ASP - studia. Znajdzie się ktoś ? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-05, 14:00   #121
201605221940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 876
Dot.: ASP - studia. Znajdzie się ktoś ?

Hej
Przepraszam, że odkurzam stary wątek, ale potrzebuję pomocy. W tym roku zamierzam startować na ASP w kilku miastach, ale najbardziej widzi mi się w Warszawie. Mogłaby mi któraś z Was powiedzieć co jest mile widziane w teczce na architekturę wnętrz i czego oprócz malarstwa i rysunku mogę się spodziewać jeśli przejdę do etapu praktycznego?
201605221940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 09:50   #122
Ainir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 40
Dot.: ASP - studia. Znajdzie się ktoś ?

Hej.
Z tego co mi wiadomo, każda ASP ma inne wymagania, szczegółowo są opisane na stronach internetowych. Najlepszym wyjściem moim zdaniem będzie wybranie są na konsultacje, zawsze dowiesz się więcej, zobaczysz uczelnie.
Na architekturę wnętrz moja znajoma pokazywała oprócz malarstwa i rysunku plansze z projektami oraz makietę, tyle,że na przykład w Krakowie modele 3d były regulaminowo zabronione. Zdawanie w kilku miastach, obawiam się,że niestety będzie trudne, egzaminy są organizowane w bardzo przybliżonych do siebie terminach, często jest to jeden dzień różnicy. albo nawet i nie. Moim zdaniem lepiej będzie nastawić się na konkretną uczelnię i pod jej wymogi budować teczkę.
Jeżeli chciałabyś porozmawiać na ten temat możesz wysłać do mnie priv
Ainir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 08:42   #123
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: ASP - studia. Znajdzie się ktoś ?

A jest tutaj ktoś może z katowickiego ASP? Zastanawiam się nad dołączeniem do grona studentów, ale nie wiem, czy w moim przypadku warto.
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 20:32   #124
melk8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Dot.: ASP - studia. Znajdzie się ktoś ?

Hej, czy orientuje się ktoś jak wygląda autoprezentacja na ASP w Warszawie na kierunku projektowanie ubioru ? Czy istotna jest znajomość historii sztuki ?
melk8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 09:36   #125
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: ASP - studia. Znajdzie się ktoś ?

Na ASP w Łodzi są studia podyplomowe z projektowania biżuterii. Takie by mnie interesowały ale musiałabym dojeżdżać setki kilometrów. Cieszy mnie też, że nie ma na nie egzaminów wstępnych, tylko liczy się kolejność zgłoszeń.

Czy ktoś może wie jak takie studia wyglądają i czy warto je robić? Co oprócz kredek, ołówków i arkuszy papieru jeszcze będzie mi potrzebne? Może koraliki i drut,y by oprócz projektu 2D powstała wizualizacja 3D?

Może samo projektowanie biżuterii to za mało by dostać pracę w pracowni i jeszcze trzeba zdać państwowe egzaminy na złotnika?
Przyznam, że bardziej interesuje mnie projektowanie niż tworzenie. Może z czasem bym starała się tytuł złotnika ale obecnie priorytetem jest projektowanie biżuterii.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 00:22   #126
solange421
Zakorzenienie
 
Avatar solange421
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 726
GG do solange421 Wyślij wiadomość przez MSN do solange421 Send a message via Skype™ to solange421
Dot.: ASP - studia. Znajdzie się ktoś ?

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Na ASP w Łodzi są studia podyplomowe z projektowania biżuterii. Takie by mnie interesowały ale musiałabym dojeżdżać setki kilometrów. Cieszy mnie też, że nie ma na nie egzaminów wstępnych, tylko liczy się kolejność zgłoszeń.

Czy ktoś może wie jak takie studia wyglądają i czy warto je robić? Co oprócz kredek, ołówków i arkuszy papieru jeszcze będzie mi potrzebne? Może koraliki i drut,y by oprócz projektu 2D powstała wizualizacja 3D?

Może samo projektowanie biżuterii to za mało by dostać pracę w pracowni i jeszcze trzeba zdać państwowe egzaminy na złotnika?
Przyznam, że bardziej interesuje mnie projektowanie niż tworzenie. Może z czasem bym starała się tytuł złotnika ale obecnie priorytetem jest projektowanie biżuterii.
Od zeszłego roku nie ma studiów podyplomowych z tej specjalizacji, więc nie wiadomo czy w przyszłym roku otworzą. Szanse są raczej małe, bo nie ma chętnych, ale warto próbowac.
Na projektowaniu biżuterii z przedmiotów ogólnoplastycznych powinnaś mieć rzeźbe. Obecnie poziom studiów w systemie weekendowym na tej specjalizaji bardzo się obnizył i nie do końca trzyma sie tego co być powinno w ofercie, więc cięzko powiedzieć co będzie a czego nie będzie np. za rok.
Projektowanie biżuterii (zarówno na papierze jak i w programie 3D "Matrix") idzie w parze ze złotnictwem/jubilerstwem. Wszystko co zaprojektujesz później robisz w metalu. Pracownie są dobrze wyposażone jeśli chodzi o maszyny i wszelkie narzędzia do tego potrzebne. Na pewno w ciągu roku mozesz się bardzo dużo nauczyć i tutaj poziom jest wysoki To co Ci będzie potrzebne na początek - wszystkiego dowiesz się pewno na pierwszych zajeciach. Wszystko zależy od tego co chcesz w ogóle zrobić, ale na start jakieś narzedzia do szlifowania, palnik do lutowania, emalie jubilerskie, metale, chemia która jest do tego niezbędna etc. Na pewno trzeba się nastawić z góry na wieksze wydatki, jesli chcesz się tym zajmować.
solange421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 09:31   #127
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: ASP - studia. Znajdzie się ktoś ?

Dzięki bogu ktoś odpisał!
Super, że tu jesteś!

Czy nie mając wcześniej do czynienia z jubilerstwem dałabym radę jako zielona? Właśnie widziałam, że prace dyplomowe to nie tylko szkice, projekty w programach ale również już wykonana biżuteria.
Chciałam nawet wziąć jakiś staż u złotnika ale nikt nie jest zainteresowany moją osobą do nauki. I boję się, że byłby to staż pn-pt, a ja w te dnie muszę pracować.

Myślę, że wiele z tych narzędzi w tym spawarkę znajdę na szczęście w naszym przy domowym warsztacie samochodowym. Gorzej będzie z organizacją metali. Wiem, że kamienie jakieś tańsze, nieszlachetne można dorwać nawet na allegro. Muszę podpytać, poczytać na forach rękodzieła jak to z tą chemią i metalami do nauki.

Ale teraz muszę mieć nadzieję, że kierunek otworzą, jeśli nie w tym roku to chociaż za rok. Niby widnieje na stronie ASP. W sumie nawet szkoda, że tak mało o nim piszą. Ktoś kto chce się zdecydować musi przez to pytać, pytać i pytać. Zamiast mieć chociaż część wiedzy odnośnie nauki na takim kierunku już na stronie uczelni.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-03, 20:10   #128
solange421
Zakorzenienie
 
Avatar solange421
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 726
GG do solange421 Wyślij wiadomość przez MSN do solange421 Send a message via Skype™ to solange421
Dot.: ASP - studia. Znajdzie się ktoś ?

U mnie obecnie na zaocznych nie ma osób, które przyszły jako zielone oprócz mnie. Było kilka, ale zrezygnowały. Na podyplomowych nie pamiętam, ale też raczej już mieli jakies doświadczenie, wiele osób ma w rodzinie osoby, które tym się zawodowo zajmują, więc często mają dostęp już do warsztatu. Jeśli chcesz się uczyć od podstaw i nie masz dostępu do pracowni jest zdecydowanie ciężej, bo jednak większą część rzeczy trzeba sobie samemu w domu robić. Na uczelni dostajesz głównie wskazówki, uczysz się na tyle na ile czas pozwala. Oczywiście studiować moze osoba zarówno zielona jak już ktoś na zaawansowanym etapie. Zawsze Twoje doświadczenie jest brane pod uwagę i to głównie Ty decydujesz o tym, co chcesz wykonać. Wszystkie projekty są omawiane wiele razy i przy każdym uczysz się czegoś nowego. Jako zielona jesteś przez rok w stanie się naprawdę wielu rzeczy nauczyć na tyle, żeby później robic już coś samodzielnie, ale zeby robić już to naprawdę dobrze to już kwestia lat praktyki.
Nie wiem jak jest ze stażami - sama chciałam i troche się rozglądałam, ale cięzko w ogóle znaleźć coś takiego, poza tym ktoś mi odradził, ponieważ pewnie wzieliby mnie do takiej najgorszej pracy typu szlifowanie. Poza tym nie sądzę, aby ktoś Cie wziął bez żadnego doświadczenia. Też osoby w tym zawodzie nie są zbyt chętne do dzielenia się wiedzą, a z kursami tez ciężko. Poza tym osoba początkująca nie jest w stanie czegos samodzielnie zrobić, chyba że sobie krzywdę
Na uczelni najczęściej pracujemy w miedzi, mosiądzu i srebrze. Metale musimy przynosić swoje. Ty decydujesz z czego chcesz wykonac biżuterię. Najlepiej zaczynać ćwiczyć na miedzi, bo raz że cena, a dwa jest plastyczna. W Łodzi mamy sklep, gdzie sprzedają metale kolorowe. Jeśli chodzi o kamienie, to tez odradzam kupowania tak na przyszłość, bo i tak z początku będziesz się musiała nauczyć troche pracy w metalu -jak lutowanie, nitowanie, poznać narzędzia. Oczywiście jesli znajdziesz jakiś fajny kamień, który bedziesz chciała później oprawić to jak najbardziej, jednak lepiej zacząć od takich podstawowych rzeczy (na zaocznych są na początku zawsze obrączki róznego rodzaju). Narzedzia niezbędne na początek do pracy to piłka włosowa, pilniki róznej gradacji, iglaki, papiery scierne, palnik, lut srebrny, z chemii boraks do lutowania, kwas cytrynowy. To wszystko na uczelni jest i nie musisz mieć wszystkiego na start od razu w domu.
Mam nadzieje, że otworzą. 2 lata temu na podyplomowych było bardzo dużo osób, dzięki czemu nawet udało się wyjechać na plener warsztatowy. Bardzo fajna sprawa. Dziwie się, że od zeszłego roku już tych studiów nie ma.

Edytowane przez solange421
Czas edycji: 2015-04-03 o 20:14
solange421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 21:50   #129
ayyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: ASP - studia. Znajdzie się ktoś ?

hej

Czy da się rozwiązać problem pt: Chęć studiowania na asp (grafika/wydział mediów) i praca 8h jednocześnie?
Pracuję w wyczuonym zawodzie, jestem dwa lata po maturze i jakoś szybko przyleciała do mnie fajna praca, ale marzy mi się większy rozwój artystyczny...
ayyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 21:06   #130
Laana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 30
Dot.: ASP - studia. Znajdzie się ktoś ?

Wydaje mi się że takie połączenie to raczej kiepski pomysł, zajęcia są często porozrzucane, są okienka itp. Na dodatek praca w szkole, po zajęciach, więc szczerze wątpię że studia i pełen etat przejdą.

---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------

A na dodatek poszukuję osób z ASP z Gdańska i UA w Poznaniu. Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda rekrutacja, czego mogą dotyczyć egzaminy wstępne na architekturę wnętrz, o teczce. Pytań się znajdzie. :3 Trudna decyzja przede mną, a żadnych konkretów nie mogę znaleźć. Chciałabym bym się jeszcze dowiedzieć jak to dalej ew. wygląda po tych uczelniach, bądź staże..
Laana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 16:47   #131
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: ASP - studia. Znajdzie się ktoś ?

Cytat:
Napisane przez ayyy Pokaż wiadomość
hej

Czy da się rozwiązać problem pt: Chęć studiowania na asp (grafika/wydział mediów) i praca 8h jednocześnie?
Pracuję w wyczuonym zawodzie, jestem dwa lata po maturze i jakoś szybko przyleciała do mnie fajna praca, ale marzy mi się większy rozwój artystyczny...
Ja studiowałam dziennie na wydziale artystycznym i pracowałam na etat (ale 2 lata mgr)
Załatwiłam tryb indywidualny (nie ma z tym problemu) ale 2 i 3 sem był straaaasznie wykańczający.
__________________

N. ♥
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-06, 20:38   #132
GirlInArtSchool
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1
Dot.: ASP - studia. Znajdzie się ktoś ?

Prowadzę bloga na temat studiowania na ASP w Warszawie. Serdecznie zapraszam wszystkich kandydatów, jak i inne osoby zainteresowane tematem http://girlinartschool.wordpress.com/

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

http://girlinartschool.wordpress.com/
Zapraszam na mojego bloga na ten temat
GirlInArtSchool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-04, 22:32   #133
Julia12217
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1
Dot.: ASP - studia. Znajdzie się ktoś ?

Witam, czy znajdzie się osoba która udzieli wskazówek dotyczących rozmowy kwalifikacyjnej i egzaminu na studia zaoczne na wydziale TKANINA I UBIÓR w Łodzi ?;pp
Julia12217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-19, 23:55   #134
marysaart
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: ASP - studia. Znajdzie się ktoś ?

Ja przygotowuje do egzaminów osoby chcące zdawać na ASP. Prowadzę kursy rysunku i malarstwa pod tym kątem również i pomagam w przygotowaniu teczki. Skutecznie pomagam, rekordzistka chodziła do mnie przez 2 tygodnie codziennie i zdała egzamin
Zapraszam chętnych, możemy porozmawiać. To jest moja strona.
marysaart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-20 00:55:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:47.