Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-22, 00:26   #1
hollybackGirl
Raczkowanie
 
Avatar hollybackGirl
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z wielkopolski...ale jestem wysiedleńcem z WROCŁAWIAl:)
Wiadomości: 118
Thumbs up

Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?


Mam pytanie, dla tych , które już sa w tym obeznane.Badź pływały kiedyś, regularni, badź od dłuzszego czasu w ogóle REGUKLARNIE pływaja!!!
Wiem, wiem, że pływanie jest sportem ogólno rozwojowym.Jednak rzecz , która mnie najbardziej interesuje.Czy od tego sie schudnie.Jednak nie tylko 2 kg czy 3 ale 8 kg...ktore ja zamierzam zrzucic.Bo zaczełam chodzić od początku listopada na basen.Najpierw chodziłam raz tygodniowo .Strasznie sie poczatkowo męczyłam..Jednak stopniowo(mysle ze postapiłam racjonalnie) zaczełam chodzic czesciej.Pozniej na pcozatku grudnia chodziłam 2 razy w tygodniu...a od niedawna zaczełam chodzic 3 razy w tygodniu.Efekty sa w postaci, jedrnieszego ciała..moj facet nawet zauwazył ze schudła mi troche pupa(a miałam jak lopezka dupcie) a teraz mowił mi i ze na twarzy wysumklałam.Efekty sa , ale nie jakeis szokujace.Poniewaz nie odchudzam sie..jem w miaro normalnie, bez obzerania sie, a ze nie przepadam za słodyczami, wiec z e słodkim nie mam problemu..
Schudłam tak z 3 kg, czy uwazacie,ze jak bede chodzic codziennie na basen, to schudne jeszcze 5 kg?
Chyba ze zaproponujecie mi jakas specjalna dietke? ktora mnie wspomoze?Jednak taka zebym miała siłe na moj ukochany basen,
I wiecie co dokonał sie cud, bo ja keidys byłam leniwa, nie lubiła sie ruszac..a teraz jak bym nie psozłam 3 razyw tygodniu na basen to bym sie zle czuła!!
Polecam wszystkim, mi poprawił kondyche, rzuciłam dzieki niemu palenie..i nie mam ochoty juz na kawe@@@
POMOZECIE MI TYLKO CO DO DIETKI!!!
__________________
"Grzeczne dziewczynki ida do nieba, a niegrzeczne tam gdzie chcą "

ach i schudne i bedzie wymarzone 50 kg
hollybackGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-22, 07:59   #2
wścibiuszka
Zadomowienie
 
Avatar wścibiuszka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 644
Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

Ja pływałam wyczynowo przez 5 lat i miałam figure jak marzenie Pływanie z pewnością pomoże Ci schudnąć!! Straraj się plywać różnymi stylami. Tylko jest taka tendencja, że jak się przestanie pływać to wtedy łatwo złapać zbędne kilogramy najlepszym przykładem jestem ja no ale ja trenowałam ponad 15 godzin tygodniowo wiec jak zmieniłam tryb życia z bardzo aktywnegona delikatnie mówiac leniwy :P to nie trudno sie dziwić, że przytyłam.
__________________
Codziennie upadam... codziennie się waham... codziennie podpieram...
Ale dźwigam cały mój świat...
I dźwigać będę!!!

Ciężka praca popłaca...
Rozwijam się jako:

wizażystka

wykładowca wizażu
Lipstick Studio
wścibiuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-22, 10:48   #3
majka26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 13
Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

Witaj,ja mam taki sam cel,zamierzam dzieki pływaniu zrzucić zbędne kg,chodze trzy razy w tygodniu i mysle ze to jest minimum zeby zauwazyc jakies efekty.poza tym oczywiscie najlepsza dieta MŻ!!!pozdrawiam.
majka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-22, 12:17   #4
maarzenaa
Raczkowanie
 
Avatar maarzenaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: żary
Wiadomości: 179
Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

ja nie umiem plywac ale chodze na basen zeby sobie pocwiczyc, myslicie ze to cos da? bo ja mam watpliwosci...
maarzenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-22, 13:39   #5
Pusiak89
Zadomowienie
 
Avatar Pusiak89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Malediwy :P
Wiadomości: 1 940
Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

Pewnie że da. 3x starczy basen. Do tego jakieś ćwiczonka w domku 3x w tyg by się przydały (np. na brzusio i inne partie) i może skakanka a co do dietki to napewno lepiej będzie jak jeszcze zredukujesz ilość kalorii tak do 1200, max 1400. A dietką to poprostu bardziej racjonalne odżywianie. Czyli mniej tłuszczów, chude mięso, wędliny, przetwory mleczne, jak najmniej smażonego, makaronu, 4-5 mniejszych posiłków i niejedzenie po 19, ciemne pieczywo zamiast jasnego, dużo wody. To na bank pomoże . Pozdrawiam
Pusiak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-22, 13:41   #6
Hidari
Przyczajenie
 
Avatar Hidari
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 25
Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

Również polecam basen, regularne pływanie bardzo poprawia sylwetkę!!
Hidari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-22, 14:19   #7
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

Cytat:
Napisane przez Hidari
Również polecam basen, regularne pływanie bardzo poprawia sylwetkę!!
oraz samopoczucie
__________________
narysuj mi baranka...

zakorzenienie
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-22, 16:00   #8
maarzenaa
Raczkowanie
 
Avatar maarzenaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: żary
Wiadomości: 179
Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

no to nie rezygnuje i chodze dalej poprostu trzeba byc cierpliwym a moze kiedys naucze sie plywac, dzieki
maarzenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 11:03   #9
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

No napewno to cos da Każde ćwiczenia coś dają, jesli sie je robi regularnie i skrupulatnie. tez bym chetnie chodzila na basen, ale nie mam z kim, a sam to nie za bardzo...
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 11:50   #10
Teri
Raczkowanie
 
Avatar Teri
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 216
Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

NIestety, wiele cwiczen nalezy wykonywac z odpowiednia intesywnoscia, zeby daly nazwijmy to "efekt odchudzajacy". To dlatego spacer nigdy nie bedzie rownie efektywny jak jogging. Tak samo z plywaniem. Samo utrzymywanie sie na wodzie na pewno poprawi samopoczucie, ale do schudniecia nie wystarczy - trzeba to robic dostatecznie intensywnie (wiec nie 15 minut, a raczej godzine i nie zalegania na pleckach, tylko efektywna praca czterech konczyn).
Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze plywanie raz w tygodniu poprawia przede wszystkim ogolna forme fizyczna (mniej zadyszk etc.), ale efekty w postaci wysmuklenia i ujedrnienia mojej sylwetki (lacznie z naprawde widocznym podniesieniem biustu) obserwowalam dopiero, gdy zaczelam chodzic na basen minimum 4 razy w tygodniu i minimum 1 godzina ciezkiej pracy pod okiem trenera ("dziewczyny, co wy na plazy jestescie?").

Co oczywiscie nie powinno Cie zniechecac Maarzenoo - plywanie to super przyjemnosc i im lepiej plywasz, tym jest ona wieksza.

Chyba znow sie musze zaczac bywac. Pupa mi rosnie.
Teri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 12:14   #11
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

Cytat:
Napisane przez Pyra1990
No napewno to cos da Każde ćwiczenia coś dają, jesli sie je robi regularnie i skrupulatnie. tez bym chetnie chodzila na basen, ale nie mam z kim, a sam to nie za bardzo...
no coś Ty, czemu nie za bardzo, ja tam jak nie miałam z kim chodziłam sama, nie ma co się uzależniać od innych, bo tak wiele rzeczy w życiu się by nie zrobiło, a na basenie się pływa a nie gada, więc czemu trzeba chodzić z kimś, myślę, że to nawet bardziej sprzyja skrupulatniejszemu pływaniu
__________________
narysuj mi baranka...

zakorzenienie
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-23, 12:17   #12
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

Cytat:
Napisane przez maarzenaa
no to nie rezygnuje i chodze dalej poprostu trzeba byc cierpliwym a moze kiedys naucze sie plywac, dzieki
moim skromnym zdaniem, mozna zawsze troche się uczuć pływać, potem wziąż deske w ręce i ćwiczyc nogi machając nimi jak do kraula i do żabki, moim zdaniem to są dobre ćwiczenia i pomocne również w nauce pływania
__________________
narysuj mi baranka...

zakorzenienie
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 14:06   #13
wiatr86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 600
Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

fajny wątek! włąśnie także mam zamiar zapisać się do szkółki pływania która trwa 10dni i mam nadzieje, że wtedy już będę tak pływała żeby później z chodzenia na basen coś mieć a nie tylko stać w wodzie:P i oczywiście zmowbilizowałam kumpele,pozdrawiam
wiatr86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 14:26   #14
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

Cytat:
Napisane przez Teri
Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze plywanie raz w tygodniu poprawia przede wszystkim ogolna forme fizyczna (mniej zadyszk etc.), ale efekty w postaci wysmuklenia i ujedrnienia mojej sylwetki (lacznie z naprawde widocznym podniesieniem biustu) obserwowalam dopiero, gdy zaczelam chodzic na basen minimum 4 razy w tygodniu i minimum 1 godzina ciezkiej pracy pod okiem trenera ("dziewczyny, co wy na plazy jestescie"
Nie zgodzę sie z tobą w tym przypadku, poniewaz ja jestem najlepszym przykładem tego, że można łatwo doprowadzic sylwetke do niezlego stanu plywając 2 razy w tygodniu po 45 minut. Oczywiście nie siedzac bezczynnie.
Mi zależalo na wysmukleniu sylwetki i podniesieniu biustu i efekt był niezły juz po 2 miesiacach(oczywiscie kilogramy tez spadly). Na wyrabianiu mieśni mi nie zależało, bo i tak już mam spore(m.in uda-pozostałość po rolkach). Myślę, że to zależy w dużej mierze od tego ile chcemy schudnąć, jak duza jest nadwaga, czy otyłość, oraz jaki prowadzi się tryb życia aktywny, czy raczej siedzacy.
Minusem jest, już ktoś wcześniej pisal o tym, że bardzo szybko można przytyć po przerwaniu plywania, dlatego tak ważna jest w tym przypadku systematyczność i regularność.
Ale nie łudzmy się od samego siedzenia w wodzie i porobieniu kilku ćwiczeń na pewno sie nie schudnie, jedynie co można poprawic to kondycje ogólną organizmu nic więcej.
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 20:21   #15
maarzenaa
Raczkowanie
 
Avatar maarzenaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: żary
Wiadomości: 179
Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

ja nie mowie,ze siedze w wodzie, czy robie kilka cwiczen, ja sie ruszam przez cale 45 min, bo za bardzo mi zalezy zeby schudnosc, najbardziej w brzuchu... wrrr hh mi nie pomaga... wrrr
maarzenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 01:43   #16
Lady_sza
Raczkowanie
 
Avatar Lady_sza
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 175
Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

basen pomaga gubic kilogramy....I bardzo wysmukla cialo ja tez kiedys zakupilam karnet, lecz niestety nie chodzilam zbyt czesto z braku czasu...gdy juz zaczelam chodzic, to skradziono mi portfel, w ktorym karnet sie znajdowal..I tak sie zakonczyla moja przygoda z basenem...ale od stycznia znowu zaczynam!! jeszcze proponuje Ci zakupic l-karnityne, ktora bardzo pomaga spalic tluszczyk jak bedziesz plywala, jadla l-karnitynke, to za pewne osiagniesz sukces!! tyko na pewno...na to potrzeba tez troszke czasu.Pozdrawiam
Lady_sza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 09:49   #17
dankad
Raczkowanie
 
Avatar dankad
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 222
GG do dankad
Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

Cytat:
Napisane przez Pyra1990
No napewno to cos da Każde ćwiczenia coś dają, jesli sie je robi regularnie i skrupulatnie. tez bym chetnie chodzila na basen, ale nie mam z kim, a sam to nie za bardzo...
Ja tez mysle, ze nie trzeba miec towarzystwa, zeby chodzic na basen Jako kolezanke trzeba zabrac swoja silna motywacje Zgadzam sie, ze plywajac w samotnosci czlowiek sie bardziej na tym koncentruje. Ja chodze sama od paru tyg. 3 razy w tyg. na 45 min Naprawde sa efekty. Do tego staram sie zdrowo odzywiac i ograniczac "puste" kalorie. Oprocz basenu cwicze tez w domu trening wzmacniajacy. Powodzenia w osiaganiu sukcesu!
dankad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 12:29   #18
hollybackGirl
Raczkowanie
 
Avatar hollybackGirl
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z wielkopolski...ale jestem wysiedleńcem z WROCŁAWIAl:)
Wiadomości: 118
Talking Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

musze zdac relacje,ze po 2 miesiacach regularnego chodzenia na basen..srednio 3 czasem 2 razy w tygodniu są.Widoczne .Jak jeszcze troche zrzuce to moze i wystawie sie na galeriiaby zachecic niedowiarkow, leniwcow(ktorym sama do niedawna byłam) wszelakich sceptykow., ze ruch to zdrowie!!!A basen jest wrecz przyjemnym sportem.Ja wysmukałam..tam gdzie trzeba!!Jestem niczego sobie.Goraca polecam basen!!!Zima chyb najlepszy i najdostepniejszy sport.!!!Troche drogi, ale sa efekty,za ktore warto zapłącic 5 zł za wstep
__________________
"Grzeczne dziewczynki ida do nieba, a niegrzeczne tam gdzie chcą "

ach i schudne i bedzie wymarzone 50 kg
hollybackGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 13:55   #19
niuniaa90
Raczkowanie
 
Avatar niuniaa90
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 36
Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

A no pewnie że pływając można osiągnąc przecudną sylwetkę Ja trenowałam 7 lat pływanie 5 razy tygodniowo czasami nawet dwa razy dziennie :P mogłam jeść ile chciałam i nadal nie tyłam a chudłam ale z powodu mojego lenistwa i przemeczenia skonczylam z trenowaniem..teraz to już czysta rekreacja :P ale polecam! pływanie to świetna sprawa
__________________
A w sercu oddech gwiazd i Anioły w moich snach...
niuniaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-06, 11:40   #20
Agusia=]
Rozeznanie
 
Avatar Agusia=]
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: woj.podkarpackie;]
Wiadomości: 531
Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

A jaki styl jest najlepszy?? Głównie chodzi mi o wyszczuplenie nóg.
__________________
CEL- zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom.
Ambrose Bierce
Agusia=] jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 12:01   #21
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

a czy to prawda, ze plywanie na plecach pomaga wysmuklic brzuch? przeczytalam tak w jakiejs babskiej gazecie, ale nie wiem, czy temu wierzyc,bo jak plywam na plecach, to akurat nie czuje specjalnie, zeby jakos miesnie brzucha specjalnie sie meczyly
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 16:45   #22
Madzia14
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia14
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 510
GG do Madzia14
Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

Cytat:
Napisane przez hollybackGirl
Goraca polecam basen!!!Zima chyb najlepszy i najdostepniejszy sport.!!!Troche drogi, ale sa efekty,za ktore warto zapłącic 5 zł za wstep
5zł?? U mnie jest 8zł za 45 minut
Ja zaczynam chodzić od kwienia, chyba 2 razy w tygodniu będzie... mam nadzieje że da efekty
__________________
Zatańczymy jak owady w zakurzonej żarówce, najlepiej na obcasach i po dużej wódce.
Wyjedziemy gdzieś za miasto, odwrócimy się plecami, będziemy się poznawać ustami i palcami...


studentka technologii chemicznej
Madzia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 17:37   #23
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

Też bym chciała zacząć chodzić na basen, ale niestety muszę na niego dojeżdżać i to mnie zniechęca
A jeszcze bardziej zniechęca mnie chlor i te suszary do włosów
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 23:02   #24
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

Cytat:
Napisane przez magrest
Też bym chciała zacząć chodzić na basen, ale niestety muszę na niego dojeżdżać i to mnie zniechęca
A jeszcze bardziej zniechęca mnie chlor i te suszary do włosów
hehe wiem cos o tym mam basen na swojej silowni ale to suszenie wlosow tez mnie przeraza za to regularnie chodze na silownie i tez nic a nic nienazekam wrecz przeciwnie ... efekty po silowni sa bardziej niz zadowalajace
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 10:57   #25
demetria
Rozeznanie
 
Avatar demetria
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 947
GG do demetria
Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

a ja uwielbiam wode :d i pływac i ciapkac się w niej dlatego zawsze jest 45 minut pływania i 15 minut lezenia w babelkach i zdecydowanie lepiej chodzić samemu, bo z kolezanką to dużo sie nie porobi, chyba ze z taka z która lubimy rywalizowac i zawsze być lepsze
pływanie poprawia kondycje wysmukla ujedrnia i spala kilogramy (bo to przeciez aeroby) i szalenie poprawia samopoczucie, wiem to z własnego doświadczenia, kiedyś duuuzo pływałam a teraz to rzadko chodzę i za to chyba się ubiczuję a najlepiej to chyba pójde kupic sobie karnet
__________________
Wakacje
demetria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 22:46   #26
Blair
Zadomowienie
 
Avatar Blair
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk :D
Wiadomości: 1 661
GG do Blair
Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

Od 5 lat co sobotę chodzę na basen ( pływamy tam około 100 basenów ) i muszę stwierdzić że od pływania mam ładną "górę "( ramiona , plecy ) ,a równiez niestety bardzo ( o wiele za bardzo ) umięśnione uda
__________________
"Nie pozwólcie aby ktokolwiek wmówił wam ze trzeba być zadowolonym z tego co się ma. Zawsze jest więcej do zdobycia i nie ma powodu abyście tego nie miały osiągnąć"
Blair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 23:55   #27
PaLLitQa
żona
 
Avatar PaLLitQa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 7 817
Post Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

ja chodze na basen raz w tygodniu... tzn teraz narazie nie chodze bo jestem po dlugiej chorobie wiec narazie nie moge... ale juz iedlugo od nowa zaczne... i na basenie sie ładnie rozciągasz... tylko nie jak idziesz i stoisz przy brzegu w wodzie, tylko musisz wykorzystywac czas i pływac...
PaLLitQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 00:16   #28
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

Chciałam podciagnac wątek, bo zaczęłam chodzic na basen z TŻ. Chodzimy dwa razy w tygodniu. Ciekawa jestem czy dziewczyny, które chodzą tez 2 razy w tygodniu ale dłużej, widzą jakieś efekty. Ja na razie byłam dwa razy. Pływamy z TŻ 45 minut a potem siedzimy 5 minut w jaccuzzi Chciałabym zgubić ok 5-7 kg głównie z "wiadomych" partii ciała.

Bardzo jestem ciekawa jak oceniacie efekty pływania.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 09:07   #29
wścibiuszka
Zadomowienie
 
Avatar wścibiuszka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 644
Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

Cytat:
Napisane przez lilithin
a czy to prawda, ze plywanie na plecach pomaga wysmuklic brzuch? przeczytalam tak w jakiejs babskiej gazecie, ale nie wiem, czy temu wierzyc,bo jak plywam na plecach, to akurat nie czuje specjalnie, zeby jakos miesnie brzucha specjalnie sie meczyly
Ja osobiście wychodzę z założenia każdy styl wyrabia wszystkie mięśnie ino jeden mniej lub bardziej.
plywając delfinem najbardziej pracują łapki, a no i poprawiia kondyche jak nic,
kraul to znowu ramionka, dochodzi rownież silna praca nóg,
grzbiet podobnie,
żabka- tutaj pracuje wszystko, najwiecej brzuch.
Nie pisałam, ale w pozostałych stylach pracuje silnie brzuch, nawet leząc na wodzie trzeba się skupić na odpowiednim oddychaniu i utrzymaniu go na powierzchni.
Ja "specjalizowalam" się w żabce, co polecam panią z brzuszkiem nawet jak ważyłam 80 kg miałam wyprofilowany brzuch- co nie znaczy, że plaski

Pływanie z deską polecam na wyrzeżbienie poszczegolnych partii ciała- pływanie z deską miedzy nogami, albo w łapkach to ogromna praca łapek/nóg + brzuch.
Nie można zapomnieć, że tak jak po fitnesie tzreba się rozciagać tak po pływaniu trzeba zrobić kilka spokojniejszych basenów najlepiej "żabką na plecach" Plynac na plecach, nogi pracują jak przy żabce a obie łapki przekładamy za głowę( tak jak przy grzbiecie ale zamiast machać łapkami na przemian, przerzucamy je razem).
Dla pań które nie potrafia plywać- albo aqua aerobic albo hydromasaże. To drugie daje świetne efekty (sprawdziłam )
__________________
Codziennie upadam... codziennie się waham... codziennie podpieram...
Ale dźwigam cały mój świat...
I dźwigać będę!!!

Ciężka praca popłaca...
Rozwijam się jako:

wizażystka

wykładowca wizażu
Lipstick Studio
wścibiuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 11:47   #30
TrArT
Raczkowanie
 
Avatar TrArT
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 83
GG do TrArT
Thumbs up Dot.: Basen, a zbędne kilogramy!!!Pływanie-Czy to działa?

Hejka
Pływanie super - ale trzeba uważać. Osoby które mają problemy z kregosłupem zwlaszcza ledzwiowym powinny plywac głownie na plecach a unikac klasycznej żabki.
Pływanie w połączeniu z dietą np. Lutza na pewno pomorze zgubić zbedne kilogramy. Wiecej na temat tej diety tutaj: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=119364

Pozdravka i przyjemnego moczenia sie, a niedługo otwrcie sezonu i kapiele w terenie

__________________
Znajdź chwilę dla siebie... a może masaż...
TrArT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-27 16:21:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:40.