Do Pana Piotra- masaż na rozstępy/ jak to się robi?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-03-04, 18:24   #1
*AgneS*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 110

Do Pana Piotra- masaż na rozstępy/ jak to się robi??


Dobry Wieczorek Na forum Pani Beatki zamieściłam niechcący taki właśnie temacik. Mam zamiar kupić krem na rozstępy i w ogóle zająć się tym paskudztwem Jednak jestem w tej dziedzinie zielona- nie miałam wczesniej kłopotów z rozstępami (hm albo po prostu ich nie widziałam) więc proszę Pana bardzo bardzo bardzo o opis masażu, czy wykonuje się go pod prysznicem, czy po, czy rękawicą, czy jakimś przyrządem, co jest najlepsze, jakie ruchy...czyli krótkie A B C dla Qbitki nie w temacie Dziękuję z góry! [img]icons/icon35.gif[/img]
*AgneS* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-05, 22:47   #2
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Do Pana Piotra- masaż na rozstępy/ jak to się robi??

Witam serdecznie!
Po pierwsze polecam najnowszy artykuł nt. rozstęów Pani Barbary Kwiatkowskiej. Najpierw proszę zastanowic sie w jakim są stadium Pani Rozstępy.
Osobiscie sądzę, iż warto pracować z każdym rodzajem rozstępów, w każdej fazie i nawet jeśli wystapiły juz lata temu. Niestety nawet zaistniałe przed laty rozstępy i zaniedbane na zasadzie - no bo juz są i tyle -mozna poddać leczeniu, od masażu po ukierunkowane metody lecznicze medycyny estetycznej. Dlaczego? Bo mogą w dalszym ciągu wpływać na zmiany tkanek obok rozstepów, TZW. EFEKT FALI - zmienione i nieelastyczne tkanki wpływaja na ukrwienie, brak sprężystości tkanek sąsiednich, itd.

Masaż jest trudny do opisania. Ale w paru słowach:
1. Proszę rozpocząć masaż na sucho, kilka głaskań, miekko i sprężyście. Jeżeli są to rozstępy na biodrach, udach to masaż wykonujemy (ruchy klasyczne) od kolan w górę w kierunku bioder i część w kierunku pachwiny, a część wzdłuż mięśni pośladkowych.Zgodnie z krążeniem żylnym. Następnie dołączyć nalezy techniki rozcierania - lecz zbytnio nie rozgrzewać tkanek. Kolejno przystepujemy do ugniatań najpierw w poprzek głównych linii rozstępów.
2. Kolejny etap to masaż bezposrednich miejsc gdzie wystąpiły rozstępy, najlepiej zdają egzamin miejscowe, sprężyste rozcierania ale wykonywane jakby od dołu. W związku z tym, nalezy pomiedzy palcami zrobić fałd skórny i rozpocząć masaż.

Właściwy masaż miejsc tzw. załamania tkanek jest bardzo trudny do opisania, ponieważ dotyczy opracowania tkanki łącznej. Nalezy jednak spróbować wykonać masaż z elementami rozcierania przechodzący w ugniatania, ale pomiedzy tymi chwytami wykonuje się głębsze głaskania.

Masaż mozna robić co drugi dzień, najlepiej w seriach po 10 sesji około 10 -15.
Nie masować zbyt mocno, nie przekraczać granicy bólu! Dlaczego? Jeżeli bedzie to faza wstępna, lub po nagłej zmianie wagi lub w wyniku zmian, np. hormonalnych miejsca " głównych załamań fałdu rozstępu" moga być bolesne. Systematyczność i cierpliwość górą.

Uwaga! U kobiet w ciąży masaż profilaktyczny i masaż samych rozstępów wykonuje sie inaczej. Nie mozna wykonywać masaży z metodami uciskowymi bezposrednio nad dzieckiem!!!
Absolutnie!

Wracając do rozstępów, wmasować nalezy preparat(oliwkę, krem, balsam) np. po kapieli, ale jeżeli chodzi o masaż w trakcie kąpieli nalezy unikać zbyt gorącej wody.

Jeżeli natomiast wykonujemy właściwy juz masaż to preparat słuzy przede wszystkim jako srodek poslizgowy- choć mam swoich kandydatów- nie ma wiekszego znaczenia jaki to preparat, tzn, jakiej firmy.

Główny efekt kosmetyczno-estetyczny to polepszenie krążenia, uelastycznienie tkanek sąsiednich i wygładzenie skóry. Bardziej spektakularne efekty dają jedynie zabiegi medycyny estetycznej. Warto jednak spróbować od masażu.

Na początek tyle.

Powodzenia Piotr
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-06, 19:21   #3
*AgneS*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 110
Re: Do Pana Piotra- masaż na rozstępy/ jak to się robi??

Dziękuję baaaaardzo za pomoc! Właściwie to nie wiem jak "stare" mam te rozstępy, ale skoro - jak Pan pisze, jest możliwy efekt fali, wolę nad nimi popracować. Dziękuję jeszcze raz gorąco
*AgneS* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 12:43   #4
ewelinka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 14
Dot.: Re: Do Pana Piotra- masaż na rozstępy/ jak to się robi??

Witam. ja mam pełno pytan co do masazu skory z roztepami. zalezy mi zeby nie pogorszyc sytuacji ale ujedrnic dobrze skóre. wiem ze masaze to jedna z wielu metod"walk" ale kremy juz stosowalam i naprawde mam dosc. kasa w błoto...
otóz, masuje sie taką gumową rekawicą z wypustkami wraz z oliwką do masażu(antycelulitowa). tzn.smaruje cialo oliwką i masuje. nie wiem jednak czy robie to dobrze, ile taki masaz powinien trwać i czy przyniesie to jakies efekty???????????
poza tym pod prysznicem mam zamiar sie masowac tą rekawicą z sizalu (pewnie pomyliłam cos, ale nie pamietam jak sie to pisalao). w kazdym razie z takiego jakiegoś wlosia, bo slyszalam ze to jest lepsze od tej z wypustkami. no i druga strona medalu- czy mam po prostu samą rekawicą masowac skóre czy z jakimś żelem?????????? a po skonczeniu mam nałozyc krem czy oliwke?
ewelinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 14:12   #5
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: Do Pana Piotra- masaż na rozstępy/ jak to się robi??

No witam, wątek z przed paru lat, oczywiście nadal aktualny. Powiem jeszcze raz w paru słowach. Cellulitu i rozstepów usunąć się zupełnie nie da!!! Owszem warto leczyć cellulit i stosować profilaktyczne metody, ale z medycznego punktu widzenia usunąć się go nie da, podobnie z rezstepami. Nie mylmy pojęć profilaktyki, zmniejszania z terminem usuwanie lub redukcją.

Kremy, smarowania i automasaze mogą pomagać, ale to nie są terapeutyczne metody. Warto zwrócić się z problemem do specjalistów medycyny estetycznej. Jeśli chodzi o masaż powtarzam, nie preparat, oliwka czy kosmetyk jest tu ważny ale metoda masażu. A w tym przypadku jest trudna także często dla samych terapeutów, a co dopiero dla opisu na forum.

Niestety wytrwałość, cierpliwość, specjalistyczne masaże u masażystów.
Powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 15:15   #6
ewelinka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 14
Dot.: Do Pana Piotra- masaż na rozstępy/ jak to się robi??

aha czyli wmawianie sobie że roztepy sie zmniejszą poprzez masaze i kremy to bzdura....????????? no nic, dziekuje za odpowiedz.
ewelinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 17:57   #7
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: Do Pana Piotra- masaż na rozstępy/ jak to się robi??

No nie zupełnie tak. Piszę przede wszystkim iż amatorskie automasaże są bardzo ograniczone w działaniu, ale profesjonalny masaż to juz inna historia.

Powodzenia
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-18, 20:59   #8
ewelinka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 14
Dot.: Do Pana Piotra- masaż na rozstępy/ jak to się robi??

"ograniczone"???????? ? to moze zna Pan adres strony na ktorej moge dowiedziec sie jak "dobrze" masować?
wracając jeszcze do masazu pod prysznicem, to czy masując sie rekawicą szorstką moge nie stosowac zanych żeli? bo slyszałam tez , że masaże na sucho szkodzą skorze z roztepami bo wtedy sie ją rozciąga.... nie wiem na ile ta informacja jest prawdziwa.
ewelinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 11:37   #9
Gabinet Optimum Lodz
Sponsor
reklama opłacona
 
Avatar Gabinet Optimum Lodz
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 71
GG do Gabinet Optimum Lodz
Post Dot.: Do Pana Piotra- masaż na rozstępy/ jak to się robi??

To trudne zadanie być expertem na forum "masaż" podziwiam Piotrze, równie trudno dawać porady przez telefon . Pytania typu jak wykonać masaż antycellulitowy, leczniczy czy inny są poniżej pasa, przekazać wiedzę praktyczną z opisem technik , siłą nacisku , ułożeniem dłoni , tworzeniem fałd - ich wielkością i kierunkiem jest najzwyczajniej awykonalne. Może już niebawem jakis "ośrodek szkoleń internetowych czy korespondencyjnych" wprowadzi kurs- "masaż internetowy - czyli jak nasza klawiatura reaguje na nasze palce".
Przepraszam za ironię ale tak mniej- więcej wyglądają porady na pytania jak to powyżej. Piotrze jeszcze raz podziwiam i dziękuje za porady i starania licząc , ze internautki wykażą sie zrozumieniem i nie beda chcialy rzeczy niemożliwych. Pozdrawiam
__________________
Gabinet Profesjonalnego Masażu "OPTIMUM"
Łódz ul.Piotrkowska 20
tel. 042 6397182
0601775733
Mariusz Adamczewski

http://www.masaze-lodz.pl

gg: 1911129
Gabinet Optimum Lodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 08:15   #10
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: Do Pana Piotra- masaż na rozstępy/ jak to się robi??

Jak pamietam forum masaż na wizazu ma już chyba 4-5 rok. Pytania były różne. Ale jest to jedne z najstarszych i zyje juz swoim zyciem. Od dawna juz nie "ekspertuje" poza tym na regularne forum potrzeba bardzo dużo czasu.

Nie dziwią mnie ciągłe pytania typu techniczna strona masażu w profilaktyce rozstepów czy ciągle powracające pytania o cellulit. Ale tak właśnie jest, iz masaż jest tym właśnie zabiegiem że wytłumaczyć się tego nie da, nawet jeśli wstawilibysmy filmiki to i tak wizualna ocena niewiele da.

Swoją drogą pokażcie mi takie forum gdziekolwiek na świecie gdzie takowe filmy czy instrukcje miały by być?

Masaż w profilaktyce rozstepów to bardzo precyzyjny masaż, odpowiednia siła masażu tak aby był miejscowy efekt i zarazem nie rozciągać skóry trudno czasem wytłumaczyć samym masażystom, a co dopiero laikom.

Popularyzacją masażu zajmuje się od dawna, ale czasem jak czyta się dzisiaj jakieś wzmianki o masażach w kolorowej prasie to szok.

Nawet jak czasem autoryzujesz jakis tekst (przerabiałem to nie raz) o masażu, nawet w poważniejszej prasie, to na koniec go nie poznajesz, bo naczelna uznała ze tekst jest zbyt poważny, profesjonalny, a miało być wesoło, rezolutnie itd. Więc jakiś sensowny akapit wylatuje a wstawia się głupawą reklame z uśmiechnieta pania w kolejnym nowopowstałym SPA. No ale ponoć takie czasy.

Może to jest bardzo nie na temat, ale właśnie pisałem dłuzszy artykuł do prasy i to na temat rozstępów. Jak zobaczyłem co z tekstu zostało, to poprosiłem panią o wycofanie go. Mniejsza o tytuł magazynu ....

Ja poprostu wierzę w inteligencję, spryt, zaradność i mądrość każdej przeciętnej polki. Widzę też zmeczenie kolejnymi nowinkami kremikowymi.

Jeśli chodzi o rozstępy, warto pójść chociaż na jeden masaż do gabinetu, poprosić o poradę i kremikować.

Bo w sumie rozstępy to poważny problem, nie tylko z estetycznegu punktu widzenia,

Powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 10:42   #11
samanta000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 24
Dot.: Do Pana Piotra- masaż na rozstępy/ jak to się robi??

Czy na rozstepy pomaga masaż bańkami chińskimi??
samanta000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:04.