słownictwo-zaje -co?? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-07-11, 16:08   #31
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: słownictwo-zaje -co?? Ot, kwestia odwagi

Maga, masz całkowitą rację w kwestii dostosowania słownictwa do towarzystwa - nikt rozsądny nie pomyślał chyba o rzucaniu "łaciną" na oficjalnych spotkaniach! (Choć czasem aż w język trzeba się gryźć, to fakt ) Reszta już zależy od danej grupy ludzi, są zwolennicy różnistych retoryk, od hip-hopowej po radio-maryjną.
Z "za☠☠☠iście" jest ten problem, że powoli a systematycznie opanowuje kolejne grupy i traci swój wulgarny wydźwięk. Raczej niewiele możemy na to poradzić, język, jak pisałam, ewoluuje stale i podejrzewam, że kiedyś to słowo spowszednieje całkowicie (jak dorośnie pokolenie najzagorzalszych jego krzewicieli ).
Nad "zaniżaniem poziomu swojego języka" ręce mi opadają, bo to krzywdząco pogardliwe i pretensjonalne określenie.
Na forach internetowych nie ma demokracji. Tu panuje anarchia. Stąd trudno będzie wyegzekwować zakaz (prośbę?) używania rażących kogoś słów. Taka to już specyfika tego wirtualnego światka. A dyskutować z kimś na "zaniżonym poziomie" nawet nie ma sensu.
Natomiast jest inna rzecz, która wyprowadza mnie z równowagi: ciągłe i przesadne przenoszenie punktu ciężkości dyskusji z jej zasadniczego tematu na błędy ortograficzne czy gramatyczne. Grrr. Ja Wam na pewno żadnego nie wytknę!
Papa!
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-11, 16:17   #32
pikusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 126
Re: słownictwo-zaje -co?? Ot, kwestia odwagi

A ja tam sobie czasami puszczam wiązkę. Nie przy dziecku, nie przy mamusi ( choc ostatnio mi się wyrwało), nie w nobliwym towarzystwie no i nie bez przerwy. Ale przy moim szefie, który nie używa "słów" i owszem. W ramach pomocy koleżeńskiej, gdy widzę jak się męczy kiedy chce nazwać rzecz po "imieniu". Ja go zastępuję. On mi tylko przytakuje i od razu człowiekowi lżej
Nigdy nie używam słowa "chuj", tak już mam. Inne owszem lecz nie w sensie przerywnika, nie pod adresem konkretnej osoby. Dla wyrażenia emocji raczej, podkreślenia wagi sytuacji itp.
Taka moja "uroda". I wcale nie uważam się za prymitywa. Publicznie (na necie) nie mam potrzeby ranienia czyiś oczu. Tak naprawdę jestem taktowna i kulturalna na ogół.
pikusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-11, 16:23   #33
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: słownictwo-zaje -co?? Ot, kwestia odwagi

Dziękuję za tą wypowiedź. Nie czuję się taka osamotniona!
Pozdrawiam!
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-12, 19:15   #34
atrament
Raczkowanie
 
Avatar atrament
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 466
GG do atrament
Re: słownictwo-zaje -co?? Ot, kwestia odwagi

ja też nie lubie tego wyrażenia ostatnio słyszałam nowy twór " zaje-super-bombastycznie"
__________________
Kto żyje przeszłością, ten nie ma przyszłości
atrament jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-13, 19:42   #35
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: słownictwo-zaje -co??

Paula, Ty pytałaś o "za☠☠☠iście". A ja ostatnio zobaczyłam...uwaga... "zajefuckenbiście". Co to ma być? Ja już taka stara i zrzędliwa jestem, że mi się to nie podoba?
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-13, 23:01   #36
kasialb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 296
GG do kasialb
Re: słownictwo-zaje -co??

A mi nie przeszkadza słowo 'za☠☠☠iście' Jest już powszechnie używane, wszędzie go pelno, ostatnio słyszałam (nie wiem na ile w tym prawdy) że już przestało mięc miało 'przekleńswa'. Ale wszystkie te wyrazy pochodne (czy jak to się tam nazwya :P) "zajefuckenbiście", " zaje-super-bombastycznie" itp itd, to już lekka przesada ...
kasialb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-14, 08:11   #37
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: słownictwo-zaje -co??

Jak dla mnie jest to slowo z pogranicza narzecza amazonsko-wieziennego. Ciagle kojarzy mi sie z rosyjskim ☠☠☠at' i nic juz na to nie poradze.

Ale jesli uslysze, ze prof. Miodek "zatwierdza" slowa i pisownie typu
- za☠☠☠iscie,
- qqryq,
- wqrza
- moosialem,
a potem uslysze przemiowienie prezydenta USA (bo slowo fuck tez ponoc - hue hue - traci na znaczeniu) w ktorym rozpocznie on stosowanie f... jako znakow przestankowych, to sklonny jestem przemyslec ponownie swoje stanowisko.

Z drugiej strony jako nastolatek tez mialem fazy zastepowania znakow przestankowych ich amazonskimi zamiennikami, ale nie robilem z tego normy jezykowej.

Bo co ja bede mowic, jak ktos mnie podkurzy - i wszystkie slowa "uziemiajace" emocje beda juz nagle i calkiem normalne?
Qrza tfasz?


Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:09.