Solarium :/ - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-13, 14:23   #631
Aga21Aga
Raczkowanie
 
Avatar Aga21Aga
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 265
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez deska123
Jeśli chodzi Ci czy w lato, to napewno mniejszy utarg jest, bo większość osób woli się poopalać nad wodą... ja w lato chyba też będę śmigać nad zalew
Ja się akurat z tym nie zgodzę. Pracowałam w solarium i wiem, ze to właśnie latem jest największy ruch
Aga21Aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 14:23   #632
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez mentha
Nie, nie pomyślałam o tym, ponieważ w innym poście podważałaś wyniki badań naukowych, wskazujących na szkodliwość solarium.
Poza tym do ochrony w kabinie nie nadają się pierwsze lepsze okulary. Promieniowanie UVA w kabinie jest bardzo silne. Jeśli dysponujesz specjalistycznym oprzyrządowaniem - gratuluję Szkoda, że o tym nie wspomniałaś.

Odpowiedź brzmiała dokładnie: Naprawdę to od Ciebie zależy, czyli dopuszczasz dowolność.

I dalej: Ja zasłaniam tymi "ochroniaczami" na oczy - przykład ochrony, jedyny jakiego udzieliłaś i sugestia zarazem.

Wizażanka zapytała o sposób ochrony i uzyskała odpowiedź - ani słowa o filtrach czy plastrach ochronnych, ale za to budzący wątpliwości (ujmując to eufemistycznie) opis Twojego patentu.

Gdyby użytkowniczka przeczytała jakiś artykuł poświęcony opalaniu nie zadawałaby podstawowych pytań; ten wątek nie jest rzetelnym źródłem informacji (poza nielicznymi wypowiedziami), choć i tutaj sprawa ochrony oczu i sutków była poruszana wielokrotnie.
Może nie dałam jej wyczerpującej odpowiedzi, ale tylko ona może mieć o to pretensje. A do tej pory takowych nie usłyszalam.

Okulary jakich używam zostały zakupione na allegro i nie są pierwszymi lepszymi okularami - sa przeznaczone własnie do solarium używając ich jakoś do tej pory nie oślepłam.

A pisząc- to od Ciebie zależy - miałam na myśli wybór- opalać się w staniku czy bez. Wystarczy przeczytać całą rozmowę.
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 14:48   #633
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Solarium :/

Nie oślepłaś i nie stało Ci się jak dotąd nic złego własnie dzięki tak wszechstronnemu wykorzystaniu okularów

Zanim udzielisz kolejnej dwuznacznej odpowiedzi pomyśl, że kiedyś pretensje do Ciebie może mieć nie jakaś mentha, tylko osoba, która z powodu nieznajmości zasad korzystania z solarium i niefachowych porad wylądowała na onkologii albo okulistyce.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 16:21   #634
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez mentha
Nie oślepłaś i nie stało Ci się jak dotąd nic złego własnie dzięki tak wszechstronnemu wykorzystaniu okularów

Zanim udzielisz kolejnej dwuznacznej odpowiedzi pomyśl, że kiedyś pretensje do Ciebie może mieć nie jakaś mentha, tylko osoba, która z powodu nieznajmości zasad korzystania z solarium i niefachowych porad wylądowała na onkologii albo okulistyce.
To może zaprzestanę wypowiadania się w tym wątku, bo przecież ktoś może przeze mnie umrzec

Wiele dziewczyn pisze w tym temacie i kazda moze mnie poprawic albo dodac coś od siebie, więc bardzo Cię proszę nie czepiaj się tym razem moich postow, bo to zaczyna być niesmaczne
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 16:34   #635
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez różowiutka
ufff, to mnie pocieszyłaś Dziś zatem idę poopalać tył
Pozrdawiam
Ja nie chcialam cie pocieszac tylko (sprobowac) uswiadomic , ze istnieje roznica pomiedzy opalaniem sie a spalaniem. Mieszkam nad morzem i duzo widzialam, oj duzo. Nie mam tu zamiaru nikogo nawracac, kto bedzie sie chcial opalac ten bedzie sie opalal. Jednak skora, ktora caly rok jest systematycznie opalana, jest, ze tak powiem przyzwyczajona do slonca. Nie jest to koniecznie dobre, bo gdy wyjdziesz z taka przyzwyczajona skora na normalne slonce, masz mylne zludzenie, ze twoja skora sie nie opala i przez to spedzasz wiecej czasu na sloncu i okropnie mocno wysuszasz skore. Bo czy skora przyzwyczajona czy nie- wysusza sie tak samo.


btw. jeszcze tylko wtrące... zwroc uwage jak silne sa lampy w solariach skoro po 10-15minutowym seansie widzisz , ze sie "opalilas" , a lezac plackiem na sloncu przez 1,45h nie widzisz zadnego efektu...
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 16:38   #636
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez różowiutka
To może zaprzestanę wypowiadania się w tym wątku, bo przecież ktoś może przeze mnie umrzec

Wiele dziewczyn pisze w tym temacie i kazda moze mnie poprawic albo dodac coś od siebie, więc bardzo Cię proszę nie czepiaj się tym razem moich postow, bo to zaczyna być niesmaczne
niesmaczne? Moim zdaniem to co pisze mentha nie jest niesmaczne, niesmaczne są opowiastki o smażeniu się kilkadziesiąt minut na ostrym słońcu czy częste latanie do solarium-niesmaczne i przerażające Bo tu nie chodzi o wolność w decydowaniu o sobie ale pisanie o tym w tak beztroski sposób na publicznym forum. Dla mnie uwagi, rady tu wymieniane są niczym dyskusja między osobami chorymi na anoreksję zwłaszcza że tego typu wątki czytają główne młode dziewczyny-staram się jak mogę unikać dyskusji w wątkach zapalnych ale uzmysłowiłam sobie że to nieświadome asekuranctwo. Tu nie wytrzymałam-krzywdę sobie robicie i to wielką.

EOT
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 17:21   #637
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Solarium :/

Ja sobie ten wątek przeglądam choć szczerze powiem,że zarówno on jak i solaria wywołują u mnie dreszcze przerażenia.

Wiem Różowiutka,że jesteś wielką fanką solariów i ostatnio myślałam,że prawie zmdleję jak przeczytałam,że chcesz iść na kosmetologię Chcesz być osobą,która ma pomgać innym pielęgnować skórę,dbać o ich ciała, twarz,o to po prostu wyglądali pięknie i na jak najdłuższy czas zachowywali młodość. Zestawiając to co piszesz w tym wątku i to jak odnosisz się do wypowiedzi mentha sprawia,że nie wyobrażam sobie Ciebie w roli kosmetologa-tak lekkodusznie podchodzisz do tematyki opalania,solariów,a widać,że nie masz o tym wiedzy i powiem szczerze-nie chciałabym być klientką takiej kosmetyczki/kosmetologa Może lepiej przemyśl sobie albo swój wybór albo to co tutaj wypisujesz....
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-13, 17:41   #638
ja=)
Raczkowanie
 
Avatar ja=)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 79
Dot.: Solarium :/

czemu tu sie tak nie miło zrobiło..
__________________
Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty
To też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze
A drugie po nim skacze
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie
Ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół
Drugie ciągnie je ku górze
ja=) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 17:41   #639
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez madziak1990
A ja mam jeszcze takie małe pytanko, bo zapomniałam a za chwilkę lecę na solarkę więc się szybciutko spytam Jak ja mam się opalać? w biustonoszu, czy nie?? Wiecie po raz pierwszy to ja tam nie zorientowana buzka
Ja zakladam sobie biustonosz zakupiony na allegro (taki samonośny show bra). Kupilam za maly rozmiar (B) i moge go zakladac tylko na solarke , bo na inne okazje odpada - biust mi sie z niego wylewa A na solarce leżę i nic się nie wylewa z cyckonosza Polecam go na solarke, serio
__________________
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE SĄ PSY
Dla jednych ważne są wieloryby,
dla innych drzewa, a dla nas Psy.
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 17:44   #640
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Solarium :/

Agabil - coś jest w tym co piszesz. To już poradnik dla tanorektyczek Porównanie z anoreksją jak najbardziej trafne - nie tylko z powodu podobnej nazwy Ale z tego trzeba wyrosnąć - jak miałam naście lat, to też miałam w głowie tylko idealnie brązowe ciało. Nad konsekwencjami się nie zastanawiałam. Aż pewnego dnia moje ciało się zbuntowało - teraz mam uczulenie na promienie UV. Nawet krótki pobyt na słońcu powoduje czerwone plamy. A tych uszkodzeń po oparzeniach słonecznych (i po solarium - bo na nim też można się poparzyć) bez skalpela nie usunę nigdy No i nie mam pewności, czy w przyszłości któryś z licznych pieprzyków powstałych wskutek nadmiernego opalania nie okaże się czerniakiem - na razie mam dwa znamiona do wycięcia Ale nad własną głupotą człowiek płacze dopiero gdy jest już za późno

I nie jest to absolutnie przytyk dla dziewczyn opalających się w solarium - to refleksja nad własnymi doświadczeniami, niestety
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 17:46   #641
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Solarium :/

Dziękuję Wam za uświadomienie mi jaka to jestem tu zbędna i nieprzydatna. Tak. Tak to odebrałam.
Natii- nie przemyślę swojego wyboru, bo już go dokonałam. A Twoje zdanie na ten temat absolutnie mnie nie zniechęci. Mam nadzieję, że w życiu nie natrafisz na mnie w salonie kosmetycznym, bo przecież jeszcze mogła by Ci się stać krzywda, prawda?
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-13, 17:53   #642
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez różowiutka
Dziękuję Wam za uświadomienie mi jaka to jestem tu zbędna i nieprzydatna. Tak. Tak to odebrałam.
Natii- nie przemyślę swojego wyboru, bo już go dokonałam. A Twoje zdanie na ten temat absolutnie mnie nie zniechęci. Mam nadzieję, że w życiu nie natrafisz na mnie w salonie kosmetycznym, bo przecież jeszcze mogła by Ci się stać krzywda, prawda?
To tak jak prowadzić samochód nie odróżniając hamulca od gazu Niekompetencja jest czymś okropnym-myślę,że studia w żaden sposób nie zmienią Twojego podejścia tylko nadal będziesz robić to co robisz i dla mnie to jest dziwne. Twoja decyzja-co nie zmienia faktu,że unikam wszelkich solaryjnych kosmetyczek, unikam zakładów kosmetycznych gdzie są solaria,bo dla mnie to jest nieporozumienie, głupota i niewykwalifikowanie kadry. Dla mnie takie osoby są antyreklamą swojej działalności-uważam,że jeżeli ktoś nie potrafi zatroszczyć się o swój wygląd, o swoją pielęgnację,zdrowie to nie będzie potrafił dobrze zatroszczyć sie o innych.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 18:03   #643
madziak1990
Raczkowanie
 
Avatar madziak1990
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 40
Exclamation Dot.: Solarium :/

LUDZIE CZY WY WIECIE CO PISZECIE?? nie wiem ile macie lat i mnie to mało obchodzi!, ale:
1: różowiutka ma prawo udzielać jakich rad chce,
2: mentha fakt masz prawo do wyrażania swojej opini!
3: Wy chyba nie chodzicie do np. fryzjerów, czy nawet kosmetyczek, bo to właśnie też one uczęszczają do solarium (tak na marginesie to wyczytałam, że SOLARIUM OD CZASU DO CZASU JEST ZDROWE DLA SKÓRY!!)
4: pora zakończyć tą kłutnie, bo to forum o solarium, a jak komuś nie pasuje opalanie się w solarium to dziękujemy za wizyte i NARA!! zróbcie se swoje FOFUM!!

NOooooooooooooooo !! Daj Cie se dupie siana i powróćmy do forum!
dziękuję
__________________
Dla tych którzy pamiętali zawsze o mnie
Będę pamiętała o Was nie zapomnę
Dzięki za wsparcie i wszelką cierpliwość
Tu w moim sercu ciągle kwitnie miłość
Wybór przyjaciół na jakość nie na ilość
Jeden za wszystkich czy radość czy męka
Tym co odeszli na zawsze pamięć święta!
K.C.P.
madziak1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 18:03   #644
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Post Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez natii4
[...] unikam wszelkich solaryjnych kosmetyczek, unikam zakładów kosmetycznych gdzie są solaria,bo dla mnie to jest nieporozumienie, głupota i niewykwalifikowanie kadry. Dla mnie takie osoby są antyreklamą swojej działalności-uważam,że jeżeli ktoś nie potrafi zatroszczyć się o swój wygląd, o swoją pielęgnację,zdrowie to nie będzie potrafił dobrze zatroszczyć sie o innych.
Popieram natii4. Tak poza tematem solarium, gdzieś czytałam, że w każdym zawodzie jest niewielka grupa profesjonalistów, rzesze rzemieślników a część po prostu niekompetentnych.

Z tym solariami w zakładach kosmetycznych to chyba przesada, bo jedno przeczy drugiemu , ale jak wiadomo, każdy ma wolną wolę i ostatecznie zrobi jak zechce.
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 18:04   #645
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez czekoladka
Ja zakladam sobie biustonosz zakupiony na allegro (taki samonośny show bra). Kupilam za maly rozmiar (B) i moge go zakladac tylko na solarke , bo na inne okazje odpada - biust mi sie z niego wylewa A na solarce leżę i nic się nie wylewa z cyckonosza Polecam go na solarke, serio
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 18:06   #646
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez madziak1990
A ja mam jeszcze takie małe pytanko, bo zapomniałam a za chwilkę lecę na solarkę więc się szybciutko spytam Jak ja mam się opalać? w biustonoszu, czy nie?? Wiecie po raz pierwszy to ja tam nie zorientowana buzka
Ja zakladam sobie biustonosz zakupiony na allegro (taki samonośny show bra). Kupilam za maly rozmiar (B) i moge go zakladac tylko na solarke , bo na inne okazje odpada - biust mi sie z niego wylewa A na solarce leżę i nic się nie wylewa z cyckonosza Polecam go na solarke, serio


Właśnie... Dalczego tutaj się zrobiło niemiło??? I kolejne pytanie: Dlaczego na wątkach o solarce ZAWSZE robi się niemiło???

Dziewczyny, przeczytalam,że jedna z Was jest chora na serduszko ... Wszelkie choroby (a serduszka to już na bank) wykluczają opalanie jakiekolwiek,bo promienie UV pobudzają rozwoj chorób (a jesli jest to serduszko, to może stać się najgorsze)!! I stąd wlasnie wziął się pogląd,że opalenizna świadczy o zdrowiu tego, kto ją posiada,bo TYLKO zupelnie zdrowe osoby mogą korzystać z solarki i ze Słoneczka Jakkolwiek by to nie brzmiało

Aha - jestem troszke zdziwiona,że niektorym z Was schodzi skora po solarce Kurka wodna, ja jeszcze nigdy nie widzialam u siebie schodzącej skory ani po Sloncu ani po solarce
__________________
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE SĄ PSY
Dla jednych ważne są wieloryby,
dla innych drzewa, a dla nas Psy.
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 18:08   #647
madziak1990
Raczkowanie
 
Avatar madziak1990
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 40
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez czekoladka
Ja zakladam sobie biustonosz zakupiony na allegro (taki samonośny show bra). Kupilam za maly rozmiar (B) i moge go zakladac tylko na solarke , bo na inne okazje odpada - biust mi sie z niego wylewa A na solarce leżę i nic się nie wylewa z cyckonosza Polecam go na solarke, serio
Dziękuję za rade a nie odbija Ci się na plecach ten pasek?? czy to jest taki tylko na piersi co się tak trzyma??
__________________
Dla tych którzy pamiętali zawsze o mnie
Będę pamiętała o Was nie zapomnę
Dzięki za wsparcie i wszelką cierpliwość
Tu w moim sercu ciągle kwitnie miłość
Wybór przyjaciół na jakość nie na ilość
Jeden za wszystkich czy radość czy męka
Tym co odeszli na zawsze pamięć święta!
K.C.P.
madziak1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 18:08   #648
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez madziak1990
LUDZIE CZY WY WIECIE CO PISZECIE?? nie wiem ile macie lat i mnie to mało obchodzi!, ale:
1: różowiutka ma prawo udzielać jakich rad chce,
2: mentha fakt masz prawo do wyrażania swojej opini!
3: Wy chyba nie chodzicie do np. fryzjerów, czy nawet kosmetyczek, bo to właśnie też one uczęszczają do solarium (tak na marginesie to wyczytałam, że SOLARIUM OD CZASU DO CZASU JEST ZDROWE DLA SKÓRY!!)
4: pora zakończyć tą kłutnie, bo to forum o solarium, a jak komuś nie pasuje opalanie się w solarium to dziękujemy za wizyte i NARA!! zróbcie se swoje FOFUM!!

NOooooooooooooooo !! Daj Cie se dupie siana i powróćmy do forum!
dziękuję
w internecie używanie wielu wykrzykników oznacza krzyk możesz nie krzyczeć?
Mnie w zasadzie obojętne jest to że chodzicie do solarium, katujecie swoją skórę. Boję się tylko o te wszystkie młode podatne na wpływy osoby które przeczytawszy taki wątek uznają że solarium i smażenie się na słońcu to nic złego.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 18:08   #649
Angel_ek
Rozeznanie
 
Avatar Angel_ek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 990
Dot.: Solarium :/

napewno macie w pewnym stopniu rację. dzisiaj wszystko szkodzi i wszystko jest dla ludzi. Trzeba umieć z tego korzystac i wybierac. A co ja mam zrobić jeżeli jestem biała i naturalne słońce mnie nie chwyta a chciałabym mieć chociaż zdrowiej wyglądajacą skóre[wiem przyczeicie się jak można mieć zdrowa skora naswietlajac ja uv]
ps. dlaczego tak jedziecie po różowiutkiej?
__________________
Bujam w obłokach różowych myśli
Marzę, rozmyślam, wspominam
Chodzę po błękitnych nadziejach mojego życia
Leżę na miękkich pragnieniach miłości
Dotykam krawędzi mojej wolności
Życie płynie, a ja siedzę w windzie mojego życia
I czekam na kolejne przystanki
Do szczególnych mojemu życiu nadziei
Angel_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-13, 18:09   #650
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez uskow

Ale jaja... Wyslalam post o 19.06 a widze,że był wyslany wcześniej mimo,że tego nie zrobilam

Uskow, nie wiem, czemu wkleilaś taką emotke, ale domyslam sie,że chodzilo ci o to,że kupialm zły biustonosz - ja się też wkurzylam nieźle


MADZIAK1990 - to jest taki stanik samonośny, zapinany z przodu, bez zapięcia z tylu , cos takiego:

http://www.allegro.pl/item108704515_...seczka_a_.html

ale radze dobrze dobrac rozmiar
__________________
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE SĄ PSY
Dla jednych ważne są wieloryby,
dla innych drzewa, a dla nas Psy.
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 18:11   #651
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: Solarium :/

mam pytanie-po co zakładac biustonosz do solarium???
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 18:14   #652
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez madziak1990
3: Wy chyba nie chodzicie do np. fryzjerów, czy nawet kosmetyczek, bo to właśnie też one uczęszczają do solarium (tak na marginesie to wyczytałam, że SOLARIUM OD CZASU DO CZASU JEST ZDROWE DLA SKÓRY!!)
4: pora zakończyć tą kłutnie, bo to forum o solarium, a jak komuś nie pasuje opalanie się w solarium to dziękujemy za wizyte i NARA!! zróbcie se swoje FOFUM!!

NOooooooooooooooo !! Daj Cie se dupie siana i powróćmy do forum!
dziękuję
3. Napisałam,że nie chodzę do kosmetyczek,które są zjarane na solarium i nie chodzę do zakładów kosmetycznych,w których są solaria. Poza tym możesz mi znaleźć to miejsce w którym znalazłaś,że solarium jest zdrowe?

4.Raczej wątek,a nie forum. Mam prawo wchodzić i wyrażać opinię gdzie chcę,a to nie jest wasz prywatny wątek i nie masz jakiekolwiek prawa zabraniać przychodzenia nam tutaj
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 18:15   #653
Angel_ek
Rozeznanie
 
Avatar Angel_ek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 990
Dot.: Solarium :/

ano racja coś z godzinami nie tak
aa ja mam pytanie czy tych przyspieszaczy to się uzywa przed wejsciem do kabiny czy po opalaniu? ja się spytałam pani w solarce to mi dała krem nawilzajacy powiedziala ze moze przyspieszacza mi nie trzeba. hmm? i się nad tym zastanawiam bo po mnie nie widac ze się w ogole opalam[bylam 3 raz] to sa jakies zastrzezenia do uzywania przyspieszaczy?
__________________
Bujam w obłokach różowych myśli
Marzę, rozmyślam, wspominam
Chodzę po błękitnych nadziejach mojego życia
Leżę na miękkich pragnieniach miłości
Dotykam krawędzi mojej wolności
Życie płynie, a ja siedzę w windzie mojego życia
I czekam na kolejne przystanki
Do szczególnych mojemu życiu nadziei
Angel_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 18:16   #654
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez malenka294
mam pytanie-po co zakładac biustonosz do solarium???

żeby ochronić biust przed UV
__________________
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE SĄ PSY
Dla jednych ważne są wieloryby,
dla innych drzewa, a dla nas Psy.
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 18:20   #655
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez Angel_ek
napewno macie w pewnym stopniu rację. dzisiaj wszystko szkodzi i wszystko jest dla ludzi. Trzeba umieć z tego korzystac i wybierac. A co ja mam zrobić jeżeli jestem biała i naturalne słońce mnie nie chwyta a chciałabym mieć chociaż zdrowiej wyglądajacą skóre[wiem przyczeicie się jak można mieć zdrowa skora naswietlajac ja uv]
Jeżeli chcesz mieć zdrową opaleniznę to dlaczego nie używasz kosmetyków samoopalających?
Nie przemiawiaja do mnie słowa,że wszystko z umiarem się OK,bo to zazwyczaj wskazuje na to,że niewiele z was wie jak działa solarium i jak wpływa na stan naszej skóry. Ostatnio ktoś wkurzcał linka do artykułu,gdzie napisano,że przede wszystkim na proces naszego starzenia wpływają dwa czynniki-palenie papierosów i opalanie się.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 18:21   #656
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Solarium :/

A jakoś się rozdarłam
Do tej pory uważałam, że jest potrzebny choć jeden wątek o solarium gdzie można zapytać o pewne rzeczy bez narażania się na kłótnie ale chyba to niemożliwe
Cóz za kontrowersyjny wynalazek...
Z jednej strony rzeczywiście od jakiegoś czasu posty tutaj są przesycone manią solaryjną - tzn. takie odnoszę wrażenie, keidy czytam skąd wziąć 10zł na solarium i jak wytrzymać 2 dni bez.
Z drugiej - Twoją wypowiedź Mentho uważam za zbyt ostrą. Tym bardziej, że wnioskuję że przeczytałaś cały wątek. Po pierwsze nikt tutaj nie napisał, że jest specjalistą. Dziewczyny zadają pytania i otrzymują odpowiedzi innych, które na solarium chodzą lub chodziły. Myślę, że nikt o zdrowych zmysłach nie traktuje jako wyroczni tego, co tu przeczyta. To są jakieś tam uwagi praktyczne, jedne bardziej celne inne mniej. Tak samo, jak pytania o wybór sukienki, butów czy toniku do twarzy.
Poza tym uwaga:
Cytat:
Zanim udzielisz kolejnej dwuznacznej odpowiedzi pomyśl, że kiedyś pretensje do Ciebie może mieć nie jakaś mentha, tylko osoba, która z powodu nieznajmości zasad korzystania z solarium i niefachowych porad wylądowała na onkologii albo okulistyce.
wybiega już chyba zbyt daleko. Wielokrotnie w tym wątku pisano, że szczegółowych porad udziela obsługa solarium więc każda myśląca osoba idąc do solarium zapyta o wszystko jeszcze raz Jednak trzeba liczyć się z tym, że dla kogoś pytanie "czym zasłaniać sutki" albo "opalać się nago czy w ubraniu" może być krępujące. Jasne, że można powiedzieć "To niech nie chodzi jak się wstydzi" ale skoro ktoś się zdecydował i chodzi, to lepiej żeby się zapytał tutaj i czymś je zasłaniał niż leżał ot tak.
Być może chciałaś poruszyć mocniej niektóre Wizażanki uwagą o onkologii ale ja np. kupując zapałki, którymi ktoś później zapali papierosa nie czuję się współwinna temu, że kiedyś może być chory. Mimo że liczba zachorowań na raka z tego powodu nadal znacznie przewyższa raka skóry. Ale nie o to chodzi by się licytować kto więcej choruje i na co.
Krótko mówiąc chodzi mi o to, że atak nie jest najlepszym sposobem na przekonanie innych, że solarium jest szkodliwe.
A jeśli uważasz niektóre wypowiedzi za nieprofesjonalne, to po prostu udziel odpowiedzi właściwej.

Albo ogłośmy akcję na propagowanie samoopalaczy To jest najlepsze rozwiązanie - chyba jedyny sposób na zdrową opaleniznę

uff... ale się rozpisałam...
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 18:22   #657
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez madziak1990
LUDZIE CZY WY WIECIE CO PISZECIE?? nie wiem ile macie lat i mnie to mało obchodzi!, ale:
1: różowiutka ma prawo udzielać jakich rad chce,
2: mentha fakt masz prawo do wyrażania swojej opini!
tu sie akurat zgadzam
Cytat:
Napisane przez madziak1990
3: Wy chyba nie chodzicie do np. fryzjerów, czy nawet kosmetyczek, bo to właśnie też one uczęszczają do solarium
pomarszczonych, niezadbanych kosmetyczek oczywiście unikamy, za to przy wizycie u fryzjera- zwracamy uwagę na fryzurę i stopień zadbania włosów fryzjera, bo intersuje mnie usługa fryzjerska a nie oczyszczanie twarzy
Cytat:
Napisane przez madziak1990
(tak na marginesie to wyczytałam, że SOLARIUM OD CZASU DO CZASU JEST ZDROWE DLA SKÓRY!!)
a gdzie takie "mądre" rzeczy wyczytałaś? Podzielisz się źródłem?
Cytat:
Napisane przez madziak1990
4: pora zakończyć tą kłutnie, bo to forum o solarium, a jak komuś nie pasuje opalanie się w solarium to dziękujemy za wizyte i NARA!! zróbcie se swoje FOFUM!!
a to niby jest czyje forum? Twoje?
Cytat:
Napisane przez madziak1990
NOooooooooooooooo !! Daj Cie se dupie siana i powróćmy do forum!
dziękuję
poproszę o przetłumaczenie zaznaczonego przeze mnie kolorem czerwonym fragmentu na język polski, gdyż mimo usilnych prób- nie rozumiem

pozdr
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 18:22   #658
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Post Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez madziak1990
LUDZIE CZY WY WIECIE CO PISZECIE?? nie wiem ile macie lat i mnie to mało obchodzi!, ale:
1: różowiutka ma prawo udzielać jakich rad chce,
2: mentha fakt masz prawo do wyrażania swojej opini!
3: Wy chyba nie chodzicie do np. fryzjerów, czy nawet kosmetyczek, bo to właśnie też one uczęszczają do solarium (tak na marginesie to wyczytałam, że SOLARIUM OD CZASU DO CZASU JEST ZDROWE DLA SKÓRY!!)
4: pora zakończyć tą kłutnie, bo to forum o solarium, a jak komuś nie pasuje opalanie się w solarium to dziękujemy za wizyte i NARA!! zróbcie se swoje FOFUM!!

NOooooooooooooooo !! Daj Cie se dupie siana i powróćmy do forum!
dziękuję
A tak nawiasem mówiąc Madziak1990, skoro różowiutka ma prawo do wypowiedzi to ma je każdy inny, na co nie wskazuje punkt 4 Twojej wypowiedzi. Poza tym ja nie widzę w tym wątku kłótni, a bardziej wymianę zdań. Istnieje coś takiego jak netykieta, wyznaczająca ogólne zasady kulturalnego korzystania z Internetu.

Cytat:
Napisane przez agabil1
w internecie używanie wielu wykrzykników oznacza krzyk możesz nie krzyczeć?
Mnie w zasadzie obojętne jest to że chodzicie do solarium, katujecie swoją skórę. Boję się tylko o te wszystkie młode podatne na wpływy osoby które przeczytawszy taki wątek uznają że solarium i smażenie się na słońcu to nic złego.
Oczywiście , toć to chodzi dziewczyny o zdrowie.
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 18:23   #659
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez agabil1
w internecie używanie wielu wykrzykników oznacza krzyk możesz nie krzyczeć?
Mnie w zasadzie obojętne jest to że chodzicie do solarium, katujecie swoją skórę. Boję się tylko o te wszystkie młode podatne na wpływy osoby które przeczytawszy taki wątek uznają że solarium i smażenie się na słońcu to nic złego.
No własnie mam takie pytanie-czy solarium jest rzeczywiscie takie złe?czy nie da się opalac bezpiecznie?
Ja czasem lubie sobie pójsc do solarium,w zimie najczęsciej zeby sie zagrzac,lepiej poczuc i oczywiscie opalic,a że szybko się opalam to nie musze chodzic tam często,i własnie miłe panie z solarium zaproponowały mi kosmetyki solaryjne,na takim kosmetyku pisze ze jest przeciwzmarszczkowy,ze chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem i zapobiega przesuszeniu,a poniewaz mam obsesje na punkcie mojej skóry więc jak juz idę to tylko z takim kosmetykiem,bo nie chce zeby moja skóra wyglądała jak u jednej pani ze zdjęcia w pewnym wątku,przyznam ze rzeczywiscie po mojej skórze nie widzę zadnych tych ''złych oznak'',ale chodzę rzadko wiec moze jeszcze za wczesniej na jakiekolwiek oznaki?
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 18:24   #660
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Solarium :/

Cytat:
Napisane przez yedanna


Albo ogłośmy akcję na propagowanie samoopalaczy To jest najlepsze rozwiązanie - chyba jedyny sposób na zdrową opaleniznę

uff... ale się rozpisałam...
Gdyby tak nie było-takiej propagandy to od początku istnienia Wizażu nie towarzyszyłaby temu miejscu pani Basia Kwiatkowska i jej artykuły
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:23.