Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-04, 20:21   #571
Absit
Zadomowienie
 
Avatar Absit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Mydlo z pianka to jedno zpierwszych zamowionych przeze mnie. Sama mam wlosy suche wiec zadne mydlo z LF mi nie przetlusci wlosow ale moja corcia ma wloski cienkie i przetluszczajace sie. Nauczyla sie myc mydlem i nie ma problemow. Oczywiscie musi byc okres adaptacyjny, niestety, wlosy przyzwyczajone do szamponow i chemii moga reagowac nerwowo, beda sztywne, napuszone itd ale po kilku myciach sama zauwazysz roznice.

Wazne jest dobre splukanie najpierw woda potem plukanka octowa
i nie powinnas miec problemow z przetluszczaniem
Absit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 20:24   #572
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez AbbyRiot Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

czy któraś z Was testowała Mydło z Pianką?
Czy nadaje się ono do mycia przetłuszczających się włosów?
Mydła z Pianką teraz używam, od ponad tygodnia. Myję włosy codziennie, bo mam krótkie i budzę się rano w gniazdem , oczyszcza znośnie, ale nie mam przetłuszczających się. Według mnie Trzy Korzenie czy chociażby Rozmarynowy Twist są lepsze, dają lepszą pianę, paradoksalnie Mydło z Pianką jakoś mało mi się pieni, muszę więcej pocierać włosy Do tego odkąd myję piankowym, to zaczął mnie znów swędzieć skalp, sypie mi się z głowy, a już miałam z tym spokój
Bardziej bym Ci poleciła Szałwiowy Blues (do włosów przetłuszczających jest wg opisu) i Rozmarynowy Twist
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 22:00   #573
Absit
Zadomowienie
 
Avatar Absit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

no wlasnie, swietne do przetluszczajacych sie wlosow jest tez lopianowy chilout albo pokrzywowe
Absit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 22:11   #574
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez Absit Pokaż wiadomość
no wlasnie, swietne do przetluszczajacych sie wlosow jest tez lopianowy chilout albo pokrzywowe
Łopianowy Chillout do przetłuszczających? Chciałam dla siebie na suchy, łuszczący się - łuszczycowy skalp (i ciało) kupić, to się nie nada w takim razie?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 10:22   #575
Absit
Zadomowienie
 
Avatar Absit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Kretko nada sie nada, bo skalp a wlosy to inna bajka

ja tez mam suchy skalp poza tym to ze mydlo jest dobre dla suchych wlosow nie znaczy ze obciazy wlosy przetluszczajace sie ( moja corcia z tlustymi wloskami spokojnie nim myje)
Absit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 10:40   #576
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez Absit Pokaż wiadomość
Kretko nada sie nada, bo skalp a wlosy to inna bajka

ja tez mam suchy skalp poza tym to ze mydlo jest dobre dla suchych wlosow nie znaczy ze obciazy wlosy przetluszczajace sie ( moja corcia z tlustymi wloskami spokojnie nim myje)
Ja to mam tak pokręcone z moimi włosami, że sama nie rozumiem: skalp mam suchy, przeraźliwie suchy, łuszczący, swędzący, no masakra. Włosy po umyciu takie średnio suche-normalne, dość twarde i szorstkie, jak sierść psa czy szczotka (takie naturalnie mam, ale przy krótkich włosach to jest zaleta), za to po dwóch dniach włosy się przetłuszczają, a skalp nadal przeraźliwie suchy To jest normalne?

Jak tylko się pojawi to mydełko to je wezmę
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 16:45   #577
AbbyRiot
Raczkowanie
 
Avatar AbbyRiot
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 38
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Kretka666, Absit bardzo dziękuję Wam za rady
Zdecydowałam się zakupić mydełko próbne Rozmarynowy Twist, Trzy Korzenie i Szałwiowy Blues. Na pewno zdam relacje z ich użytkowania
__________________
Kłopot z życiem polega na tym, że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie.
T.P.


...żadna wielka miłość nie umiera do końca...
J.C.
AbbyRiot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-05, 20:02   #578
Absit
Zadomowienie
 
Avatar Absit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Ja to mam tak pokręcone z moimi włosami, że sama nie rozumiem: skalp mam suchy, przeraźliwie suchy, łuszczący, swędzący, no masakra. Włosy po umyciu takie średnio suche-normalne, dość twarde i szorstkie, jak sierść psa czy szczotka (takie naturalnie mam, ale przy krótkich włosach to jest zaleta), za to po dwóch dniach włosy się przetłuszczają, a skalp nadal przeraźliwie suchy To jest normalne?

Jak tylko się pojawi to mydełko to je wezmę
masz krotkie wloski wiec to normalne ze znacznie szybciej sie przetluszczaja, chociaz to co Ty nazywasz przetluszczaniem niekoniecznie musi nim byc. Ja mam wlosy do lopatek, i moje wlosy zanim sie przetluszcza to musialoby minac chyba ze dwa tygodnie ( o ile bym sie wczesniej wszawicy z brudu nie nabawila hahaha)

poza tym najwazniejsze ze przez dzien dwa po umyciu wlosy sa normalne, czyli takie jak zawsze

tez mam problem z suchym skalpem i ostatnio w desperacji zamiast wcierac olej polewalam nim glowe

pomoglo na chwile
Absit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 20:27   #579
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez Absit Pokaż wiadomość
masz krotkie wloski wiec to normalne ze znacznie szybciej sie przetluszczaja, chociaz to co Ty nazywasz przetluszczaniem niekoniecznie musi nim byc. Ja mam wlosy do lopatek, i moje wlosy zanim sie przetluszcza to musialoby minac chyba ze dwa tygodnie ( o ile bym sie wczesniej wszawicy z brudu nie nabawila hahaha)

poza tym najwazniejsze ze przez dzien dwa po umyciu wlosy sa normalne, czyli takie jak zawsze

tez mam problem z suchym skalpem i ostatnio w desperacji zamiast wcierac olej polewalam nim glowe

pomoglo na chwile
Hmm, jakby to określić... Włosy są nie tyle co tłuste, a takie nieświeże, coś się czuje na palcach, jak się przejedzie między włosami, zaczynają się robić miękkie w dotyku Jak mam świeże, to są twarde, suche i jędrne Masz rację na pewno, przy krótkich szybciej się tłuszcz rozkłada na włosach. Jak miałam dłuższe włosy, tak 20 cm, to spokojnie dwa dni włosy miałam normalne całkiem, dopiero trzeciego już musiałam umyć. W tym momencie i tak myję codziennie przez to gniazdo po wstaniu z łóżka Także chyba włosy mam w miarę normalne, nie suche i nie przetłuszczające się, tak mi się zdaje.

A co wcierasz? Muszę się przejść do apteki po olej rycynowy, on mi pomógł na suchy skalp, nie miałam w zimę problemów żadnych, zero skorupy

Dzisiaj użyłam nalewki brzoza-lawenda, pachnie duuużo ładniej niż pokrzywa-łopian, jeszcze mniej octu czuć, więcej lawendy i drzew
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 12:35   #580
Absit
Zadomowienie
 
Avatar Absit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

no wlasnie, tez mysle ze to raczej uczucie nieswiezosci niz przetluszczenie, tez tak mam przy krotkich wlosach

a polewam sie oliwa z oliwek i rycynowym na zmiane
Absit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 11:30   #581
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Trochę się pogniewałam na Lawendową Farmę. Złożyłam zamówienie w czwartek i dowiedziałam się, że nie ma już rabatu dla stałych klientów, raz skorzystałam z niego i już nie ma... Pani Ewa wytłumaczyła mi czemu nie ma rabatu, ale i tak moim zdaniem to niezbyt fajne - dać i od razu zabrać To było chociaż dobrym zastępstwem dla próbek, których też już nie ma...
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-11, 14:00   #582
Absit
Zadomowienie
 
Avatar Absit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

oo wow szkoda, mały bo mały ale zawsze był

no ale takie czasy, u mnie w pracy co faktura to wyższe ceny i nikt nawet nie raczy poinformować o podwyżkach
Absit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 16:21   #583
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Trochę się pogniewałam na Lawendową Farmę. Złożyłam zamówienie w czwartek i dowiedziałam się, że nie ma już rabatu dla stałych klientów, raz skorzystałam z niego i już nie ma... Pani Ewa wytłumaczyła mi czemu nie ma rabatu, ale i tak moim zdaniem to niezbyt fajne - dać i od razu zabrać To było chociaż dobrym zastępstwem dla próbek, których też już nie ma...
Cytat:
Napisane przez Absit Pokaż wiadomość
oo wow szkoda, mały bo mały ale zawsze był

no ale takie czasy, u mnie w pracy co faktura to wyższe ceny i nikt nawet nie raczy poinformować o podwyżkach
Mnie tylko raz sie trafiła 3 tygodnie temu, w zeszłym tygodniu składałam zamówienie i go nie dostałam więc chyba została zniesiona

Jestem zakochana w działaniu mydełka Kremowa śmietanka Jest boskie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 18830574.jpg (259,9 KB, 66 załadowań)
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 14:01   #584
Modraszka
Zadomowienie
 
Avatar Modraszka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 635
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Dostałam w piątek paczkę z LF Szkoda, że mydełka Mleczna Droga były niedostępne, bo jestem ich strasznie ciekawa.
Na razie wypróbowałam Białą Różę - pięknie pachnie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz.jpg (61,6 KB, 58 załadowań)
__________________


Edytowane przez Modraszka
Czas edycji: 2012-06-17 o 14:05
Modraszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 14:07   #585
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez ewwwa Pokaż wiadomość
Jestem zakochana w działaniu mydełka Kremowa śmietanka Jest boskie
Jak tak wrażenia po dłuższym używaniu Kremowej Śmietanki?

Cytat:
Napisane przez Modraszka Pokaż wiadomość
Dostałam w piątek paczkę z LF Szkoda, że mydełka Mleczna Droga były niedostępne, bo jestem ich strasznie ciekawa.
Na razie wypróbowałam Białą Różę - pięknie pachnie
Super zakupy Koniecznie powiedz jak pachnie i jakie jest w stosowaniu mydło Kawa z Cynamonem oraz Różowy Grapefruit
Biała Róża pachnie całkiem różą?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 17:57   #586
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez Modraszka Pokaż wiadomość
Dostałam w piątek paczkę z LF Szkoda, że mydełka Mleczna Droga były niedostępne, bo jestem ich strasznie ciekawa.
Na razie wypróbowałam Białą Różę - pięknie pachnie
Zazdraszczam Kawy z cynamonem Koniecznie daj znac jak sie sprawuje bo jest jeszcze niedostepne Zakupy bomba
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Jak tak wrażenia po dłuższym używaniu Kremowej Śmietanki?



Super zakupy Koniecznie powiedz jak pachnie i jakie jest w stosowaniu mydło Kawa z Cynamonem oraz Różowy Grapefruit
Biała Róża pachnie całkiem różą?
Kremowa śmietanka jest fenomenalna Powoli staje sie moim ulubionym mydełkiem Suer się pieni, jest delikatne, kremowe a skóra po jego użyciu jest gładka. Myślę że niektórzy ( w sensie nie takie sucharki jak ja ) nie musieliby uzywać po kapieli z tym mydełkiem balsamu


A Biała róża to kolejne moje ulubione mydełko Pachnie dosłownie białą rózą Uwielbiam!


A mi przyszła druga paczka jakoś początkiem tygodnia, a w niej m. in. mydełko Kokosowa pianka, jeszcze go nie uzywałam ale pachnie obłędnie kokosem
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 18:30   #587
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez ewwwa Pokaż wiadomość
Kremowa śmietanka jest fenomenalna Powoli staje sie moim ulubionym mydełkiem Suer się pieni, jest delikatne, kremowe a skóra po jego użyciu jest gładka. Myślę że niektórzy ( w sensie nie takie sucharki jak ja ) nie musieliby uzywać po kapieli z tym mydełkiem balsamu
A próbowałaś może myć twarz tą Kremową Śmietanką?
Melya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 18:52   #588
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
A próbowałaś może myć twarz tą Kremową Śmietanką?
Tak, do tego głownie używam mydeł z LF
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 18:54   #589
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez ewwwa Pokaż wiadomość
Tak, do tego głownie używam mydeł z LF
O, to super. Rozumiem, że do twarzy też jest rewelacyjne? Powoli dojrzewam do zamówienia. Niech tylko niektóre mydełka się zrobią dostępne.

edit.
Głupie pytanie, bo jak używasz głównie do twarzy i jesteś zachwycona, to odpowiedź jest oczywista.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-06-17 o 18:56
Melya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-17, 18:59   #590
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
O, to super. Rozumiem, że do twarzy też jest rewelacyjne? Powoli dojrzewam do zamówienia. Niech tylko niektóre mydełka się zrobią dostępne.

edit.
Głupie pytanie, bo jak używasz głównie do twarzy i jesteś zachwycona, to odpowiedź jest oczywista.
Hehe Mam bardzo sucha, często podrażnianą skórę i to mydełko radzi sobie z nią niezwykle dobrze Warto spróbować
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 19:09   #591
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez ewwwa Pokaż wiadomość
Zazdraszczam Kawy z cynamonem Koniecznie daj znac jak sie sprawuje bo jest jeszcze niedostepne Zakupy bomba

Kremowa śmietanka jest fenomenalna Powoli staje sie moim ulubionym mydełkiem Suer się pieni, jest delikatne, kremowe a skóra po jego użyciu jest gładka. Myślę że niektórzy ( w sensie nie takie sucharki jak ja ) nie musieliby uzywać po kapieli z tym mydełkiem balsamu


A Biała róża to kolejne moje ulubione mydełko Pachnie dosłownie białą rózą Uwielbiam!


A mi przyszła druga paczka jakoś początkiem tygodnia, a w niej m. in. mydełko Kokosowa pianka, jeszcze go nie uzywałam ale pachnie obłędnie kokosem

Lepsza niż Plaster Miodu i inne mleczne?

Kokosowe Niech już się pojawią te mydełka!


Cytat:
Napisane przez ewwwa Pokaż wiadomość
Tak, do tego głownie używam mydeł z LF
Kilka dni myłam twarz rano Plastrem Miodu, tak zachwalałaś to uznałam, że muszę spróbować. Niestety, skóra ściągniętai lekko szczypała (chyba od tego ściągnięcia) Nie dla mnie mycie twarzy mydłem, nie dla mnie. Za to do rąk sprawdza się bardzo dobrze, już drugą kostkę kupiłam z okazji Musiałam w moim odciąć ten plaster wosku, bo denerwował mnie i niewygodnie się myło dłonie, był twardy okropnie. To mydełko z okazji ma mniej plastra akurat
Kupiłam Plastelinkę Muminka, daję jej drugą szansę, używam właśnie rano, zamiast mydła. I muszę powiedzieć, że teraz dużo lepiej mi się nią posługuje, nauczyłam się. I skóra zadowolona, bez suchości, ściągnięcia i szczypania.

Brzozowo-lawendowa nalewka octowa pachnie czystą lawendą z lekką drzewną nutą, zero octu, coraz bardziej się w niej zakochuję Nawet łyżka nalewki na litr wody powoduje, że mocno czuć lawendę Zdecydowanie lepsza niż łopian-pokrzywa.
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2012-06-17 o 19:12
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 19:14   #592
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Kilka dni myłam twarz rano Plastrem Miodu, tak zachwalałaś to uznałam, że muszę spróbować. Niestety, skóra ściągnięta Nie dla mnie mycie twarzy mydłem, nie dla mnie. Za to do rąk sprawdza się bardzo dobrze, już drugą kostkę kupiłam z okazji Musiałam w moim odciąć ten plaster wosku, bo denerwował mnie i niewygodnie się myło dłonie, był twardy okropnie. To mydełko z okazji ma mniej plastra akurat
Dziewczyny na wątku o naturalkach kiedyś pisały, że twarz musi się przyzwyczaić do mycia mydłem i po pewnym czasie mija uczucie ściągnięcia i przesuszenia. Ja na razie próbowałam tylko marsylskiego, ale nie dałam rady - nie ze względu na właściwości, tylko straszny zapach.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 19:21   #593
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Dziewczyny na wątku o naturalkach kiedyś pisały, że twarz musi się przyzwyczaić do mycia mydłem i po pewnym czasie mija uczucie ściągnięcia i przesuszenia. Ja na razie próbowałam tylko marsylskiego, ale nie dałam rady - nie ze względu na właściwości, tylko straszny zapach.
Ja już od roku robię próby mycia mydłami i niestety nie nadają się dla mnie. W zeszłe lato myłam mydłem twarz prawie całe wakacje. I skóra po miesiącu około zaczynała być bardziej sucha, ściągnięta. Teraz to mam na zawołanie A nie chcę się męczyć, wyznaję zasadę, że pielęgnacja ma być przyjemna
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 19:32   #594
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Ja już od roku robię próby mycia mydłami i niestety nie nadają się dla mnie. W zeszłe lato myłam mydłem twarz prawie całe wakacje. I skóra po miesiącu około zaczynała być bardziej sucha, ściągnięta. Teraz to mam na zawołanie A nie chcę się męczyć, wyznaję zasadę, że pielęgnacja ma być przyjemna
Rozumiem. Skoro masz skórę twarzy tak skłonną do przesuszenia i ściągnięcia, to może powinnaś spróbować mleczek i kremów do mycia (może już stosujesz, ale wybacz, nie pamiętam). Są o wiele łagodniejsze od żeli. Ale to nie temat na ten wątek, więc na tym poprzestanę.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 19:39   #595
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Rozumiem. Skoro masz skórę twarzy tak skłonną do przesuszenia i ściągnięcia, to może powinnaś spróbować mleczek i kremów do mycia (może już stosujesz, ale wybacz, nie pamiętam). Są o wiele łagodniejsze od żeli. Ale to nie temat na ten wątek, więc na tym poprzestanę.
Używam Plastelinki Muminka rano i pianek kokosowych (czyli oleju kokosowego z paroma innymi olejami ) z Gai wieczorem. Oleju używam jak żelu - nakładam na mokrą twarz, masuję, zmywam wodą - nie z ręcznikiem jak OCM, bo w takiej wersji trochę wysuszał skórę. I tak jest dobrze

Chcę już kolejne zamówienie składać, a mam od cholery mydeł i nie powinnam
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 10:34   #596
Absit
Zadomowienie
 
Avatar Absit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

czekam niecierpliwie na plasterki, wiem, że p. Ewa stosuje jako kremy na twarz i że są super

no i kończę ziołowe płukanki do włosów a już nie wyobrażam sobie mycia głowy bez spłukiwania płukanką ziołowo octową
Absit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 12:09   #597
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez Absit Pokaż wiadomość
czekam niecierpliwie na plasterki, wiem, że p. Ewa stosuje jako kremy na twarz i że są super

no i kończę ziołowe płukanki do włosów a już nie wyobrażam sobie mycia głowy bez spłukiwania płukanką ziołowo octową
O, jako krem, ciekawe zastosowanie. Ciekawe jakie będą mieć składy te plasterki
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 12:52   #598
Absit
Zadomowienie
 
Avatar Absit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

tu ze strony p. Ewy:

http://www.lawendowafarma.pl/index.php?cat_id=141

wiem że arnikowy jest na stłuczenia, odparzenia i owrzodzenia
koniczynowy wspomaga suchą, swędzącą skóre.....

a mnie i tak najbardziej ciekawi plaster intymny
Absit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 13:48   #599
Modraszka
Zadomowienie
 
Avatar Modraszka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 635
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Super zakupy Koniecznie powiedz jak pachnie i jakie jest w stosowaniu mydło Kawa z Cynamonem oraz Różowy Grapefruit
Biała Róża pachnie całkiem różą?
Kawa z Cynamonem ma fantastyczny zapach, chociaż kawy raczej nie czuję, dominuje cynamon i wanilia, a Różowy Grapefruit pachnie delikatnie grapefruitem Jak wypróbuję, to napiszę więcej
Biała róża, tak jak napisała Ewwwa, pachnie biała różą Używam tego mydełka od kilku dni i jestem bardzo zadowolona, jest delikatne, kremowe, nie wysusza, do tego ten cudowny zapach Chyba zostanie jednym z moich ulubionych mydeł

Cytat:
Napisane przez ewwwa Pokaż wiadomość
Zazdraszczam Kawy z cynamonem Koniecznie daj znac jak sie sprawuje bo jest jeszcze niedostepne Zakupy bomba

Kremowa śmietanka jest fenomenalna Powoli staje sie moim ulubionym mydełkiem Suer się pieni, jest delikatne, kremowe a skóra po jego użyciu jest gładka. Myślę że niektórzy ( w sensie nie takie sucharki jak ja ) nie musieliby uzywać po kapieli z tym mydełkiem balsamu


A Biała róża to kolejne moje ulubione mydełko Pachnie dosłownie białą rózą Uwielbiam!


A mi przyszła druga paczka jakoś początkiem tygodnia, a w niej m. in. mydełko Kokosowa pianka, jeszcze go nie uzywałam ale pachnie obłędnie kokosem
A ja zazdroszczę mlecznych mydełek
Kawę z cynamonem zamierzam dzisiaj wypróbować pod prysznicem, to dam znać jak się sprawuje
__________________

Modraszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 16:28   #600
Modraszka
Zadomowienie
 
Avatar Modraszka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 635
Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Od wtorku używam Kawy z Cynamonem do mycia ciała i różowego Grapefruita do twarzy, z obu mydeł jestem bardzo zadowolona
Kawa z Cynamonem ma obłędny zapach Dobrze się pieni, nie wysusza skóry, fusy kawowe są dość ostre i drapią, ale mi to nie przeszkadza, można zrobić peeling
Różowy Grapefruit pieni się rewelacyjnie, dobrze oczyszcza twarz, nie wysusza, nie czuję żadnego ściągnięcia skóry
__________________

Modraszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-03 14:35:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:25.