Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-12, 14:24   #3631
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Fryne Pokaż wiadomość
Apisa te maski?

słuchajcie - skoro już jest o woskach, ile one się wykańczają? przed świętami wrzuciłam pierwsze kółeczko do kominka, stosuję po 3 tea-lighty, żeby się szybciej skończył, po parę godzin dziennie nawet czasami zapuszczam, a ten wosk ciągle niezużyty
ja już chcę wypróbować kolejne... mam go wydrapać z tego kominka, czy jak
Cały walnęłaś na raz?
Ja odłamuje po kawałeczku, dosłownie po 1/10 wosku
I mam różne woski w trzech kominkach bo ja tez z tych niecierpliwych i codziennie sobie inny palę, a dzięki temu, że daję ich po odrobince to szybko sie kończą i mogę je często wymieniać.
Napoczęłam chyba z 6-7 i jeszcze ze 2 całkiem nieznane na mnie czekają

A przez Ciebie mam taką ochotę na maskarę sante, że
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 14:52   #3632
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
Kosmetyki sa marki OrganicSeries zobaczymy co to za cuda. Nie maja az tak bogatej i rozbudowanej linii produktowej ale niezbedne min do ciala i twarzy sie znajdzie
To ja poprosze o wrażenia po używaniu, zwłaszcza maski po Dałabys radę wkleić jej skład? Zdradzisz cenę? Bo niestety z ich strony mogą kupować tylko profesjonaliści
Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
czym bardziej, to nie wiem, wącham teraz i na pierwszy niuch mięta a później lawenda z miętą. Wysłać próbaska?
Bardzo chętnie a może chciałabyś w zamian próbaska masełka alverde? Np. z czerwoną pomarańczą? Albo orientalnego, albo letniego z limonką?
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 15:12   #3633
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
To ja poprosze o wrażenia po używaniu, zwłaszcza maski po Dałabys radę wkleić jej skład? Zdradzisz cenę? Bo niestety z ich strony mogą kupować tylko profesjonaliści

Bardzo chętnie a może chciałabyś w zamian próbaska masełka alverde? Np. z czerwoną pomarańczą? Albo orientalnego, albo letniego z limonką?
pomarańczę chodźmy na pw
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 15:25   #3634
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
To ja poprosze o wrażenia po używaniu, zwłaszcza maski po Dałabys radę wkleić jej skład? Zdradzisz cenę? Bo niestety z ich strony mogą kupować tylko profesjonaliści
jak juz je bede miala w garsci to wkleje sklad nie ma problemuza maske po zabiegu zaplacilam 68 zl a algi zwykle sa po 32 zl
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 18:53   #3635
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Dzięks, muszę zrobić ten tonik w końcu

Co do sprayu: mój młody psika zamknąwszy oczy w łazience, która nie ma okna strach wchodzić po nim, bo śmierdzi przez pół h. U mojej siostry jest okno, więc trochę lepiej (siostry syn też już używa natomiast kochana Miłka mówiła mi, że jak przeciera twarz wacikiem to mniej śmierdzi (no nie rozpyla się naokoło ale jak tu zmusić chłopa, żeby wacików używał
Cześć wywołana do odpowiedzi odzywam się
Zgadza się, spray Alva psikany na wacik, a potem tym wacikiem przecierana buzia aż tak bardzo nie śmierdzi. Fakt, nie jest to może tak ekonomiczne, ale dzięki temu TZ jakoś funkcjonuje. Gdy go psikam bezpośrednio na buzię to w domu rozpoczyna się kataklizm

Podoba mi się Wasze kosmetyczne podsumowanie roku. Bardzo fajny pomysł

Moimi hitami 2012 roku były:
Włosy
- szampon JMO Wieczorny Pierwiosnek
- odżywka JMO Cytrus & gorzka pomarańcza
- stylizacja - JMO Słodka pomarańcza & proteiny jedwabiu - żel stylizujący

Dodam, że mam włosy dosyć gęste i grube (gruby włos), podatne na puszenie i układanie. Farbowane.

Twarz
- serum z mącznicy lekarskiej JMO
- olej z róży (różne wersje)
- żel hialuronowy
Od kilku m-cy używam na noc oleju z róży zmieszanego z żelem hialuronowym i bardzo mi służy ta mieszanka.
- hydrolat oczarowy
- hydrolat z róży
- krem i emulsja do twarzy Thalgo terre&mer (nie wiem czy są w 100% naturalne, ale chyba tak)
- mydło Alepp z Aleppo 40% Laurie
- maseczka oczyszczająca z glinką Sanoflore

Ciało
- żel do mycia ciała Babydream z Rossmanna

Nie jest tego wiele, ale są to rzeczy, których używam już długo i jestem w 100% pewna ich skuteczności

Ostatnio moje serce zdobyły Ekoampułki 1 i Ekoampułka 5 pod oczy
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 19:15   #3636
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

ooo a ja wlasnie mysle zeby zamowic probke szamponu z JMO tego wlasnie z pierwiosnkiem
jestem oczarowana mydlem afrykanskim z coastalscent .. wczoraj uzylam leave-on z Phenome i mam dzis pare niechcianych pryszczy
__________________
wymienię

Instagram mój

Edytowane przez ranka
Czas edycji: 2013-01-12 o 19:16
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 19:17   #3637
jadzia_jadzia
Raczkowanie
 
Avatar jadzia_jadzia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 389
GG do jadzia_jadzia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
pat&rub uznalo moja reklamacje i wyslali mi to o co prosilam w ladnych firmowych workach wczoraj odebralam paczuche
gratulacje! Trzeba walczyć o swoje!


Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
zamówiłam xlash Nat to wszystko przez Ciebie
Tak sobie myślę, że ja chyba też powinnam tego używać, bo moje rzęsy po 2 latach doklejania sztucznych nie są już takie piękne jak były kiedyś, choć może już nawet zapomniałam jakie były Na początku myślałam, że mi w ogóle nie odrosną Jestem jednak sceptyczna jeśli chodzi o takie wynalazki...ale daj znać jak się sprawuje. Ciekawa jestem


Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja właśnie dostałam paczuszkę z BU
- zestaw do wykonania toniku dla cery mieszanej
- hydrolat z drzewa oliwkowego
- konserwant
- zestaw do wykonania toniku 6%PHA
Dawno u nich nie zamawiałam, mają teraz śliczne granatowe butelki do hydrolatów dużo ładniej wyglądają niż te poprzednie - przezroczyste.
Hmm..też mnie kusił ten zestawik Chyba już czas, żebym sama też coś ukręciła

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
trochę mi się uzbierało nowości, ale nie chce mi się ich fotografować
Szybko!!! Pokazywać! Chwalić się!


Mam jeszcze pytanka do Was, Dziewczęta:

1. Czy używałyście oleju Tamanu? Jak on się sprawuje? Czy rzeczywiście działa tak fantastycznie? Czy leczy wypryski?

2. Jakich specyfików używacie pod oczy? Chodzi mi o kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Ja używam oleju arganowego, ale nie wiem, czy to wystarcza, bo odkąd pozbyłam się drogeryjnych badziewi, skóra pod oczami jest jakby mniej jędrna...
jadzia_jadzia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-12, 19:26   #3638
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

ja uzywam/uzywalam ale bez rewelacji. chyba lepiej spisuje sie u mnie olejek z drzewa herbacianego
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 19:39   #3639
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
ooo a ja wlasnie mysle zeby zamowic probke szamponu z JMO tego wlasnie z pierwiosnkiem
jestem oczarowana mydlem afrykanskim z coastalscent .. wczoraj uzylam leave-on z Phenome i mam dzis pare niechcianych pryszczy
Bardzo lubię ten szampon, ale zaznaczam, że nie mam cienkich włosów Nie przeszkadza mi lekkie obciążenie, a wręcz przeciwnie - służy, bo włosy się nie puszą.

A co to za myło i co Ci dobrego robi z buzią? Podasz link?

Ja ostatnio zastanawiałam się nad kupnem tego kremu oczyszczającego Phenome, ale ostatecznie kupiłam płyn micelarny.
Miałam obawy, bo kremy nawilżające Phenome mi nie służyły

Cytat:
Napisane przez jadzia_jadzia Pokaż wiadomość
2. Jakich specyfików używacie pod oczy? Chodzi mi o kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Ja używam oleju arganowego, ale nie wiem, czy to wystarcza, bo odkąd pozbyłam się drogeryjnych badziewi, skóra pod oczami jest jakby mniej jędrna...
Fajnym kremem jest krem przeciwzmarszczkowy pod oczy Logony KLIK (znam go dzięki Małgosi ). Na razie męczę krem pod oczy AMB, ale on jest dla mnie za mało odżywczy (mam 35 l) Logona będzie chyba moim hitem w 2013
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 19:49   #3640
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
jestem oczarowana mydlem afrykanskim z coastalscent .. wczoraj uzylam leave-on z Phenome i mam dzis pare niechcianych pryszczy
Leave on mnie też nie podpasował, obciążał mi skórę, natomiast mleczko nourishing jest podobne w oczyszczaniu, ale ma o wiele lżejszą konsystencję, lejącą. Niestety nie nadaje się u mnie do oczu, lecz do mycia twarzy z gąbeczkami i ściereczkami okazał się hitem 2012 Bez nich nie myję twarzy, bo wszystko mnie zapycha, więc nie wiem jak mleczko działa samodzielnie, niestety używając leave on nawet gąbeczka nie zapobiegła zapchaniu porów.

---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

Cytat:
Napisane przez jadzia_jadzia Pokaż wiadomość
2. Jakich specyfików używacie pod oczy? Chodzi mi o kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Ja używam oleju arganowego, ale nie wiem, czy to wystarcza, bo odkąd pozbyłam się drogeryjnych badziewi, skóra pod oczami jest jakby mniej jędrna...
Używam z Phenome żelu chłodzącego Cooling. Dla mnie jest bardzo dobry, lekki, ale robi swoje. Spełnia obietnice producenta i mega wydajny. Ale on nie jest niby na zmarszczki tylko na opuchliznę i zasinienia. Mimo wszystko polecam.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 20:16   #3641
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
ooo a ja wlasnie mysle zeby zamowic probke szamponu z JMO tego wlasnie z pierwiosnkiem
jestem oczarowana mydlem afrykanskim z coastalscent .. wczoraj uzylam leave-on z Phenome i mam dzis pare niechcianych pryszczy
Ojeej współczuję Ja kochałam leave on i czekam na wyprzedaż , żeby zaopatrzyć się w kolejną butle
Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
ja uzywam/uzywalam ale bez rewelacji. chyba lepiej spisuje sie u mnie olejek z drzewa herbacianego
Mam takie samo zdanie piąteczka!
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-12, 20:35   #3642
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jadzia_jadzia Pokaż wiadomość
gratulacje! Trzeba walczyć o swoje!



Tak sobie myślę, że ja chyba też powinnam tego używać, bo moje rzęsy po 2 latach doklejania sztucznych nie są już takie piękne jak były kiedyś, choć może już nawet zapomniałam jakie były Na początku myślałam, że mi w ogóle nie odrosną Jestem jednak sceptyczna jeśli chodzi o takie wynalazki...ale daj znać jak się sprawuje. Ciekawa jestem



Hmm..też mnie kusił ten zestawik Chyba już czas, żebym sama też coś ukręciła


Szybko!!! Pokazywać! Chwalić się!


Mam jeszcze pytanka do Was, Dziewczęta:

1. Czy używałyście oleju Tamanu? Jak on się sprawuje? Czy rzeczywiście działa tak fantastycznie? Czy leczy wypryski?

2. Jakich specyfików używacie pod oczy? Chodzi mi o kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Ja używam oleju arganowego, ale nie wiem, czy to wystarcza, bo odkąd pozbyłam się drogeryjnych badziewi, skóra pod oczami jest jakby mniej jędrna...
1. Używałam tamanu - śmierdzi jak glutaminian sodu (rosół). U mnie na wypryski działał bardzo średnio. Lepszy olejek herbaciany lub coś z kwasem salicylowym/tlenkiem cynku
2. Sam olej to za mało - lepiej kup jakiś krem, który będzie miał i humektanty i emolienty. Ja polecam Declare SkiNatura - ma dużo fajnych preciwzmarszczkowych składników drogie cholerstwo ok.90 zł (w aptece internetowej, nie u producenta) ale starcza na pół roku prawie; poleciłam Gayence i Holi i obie były zachwycone
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 20:36   #3643
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Leave on mnie też nie podpasował, obciążał mi skórę, natomiast mleczko nourishing jest podobne w oczyszczaniu, ale ma o wiele lżejszą konsystencję, lejącą. Niestety nie nadaje się u mnie do oczu, lecz do mycia twarzy z gąbeczkami i ściereczkami okazał się hitem 2012 Bez nich nie myję twarzy, bo wszystko mnie zapycha, więc nie wiem jak mleczko działa samodzielnie, niestety używając leave on nawet gąbeczka nie zapobiegła zapchaniu porów.

---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------



Używam z Phenome żelu chłodzącego Cooling. Dla mnie jest bardzo dobry, lekki, ale robi swoje. Spełnia obietnice producenta i mega wydajny. Ale on nie jest niby na zmarszczki tylko na opuchliznę i zasinienia. Mimo wszystko polecam.
ja tez uzywam Cooling mam troche mniejsze zasinienia ale opuchniec nie zmniejszyl niestety.
co do Leave on mam takie odczucie ze jest ciezki - juz w chwili aplikacjis ie to czuje.
natomiast co do kremu to ja bardzo lubie Oil mattifying cream z Phenome - ma konsystencje zelu, szybko sie wchlania i nie zapycha. jest super.

Milko a micel nie szczypie Ciebie w twarz?
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 20:46   #3644
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jadzia_jadzia Pokaż wiadomość
2. Jakich specyfików używacie pod oczy? Chodzi mi o kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Ja używam oleju arganowego, ale nie wiem, czy to wystarcza, bo odkąd pozbyłam się drogeryjnych badziewi, skóra pod oczami jest jakby mniej jędrna...
Ja jestem jeszcze starsza (44 w tym roku kończę) także rano pod oczy jakiś lekki nawilżający żelik + krem ten sam co do twarzy, odżywczy z dużym filtrem a na wieczór olej (wspaniały) + Logona, ten co Miłka podlinkowała
Sam olej to zdecydowanie za mało, zwłaszcza pod oczy...
Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Ojeej współczuję Ja kochałam leave on i czekam na wyprzedaż ...
hmmm no ja nie wiem, czy się doczekamy bo styczeń leci a żadnych -70% ani widu ani słychu
Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
ja tez uzywam Cooling mam troche mniejsze zasinienia ale opuchniec nie zmniejszyl niestety.
co do Leave on mam takie odczucie ze jest ciezki - juz w chwili aplikacjis ie to czuje.
natomiast co do kremu to ja bardzo lubie Oil mattifying cream z Phenome - ma konsystencje zelu, szybko sie wchlania i nie zapycha. jest super.
Pisałam już o tym w paru miejscach... ale powtórzę - u mnie na opuchnięcia bardzo pomogło odstawienie wszelakich żeli do mycia twarzy... a borykałam sie z tym przez jakieś 20 lat!!! znaczy z opuchnięciami mydło się okazało rozwiązało mój problem ja w ogóle słabo znoszę jakieś składniki myjące, bo jak mnie coś podrażnia to przeważnie właśnie micele, żele, niektóre mydełka też (np grejfrutowe z LF
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 20:48   #3645
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
1. Ja polecam Declare SkiNatura - ma dużo fajnych preciwzmarszczkowych składników drogie cholerstwo ok.90 zł (w aptece internetowej, nie u producenta) ale starcza na pół roku prawie; poleciłam Gayence i Holi i obie były zachwycone
Gayenka jest zachwycona kremem, ale nie jego ceną
Ja ostatnio za krem, krem nawilżający i maseczkę razem zapłaciłam 176 zl, podczas gdy na stronie producenta jest po 211 taki zestawik..Nie wiem czemu u mnie w aptece jest taniej, ale warto czatować na okazje bo kosmetyki są przeboskie
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 20:49   #3646
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
1. Używałam tamanu - śmierdzi jak glutaminian sodu (rosół). U mnie na wypryski działał bardzo średnio. Lepszy olejek herbaciany lub coś z kwasem salicylowym/tlenkiem cynku
2. Sam olej to za mało - lepiej kup jakiś krem, który będzie miał i humektanty i emolienty. Ja polecam Declare SkiNatura - ma dużo fajnych preciwzmarszczkowych składników drogie cholerstwo ok.90 zł (w aptece internetowej, nie u producenta) ale starcza na pół roku prawie; poleciłam Gayence i Holi i obie były zachwycone
Też się do tej serii przymierzam i przymierzam
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 20:58   #3647
jadzia_jadzia
Raczkowanie
 
Avatar jadzia_jadzia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 389
GG do jadzia_jadzia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
ja uzywam/uzywalam ale bez rewelacji. chyba lepiej spisuje sie u mnie olejek z drzewa herbacianego
No widzicie, nie taki tamanu wspaniały, jak go malują

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Używam z Phenome żelu chłodzącego Cooling. Dla mnie jest bardzo dobry, lekki, ale robi swoje. Spełnia obietnice producenta i mega wydajny. Ale on nie jest niby na zmarszczki tylko na opuchliznę i zasinienia. Mimo wszystko polecam.
Nad nim już też myślałam. Tylko, że ja z opuchnięciami w ogóle nie mam problemu. Zmarszczek, nawet tych mimicznych też nie mam (30 lat), ale lubię stosować coś zapobiegawczo. Jakby był w promocji, to jest szansa, że go kupię, bo Phenome kocham bezgranicznie...

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
1. Używałam tamanu - śmierdzi jak glutaminian sodu (rosół). U mnie na wypryski działał bardzo średnio. Lepszy olejek herbaciany lub coś z kwasem salicylowym/tlenkiem cynku
2. Sam olej to za mało - lepiej kup jakiś krem, który będzie miał i humektanty i emolienty. Ja polecam Declare SkiNatura - ma dużo fajnych preciwzmarszczkowych składników drogie cholerstwo ok.90 zł (w aptece internetowej, nie u producenta) ale starcza na pół roku prawie; poleciłam Gayence i Holi i obie były zachwycone
Ja właśnie nie chcę kremu, bo mam ze 4 otwarte i zawsze mam dylemat jaki stosować. Nie mam już wysypu jak nastolatka (30 lat) tylko czasem coś mi wyskoczy. Ogólnie naturalna pielęgnacja bardzo pomogła mojej skórze, więc właściwie używam kosmetyków nawilżających (skóra tłusta), ewentualnie lekko matujących. Myślałam o jakimś oleju, bo przymierzam się do zakupów na BU i chciałam mieć coś w zanadrzu


Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
natomiast co do kremu to ja bardzo lubie Oil mattifying cream z Phenome - ma konsystencje zelu, szybko sie wchlania i nie zapycha. jest super.
Jeżeli to ten do tłustej skóry, to też go mam i bardzo lubię, ale zimą używam Luscius bo jest bardziej treściwy.


Dziękuję Wam dziewczynki kochane. To w takim razie tamanu mówię NIE - póki co. Poszperam na BU. I kupię herbaciany
jadzia_jadzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 23:19   #3648
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Milko a micel nie szczypie Ciebie w twarz?
nie, nic a nic nie szczypie i nie podrażnia (ale makijażu oczu nim nie zmywam)
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 23:23   #3649
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Kupuję glinkę (rodzaj glinki dobieramy do skóry skalpu, rozpuszczamy w niewielkiej ilości wody i dodajemy szampon). Mam super oczyszczenie skóry głowy i włosów
O taaaaak, i ta objętość i pogrubienie Polecam białą! Ja potem kładę dobrze nawilżającą odżywkę i jest gicior.

Dziewczyny, ostatnio jest boom na kozieradkę, bo przeciwdziała wypadaniu, próbował już ktoś? Mi nie wypadały jakoś masowo, ale teraz to dosłownie 3-4 włosy tracę Coś niesamowitego. A papka z kozieradki świetnie goi wypryski, maleją z dnia na dzień, polecam

Edytowane przez Ishani
Czas edycji: 2013-01-12 o 23:25
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-13, 00:21   #3650
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jadzia_jadzia Pokaż wiadomość
No widzicie, nie taki tamanu wspaniały, jak go malują


Nad nim już też myślałam. Tylko, że ja z opuchnięciami w ogóle nie mam problemu. Zmarszczek, nawet tych mimicznych też nie mam (30 lat), ale lubię stosować coś zapobiegawczo. Jakby był w promocji, to jest szansa, że go kupię, bo Phenome kocham bezgranicznie...


Ja właśnie nie chcę kremu, bo mam ze 4 otwarte i zawsze mam dylemat jaki stosować. Nie mam już wysypu jak nastolatka (30 lat) tylko czasem coś mi wyskoczy. Ogólnie naturalna pielęgnacja bardzo pomogła mojej skórze, więc właściwie używam kosmetyków nawilżających (skóra tłusta), ewentualnie lekko matujących. Myślałam o jakimś oleju, bo przymierzam się do zakupów na BU i chciałam mieć coś w zanadrzu



Jeżeli to ten do tłustej skóry, to też go mam i bardzo lubię, ale zimą używam Luscius bo jest bardziej treściwy.


Dziękuję Wam dziewczynki kochane. To w takim razie tamanu mówię NIE - póki co. Poszperam na BU. I kupię herbaciany
rób jak chcesz, po prostu wiem, że oparcie pielęgnacji jakiejkolwiek części ciała czy nawet włosów wyłącznie na emolientach (olejach) na dłuższą metę bardziej zaszkodzi niż pomoże. Skórze, także pod oczami, potrzebna jest równowaga emolientowo-humektantowa.
Dużo osób się skarży, że oleje/oliwki ich wysuszają - a to dlatego, że one tworzą okluzję, utrudniając odparowanie wilgoci, ale najpierw tę wilgoć trzeba jakos w naskórku utrzymać
Możesz mieszać olej z żelem HA z jakimiś dodatkami/ekstraktami, ale nie wiem, czy nie będzie za tłusto pod oczy na dzień pod makijaż (chyba, że nie malujesz dolnych rzęs).
Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
O taaaaak, i ta objętość i pogrubienie Polecam białą! Ja potem kładę dobrze nawilżającą odżywkę i jest gicior.

Dziewczyny, ostatnio jest boom na kozieradkę, bo przeciwdziała wypadaniu, próbował już ktoś? Mi nie wypadały jakoś masowo, ale teraz to dosłownie 3-4 włosy tracę Coś niesamowitego. A papka z kozieradki świetnie goi wypryski, maleją z dnia na dzień, polecam
Ja chcę spróbować, mam już kupioną - napiszesz, jak rozrabiasz i w jaki sposób nakładasz? Jak często?
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 00:53   #3651
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość

Ja chcę spróbować, mam już kupioną - napiszesz, jak rozrabiasz i w jaki sposób nakładasz? Jak często?
Przygotowanie banalnie proste, 2 łyżeczki od herbaty i 3/4 kubka wrzątku, i tak zaparzam pod przykryciem, po czym przelewam do plastikowej butelki z dziubkiem. Ja swój jeszcze podrasowałam olejkiem rozmarynowym
Wylewam sobie to na skórę głowy na noc przed myciem Czyli stosuję co 2 dni mniej więcej, i efekty pojawiły się np. bardzo szybko.. jakoś wcale się ich nie dopatrywałam, jednak pewnego dnia zdałam sobie sprawę, że coś jest nie tak.. tzn. brakowało mi włosów pod prysznicem, i podczas przeczesywania palcami :P A ja się nigdy nie czeszę, więc efekt jest wow o.o
Po myciu teoretycznie też można używać, zwłaszcza, ze to daje efekt push-up, trzeba tylko sprawdzić na sobie, czy nie będzie się za nami unosił ten zapach, bo perfum to on nie przypomina niestety xd

A tą papkę która zostaje na dnie kubka nakładam punktowo na twarz, czekam aż zaschnie i zostawiam na noc.Mam teraz takie 2 uparciuchy na twarzy co by się miesiąc goiły a dzięki kozieradce jeszcze 2 dni, i powinnam mieć z głowy
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 09:14   #3652
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
rób jak chcesz, po prostu wiem, że oparcie pielęgnacji jakiejkolwiek części ciała czy nawet włosów wyłącznie na emolientach (olejach) na dłuższą metę bardziej zaszkodzi niż pomoże. Skórze, także pod oczami, potrzebna jest równowaga emolientowo-humektantowa.
Dużo osób się skarży, że oleje/oliwki ich wysuszają - a to dlatego, że one tworzą okluzję, utrudniając odparowanie wilgoci, ale najpierw tę wilgoć trzeba jakos w naskórku utrzymać
Możesz mieszać olej z żelem HA z jakimiś dodatkami/ekstraktami, ale nie wiem, czy nie będzie za tłusto pod oczy na dzień pod makijaż (chyba, że nie malujesz dolnych rzęs).
Moja derma jak usłyszała swego czasu, że smaruję się olejami, to wpadła w panikę - że epidermalna utrata wody z naskórka i takie tam właśnie dlatego też mieszam
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 17:35   #3653
olaola1
Zadomowienie
 
Avatar olaola1
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: prawie K-ów
Wiadomości: 1 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ostatnio jest boom na kozieradkę, bo przeciwdziała wypadaniu, próbował już ktoś? Mi nie wypadały jakoś masowo, ale teraz to dosłownie 3-4 włosy tracę Coś niesamowitego. A papka z kozieradki świetnie goi wypryski, maleją z dnia na dzień, polecam
gdzie ją kupujesz? I ile trzeba na taką kurację na włosy?
__________________
Czas nie leczy ran, tylko przyzwyczaja do bólu ...
olaola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 17:49   #3654
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez olaola1 Pokaż wiadomość
gdzie ją kupujesz? I ile trzeba na taką kurację na włosy?
Apteka albo sklepy zielarskie, kupujesz nasiona kozieratki, koszt 2-3 zł, na początek wystarczy jedna paczka
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 18:23   #3655
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Apteka albo sklepy zielarskie, kupujesz nasiona kozieratki, koszt 2-3 zł, na początek wystarczy jedna paczka
No właśnie mam pytanie: nasionka, czy mielona kozieradka? Bo u blogerek na fotkach jest ta w ziarenkach, a w opisie mówią, że nabyły gotową, zmieloną.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 18:34   #3656
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
No właśnie mam pytanie: nasionka, czy mielona kozieradka? Bo u blogerek na fotkach jest ta w ziarenkach, a w opisie mówią, że nabyły gotową, zmieloną.
Agabil mówiła, że używa ziarenek

http://agowepetitki.blogspot.com/201...ziaa-cuda.html
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 18:37   #3657
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Agabil mówiła, że używa ziarenek

http://agowepetitki.blogspot.com/201...ziaa-cuda.html
Anwen daje link do ziarenek (to samo foto co ziarenka u Agi Bil), a potem mówi w opisie, że ma mielone...
http://www.anwen.pl/2012/11/kozierad...jace-wosy.html
A Ty czego używasz? Poproszę o linka do Twojej kozieradki.

Tu też jest opis, że kozieradka jest zmielona:
http://kascysko.blogspot.com/2012/09...-nie-spad.html
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.

Edytowane przez natkaa
Czas edycji: 2013-01-13 o 18:42 Powód: blad
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 18:44   #3658
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Anwen daje link do ziarenek (to samo foto co ziarenka u Agi Bil), a potem mówi w opisie, że ma mielone...
http://www.anwen.pl/2012/11/kozierad...jace-wosy.html
A Ty czego używasz? Poproszę o linka do Twojej kozieradki.

Tu też jest opis, że kozieradka jest zmielona:
http://kascysko.blogspot.com/2012/09...-nie-spad.html
To może zapytaj po prostu właścicielki blogów skoro masz wątpliwości?
Anwen podała link do dokładnych ziarenek jakie kupiła, może warto kupić takie same? Nie widziałam ich, ale możliwe, że są mielone. Trudno stwierdzić po samych zdjęciach, może Ishani się wypowie

Nie pisałam, że używam kozieradki
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...




Edytowane przez gayenka
Czas edycji: 2013-01-13 o 18:47
gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 19:12   #3659
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
To może zapytaj po prostu właścicielki blogów skoro masz wątpliwości?
Anwen podała link do dokładnych ziarenek jakie kupiła, może warto kupić takie same? Nie widziałam ich, ale możliwe, że są mielone. Trudno stwierdzić po samych zdjęciach, może Ishani się wypowie

Nie pisałam, że używam kozieradki
Ja używam zmielonego, Anwen pewnie zmieliła sama, przypuszczam, że tak lepiej działa.
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 20:09   #3660
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Wymieszałam maseczke anuli z glinką czerwoną i kilkoma kroplami oleju konopnego, potrzymałam kwadransik, zmywając zrobiłam delikatny acz długi masaż paszczy - efekt jest boski, mam twarz gładką i aksamitną jak dupcia niemowlaka
Teraz nałożyłam maseczkę nawilżającą alvy z serii sanddorn i jestem gotowa na tydzień pracy
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:40.