ciągłe plamienie po provera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-15, 11:46   #1
morsztuka1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5
Unhappy

ciągłe plamienie po provera


Witam. mam 22 lata od zawsze mialam problemy jesli chodzi o sprawy ginekologiczne. ciągłe bolesne miesiączki itd. Od jakiegoś poł roku cykl znacznie mi sie przedłużył - trwał 45 dni. poszłam do ginekologa i przepisał mi provere wzięłam ją i dostałam okres po jakiś siedmiu dniach od odstawienia. dostałam okres i zaczełam brać antykoncepcyjne bo w między czasie nawinął się mój mężczyzna i zdecydowaliśmy się na współżycie. ja zawsze byłam cykor więc bez tabletek nie zaczynam. teraz w połowie pierwszego opakowania logestu bo takie biorę. okres niby się skończyła ale cały czas plamię takim brązowym dość gęstym śluzem. nie mam pojęcia co to. miałam nieraz tak pod koniec okresu ale góra 1 dzień a to trwa już tydzień. nie jest tego dużo ale jest?
Pomóżcie. co to? i ile to portwa??
morsztuka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 14:31   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: ciągłe plamienie po provera

Cytat:
Napisane przez morsztuka1234 Pokaż wiadomość
Witam. mam 22 lata od zawsze mialam problemy jesli chodzi o sprawy ginekologiczne. ciągłe bolesne miesiączki itd. Od jakiegoś poł roku cykl znacznie mi sie przedłużył - trwał 45 dni. poszłam do ginekologa i przepisał mi provere wzięłam ją i dostałam okres po jakiś siedmiu dniach od odstawienia. dostałam okres i zaczełam brać antykoncepcyjne bo w między czasie nawinął się mój mężczyzna i zdecydowaliśmy się na współżycie. ja zawsze byłam cykor więc bez tabletek nie zaczynam. teraz w połowie pierwszego opakowania logestu bo takie biorę. okres niby się skończyła ale cały czas plamię takim brązowym dość gęstym śluzem. nie mam pojęcia co to. miałam nieraz tak pod koniec okresu ale góra 1 dzień a to trwa już tydzień. nie jest tego dużo ale jest?
Pomóżcie. co to? i ile to portwa??

Skoro to pierwsze opakowanie tabsów to jest to normalne i moze trwac do 3 opakowac. Już tyle razy to wałkowałyśmy i w ulotce też to jest napisane...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 16:42   #3
morsztuka1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5
Dot.: ciągłe plamienie po provera

czyli nie mam odstawiać ani jednych ani drugich tabletek?? I obędzie sie też bez konsultacjii ginekologicxznej??
morsztuka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 17:32   #4
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: ciągłe plamienie po provera

taki objaw (plamienie) moze pojawiac sie do 3 opakowania, kiedy ost raz bralas? (napislas ze wrocilas do pigulek)
hmmmm z prowerą nie mialam stycznosci wiec ciezko cos mi stwierdzic pod tym wzgledem,
na Twoim miejscu wykonalabym telefon do swojego ginekologa i zapytala sie, zwlaszcza ze masz problemy z cyklem
__________________
23.12.2014
23.04.2016

Edytowane przez Alice in Wonderland
Czas edycji: 2008-11-15 o 17:34
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 21:07   #5
morsztuka1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5
Dot.: ciągłe plamienie po provera

logest brałam kiedyś przez rok, ostatni raz w czerwcu zeszłego roku. teraz zaczęłam ponownie brac i jestem w połowie pierwszego opakowania. provere biorę pierwszy raz w zyciu. z logestem nie miałam nigdy takich problemow wiec pomyslałam ze te plamienia wywolala prowera, ale teraz juz sama nie wiem. na forum kazdy pisze albo o antykoncepcyjnych albo o prowerze ale nikt nie pisał albo nie znalazłam o skutkach stosowania ich jednoczesnie.
morsztuka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 21:52   #6
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: ciągłe plamienie po provera

dlatego najlepiej skonsultuj sie z ginem- naprawde
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 00:00   #7
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: ciągłe plamienie po provera

dziewczyno, to nie jest tak ze od razu dostaniesz wspaniala cud-tabletke, bo nie dla kazdego taka sama.
jesli bralas wczesniej inne i bylo dobrze to moglas wspomniec o tym lekarzowi i dalby ci te same.

no i nie chce sie powtarzac ale do 3 cykli moze tak byc.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-17, 21:42   #8
morsztuka1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5
Dot.: ciągłe plamienie po provera

ale ja wtedy tez bralam logest i bylo ok.
morsztuka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 22:14   #9
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: ciągłe plamienie po provera

dlatego byc moze powinnas wrocic do Logestu
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 17:33   #10
morsztuka1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5
Dot.: ciągłe plamienie po provera

mam wrażenie ze sie wogole nie rozumiemy. Ja kiedys bralam logest teraz tez mi lekarz go przepisal ale dodatkowo tez provere bo mialam za dlugi cykl. zastanawiam sie czy mam nadal brac obie tabletki bo to plamienie jest normalne czy odstawic provere.
morsztuka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 09:34   #11
Holly Nieduża
Zakorzenienie
 
Avatar Holly Nieduża
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 788
Dot.: ciągłe plamienie po provera

podbijam wątek


dziewczyny mam pytanie
odkąd pamiętam miałam bardzo nieregularny okres, ale w ostatnich miesiącach występowało już plamienie miesięczne (nieraz miałam po miesiąc przerwy ale już tak mniej więcej co miesiąc miesiączkę miałam)
ostatnio plamienie wystąpiło 10-15 lutego i od tej pory okres się nie pojawił ..
lekarz przepisał mi PROVERĘ - 10 mg - 2 tabl. przez 5 dni, no i ulotkowo do 7 dni plamienie powinno wystąpić, ale dzisiaj jest już 9 dzień po odstawieniu i nic .. żadnego plamienia i nawet się na to nie zapowiada. Dodam, że po pojawieniu się miesiączki miałam zacząć stosować CILEST.
Miała któraś z Was tak, że po prostu po tej PROVERZE plamienia nie dostała ?? Jeśli tak to co w takim przypadku zrobiłaś i jak mniej więcej to u Ciebie wyglądało ?
Według ulotki dawkowanie leku można powtórzyć, rozpoczynając od 16 dnia cyklu, przez kolejne 2-3 cykle. Tylko że mi wychodzi, że dzisiaj jest mój 83 dzień cyklu ? czy ja źle coś liczę !?
oczywiście pójdę do lekarza, tylko zastanawiam się czy jeszcze teraz sama nie zastosować tego leku (tak jak w ulotce radzą), czy od razu iść ..
przyznam też, że na razie nie mam możliwości zwolnienia się z pracy więc no w najbliższym czasie nie mogę iść ..
nie wiem co robić, bo trochę się niepokoję .. sam lekarz nawet nie przewidział, że tego plamienia nie dostanę ..

bardzo proszę o odp czy też tak miałyście

+ pytanie bonus
po jakim czasie lekarz ginekolog może poprzez badanie USG stwierdzić ciążę ? czy tak jak w przypadku testu ciążowego po 14 dniach ?

z góry bardzo dziękuję za odp
__________________
Holly Nieduża jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-04, 20:12   #12
Holly Nieduża
Zakorzenienie
 
Avatar Holly Nieduża
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 788
Dot.: ciągłe plamienie po provera

podbijam i bardzo proszę o odp chociaż na pytanie bonusowe
__________________
Holly Nieduża jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 17:02   #13
solen25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Wink Dot.: ciągłe plamienie po provera

Cytat:
Napisane przez Holly Nieduża Pokaż wiadomość
podbijam wątek


dziewczyny mam pytanie
odkąd pamiętam miałam bardzo nieregularny okres, ale w ostatnich miesiącach występowało już plamienie miesięczne (nieraz miałam po miesiąc przerwy ale już tak mniej więcej co miesiąc miesiączkę miałam)
ostatnio plamienie wystąpiło 10-15 lutego i od tej pory okres się nie pojawił ..
lekarz przepisał mi PROVERĘ - 10 mg - 2 tabl. przez 5 dni, no i ulotkowo do 7 dni plamienie powinno wystąpić, ale dzisiaj jest już 9 dzień po odstawieniu i nic .. żadnego plamienia i nawet się na to nie zapowiada. Dodam, że po pojawieniu się miesiączki miałam zacząć stosować CILEST.
Miała któraś z Was tak, że po prostu po tej PROVERZE plamienia nie dostała ?? Jeśli tak to co w takim przypadku zrobiłaś i jak mniej więcej to u Ciebie wyglądało ?
Według ulotki dawkowanie leku można powtórzyć, rozpoczynając od 16 dnia cyklu, przez kolejne 2-3 cykle. Tylko że mi wychodzi, że dzisiaj jest mój 83 dzień cyklu ? czy ja źle coś liczę !?
oczywiście pójdę do lekarza, tylko zastanawiam się czy jeszcze teraz sama nie zastosować tego leku (tak jak w ulotce radzą), czy od razu iść ..
przyznam też, że na razie nie mam możliwości zwolnienia się z pracy więc no w najbliższym czasie nie mogę iść ..
nie wiem co robić, bo trochę się niepokoję .. sam lekarz nawet nie przewidział, że tego plamienia nie dostanę ..

bardzo proszę o odp czy też tak miałyście

+ pytanie bonus
po jakim czasie lekarz ginekolog może poprzez badanie USG stwierdzić ciążę ? czy tak jak w przypadku testu ciążowego po 14 dniach ?

z góry bardzo dziękuję za odp
Hej!

Ja zaczelam brac provere (jestem po pierwszych 10 tabletkach) i jestem bardzo zadowolona bo jak to zwykle bywalo mialam problem z plamieniami ok tyg. przed miesiaczka. Natomiast dzieki proverze niemialam juz tych plamien i dostalam intensywniejszy niz zwykle okres. Narazie mam drugi dc i nawet nienarzekam na bole.
Jednak jak wiadomo kazda kobieta jest inna i inaczej reaguje na leki.
solen25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:18.