Eden- Cacharel. Odurzający czy odrzucający...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-06, 13:39   #1
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152

Eden- Cacharel. Odurzający czy odrzucający...?


Większość z Was pewnie zna ten wydany w 1994 roku zapach

Sama jestem posiadaczką flakonika od niemal dwóch lat. Zapach kupiłam w ciemno.
Przyznaję, że oczekiwania wobec niego miałam spore. Bardzo chciałam poczuć całe naręcza kwiatów, o których czytałam w opisie : jaśminy, lilie wodne, konwalie i róże.
Być może to właśnie dlatego po pierwszym użyciu przeżyłam rozczarowanie. Owiała mnie chmura zapachu miętowej pasty do zębów i gorzkiej akacji. Otoczenie nie padło na kolana z zachwytu Moja mama stwierdziła nawet, że śmierdzi stęchlizną.

Niedawno znów przypomniałam sobie o Edenie i postanowiłam dać mu kolejną szansę.
Mimo, że ponownie używam go w upalne dni, wydaje mi się, że tym razem Eden jest dla mnie o wiele łaskawszy. Daje się oswoić i ładnie układa na skórze. Użyty późnym popołudniem, rano wciąż jest dość dobrze wyczuwalny. W końcu odkrył przede mną woń kwiatów
Eden na pewno jest zapachem charakterystycznym, wyróżniającym się wśród wszechobecnych kwiatowo-deserowych woni. Dusznym i nieco staroświeckim.

Jak Wy scharakteryzowalibyście ten zapach? Czy w 2018 roku wciąż ,,wypada" tak pachnieć?
Kim jest dla Was kobieta, używająca Edenu ? Urzekająca czy odrzucająca?

Wrzucam kilka znalezionych w Internecie zdjęć i zapraszam do dyskusji Z chęcią poznam opinie innych Wizażanek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ad-cacharel-eden-perfume_2.jpg (83,0 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 375x500.244.jpg (41,1 KB, 20 załadowań)
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 09:20   #2
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Eden- Cacharel. Odurzający czy odrzucający...?

Dawno nie wąchałam Edenu, a szkoda. Dla mnie zdecydowanie zapach odurzający, wyobrażam sobie, że jakiś wielki, krwiożerczy kwiat z horroru mógłby tak pachnieć
Czy wypada? Szkoda życia na nudne perfumy, a taka niestety jest większość współczesnych zapachów, przynajmniej tych mainstreamowych, kompletnie wyprana z charakteru. Mając do wyboru Eden i jakiś bestseller typu Armani Si Passione zdecydowanie wybieram Eden

Kobieta pachnąca Edenem to osoba, której lepiej nie podpaść
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 11:17   #3
aniszonekk
Psiejsko czarodziejsko :)
 
Avatar aniszonekk
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 708
Dot.: Eden- Cacharel. Odurzający czy odrzucający...?

Moja mama kiedyś używała Edenu i choćby przez to ten zapach kojarzy mi się "dobrze". Osobiście najbardziej do mojego nosa trafia drzewna nuta. Wyobrażam sobie drewniany taras gdzieś w ciepłym kraju, wysuszony od słońca. Jego deski są gładziutkie , aż chce się na nich położyć i promieniują ciepłem i własnie drzewem.
Jak widać, co nos, to inna wizja.
Lubię ten zapach za jego wyrazistość, to, że nie podlizuje się otoczeniu.
__________________
wymianka zapachowa, kolorowa, pielęgnacyjna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1288132
aniszonekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-12, 10:47   #4
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Eden- Cacharel. Odurzający czy odrzucający...?

Jeśli chodzi o trwałość Edenu, to nie znam większego mocarza Ubrania, które mam na sobie nosząc Eden, pachną w koszu na pranie jeszcze co najmniej tydzień
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-14, 09:18   #5
Iryska75
Zakorzenienie
 
Avatar Iryska75
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: z kociego raju
Wiadomości: 4 716
Dot.: Eden- Cacharel. Odurzający czy odrzucający...?

Kocham Eden. Pachnie zapuszczonym, zdziczałym ogrodem, gdzie dociera mało słońca a z moczarów unoszą się bagienne opary, jest narkotyczny i odurzający

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Iryska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-26, 09:28   #6
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Eden- Cacharel. Odurzający czy odrzucający...?

Nigdy nie wąchałam Eden, a uważam, że byłoby ciekawie pachnąć jak "wielki, krwiożerczy kwiat z horroru"


Przejrzałam piramidkę zapachową na fragrantice i złożenie wydaje się być ok, jedynie róża nie bardzo mi pasuje, ale jest najmniej wyczuwalna.


Kupować w ciemno?
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-26, 09:33   #7
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Eden- Cacharel. Odurzający czy odrzucający...?

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Nigdy nie wąchałam Eden, a uważam, że byłoby ciekawie pachnąć jak "wielki, krwiożerczy kwiat z horroru"


Przejrzałam piramidkę zapachową na fragrantice i złożenie wydaje się być ok, jedynie róża nie bardzo mi pasuje, ale jest najmniej wyczuwalna.


Kupować w ciemno?
Kilka ml:brzy dal: Mnie same nuty zapachowe to tak średnio coś mówią, nie lubię np. świeżaków, a ostatnio ciągle wpada mi jakiś cytrusowy kwiatek i jestem zachwycona Co do Edenu, to na mnie pachnie ciężko, jak podgniłe moczary, jest duszny, mocno zielony, trochę kwaskowaty.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-26, 10:12   #8
Iryska75
Zakorzenienie
 
Avatar Iryska75
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: z kociego raju
Wiadomości: 4 716
Dot.: Eden- Cacharel. Odurzający czy odrzucający...?

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Nigdy nie wąchałam Eden, a uważam, że byłoby ciekawie pachnąć jak "wielki, krwiożerczy kwiat z horroru"


Przejrzałam piramidkę zapachową na fragrantice i złożenie wydaje się być ok, jedynie róża nie bardzo mi pasuje, ale jest najmniej wyczuwalna.


Kupować w ciemno?
Nie cierpię róży w perfumach, w Edenie jej wogóle nie wyczuwam.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Iryska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-26, 19:13   #9
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Eden- Cacharel. Odurzający czy odrzucający...?

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Kilka ml:brzy dal: Mnie same nuty zapachowe to tak średnio coś mówią, nie lubię np. świeżaków, a ostatnio ciągle wpada mi jakiś cytrusowy kwiatek i jestem zachwycona Co do Edenu, to na mnie pachnie ciężko, jak podgniłe moczary, jest duszny, mocno zielony, trochę kwaskowaty.

Mam do wyboru opcję "wszystko albo nic", czyli albo pełna flaszka 50 ml albo wcale
Duszny, mocno zielony, trochę kwaskowaty brzmi dla mnie jak Aura Muglera. Czy te perfumy mają ze sobą coś wspólnego


Cytat:
Napisane przez Iryska75 Pokaż wiadomość
Nie cierpię róży w perfumach, w Edenie jej wogóle nie wyczuwam.

W takim razie plus dla Edenu
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-26, 19:29   #10
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Eden- Cacharel. Odurzający czy odrzucający...?

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Mam do wyboru opcję "wszystko albo nic", czyli albo pełna flaszka 50 ml albo wcale
Duszny, mocno zielony, trochę kwaskowaty brzmi dla mnie jak Aura Muglera. Czy te perfumy mają ze sobą coś wspólnego





W takim razie plus dla Edenu
Też nie czuję róży. Aura jest hm bardziej puchata i duszna
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-19, 17:31   #11
MaryQueen
hej wszystkim! :)
 
Avatar MaryQueen
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Mokotów
Wiadomości: 12
Dot.: Eden- Cacharel. Odurzający czy odrzucający...?

Dla mnie te perfumy też nie pachną różami wcale ale bardziej mi się noa podoba
__________________
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...
MaryQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-19, 18:16   #12
scorpionetka
Zadomowienie
 
Avatar scorpionetka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 359
Dot.: Eden- Cacharel. Odurzający czy odrzucający...?

Eden kiedyś pachniał jak "dżungla, w której żyje mięsożerna liana" (takie, lub bardzo podobne określenie znalazłam na fragrantice). Kiedyś, tzn. w ubiegłym tysiącleciu, te perfumy miały moc, one żyły, pulsowały, ich zieleń była dzika i nieokiełznana. Obecnie mam flakonik i teraz ten zapach nawet nie jest cieniem samego siebie sprzed lat. Po prostu takie nijakie zielone kwiatuszki. Gdzie ten pazur, ta dzikość, ta zielona furia???
No i trwałość. Kiedyś to faktycznie był dwudniowy killer, a dzisiaj znika ze skóry po kilku godzinach. Ten zapach po prostu został wykastrowany, teraz jest grzeczny, szybko znika i ogólnie brak mu wigoru. Chociaż i tak się wyróżnia na tle współczesnych kompozycji, więc może tylko się czepiam, ponieważ pamiętam, jaki był kiedyś?
scorpionetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-20, 07:02   #13
Iryska75
Zakorzenienie
 
Avatar Iryska75
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: z kociego raju
Wiadomości: 4 716
Dot.: Eden- Cacharel. Odurzający czy odrzucający...?

Cytat:
Napisane przez scorpionetka Pokaż wiadomość
Eden kiedyś pachniał jak "dżungla, w której żyje mięsożerna liana" (takie, lub bardzo podobne określenie znalazłam na fragrantice). Kiedyś, tzn. w ubiegłym tysiącleciu, te perfumy miały moc, one żyły, pulsowały, ich zieleń była dzika i nieokiełznana. Obecnie mam flakonik i teraz ten zapach nawet nie jest cieniem samego siebie sprzed lat. Po prostu takie nijakie zielone kwiatuszki. Gdzie ten pazur, ta dzikość, ta zielona furia???
No i trwałość. Kiedyś to faktycznie był dwudniowy killer, a dzisiaj znika ze skóry po kilku godzinach. Ten zapach po prostu został wykastrowany, teraz jest grzeczny, szybko znika i ogólnie brak mu wigoru. Chociaż i tak się wyróżnia na tle współczesnych kompozycji, więc może tylko się czepiam, ponieważ pamiętam, jaki był kiedyś?
Wiesz kiedy była reforma? Mój najstarszy flakon jest z 2009 a najmłodszy z 2017roku, trwałość taka sama, zapachowo trochę się różnią ale to cały czas dżungla zdziczała, dla mnie oba to świetne zapachy w przyzwoitych cenach, Chanel trwałością i projekcją wymięka przy nich

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Ten starszy flakon jest z zielonego szkła, a nowy tylko pomalowany na zielono

Edytowane przez Iryska75
Czas edycji: 2018-06-20 o 07:08
Iryska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-20, 11:33   #14
scorpionetka
Zadomowienie
 
Avatar scorpionetka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 359
Dot.: Eden- Cacharel. Odurzający czy odrzucający...?

Cytat:
Napisane przez Iryska75 Pokaż wiadomość
Wiesz kiedy była reforma? Mój najstarszy flakon jest z 2009 a najmłodszy z 2017roku, trwałość taka sama, zapachowo trochę się różnią ale to cały czas dżungla zdziczała, dla mnie oba to świetne zapachy w przyzwoitych cenach, Chanel trwałością i projekcją wymięka przy nich

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Ten starszy flakon jest z zielonego szkła, a nowy tylko pomalowany na zielono

Nie wiem kiedy, ale musiała być. Pamiętam wrażenia swoje (i otoczenia) jeszcze z początku tysiąclecia. Gdy się nim wypachniłam, to na uczelni ludzie wiedzieli, że tego dnia jestem (nie było widać, ani słychać, za to było CZUĆ ). Natomiast na pewno coś się musiało stać w ostatnich latach. Jakiś czas temu opchnęłam (chyba nawet Tobie) dwa Edeny, bo już miałam go dosyć, a po niedługim czasie znowu kupiłam... (w myśl zasady, co wyjdzie, musi wrócić ) I ten kupiony już niestety jest taki nie bardzo fajny. Miałam jeszcze skitraną starszą flaszkę, ale ją nieopatrznie puściłam w świat i zostałam z grzecznym świeżuchem Nie podejrzewam fejka, ponieważ perfumy kupuję w naszych polecanych, raczej po prostu jest to kolejny zapach "ulepszony" w ramach rozwoju produktu
scorpionetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-20, 12:20   #15
Iryska75
Zakorzenienie
 
Avatar Iryska75
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: z kociego raju
Wiadomości: 4 716
Dot.: Eden- Cacharel. Odurzający czy odrzucający...?

Cytat:
Napisane przez scorpionetka Pokaż wiadomość
Nie wiem kiedy, ale musiała być. Pamiętam wrażenia swoje (i otoczenia) jeszcze z początku tysiąclecia. Gdy się nim wypachniłam, to na uczelni ludzie wiedzieli, że tego dnia jestem (nie było widać, ani słychać, za to było CZUĆ ). Natomiast na pewno coś się musiało stać w ostatnich latach. Jakiś czas temu opchnęłam (chyba nawet Tobie) dwa Edeny, bo już miałam go dosyć, a po niedługim czasie znowu kupiłam... (w myśl zasady, co wyjdzie, musi wrócić ) I ten kupiony już niestety jest taki nie bardzo fajny. Miałam jeszcze skitraną starszą flaszkę, ale ją nieopatrznie puściłam w świat i zostałam z grzecznym świeżuchem Nie podejrzewam fejka, ponieważ perfumy kupuję w naszych polecanych, raczej po prostu jest to kolejny zapach "ulepszony" w ramach rozwoju produktu
Dokładnie, mam te flaszki od Ciebie i ich nie otwierałam ale napewno są przyzwoite, skoro ta z marca 2017 jest ok. Wychodzi na to, że po marcu musiało się coś spaprać. Muszę gdzieś zwąchać tester świeży. Cieszę się, że mam ok. 200ml w szafie

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Ten "Twój" jest z 2014

Edytowane przez Iryska75
Czas edycji: 2018-06-20 o 12:26
Iryska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-20 13:20:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:43.