opalenizne wystarczy stosowac filtry i lezec na sloncu nie przez jeden dzien od rana do wieczora ale przez pare dni i po pare godzin.Nie zauwazylam zebym sie wiecej opalila bez stosowania filtru.Wtedy jedynie skora mogla byc zaczerwieniona.A tak w ogole to unikam slonca,bo nie lubie sie opalac.A cuda widocznie sa.Proponuje beta-karoten regularnie.
Guutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 09:27   #51
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Cytat:
Napisane przez Guutek Pokaż wiadomość
chodzi mi o to ze jedno nie wyklucza drugiego.I jesli chce sie miec ladna opalenizne wystarczy stosowac filtry i lezec na sloncu nie przez jeden dzien od rana do wieczora ale przez pare dni i po pare godzin.Nie zauwazylam zebym sie wiecej opalila bez stosowania filtru.Wtedy jedynie skora mogla byc zaczerwieniona.A tak w ogole to unikam slonca,bo nie lubie sie opalac.A cuda widocznie sa.Proponuje beta-karoten regularnie.
Stosuje beta-karoten. Ale on raczej nie opala Co najwyżej może powodować zażółcenie powłok ciała. I stosuje go nie p to, żeby się bardziej opalić, ale dlatego, że jest powszechnie dostępnym antyoksydantem. Poza tym, jeśli w trakcie stosowania filtrów opalasz się tak samo jak bez ich użycia, a jedynie zapobiegasz zaczerwiwnieniom, które powoduje UVB, prawdopodobnie twój krem chroni tylko przed tym promieniowaniem. Spróbuj kremu, który chroni równiez przed UVA, wtedy różnice w intensywności opalenizny będę znaczne. Poza tym ja zawsze opalałam się stosując kre,m z filtrem, tylko dawniej niestety z filtrem niezbyt wysokim i nawet tak widzę, że opalenizna jest znacznie słabsza.
Co do cudów to jeśli krem chroni przed UV=chroni przed opalenizną (w większym lub mniejszym stopniu).
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 10:21   #52
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ja jestem w twoim wieku i jak na razie poprzestanę na filtrach (SPF 50+), natłuszczaniu (mam bardzo suchą i wrażliwą skórę, a taka najwcześniej zaczyna się starzeć) i antyoksydantach ( planuję zakup kremu Clinique z kompleksem antyoksydantów). no i oczywiście krem pod oczy - Nanobaza. wg mnie, chroniąc skórę przed promieniowaniem UV i wolnymi rodnikami oraz zapewniajac odpowiedni poziom nawilzenia, moge z kremami przeciwzmarszczkowymi do ok. 25 roku życia.
Bardzo madrze robisz

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
wiek skóry czasami różni się od tego biologicznego: u osób nie stosujacych filtrów czy palaczy skóra starzeje się o wiele szybciej. mam 20 lat i chcę mieć młoda skórę jak najdłużej . dlatego już teraz rozpoczynam walkę z czasem
W walce ze zmarszczkami nawjawniejsza i najbardziej skurteczna jest PREWENCJA, a nie zwlaczanie. jhesli pomyslisz o tym mając 20 lat, to w wieku 40 bedziesz i tak wyglądac o 10 młodziej.

Cytat:
Napisane przez hawrodytka Pokaż wiadomość
czy filtry iwostinu sa dobre? Moze byc 20, czy najlepiej od razu kupic 50?

I co to są te antyoksydanty ?
Anrtyoksydanty - już wyjasniono.

Kremy iwostinu sa OK, chociaz bardzo tłuste.



Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
nie wiem ile jest prawdy w stwierdzeniu, że: stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych w młodym wieku rozleniwia skórę, która póżniej przyzwyczaja się np. do silnych substancji ujędrniających i "chce więcej". w efekcie nie działają już na nie. moim zdaniem lepiej zapobiegać, niż leczyć. byłam bardzo zdziwiona, gdy w jednym z wywiadów Scarlet Johansson (piszę ze słuchu ), w końcu młoda osóbka, powiedziała, że już w wieku 20 lat zaczęła podkradać swojej czterdziestoparoletniej mamie jej przeciwzmarszczkowe kremy. tak jej sie spodobały, że teraz normalnie stosuje specyfiki, które silnie ujędrniają, np. z retinolem. tylko co na nia podziała, gdy będzie miała lat 40+ ?
To samo co i teraz. Po pirewsze - skóra nie przyzwyczaja sie do kosmetyków. Stosują, np. retnudy - z akazdym razem zaliczasz złuszczanie i podraznienie.
Po drugie - technologie kosmetyczne rozwijaja sie tak dynamicznie, ze nie jestesmy w stanie przewidzec jaki nowy antyoksydant pojawi sie na rynku za pół roku, a co dopiero mówic za 10 czy 15 lat.
Po trzecie - teraz dbasz o skórę - odsuwasz pojawienie sie zmarszczek o dekady.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 13:12   #53
Guutek
Przyczajenie
 
Avatar Guutek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 29
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

gdzies widocznie przeczytalam o tych filtrach albo zle uslyszalam ; ) mnie tez zawsze sie wydawalo ze im wyzsze filtry tym slabsza opalenizna (dlatego tak mi sie wrylo w pamiec ;D) ... nie jestem specjalista od tego,troche poczytalam i moge powiedziec ze warto stosowac kremy i juz ; ) a co do opalania to i tak ciezko mi z moja cera sie opalic na czekolade (wygladalabym raczej nienaturalnie) : > i z beta karotenem lepiej tez nie przesadzac bo sie uzyska zolty efekt ; D dzieki za wyprowadzenie z bledu
pozdrowienia dla kai_1985r ; )
Guutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 13:50   #54
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Cytat:
Napisane przez Guutek Pokaż wiadomość
gdzies widocznie przeczytalam o tych filtrach albo zle uslyszalam ; ) mnie tez zawsze sie wydawalo ze im wyzsze filtry tym slabsza opalenizna (dlatego tak mi sie wrylo w pamiec ;D) ... nie jestem specjalista od tego,troche poczytalam i moge powiedziec ze warto stosowac kremy i juz ; ) a co do opalania to i tak ciezko mi z moja cera sie opalic na czekolade (wygladalabym raczej nienaturalnie) : > i z beta karotenem lepiej tez nie przesadzac bo sie uzyska zolty efekt ; D dzieki za wyprowadzenie z bledu
pozdrowienia dla kai_1985r ; )
ja też uważam, że warto stosować filtry i sama robie to codziennie. Nie chciałam, żeby to co napisałam zabrzmiało, jak zniechęcanie do filtrów i mam nadzieje, że tak się stało.
Przepraszam za offtop, ale jesteś jedną z niewielu osób, która napisała moje imię poprawnie W szkole nawet nauczyciele pisali "kaji"
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 15:32   #55
martooshka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Miami Beach
Wiadomości: 129
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

ok dziewczyna, w takim razie doradzcie mi jakich moge uzywac kremow z filtrem....nie widzialam takich w sklepach jakich Wy uzywacie i co polecacie?
martooshka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 15:41   #56
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Cytat:
Napisane przez martooshka Pokaż wiadomość
ok dziewczyna, w takim razie doradzcie mi jakich moge uzywac kremow z filtrem....nie widzialam takich w sklepach jakich Wy uzywacie i co polecacie?
Filtrów najlepiej szukac w aptece w ofrercie: Avene, la Roche Posay, vichy, Bioderma, Klorane, SVR, Iwostin Solecrin a w drogerii: Nivea, L'oreal, Garnier
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 15:44   #57
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Cytat:
Napisane przez martooshka Pokaż wiadomość
ok dziewczyna, w takim razie doradzcie mi jakich moge uzywac kremow z filtrem....nie widzialam takich w sklepach jakich Wy uzywacie i co polecacie?
Bo w sklepach zazwyczaj niestety po sezonie letnim nie sprzedają juz kremów z filtrem. Chciaż ostatnio jak byłam w rossmanie widziałam, że mają jeszcze Solar Expertise L'oreala. Chodzi mi o wersję do twarzy, bo są też do całego ciała. Jest w 3 wariantach 20, 30 i 50+ (2 ostatnie są barwione). Ja bardzo lubię te filtr. Jest lekki, szybko się wchłania no i jeden z tańszych.
Jeśli chodzi o inne dobre filtry to już musisz szukać w aptekach. Osobiście polecam ci fluid Anthelios La Roche Posay. Ale ja mam cerę tłustą, więc dla Ciebie niekoniecznie musi być najlepszy. Najlepiej napisz jaki masz rodzaj cery to spróbujemy coś doradzić. Poza tym zawsze lepiej przed zakupem poprosić o próbkę, żeby sprawdzić, czy ten filtr nam pasuje, bo filtry niestety nie są najtańsze, więc lepiej kupić od razu coś co nam będzie odpowiadać.
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 16:01   #58
martooshka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Miami Beach
Wiadomości: 129
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

mam cere mieszana z tendencja do podraznien czyli tez jakby wrazilowa...szukam czegos co mozna uzywac pod makijaz,zeby nie bielil i latwo sie rozsmarowywal i wchlanial...prosze o rady
martooshka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 16:30   #59
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Cytat:
Napisane przez martooshka Pokaż wiadomość
mam cere mieszana z tendencja do podraznien czyli tez jakby wrazilowa...szukam czegos co mozna uzywac pod makijaz,zeby nie bielil i latwo sie rozsmarowywal i wchlanial...prosze o rady
W takim razie te kremy, które Ci poleciłam raczej odpadają, bo zawierają w składzie alkohol, który nie jest najlpeszy przy cerze wrażliwej. Wejdź na biochemię kosmetyczną. Tam prawie każdy filtr ma swój oddzielny wątek i łatwiej będzie Ci wybrać coś dla siebie. Wiele zależy też od tego ile chcesz przeznaczyc na krem z filtrem. Jedne z tańszych i dobrych filtrów ma Iwostin i L'oreal. Szczególnie polecam ten wątek : http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=192112
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 20:02   #60
martooshka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Miami Beach
Wiadomości: 129
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

sluchajcie po przeczytaniu wielu postow na biochemii zdecydowalam sie na AVENE mleczko 50+....mam tylko pytanie: czy wszystkie te kremy maja kolorowe zabarwienie?sa jakies do wyobru?
martooshka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-23 10:06:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:19.