jak z tego wybrnąć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-03, 15:49   #1
niebieskieswiatelko888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 41

jak z tego wybrnąć?


Zapisalam sie do szkoły NOVA, miala byc darmowa.... Podpisalam umowę w sekretariacie, przeczytalam ja ale nie zbyt dokladnie, poszlam do domu. Dzis ja czytam i jestem załamana…

-Oplata za sesje 100zl,

-Oplata za legitymacje 20zl,

-Opłata za indeks 20zl,

-Opłata za zaswiadczenia 20zl,

-Oplata za niezdany egzanim 100zl (gdzie egzaminow miałabym w jednym semestrze 9, a semestrow sa 4) jak nie zdam np 5 egzaminow w pierwszej da to place 500zl!

-Opłata za przygotowanie stanowiska do egzaminu 100zl

-Oplata za przygotowanie egzaminu komputerowego 150zl!

-Oplata za egzanim z roznic programowych 100zl!!

-Jezeli czegos nie zaplate w terminie to odsetki wynosza mnie 20zl za kazdym razem. Jezeli place nie na konto szkoly a w szkole to place dodatkowo 5 zl



- W dodatku jeżeli moja frekwencja w danym miesiacu nie bedzie wynosila 50% to place 243 zl KAZDEGO MIESIACA w ktorym nie bylam obecna wiecej niz 50 % !!!



Dzwonie dziś, ze chce zrezygnowac i pytam czy ponosze jakies koszty a Panienka mi mowi ze jak rezygnuje to musze zaplacic 400zl!!! Bo :to koszty jakie ponosza za organizacje ksztalcenia słuchacza”... gdzie oni nic jeszcze dla mnie nie przygotowali bo zapisalam sie wczoraj!!



Jak z tego wybrnąc??? Czy faktycznie jedynym wyjściem jest po prostu zapłacić te 400 zł żeby mieć swięty spokój??

Pani mi jeszcze mówiła, że mogę co miesiąc przychodzić się podpisywać na liste żeby mieć te 50% ale nie dodała oczywiście, ze jeżeli nie będę płacić za sesje, indeks, legitymacje to będę płacic odsetki !!

Dzwoniłam również to szkoły Żak. I WSZYSTKO DARMOWE.. WSZYSTKO… A zależy mi na tym, by szkoła była darmowa bo :

- Mam niestabilna prace, w każdej chwili mogą mnie wyrzucić, a nową prace niewiadomo kiedy bym znalazła…

- Utrzymuje się sama, wynajmuje pokój i jak mnie dojdą te wszystkie opłaty za szkołe to nie wyrobie niestety finansowo…

- Nie wiem czy pozdaje wszystkie egzaminy w 1 terminach, jestem pewna ze nauczyciele niezaliczają uczniom egzaminów w 1 terminach by więcej płacili

- Pracuje w weekendy i nie zawsze będę mogla być te 50% w szkole a kara 243 zł miesięcznie mi się nie uśmiecha

Pomozcie...
niebieskieswiatelko888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 16:06   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: jak z tego wybrnac?

Cytat:
Napisane przez niebieskieswiatelko888 Pokaż wiadomość
Zapisalam sie do szkoły NOVA, miala byc darmowa.... Podpisalam umowę w sekretariacie, przeczytalam ja ale nie zbyt dokladnie, poszlam do domu. Dzis ja czytam i jestem załamana…

-Oplata za sesje 100zl,

-Oplata za legitymacje 20zl,

-Opłata za indeks 20zl,

-Opłata za zaswiadczenia 20zl,

-Oplata za niezdany egzanim 100zl (gdzie egzaminow miałabym w jednym semestrze 9, a semestrow sa 4) jak nie zdam np 5 egzaminow w pierwszej da to place 500zl!

-Opłata za przygotowanie stanowiska do egzaminu 100zl

-Oplata za przygotowanie egzaminu komputerowego 150zl!

-Oplata za egzanim z roznic programowych 100zl!!

-Jezeli czegos nie zaplate w terminie to odsetki wynosza mnie 20zl za kazdym razem. Jezeli place nie na konto szkoly a w szkole to place dodatkowo 5 zl



- W dodatku jeżeli moja frekwencja w danym miesiacu nie bedzie wynosila 50% to place 243 zl KAZDEGO MIESIACA w ktorym nie bylam obecna wiecej niz 50 % !!!



Dzwonie dziś, ze chce zrezygnowac i pytam czy ponosze jakies koszty a Panienka mi mowi ze jak rezygnuje to musze zaplacic 400zl!!! Bo :to koszty jakie ponosza za organizacje ksztalcenia słuchacza”... gdzie oni nic jeszcze dla mnie nie przygotowali bo zapisalam sie wczoraj!!



Jak z tego wybrnąc??? Czy faktycznie jedynym wyjściem jest po prostu zapłacić te 400 zł żeby mieć swięty spokój??

Pani mi jeszcze mówiła, że mogę co miesiąc przychodzić się podpisywać na liste żeby mieć te 50% ale nie dodała oczywiście, ze jeżeli nie będę płacić za sesje, indeks, legitymacje to będę płacic odsetki !!

Dzwoniłam również to szkoły Żak. I WSZYSTKO DARMOWE.. WSZYSTKO… A zależy mi na tym, by szkoła była darmowa bo :

- Mam niestabilna prace, w każdej chwili mogą mnie wyrzucić, a nową prace niewiadomo kiedy bym znalazła…

- Utrzymuje się sama, wynajmuje pokój i jak mnie dojdą te wszystkie opłaty za szkołe to nie wyrobie niestety finansowo…

- Nie wiem czy pozdaje wszystkie egzaminy w 1 terminach, jestem pewna ze nauczyciele niezaliczają uczniom egzaminów w 1 terminach by więcej płacili

- Pracuje w weekendy i nie zawsze będę mogla być te 50% w szkole a kara 243 zł miesięcznie mi się nie uśmiecha

Pomozcie...
No co, trzeba było czytać umowę.
A i w Żaku by tak mogło być jak by przyszło do podpisania umowy.
Nauczka na przyszłość żeby czytać 2 razy to co się podpisuje bo później są takie problemy a ciesz się, że to tylko szkoła a nie kredyt na przykład.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 16:07   #3
meski_punkt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 223
Dot.: jak z tego wybrnac?

Najlepiej tam się przejść i porozmawiać osobiście z dyrektorem szkoły. Powiedzieć o tym, że nie masz kasy, możesz naściemniać, że wyjeżdzasz z kraju itp
meski_punkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 16:19   #4
niebieskieswiatelko888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 41
Dot.: jak z tego wybrnac?

W Zaku jest inaczej, wszystko darmowe bo w tamtym rokj sie zapisywalam. No i tez pytalam dzis Pania, to wszystko potwierdzila.
niebieskieswiatelko888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 16:39   #5
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: jak z tego wybrnac?

Pytanie czy oferta, którą ci przedstawiono zawierało słowo "darmowa"? Bo można spróbować na zasadzie niezgodności umowy z ofertą.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 17:05   #6
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: jak z tego wybrnac?

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Pytanie czy oferta, którą ci przedstawiono zawierało słowo "darmowa"? Bo można spróbować na zasadzie niezgodności umowy z ofertą.
tyle, że uczęszczanie do szkoły jest darmowe, ale pod jednym warunkiem, obecności. A darmowa szkoła to nie znaczy brak odpłatności za egzaminy, legitymację. O studiach też mówimy darmowe a jednak płacimy za warunki, za legitymację i inne rzeczy, jak np. dyplom czy odpis dyplomu a są darmowe.
No niestety, taka jest prawda i nie czytając umowy, ludzie się pchają w takie rzeczy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 19:23   #7
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: jak z tego wybrnac?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
tyle, że uczęszczanie do szkoły jest darmowe, ale pod jednym warunkiem, obecności. A darmowa szkoła to nie znaczy brak odpłatności za egzaminy, legitymację. O studiach też mówimy darmowe a jednak płacimy za warunki, za legitymację i inne rzeczy, jak np. dyplom czy odpis dyplomu a są darmowe.
No niestety, taka jest prawda i nie czytając umowy, ludzie się pchają w takie rzeczy.
Jedna darmowa szkoła okazuje się bardziej darmowa od innej. W Cosinusie, do którego uczęszczam nie ma opłat za nic, ani legitymację, ani poprawy egzaminów, ani indeks, no za nic się nie płaci.
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-03, 20:11   #8
letik
Zadomowienie
 
Avatar letik
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Oczko górnego śląska:)
Wiadomości: 1 182
Dot.: jak z tego wybrnac?

Nie panikuj. Zazwyczaj jest w tych szkołach tak,że idziesz i się podpisujesz, niezależnie od tego czy tam chodziłas na te wszystkie zajęcia czy nie, im też zależy na obecności bo dostają za to kasę ale nikt Ci tego wprost nie powie.
__________________
Będę walczyć tak długo, aż pewnego dnia powiem skromnie - wszystko czego chciałam, dzisiaj już należy do mnie !
letik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 20:14   #9
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: jak z tego wybrnac?

Może powinnaś wystarać się o opiekuna prawnego, który będzie za Ciebie czytał wszystkie umowy zanim je podpiszesz? Taka osoba mogłaby też zerknąć w regulamin szkoły w necie, zanim się do niej pofatygujesz.
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 20:29   #10
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: jak z tego wybrnac?

wiesz, jakbyś poszła na uniwerek państwowy to też byś legitki za free nie miała.
Czemu nie przeczytałaś dokładnie umowy. Idź tam jeszcze raz i poproś dokładnie o wyjaśnienie, kiedy pobierane są dane opłaty. Poza tym możesz zadzwonić do kuratorium i zapytać, czy jeśli jest to (jak rozumiem) szkoła policealna, opłacana z budżetu państwa, to czy mają prawo za egzaminy brać kasę?
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 20:32   #11
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: jak z tego wybrnac?

Mialas zamiar opuscic ponad 50% zajec, ze taka przerazona jestes oplata za to?
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-03, 20:38   #12
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: jak z tego wybrnac?

Cytat:
Napisane przez zlotniczanka Pokaż wiadomość
wiesz, jakbyś poszła na uniwerek państwowy to też byś legitki za free nie miała.
Czemu nie przeczytałaś dokładnie umowy. Idź tam jeszcze raz i poproś dokładnie o wyjaśnienie, kiedy pobierane są dane opłaty. Poza tym możesz zadzwonić do kuratorium i zapytać, czy jeśli jest to (jak rozumiem) szkoła policealna, opłacana z budżetu państwa, to czy mają prawo za egzaminy brać kasę?
Jeśli to szkoła prywatna, to mogą pobierać opłaty nawet za użyczenie wycieraczki przed wejściem do budynku.
Ot, kapitalizm.
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 20:43   #13
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: jak z tego wybrnac?

No tak, forum, byle dokopać
Wy też płaciłyscie po 100 zł za sesję, i łaskawe przygotowanie stanowiska do egzaminu, i poprawkę po 1 terminie?

Nie znam autorko Twojej szkoły, wystarczy może sprawdzić na necie, czy nie ma tam druku umowy, i jak tam nauka jest nazywana- szkoła bezpłatna czy nie,
jeśli jest bezpłatna czyli publiczna to jest to dla mnie dziwne.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2015-07-03 o 20:44
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 20:48   #14
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: jak z tego wybrnac?

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Jeśli to szkoła prywatna, to mogą pobierać opłaty nawet za użyczenie wycieraczki przed wejściem do budynku.
Ot, kapitalizm.
nie do końca, bo oni dostają kasę na kształcenie z budżetu i są zobowiązani do pewnych rzeczy. Jeśli szkoła miała być bezpłatna, to za naukę Autorki płaci państwa i to dziwne, że ona ma dopłacać np za egzaminy, które musi zdać. Rozumiem opłaty za pierdoły, jak legitka, indeks itp. Ale opłata za przygotowanie miejsca do OBOWIĄZKOWEGO egzaminu już jest nie halo. Ja bym się seryjnie dopytała w kuratorium, bo im ta szkółka pewnie podlega.
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 21:08   #15
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: jak z tego wybrnac?

Popieram pomysł o dopytanie się, jak to wygląda od strony prawnej. Dopytaj też jak to jest z opłatą za rezygnację. Bo właśnie rezygnację najbardziej ci doradzam.
100 zł za przygotowanie stanowiska do egzaminu i 9 egzaminów w semestrze? Jakiś kosmos.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 21:13   #16
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: jak z tego wybrnac?

Cytat:
Napisane przez zlotniczanka Pokaż wiadomość
Jeśli szkoła miała być bezpłatna,
Ale nikt nie powiedział, że szkoła miała być bezpłatna.
Póki co to jedynie Autorce tak się wydawało.
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 21:21   #17
niebieskieswiatelko888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 41
Dot.: jak z tego wybrnac?

Szkola jest bezplatna, pisze tak na stronie szkoly. A co do mojego chodzenia tam, to mam zamiar chodzic normalnie i systematycznie, przeszkadza mi to, ze musze placic za egzami y, za przygotowanie miejsca do egzaminj, za nie zdany kazdy egzamin 100zl!! Oczywiscie, ze mam zamiar sie uczyc i tam chodzic ale co jesli nie znam jakiegos egzaminu albo 3? Zaplace 300zl... to chore
niebieskieswiatelko888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 21:26   #18
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: jak z tego wybrnac?

Cytat:
Napisane przez niebieskieswiatelko888 Pokaż wiadomość
Szkola jest bezplatna, pisze tak na stronie szkoly. A co do mojego chodzenia tam, to mam zamiar chodzic normalnie i systematycznie, przeszkadza mi to, ze musze placic za egzami y, za przygotowanie miejsca do egzaminj, za nie zdany kazdy egzamin 100zl!! Oczywiscie, ze mam zamiar sie uczyc i tam chodzic ale co jesli nie znam jakiegos egzaminu albo 3? Zaplace 300zl... to chore
Możesz wysłać nam link do regulaminu szkoły, w którym mowa jest o nieodpłatnych zajęciach?
Czy mówisz tak tylko w oparciu o jakiś slogan/reklamę na ich stronie?
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 21:37   #19
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: jak z tego wybrnac?

Cytat:
Napisane przez niebieskieswiatelko888 Pokaż wiadomość
Szkola jest bezplatna, pisze tak na stronie szkoly. A co do mojego chodzenia tam, to mam zamiar chodzic normalnie i systematycznie, przeszkadza mi to, ze musze placic za egzami y, za przygotowanie miejsca do egzaminj, za nie zdany kazdy egzamin 100zl!! Oczywiscie, ze mam zamiar sie uczyc i tam chodzic ale co jesli nie znam jakiegos egzaminu albo 3? Zaplace 300zl... to chore
no dokładnie. Dowiedz się gdzieś, bo może oni zwykłe wałki na naiwności kręcą. Ja chodziłam po policealnej kiedyś, na takich zasadach, że kierunek był bezpłatny, to żadnych opłat za nic, poza chyba legitymacją właśnie, nie miałam.
Więc pytanie - czy wybrałaś kierunek, który ma być bezpłatny? Jeśli tak, to rób dym w kuratorium.

---------- Dopisano o 22:37 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

nie wiem, czy jestem na 100% na dobrej stronie, ale oni nigdzie nie piszą, że:
a) posiadają uprawnienia szkoły publicznej (Żak ją ma, więc oferuje darmową naukę, bo jest dotowany z budżetu),
b) że oferują bezpłatną naukę (jest tylko, że wpisowe 0zł).
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-03, 21:38   #20
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: jak z tego wybrnac?

Gdzie było napisane, że to bezpłatna szkoła? Podaj źródło. Jeśli nigdzie, to raczej nie masz szans, bo umowę dostałaś do ręki i mogłaś sobie przeczytać.
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 21:41   #21
Thea Felicitatis
Przyczajenie
 
Avatar Thea Felicitatis
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 27
Dot.: jak z tego wybrnac?

No nie wiem, jeśli dobrze patrzę, to na stronie tej szkoły jest jedynie informacja o tym, że wpisowe wynosi 0 zł. Niżej jest informacja o zniżkach i promocjach, co sugeruje jednak jakieś opłaty. Owszem, warto skonsultować to z kimś, kto się zna, ja bym doradzała zapłacenie tych 400 zł a na przyszłość dokładne czytanie wszystkich umów. Powodzenia
Thea Felicitatis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 22:31   #22
szynka_w_toscie
Zadomowienie
 
Avatar szynka_w_toscie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 798
Dot.: jak z tego wybrnac?

Jezeli to jest szkola z uprawnieniami szkoly publicznej (poczytaj dokladnie bo prawdopodobnie nią jest, większość szkół policealnych mają te uprawnienia bo wtedy na każdego ucznia dostają kasę), to wtedy wyslij do kuratorium e-maila lub list z kopią umowy i zapytaj się czy to zgodne z prawem bo mi się wydaje, że nie.
__________________
"When I let a day go by without talking to you...
then that day's just no good."
A.
szynka_w_toscie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-04, 15:02   #23
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: jak z tego wybrnac?

Jeśli patrzymy na tę samą szkołę policealną to ona nie jest darmowa i nigdzie nie ma napisane, że jest niby darmowa gdzieś pewnie był slogan, że są darmowi ale oni mają i policealną i gimnazjum dla dorosłych i kursy i to "darmowa' mogło dotyczyć np. gimnazjum.
Także nie czytanie umów i się nakręcanie na sloganach i reklamach jest slabe.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-04, 23:46   #24
201604220915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 145
Dot.: jak z tego wybrnac?

Racja nie jest darmowa, jedynie poszczególne kierunki z tego co widzę więc chyba kit ci wcisnęli w sekretariacie. Żak też nie jest darmowy wez dziewczyno ogarnij się, bo oni beda gadać ze wszystko darmowe żeby zarobić. Wiem, że cosinus jest darmowy i progres ale nie wiem czy to nadal jest i jakies medyczne zależy od miasta. Tak to w żaku czy ap edukacja, nova to darmowe sa niektóre kierunki to sprawdz czy jest ten twoj kierunek w tych bezpłatnych.
201604220915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 05:48   #25
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: jak z tego wybrnac?

Więc w zasadzie mogą nazywać szkołę darmową, bo pewnie jakaś tam część jest darmowa ale czyta się regulaminy i umowy podpisywane, nawet jak to pierdołowata umowa to się ją czyta.
A teraz Autorko, masz nauczkę i albo chodzisz do tej szkoły albo nie.
W zasadzie, sama szkoła jest darmowa, bo uczęszczasz na zajęcia za darmo chyba, że przekroczysz ilość nieobecności a cala reszta to już są szczegóły.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 10:18   #26
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: jak z tego wybrnac?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
W zasadzie, sama szkoła jest darmowa, bo uczęszczasz na zajęcia za darmo chyba, że przekroczysz ilość nieobecności a cala reszta to już są szczegóły.
Jasne, to, że za "przygotowanie stanowiska do egzaminu" płaci się od 100 do 150 zł (w zależności od formy), a egzaminów jest, wg autorki, w semestrze 9, a semestrów w roku 4, to kompletny szczegół. 3600 zł (w porywach do 6750 zł jeżeli wszystkie egzaminy byłyby komputerowe) rocznie za samą możliwość zdawania egzaminów (bez opłaty za poprawianie egzaminów i nieobecności) w tą czy w tamtą to faktycznie żadna różnica
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 12:03   #27
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: jak z tego wybrnac?

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Jasne, to, że za "przygotowanie stanowiska do egzaminu" płaci się od 100 do 150 zł (w zależności od formy), a egzaminów jest, wg autorki, w semestrze 9, a semestrów w roku 4, to kompletny szczegół. 3600 zł (w porywach do 6750 zł jeżeli wszystkie egzaminy byłyby komputerowe) rocznie za samą możliwość zdawania egzaminów (bez opłaty za poprawianie egzaminów i nieobecności) w tą czy w tamtą to faktycznie żadna różnica

Autorka sama przyznała ze to było w umowie. Ile ma lat by nie czytać treści umow ktore podpisuje?
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 14:08   #28
niebieskieswiatelko888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 41
Dot.: jak z tego wybrnac?

Nie pozostaje mi nic, jak zaplacic ta kare i zrezygnowac. Za glupote sie placi, trudno
niebieskieswiatelko888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 19:46   #29
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: jak z tego wybrnac?

Cytat:
Napisane przez niebieskieswiatelko888 Pokaż wiadomość
Nie pozostaje mi nic, jak zaplacic ta kare i zrezygnowac. Za glupote sie placi, trudno
Albo spróbować, może wyrobisz te obecności.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 19:50   #30
201604220915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 145
Dot.: jak z tego wybrnac?

Ja bym zrezygnowała bo oferta niespecjalna, są lepsze a sama szkoła tez ma przeciętna opinie ale jak kto woli.
201604220915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-07 15:26:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:10.