Świerzb czy atopowe zapalenie skóry? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-08, 22:25   #1
nieswiadoma90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraina marzeń
Wiadomości: 191

Świerzb czy atopowe zapalenie skóry?


Witam Sprawa dotyczy mojej mamy,ale opisuję ją tu w jej imieniu
Od jakiś 3 lat zawsze gdy robi się cieplej,na skórze mojej mamy a dokładniej na nogach od kolana w dół i na rękach od łokci w dół pojawia się czerwona,swędząca skóra. Mama poszła do dermatologa,który przepisał jej leki alergiczne i przechodziło. Jednak w tym roku tabletki zbytnio nie pomagały,więc mama poszła w sierpniu do lekarza rodzinnego, który stwierdził świerzb. Przepisał jej maść. Co prawda świąd ustał,jednak czerwona skóra pozostała. Zdziwiła mnie strasznie ta diagnoza ,ponieważ ja ani mój tż nie mamy żadnych objawów tej choroby a nie raz była taka sytuacja,że leżeliśmy u mamy na rozłożonym łóżku,na którym była jej pościel. Dużo czytałam o tym,i dowiedziałam się,że występuje ona między palcami,na brzuchu, na genitaliach ,jednak ani ja, ani tż ani moja mama nie mamy żadnych zmian w tych miejscach. Szukając jakiś informacji w sieci znalazłam informacje o Atopowym Zapaleniu Skóry. Dużo z objawów pasuje do tych,które ma moja mama.Świąd na rękach i nogach,sucha skóra,puchnięcie,łuszczen ie... Mama nie może się też myć normalnymi żelami pod prysznic,bo od razu swędzi ją skóra,więc myje się mydłem Bambino. Dziś mama poszła więc do lekarza rodzinnego po skierowanie do alergologa. Lekarz odmówił mamie wydania skierowania,bo dalej upiera się ,że jest to świerzb. Teraz z mama kompletnie nie wiemy co mamy robić.
Możecie coś poradzić? Bardzo zależy mi na tym,żeby mama poszła jednak do tego alergologa.
Co o tym sądzicie ?
Dzięki za odp
__________________
...miłość jest wtedy, gdy dobro drugiej osoby jest ważniejsze niż Twoje...


nieswiadoma90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 10:01   #2
Anetka9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 248
Dot.: Świerzb czy atopowe zapalenie skóry?

niech się uprze ze chce skierowanie bo nie wyjdzie z gabinetu i tyle, to może być jak najbardziej azs-ale musi to stwierdzić alergolog, zlecić testy skórne albo z krwi, może mama ma jakąs alergię pokarmową?? nie tylko alergia kontaktowa wywołuje azs. Zadaj może pytanie na

http://www.atopowe-zapalenie.pl/atop...C5%82%C3%B3wna

pozdr
Anetka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 17:43   #3
nieswiadoma90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraina marzeń
Wiadomości: 191
Dot.: Świerzb czy atopowe zapalenie skóry?

Niestety mama nigdy nie była u alergologa. Jutro znowu pójdzie do lekarza,tym razem pójdę z Nią i jakoś będę się starała o to skierowanie.
Dziękuję za odpowiedź
__________________
...miłość jest wtedy, gdy dobro drugiej osoby jest ważniejsze niż Twoje...


nieswiadoma90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:17.