Problem przesuszonej skóry. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-21, 17:13   #1
mind explorer
Raczkowanie
 
Avatar mind explorer
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 413
Unhappy

Problem przesuszonej skóry.


Witajcie.

Właściwie od kiedy pamiętam mam suchą skórę.
Dbam o siebie i zwracam uwagę na to jakich kosmetyków używam, myję ciało i twarz żelem dla dzieci Hipp lub Babydream, nawilżam ciało oliwką bądź mleczkiem Hipp, a do twarzy używam kremów jak najbardziej naturalnych, o prostych składach, olejków lub kremu bambino.
Niestety nie ma opcji żebym po kąpieli nie użyła kremu do twarzy i balsamu do ciała, ponieważ skóra jest ściągnięta i swędząca.
Kiedy codziennie, po każdej kąpieli używam tych produktów wszystko jest w porządku, ale nie ma mowy żebym np. przed pracą wzięła szybki prysznic i wyszła z domu, ponieważ czuję dyskomfort - suchą skórę, przez co nie czuję się do końca świeżo i czysto. Chyba same rozumiecie, że czasami po prostu nie chce się wcierać balsamu...
Poza tym zdarzają się takie dni, kiedy moja cera jest tak szorstka i sucha, że bez porządnego peelingu i maseczki nie daję rady.

Myślę, że moja pielęgnacja jest prawidłowa i nie tu leży problem, więc może powinnam spróbować nawilżenia skóry od wewnątrz? Polecicie jakieś tabletki nawilżające skórę? Używałam kiedyś Belissy hydro, jednak nie zużyłam całego opakowania, ponieważ nie widziałam efektu a zaczęły mi wychodzić jakieś wypryski na twarzy.

Dodam jeszcze, że piję dużo wody, ok. 1,5l dziennie.
mind explorer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 20:25   #2
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Problem przesuszonej skóry.

Też mam bardzo suchą skórę, próbowałam wielu takich suplementów (capivit, belissa itp) ale nic nie pomogło. I nie sądzę żeby takie kapsułki wyeliminowały problem
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 21:33   #3
Avari
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 461
Dot.: Problem przesuszonej skóry.

1. sprawdziłabym hormony, szczególnie tarczycy (wszystkie łącznie z anty-TSH, anty-TPO itd.)
2. Pozbyłabym się wszelkich mydełek i balsamów/oliwek dla dzieci (oliwki są często mineralne - np. słynny johnson&johnson). Wysuszają skórę na potęgę.
3. Założenie filtra na wodę w łazience może pomóc (chodzi dokładniej o zmiękczanie wody, jeśli masz bardzo twardą, to może powodować nadmierne wysuszenie skóry).
Avari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 10:19   #4
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Problem przesuszonej skóry.

Zastanawiam się między tymi dwoma żelami, mam cerę suchą/mieszaną (dziwne )
Chciałabym, żeby nie wysuszał ale i lekko eliminował sebum i zapobiegał wypryskom.

Który lepszy?
1. FITOMED, Mydlnica Lekarska, Łagodny żel ziołowy do mycia twarzy do cery tłustej
Skład: Aqua, Herbal Extract, Coco Glucoside, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, Lactic Acid, Fragrance, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne


2. FITOMED, Mydlnica Lekarska, Łagodny żel ziołowy do mycia twarzy do cery suchejSkład: Aqua, Herbal Extract, Coco Glucoside, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, Allantoin, D-Panthenol, Lactic Acid, Fragragrance, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne.

Będę bardzo wdzięczna za krótką analizę i poradę
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 20:41   #5
Avari
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 461
Dot.: Problem przesuszonej skóry.

Miałam podobny problem cera sucha/mieszana. Po dokładniejszych badaniach wyszło, że nadmiernie przesuszona skóra broniła się, wydzielając nadmiar sebum. Zalecenie dermatologa - nawilżać na potęgę i rzeczywiście po krótkim czasie cera wróciła do równowagi.

Raczej polecałabym stosować kosmetyki nawilżające, te do cer tłustych lubią dodatkowo ją wysuszać nasilając problem.
Avari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:49.