Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-07, 11:49   #1771
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Ja dziś w rossmanie kupiłam żel pod prysznic alterra jagoda + wanilia. Pachnie smakowicie
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 14:56   #1772
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Hej Kochane
Mała od wczoraj sama chodzi, troche utyka, ale coraz lepiej, z mową nienajgorzej, z rączka najtrudniej - ale łapka tez pomalutku coraz lepiej (ramię i łokieć coraz lepiej, dłoń, palce najtrudniejsze są).
Zaczynaja odstawiac jej leki, codziennie ma rahabilitację, logopede, psychologa i przychodza nauczycielki - dzis była matematyka teraz trwa historia Mała nie może pisać, więc Panie jej najwazniejsze rzeczy zapisuja w zeszycie.
Z neurochirurgii przeniosa ja od razu na rehabilitację - dzisiaj oglądała ja Pani doktor z rehabilitacji i powiedziała, że postaraja sie to załatwic na zasadzie przeniesienia. Więc mamy nadzieje, że uda się to bez wychodzenia ze szpitala, tylko zmienimy pietro (jest pierwsza w kolejce do upchania na rehabilitacji).
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 14:59   #1773
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Hej Kochane
Mała od wczoraj sama chodzi, troche utyka, ale coraz lepiej, z mową nienajgorzej, z rączka najtrudniej - ale łapka tez pomalutku coraz lepiej (ramię i łokieć coraz lepiej, dłoń, palce najtrudniejsze są).
Zaczynaja odstawiac jej leki, codziennie ma rahabilitację, logopede, psychologa i przychodza nauczycielki - dzis była matematyka teraz trwa historia Mała nie może pisać, więc Panie jej najwazniejsze rzeczy zapisuja w zeszycie.
Z neurochirurgii przeniosa ja od razu na rehabilitację - dzisiaj oglądała ja Pani doktor z rehabilitacji i powiedziała, że postaraja sie to załatwic na zasadzie przeniesienia. Więc mamy nadzieje, że uda się to bez wychodzenia ze szpitala, tylko zmienimy pietro (jest pierwsza w kolejce do upchania na rehabilitacji).
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 15:16   #1774
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Dzięki
Strasznie sie cieszę! Najgorsze za nami!

Dziękuję Wam strasznie za wspracie - bez Was byloby znacznie ciężej
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 15:19   #1775
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Anula
I za dalsze postępy:
Strasznie się cieszę, że jest coraz lepiej. Zobaczysz ani się obejrzysz a Młoda będzie biegała z Tobą na zakupy kosmetyczne
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 15:35   #1776
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Anula bardzo sie ciesze az mi sie oczy zaszkliły
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 15:50   #1777
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Ja się dołączam Powiedz Weronice,że jesteśmy z niej dumne
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-07, 16:07   #1778
kijanka89
Raczkowanie
 
Avatar kijanka89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 255
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
poptwierdzam jak najbardziej . W sobote szłam na wesele więc całą kawę z ekspresu odsączoną na filtrze wymieszałam z oliwką hipp wskoczyłam do wanny i natarłam się praktycznie cała -łącznie z twarzą choć mam cerę naczynkową i używam p. enzymatycznych . Świetny efekt skóra nie podrażniona ,od olejku miękka , nawilżona od kofeiny jędrniejsza i fantastyczne samopoczucie senność i zmęczenie zniknęło . Polecam przed wieczornym wyjściem gdy człowiek już troche padniety . Jedyną wadą jest niezły bałagan dookoła - najlepiej robić peeling w wannie lub kabinie .
ja również potwierdzam!!! stosuje ten peeling i jestem bardzo zadowolona. dwie łyżki kawy, łyżka soli, troche cynamonu wody i oliwa z oliwek.
tylko właśnie po tym trzeba dobrze umyć wanne

dziewczyny dziękuje wam bardzo za pomoc w znalezieniu idealnego kremu.
próbowałam kupić ten z aubrey bo spełnia wszystkie moje wymagania. ale tyle nerwów mnie to kosztowało i nic. najpierw próbowałam zapłacić bezpośrednio swoją kartą. nie wiem czy to zwykła bankomatowa, w sklepach też nią płace;p visa electron w każdym razie. nie udało mi się zapłacić kartą więc założyłam pay pala i chciałam podpiąć pod niego karte wpisałam na końcie pay pala nr karty itp ale jeszcze nic sie nie zadziało

sicilia mówiła mi że lepiej np na dzień stosować po prostu krem z filtrem a na noc jakiś przeciwtrądzikowy. tylko że ja bym chciała żeby krem na dzień też matowił skóre bo moja lubi się świecić czyli najlepiej gdyby był właśnie do skóry trądzikowej, a na noc wolałabym cere nawilżyć czyli nie stosować jakiegoś typowo antytrądzikowego kremiku ale nawilżającego. ja mam przynajmniej takie przeczucie że tak najlepiej
myślałam jeszcze żeby kupić prostu matujący krem, który mi polecałyście z ann marie a na to może jakiś filtr w sprayu.. chyba jest takie coś w sephorze..
a właśnie.. myślałam o zakupie oleju arganowego. na pewno któraś z was używała. jesteście zadowolone?

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:05 ----------

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ja się dołączam Powiedz Weronice,że jesteśmy z niej dumne
Anula nie znam cie ale w ramach solidarności jajników trzymam kciuki
kijanka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 16:16   #1779
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Anula mówiłam,że już tylko z górki pójdzie?Super

Ja jeszcze korzystając ze zniżki na p&r zamawiam krem koloryzujący(gryze się jasny czy średni)płyn micelarny i chyba wezmę jeszcze krem ujędrniający
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 17:05   #1780
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kijanka89 Pokaż wiadomość


sicilia mówiła mi że lepiej np na dzień stosować po prostu krem z filtrem a na noc jakiś przeciwtrądzikowy. tylko że ja bym chciała żeby krem na dzień też matowił skóre bo moja lubi się świecić czyli najlepiej gdyby był właśnie do skóry trądzikowej, a na noc wolałabym cere nawilżyć czyli nie stosować jakiegoś typowo antytrądzikowego kremiku ale nawilżającego. ja mam przynajmniej takie przeczucie że tak najlepiej
myślałam jeszcze żeby kupić prostu matujący krem, który mi polecałyście z ann marie a na to może jakiś filtr w sprayu.. chyba jest takie coś w sephorze..
a właśnie.. myślałam o zakupie oleju arganowego. na pewno któraś z was używała. jesteście zadowolone? [COLOR="Silver"]
Ja bym nie kupowała filtrów w Sephorze Szkoda kasy; filtr powinien chronić Cię przed promieniami słonecznymi. Teraz pytanie: dlaczego chronimy się przed promieniami? 1)z pow. fotostarzenia czyli profilaktyka 2) fotouczulenia czyli trwałe zmiany na skórze na które jesteśmy narażone stosując różne rzeczy,min. kwasy w kuracj p/trądzikowej.
Musisz zdecydować,czy potrzebujesz ochrony i jakiej.
Jak nałożysz jakikolwiek filtr na krem matujący,nie osiągniesz matu.

Są zwykłe kremy z niskimi filtrami (może jakby dobrze poszukać znalazły by się w asortymencie bio-) są apteczne wysokie filtry matujące
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2011-09-07 o 17:29
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 17:19   #1781
kijanka89
Raczkowanie
 
Avatar kijanka89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 255
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ja bym nie kupowała filtrów w Sephorze Szkoda kasy; filtr powinien chronić Cię przed promieniami słonecznymi. Teraz pytanie: dlaczego chronimy się przed promieniami? 1) fotostarzenia czyli profilaktyka 2) fotouczulenia czyli trwałe zmiany na skórze na które jesteśmy narażone stosując różne rzeczy,min. kwasy w kuracj p/trądzikowej.
Musisz zdecydować,czy potrzebujesz ochrony i jakiej.
Jak nałożysz jakikolwiek filtr na krem matujący,nie osiągniesz matu.

Są zwykłe kremy z niskimi filtrami (może jakby dobrze poszukać znalazły by się w asortymencie bio-) są apteczne wysokie filtry matujące
zdecydowałam sie na ten kremik z anne marie borlind, które dziewczyny mi poleciły. czytałam że on ma jakieś tam naturalne filtry więc nie jest źle tym bardziej że idzie jesień.
troche drogi ten krem ale przeżyje..
czekam na przesyłke napisze później jak sie on sprawuje
jeszcze chciałam sie przypomnieć, że jak któraś miała coś do czyniania z olejem arganowym to bardzo prosze o jakąś opinie
kupie jeszcze tą maseczke z błota syberyjskiego i oliwke z hipaa. namówiłyście mnie
kijanka89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-07, 18:03   #1782
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Kupiłam krem koloryzujący średni(oby nie był za ciemny)płyn micelarny,balsam ujędrniający z p&r wszystko.Wyszło mi 280zł i po odjęciu rabatów wszystkich zapłaciłam 195zł.Takie kupowanie to sama przyjemność.

Nie mogę się doczekać ich kolorówki.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 18:23   #1783
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Hej Kochane
Mała od wczoraj sama chodzi, troche utyka, ale coraz lepiej, z mową nienajgorzej, z rączka najtrudniej - ale łapka tez pomalutku coraz lepiej (ramię i łokieć coraz lepiej, dłoń, palce najtrudniejsze są).
Zaczynaja odstawiac jej leki, codziennie ma rahabilitację, logopede, psychologa i przychodza nauczycielki - dzis była matematyka teraz trwa historia Mała nie może pisać, więc Panie jej najwazniejsze rzeczy zapisuja w zeszycie.
Z neurochirurgii przeniosa ja od razu na rehabilitację - dzisiaj oglądała ja Pani doktor z rehabilitacji i powiedziała, że postaraja sie to załatwic na zasadzie przeniesienia. Więc mamy nadzieje, że uda się to bez wychodzenia ze szpitala, tylko zmienimy pietro (jest pierwsza w kolejce do upchania na rehabilitacji).
tak jak napisała Małgosia jesteśmy dumne z Młodej ale i z Mamy teżWyszłyście na prostą obronną ręką

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

Cytat:
Napisane przez kijanka89 Pokaż wiadomość
. tylko że ja bym chciała żeby krem na dzień też matowił skóre bo moja lubi się świecić
Ale sa też filtry po których niekoniecznie będziesz się świecic.Np Pollena Eva 50+ na superwrażliwe miejsca-mat absolutny, Soraya 45 też sie po niej za latarnię nie robi, Bioderma 40 jest dla mających trądzik, no ale naturalna nie jest. Zresztą nie wiem jak z pozostałymi którymi wymieniłam, czy są naturalne czy nie ale mat dają
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2011-09-07 o 18:17
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 19:02   #1784
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Ale sa też filtry po których niekoniecznie będziesz się świecic.Np Pollena Eva 50+ na superwrażliwe miejsca-mat absolutny, Soraya 45 też sie po niej za latarnię nie robi, Bioderma 40 jest dla mających trądzik, no ale naturalna nie jest. Zresztą nie wiem jak z pozostałymi którymi wymieniłam, czy są naturalne czy nie ale mat dają
Akurat Bioderma Mat jest najbardziej naturalna z tych co wymieniłas, poza oczywistą rzeczą - filtrami chemicznymi (nieprzenikające) oraz śladowymi ilościami glikolu prop. i EDTA, wszystko inne mogłoby sie znajdować w kosmetyku naturalnym.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 19:18   #1785
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Akurat Bioderma Mat jest najbardziej naturalna z tych co wymieniłas, poza oczywistą rzeczą - filtrami chemicznymi (nieprzenikające) oraz śladowymi ilościami glikolu prop. i EDTA, wszystko inne mogłoby sie znajdować w kosmetyku naturalnym.
A ja akurat teraz mam Sorayę ale bardziej mi chodziło o mat i stabilność niż naturę
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2011-09-07 o 19:19
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 22:24   #1786
kijanka89
Raczkowanie
 
Avatar kijanka89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 255
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
A ja akurat teraz mam Sorayę ale bardziej mi chodziło o mat i stabilność niż naturę
rzeczywiście bioderma wygląda bardzo zachęcająco. ale już kupiłam amb i co będzie to będzie :P
lato sie skończyło więc chyba aż tak wysoki filtr nie jest niezbędny

chciałabym poruszyć temat włosów.
wydaje mi się że prędko nie znajde naturalnych odpowiedników kosmetyków jakich teraz używam do włosów.
mam włosy naturalne jasny blond i musze używac kosmetyków, które ten kolor ożywiają. najbardziej czego nienawidze to mysi kolor włosów brrr..
posiadam szampon z biosilka i z joanny do włosów blond(takie fioletowe), odżywke z joanny również do tych włosów, serum termoochronne mariona(używam prostownicy), mgiełke termoochronną też marion, krem do włosów blond nadający refleksy Avon, rozjaśniacz w sprayu do włosów z joaany, suchy szampon kisby, lakier loreal infinium, pianka biosilk, jedwab biosilk i joanna i oczywiście wode brzozową i pokrzywową.

i teraz ciekawa jestem czy znacie może jakieś naturalne odpowiedniki i czy któraś z was tez ma taki kolor jak ja i zna naturalne kosmetyki do włosów blond.

czekam na odpowiedź o skuteczności oleju arganowego xD

pzdr dla was i miłej nocki. ja niestety do rana w pracy
kijanka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 23:25   #1787
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
Przepis żaden szczególny, pól na pół hydrolat który lubisz z olejem, który lubisz, lub 2/3 na 1/3 to zależy ile masz składników - ja pomieszałam teraz hydrolat ekologiczny lipowy z olejem jojoba i działa super nie podrażnia, nawilaża okolice oczu dla mnie bomba
Dziękuje Ci bardzo Ooj też sobie coś pomieszam, musowo Olej jojobe z.. hm, hydrolatem aloesowym może Fajnie jest sobie coś tak samemu zrobić

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Obraziłam się na długi czas dostawy i konieczność zamrożenia pieniędzy na 3 tygodnie, bo opcji płacę przy po odbiorze sklep nie udostępnia

Dziękuję za wyręczenie w odpowiedzi Widzę, że bulwersuje nas to samo
Vea, dziękuje za odpowiedź, jakoś się skupiłam na dacie ale ważności a nie wpadłam na date realizacji zamówienia co jest oczywiste Chyba każdego bulwersowałoby takie długie czekanie na upatrzone skarby

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
ja mam taki oczar i ona wcale nie śmierdzi http://www.kosmetyki-natury.eu/Woda_...00_ml-146.html

jak dla mnie pachnie łąką i ziołami. Na poczatku tez ten zapach mnie nie powalal ale teraz jest ok już przywykłam
No widzisz Twój nie śmierdziochuje tak jak z mazideł czy BU To ten z ecospa ma taki smrodek Przynajmniej dla mnie

A powiesz jaki specyfik na przeziębienie masz?

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
Najpierw chciałam kilka razy użyć dlatego dopiero wam piszę wrażenia
Zatem jak dla mnie krem ma same plusy - jest delikatny i lekki, nie zapycha, błyskawicznie się wchłania, pozostawia skórę zmatowioną, jest wydajny, ma przyjemny i delikatny zapach (nie to co tonik ), super się rozprowadza i idealnie nadaje się pod makijaż
Ciesze się, że kremik Ci się spodobał

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Poszłam do Rossmana
- maseczka dermaglin (poprawili skład!)
- dezodorant alterra (lepszy niż wersja w kulce)
- olejek na cellulitis alterra
- żel do mycia twarzy AA
- płyn micelarny AA
Piękne zakupy
Kusisz strasznie tym kremem do biustu z P&R
A jak się sprawuje płyn micelarny z AA?

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Hej Kochane
Mała od wczoraj sama chodzi, troche utyka, ale coraz lepiej, z mową nienajgorzej, z rączka najtrudniej - ale łapka tez pomalutku coraz lepiej (ramię i łokieć coraz lepiej, dłoń, palce najtrudniejsze są).
Zaczynaja odstawiac jej leki, codziennie ma rahabilitację, logopede, psychologa i przychodza nauczycielki - dzis była matematyka teraz trwa historia Mała nie może pisać, więc Panie jej najwazniejsze rzeczy zapisuja w zeszycie.
Z neurochirurgii przeniosa ja od razu na rehabilitację - dzisiaj oglądała ja Pani doktor z rehabilitacji i powiedziała, że postaraja sie to załatwic na zasadzie przeniesienia. Więc mamy nadzieje, że uda się to bez wychodzenia ze szpitala, tylko zmienimy pietro (jest pierwsza w kolejce do upchania na rehabilitacji).
Anula tak strsznie się ciesze, że operacja się udała, Młoda dochodzi do siebie i wszystko jest na jak najlepszej drodze do happy endu Weronika szybko dochodzi do siebie, zanim się oglądniesz, znowu będzie Ci podkradała tusze do rzęs Nadal trzymam kciuki za Was bardzo mocno

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Kupiłam krem koloryzujący średni(oby nie był za ciemny)płyn micelarny,balsam ujędrniający z p&r wszystko.Wyszło mi 280zł i po odjęciu rabatów wszystkich zapłaciłam 195zł.Takie kupowanie to sama przyjemność.

Nie mogę się doczekać ich kolorówki.
Łał, jakie piękne zakupy a jaki rabacik Noo, to się nazywa dbanie o klienta
Dasz znać jak będzie się spisywał balsamik ujędrniający

Kaska, daj znać jak się sprawdzi filtr do wody bo jestem ciekawa
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2011-09-07 o 23:32
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 06:58   #1788
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kijanka89 Pokaż wiadomość
chciałabym poruszyć temat włosów.
wydaje mi się że prędko nie znajde naturalnych odpowiedników kosmetyków jakich teraz używam do włosów.
mam włosy naturalne jasny blond i musze używac kosmetyków, które ten kolor ożywiają. najbardziej czego nienawidze to mysi kolor włosów brrr..
posiadam szampon z biosilka i z joanny do włosów blond(takie fioletowe), odżywke z joanny również do tych włosów, serum termoochronne mariona(używam prostownicy), mgiełke termoochronną też marion, krem do włosów blond nadający refleksy Avon, rozjaśniacz w sprayu do włosów z joaany, suchy szampon kisby, lakier loreal infinium, pianka biosilk, jedwab biosilk i joanna i oczywiście wode brzozową i pokrzywową.

i teraz ciekawa jestem czy znacie może jakieś naturalne odpowiedniki i czy któraś z was tez ma taki kolor jak ja i zna naturalne kosmetyki do włosów blond.
Ja co prawda mam ciemny blond, ale za chłody i jasny dałabym wiele. Ale skoro chce go ożywiac/ocieplac to wchodza w gre: rumianek, nagietek, miód, cytrusowe olejki eteryczne.
Z szmaponów do włosów blond kojaze tyko Alverde i Logone - ten drugi wydaje sie miec większe szanse na działanie. Weleda ma też serie cytrusową i rumiankowo-nagietkową i generalnie takich szamponów i odzywek powinnas szukac, nawet jeśli nic nie piszą o włosach blond.
Poszukaj w necie przepisów na maske rozjaśniajacą z miodu (na Pielęgnacji włosów widziałam), miód działa w ten sam sposób jak nadtlenek wodoru, tylko wolniej i nei neiszczy to włosów.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 07:27   #1789
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Ja dziś w rossmanie kupiłam żel pod prysznic alterra jagoda + wanilia. Pachnie smakowicie
ja zaczęłam używać morela i trawa cytrynowa
mąż stwierdził że ten o wiele lepiej pachnie niż mój poprzedni

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Hej Kochane
Mała od wczoraj sama chodzi, troche utyka, ale coraz lepiej, z mową nienajgorzej, z rączka najtrudniej - ale łapka tez pomalutku coraz lepiej (ramię i łokieć coraz lepiej, dłoń, palce najtrudniejsze są).
Zaczynaja odstawiac jej leki, codziennie ma rahabilitację, logopede, psychologa i przychodza nauczycielki - dzis była matematyka teraz trwa historia Mała nie może pisać, więc Panie jej najwazniejsze rzeczy zapisuja w zeszycie.
Z neurochirurgii przeniosa ja od razu na rehabilitację - dzisiaj oglądała ja Pani doktor z rehabilitacji i powiedziała, że postaraja sie to załatwic na zasadzie przeniesienia. Więc mamy nadzieje, że uda się to bez wychodzenia ze szpitala, tylko zmienimy pietro (jest pierwsza w kolejce do upchania na rehabilitacji).

T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-08, 07:30   #1790
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Caameron za zrozumienie

Anula już pisałam i pisać będę: jak tyle lasek kciuki trzyma, to porostu nie mogło być inaczej niż dobrze Ucałuj od nas Młodą

Używam sobie tych moich mazdilanych zakupów (macerat brzozowy i mleczko winogronowe) i chyba powoli mogę coś o nich napisać

Mleczko.. hmm.. takie sobie. Łatwo się nakłada, bardzo szybko wchłania do matu, fajnie nawilża, ale innych działań nie zaobserwowałam. Miałam nadzieję na zmniejszenie cieni pod oczami, ale albo ono nie działa, albo to wina chronicznego niedospania, bo cienie jak miałam, tak mam...
To co mnie w nim wkurza, to fakt pozostawiania takiego lekkiego, ale lepkiego filmu na twarzy. Oj, nie lubię ja tego I tu ponawiam pytanie do specjalistek, w tym Hey - czy da się to mleczko z czymś wymieszać, żeby zniwelować efekt klejącej warstwy?

Macerat brzozowy duuużo lepiej. Jest leciutki, mnie nie zapycha, świetnie się wchłania do matu. Ma przyjemny delikatny zapach - w sumie pachnie tylko podczas nakładania. Twarz jest nawilżona, mięciutka, taka zadowolona Rzeczywiście od kiedy go używam, mniej paskud mi się robi, wiec coś chyba jest na rzeczy w tym odkażającym działaniu. Miał zastąpić krem do dzioba i jako taki świetnie się sprawdza. Jestem zdecydowanie na tak
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 07:52   #1791
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Hej Kochane
Mała od wczoraj sama chodzi, troche utyka, ale coraz lepiej, z mową nienajgorzej, z rączka najtrudniej - ale łapka tez pomalutku coraz lepiej (ramię i łokieć coraz lepiej, dłoń, palce najtrudniejsze są).
Zaczynaja odstawiac jej leki, codziennie ma rahabilitację, logopede, psychologa i przychodza nauczycielki - dzis była matematyka teraz trwa historia Mała nie może pisać, więc Panie jej najwazniejsze rzeczy zapisuja w zeszycie.
Z neurochirurgii przeniosa ja od razu na rehabilitację - dzisiaj oglądała ja Pani doktor z rehabilitacji i powiedziała, że postaraja sie to załatwic na zasadzie przeniesienia. Więc mamy nadzieje, że uda się to bez wychodzenia ze szpitala, tylko zmienimy pietro (jest pierwsza w kolejce do upchania na rehabilitacji).
Ech.. no i kreski spod oczu popłynęły po policzkach . Jesteście dzielne i proszę trzymać tak dalej .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 09:25   #1792
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Dzięki
Strasznie sie cieszę! Najgorsze za nami!
Dziękuję Wam strasznie za wspracie - bez Was byloby znacznie ciężej
Anula! Nigdy nie wolno tracić nadziei!

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Anula mówiłam,że już tylko z górki pójdzie?Super
Ja jeszcze korzystając ze zniżki na p&r zamawiam krem koloryzujący(gryze się jasny czy średni)płyn micelarny i chyba wezmę jeszcze krem ujędrniający
Koniecznie się pochwal, jak dostaniesz przesyłke
Ciekawa jestem płynu micelarnego, bo nie widziałam go jeszcze w żadnej sephorze. Napisz, czy ładnie pachnie, jak zmywa oko, itd.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 13:06   #1793
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Anula! Nigdy nie wolno tracić nadziei!


Koniecznie się pochwal, jak dostaniesz przesyłke
Ciekawa jestem płynu micelarnego, bo nie widziałam go jeszcze w żadnej sephorze. Napisz, czy ładnie pachnie, jak zmywa oko, itd.
Mogę dać nacieszyć oko tylko,bo krem i płyn będzie stał nieotwarty(kremów mam za dużo otwartych i płyn mam świeżo odkręcony)co wcale mnie nie cieszy,bo strasznie jestem kremu ciekawaJedynie tylko będę się ujędrniać
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 13:17   #1794
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Mleczko.. hmm.. takie sobie. Łatwo się nakłada, bardzo szybko wchłania do matu, fajnie nawilża, ale innych działań nie zaobserwowałam. Miałam nadzieję na zmniejszenie cieni pod oczami, ale albo ono nie działa, albo to wina chronicznego niedospania, bo cienie jak miałam, tak mam...
To co mnie w nim wkurza, to fakt pozostawiania takiego lekkiego, ale lepkiego filmu na twarzy. Oj, nie lubię ja tego I tu ponawiam pytanie do specjalistek, w tym Hey - czy da się to mleczko z czymś wymieszać, żeby zniwelować efekt klejącej warstwy?
Szczerze mówić nei wgłębiałam sie w geneze powstawania cienie pod oczami, ale z tego co pobiezenie czytałam to stosuje sie na to składniki depigmentujące oraz przeciwobrzękowe. Z naturalnych/roślinnych to arnika, kasztanowiec (maceraty lub wodne/suche ekstrakty), ruszczyk, lukrecja do teko HA, kofeina, bisabolol z nienaturalnych - różne formy wit. C, takze A itp.
Tak wiec mleczko winogronowe to raczej za mało, to w końcu cos jak lekki krem (tylko bez zagęszczaczy) nawilżający z antyoksydantem.
Co do zmniejszenia uczucia lepkości - hmmm, patrząc na skład nie pomyslałabym że coś takiego bedzie miec miejsce, może zmieszaj z tym maceratem brzozowym, taka ilość emulgatora jak jest w mleczko powinna trwale zemulgowć dodatkową ilość fazy tłuszczowej, albo po prostu mieszaj przed uzyciem. Lub w drugą strone - zmieszaj mleczko z np. HA czy jakimś lekkim wodnym produktem - i tu powinna powstać trwała emulsja. Mozesz tez dodać kapke alkoholu, 2-3%.
A propos maceratu - próbowałaś go pod oczy dawać, bo wg tego co pisza o brzozie na stronie Sylveco (pkt. 6 i 7) to nadawałby sie.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 13:44   #1795
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Szczerze mówić nei wgłębiałam sie w geneze powstawania cienie pod oczami, ale z tego co pobiezenie czytałam to stosuje sie na to składniki depigmentujące oraz przeciwobrzękowe. Z naturalnych/roślinnych to arnika, kasztanowiec (maceraty lub wodne/suche ekstrakty), ruszczyk, lukrecja do teko HA, kofeina, bisabolol z nienaturalnych - różne formy wit. C, takze A itp.
Tak wiec mleczko winogronowe to raczej za mało, to w końcu cos jak lekki krem (tylko bez zagęszczaczy) nawilżający z antyoksydantem.
Co do zmniejszenia uczucia lepkości - hmmm, patrząc na skład nie pomyslałabym że coś takiego bedzie miec miejsce, może zmieszaj z tym maceratem brzozowym, taka ilość emulgatora jak jest w mleczko powinna trwale zemulgowć dodatkową ilość fazy tłuszczowej, albo po prostu mieszaj przed uzyciem. Lub w drugą strone - zmieszaj mleczko z np. HA czy jakimś lekkim wodnym produktem - i tu powinna powstać trwała emulsja. Mozesz tez dodać kapke alkoholu, 2-3%.
A propos maceratu - próbowałaś go pod oczy dawać, bo wg tego co pisza o brzozie na stronie Sylveco (pkt. 6 i 7) to nadawałby sie.
Dziękuję bardzo za obszerną odpowiedź

To tak, macerat brzozowy stosuję na całą twarz, włącznie z oczami i owszem, nadaje się, bo ładnie nawilża, jest delikatny, ale na cienie wpływu nie ma... a szkoda, bo jestem z niego bardzo zadowolona. Gdyby i na oczy podziałał, to oszczędziłoby mi to sporo szukania.

Za Mazidłami w temacie mleczka, to jednym z działań miało być "wzmacnia naczynia włosowate skóry - profilaktyka obrzęków i cieni pod oczami; pielęgnacja cery naczynkowej", ale co dokładnie w winogronach ma takie działanie, to nie wiem
Niestety na arnikę jestem uczulona, podobnie na lukrecję... macerat z kasztanowca chyba rzeczywiście następnym razem zamówię. Z tego co kojarzę to kasztanowca dodaje się do preparatów na żylaki, bo obkurcza naczynia krwionośne, tak?

Co do lepkości mleczka, czy za "lekki wodny produkt" można uznać hydrolat? Jeśli go dodam, to powinno przestać się tak lepić?
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 14:34   #1796
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Co do cieni pod oczami to nie wiem,ale mam spore opuchnięcia - i wiem na pewno,że preparaty doustne z luteiną i bioflawonoidami z winogron mi je zmniejszają;łykałam Oenobiol i tańszy odpowiedni "Luteina i winogrona " czy jakoś tak
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 14:45   #1797
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za obszerną odpowiedź

To tak, macerat brzozowy stosuję na całą twarz, włącznie z oczami i owszem, nadaje się, bo ładnie nawilża, jest delikatny, ale na cienie wpływu nie ma... a szkoda, bo jestem z niego bardzo zadowolona. Gdyby i na oczy podziałał, to oszczędziłoby mi to sporo szukania.

Za Mazidłami w temacie mleczka, to jednym z działań miało być "wzmacnia naczynia włosowate skóry - profilaktyka obrzęków i cieni pod oczami; pielęgnacja cery naczynkowej", ale co dokładnie w winogronach ma takie działanie, to nie wiem
Niestety na arnikę jestem uczulona, podobnie na lukrecję... macerat z kasztanowca chyba rzeczywiście następnym razem zamówię. Z tego co kojarzę to kasztanowca dodaje się do preparatów na żylaki, bo obkurcza naczynia krwionośne, tak?
Niestety musisz sie uzbroic w cierpliwość, nawet jeśli coś teoretycznie działa to troche czasu trzeba na zobaczenie efektów.
Co do mleczka to faktycznie, za oszczelnianei naczyń odpowiedzialne są proantocyjanidy. Z innych ekstraktów, kóre mogłyby Ci pomóc to jeszcze ekstraktyz cantella asiatica, ginko biloba, gauarany, granatu z antyobrzekowych oraz syntetyki - witamina C oraz, przypomniała mi sie że rozjaśniajaco działa niacynamid.
Chyba najlepeij połaczyć różne składniki o różnym spodsobie działania.

Cytat:
Co do lepkości mleczka, czy za "lekki wodny produkt" można uznać hydrolat? Jeśli go dodam, to powinno przestać się tak lepić?
Tak, możesz spróbować, choc słyszałam że niektóre hydrolaty dają uczucie lepkości, ale Ty swoje zapewne znasz.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 15:23   #1798
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość

Mam już dość Lumiere i jestem na skraju kupna "zła" byle by już mieć spokój z podkładem


W wielu filmikach na YT dziewczyny radziły żeby zdecydowanie nie używać pędzli do nakładaniu pudru bambusowego bo jest bardzo "pylący" robi się biała chmurka.. polecały natomiast zwykły puszek do pudru (najlepiej taki bardzo "puchowy") albo ewentualnie rękę.
do mnie dziś dotarł podkład Lumiere, szkoda, że nie jest trochę ciemniejszy

już trochę mniej pyli, nauczyłam się go obsługiwać, jutro spróbuję ręką,
lub puszkiem
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 15:56   #1799
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
do mnie dziś dotarł podkład Lumiere, szkoda, że nie jest trochę ciemniejszy

już trochę mniej pyli, nauczyłam się go obsługiwać, jutro spróbuję ręką,
lub puszkiem
Ja też zamówiłam lumiere, ale w domu zastałam tylko awizo, jutro idę na pocztę. To już chyba uzależnienie od minerałów Ręką bym raczej nie próbowała, pędzel jest w kwestii minerałów niezawodny.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 16:52   #1800
kijanka89
Raczkowanie
 
Avatar kijanka89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 255
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Ja co prawda mam ciemny blond, ale za chłody i jasny dałabym wiele. Ale skoro chce go ożywiac/ocieplac to wchodza w gre: rumianek, nagietek, miód, cytrusowe olejki eteryczne.
Z szmaponów do włosów blond kojaze tyko Alverde i Logone - ten drugi wydaje sie miec większe szanse na działanie. Weleda ma też serie cytrusową i rumiankowo-nagietkową i generalnie takich szamponów i odzywek powinnas szukac, nawet jeśli nic nie piszą o włosach blond.
Poszukaj w necie przepisów na maske rozjaśniajacą z miodu (na Pielęgnacji włosów widziałam), miód działa w ten sam sposób jak nadtlenek wodoru, tylko wolniej i nei neiszczy to włosów.
Hej dziękuje bardzo za odpowiedź. Zapomniałam właśnie o zbawiennym rumianku
W ogóle dziewczyny wkurzyłam sie bo z feelunique zamówiłam dwa płyny do demakijażu zamiast jednego. Teraz musze znaleźć kogoś kto by ten drugi chciał ode mnie kupić. Najlepiej z mojego miasta bo nie mam ochoty tego wysyłać. W każdym razie ściągneło mi dwa razy po 53 zł grr..:[ na co mi dwa płyny. a tak w ogóle to jest płyn z living nature.

czekam jeszcze na kremik z amb. i czekam na odpowiedź czy któraś z was używała oleju arganowego

pzdr
kijanka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:08.