sól z Morza Martwego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-10, 07:54   #1
ceyda
Raczkowanie
 
Avatar ceyda
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 328

sól z Morza Martwego


Witam!
Czy macie- Drogie Wiżanki- informacje i doświadczenia z solą z Morza Martego?
pozdrawiam!
ceyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-10, 08:01   #2
Benita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 108
GG do Benita
Re: sól z Morza Martwego

ja kiedys kupilam, z firmy Apis. Generalnie po kąpieli skóra jest mięciutka, ale sól jest dla mnie za droga.
Benita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-10, 09:01   #3
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: sól z Morza Martwego

przykro mi nie wiem jak działa sól, ale maseczka z minerałami z Morza Martwego jest genialna mam taką z firmy Apis ijestem bardzo zadowolona
mam adres ich strony www.apis.cps.com.pl

Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 23:41   #4
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Re: sól z Morza Martwego

ha, wyciągam wątek prawie sprzed 3 lat..ale wyszukiwarka nie gryzie
a tak na poważnie to chciałabym kupić sobie sól z Morza Martwego i nasuwa mi się takie pytanie.

jak mam poznać, które te sole są oryginalne, a które to marne podróbki? jak tego dokonać?

bo chciałabym miec dobry produkt. mam nadzieję, że wiecie Dziewczyny i mnie oświecicie
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 12:01   #5
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: sól z Morza Martwego

Tez jestem ciekawa
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 17:27   #6
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Re: sól z Morza Martwego

Cytat:
Napisane przez et-ka
ha, wyciągam wątek prawie sprzed 3 lat..ale wyszukiwarka nie gryzie
a tak na poważnie to chciałabym kupić sobie sól z Morza Martwego i nasuwa mi się takie pytanie.

jak mam poznać, które te sole są oryginalne, a które to marne podróbki? jak tego dokonać?

bo chciałabym miec dobry produkt. mam nadzieję, że wiecie Dziewczyny i mnie oświecicie
Ja niestety nie wiem jak odroznic podrobki, ale mysle, ze jesli masz zamiar kupowac sol z morza martwego to radze sie udac np. do jakiejs hurtowni kosmetycznej z dobrymi lub profesjonalnymi kosmetykami lub np. isc na targi kosmetyczne (w maju są ) i tam jest wiele bardzo dobrych firm i na pewno jakas sol wybierzesz, ktora nie bedzie podrobka
mozesz tez sprobowac kupic na Allegro: http://allegro.pl/search.php?string=...morza+martwego
mozna cos wybrac, radzilabym te ktore kosztuja ok.20zl. a nie 6 (poprostu wolalabym nie ryzykowac ). Ja osobiscie mialam stycznosc dotychczas z sola firmy Rosa Graff (firma niemiecka, prod. profesjonalne kosmetyki), zuwalismy jej d regeneracji naskorka z bodajze okolomieszkowym zapaleniem skory (takie czerwone punkciki najczesciej na tylnej str.przedramienia i/lub tylnej str. ud). Wtedy nacieranie ta sola pomoglo (oczywiscie trzeba zastosowac kilka zabiegow)
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 18:48   #7
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: sól z Morza Martwego

Coś mi się zdaje, że nie da się odróżnić soli z Morza Martwego od innej - potrzebne do tego byłoby chyba badanie składu chemicznego. Właściwości fizyczne można zmienić. Jeśli producent będzie chciał oszukać klienta, zrobi to, choćby racząc go jakąś bajeczką o procesie technologicznym.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-06, 21:03   #8
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Re: sól z Morza Martwego

Cytat:
Napisane przez Maripossa
Ja niestety nie wiem jak odroznic podrobki, ale mysle, ze jesli masz zamiar kupowac sol z morza martwego to radze sie udac np. do jakiejs hurtowni kosmetycznej z dobrymi lub profesjonalnymi kosmetykami lub np. isc na targi kosmetyczne (w maju są ) i tam jest wiele bardzo dobrych firm i na pewno jakas sol wybierzesz, ktora nie bedzie podrobka
mozesz tez sprobowac kupic na Allegro: http://allegro.pl/search.php?string=...morza+martwego
mozna cos wybrac, radzilabym te ktore kosztuja ok.20zl. a nie 6 (poprostu wolalabym nie ryzykowac ). Ja osobiscie mialam stycznosc dotychczas z sola firmy Rosa Graff (firma niemiecka, prod. profesjonalne kosmetyki), zuwalismy jej d regeneracji naskorka z bodajze okolomieszkowym zapaleniem skory (takie czerwone punkciki najczesciej na tylnej str.przedramienia i/lub tylnej str. ud). Wtedy nacieranie ta sola pomoglo (oczywiscie trzeba zastosowac kilka zabiegow)
Przepraszam za OT, ale w jakich miastach są takie Targi Kosmetyczne?
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 21:36   #9
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Re: sól z Morza Martwego

Cytat:
Napisane przez Maripossa
: mozesz tez sprobowac kupic na Allegro: http://allegro.pl/search.php?string=...morza+martwego
na allegro patrzyłam już. zastanawiam się nawet, czy sobie nie sprawić tego kilogramowego pudła, bo to się najbardziej opłaca. zaszkodzić nie powinno, a majątku wielkiego też nie kosztuje. albo poczekam rzeczywiście na te targi. tylko muszę się dowiedzieć kiedy są w warszawie
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 10:27   #10
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: sól z Morza Martwego

Ja dzisiaj zrobiłam sobie taką kąpiel .. fakt drogie to ale na pewno warto

ML Sól z Morza Martwego 250 g ja mam taka sól
http://www.salex.com.pl/oferta/produ...products_id=32


100% czysta naturalna sól o wyjątkowych właściwościach pielęgnacyjno-leczniczych i terapeutycznych. Z dużą zawartością magnezu, potasu, wapnia, bromu, żelaza i in.

Na pograniczu Izraela i Jordanii znajduje się jezioro, zwane Morzem Martwym.
Jest to najniżej położone jezioro na Ziemi - około 400m poniżej poziomu morza.
Z tego jeziora wydobywana jest sól .
Lecznicze właściwości soli z Morza Martwego były znane i wykorzystywane od tysiącleci.
W soli występuje wysoka koncentracja związków krzemu, wapnia, magnezu, potasu, żelaza, jodu, fluoru, bromu, wapnia, sodu, glinu, bromu i wielu innych, które mają istotne znaczenie dla procesów życiowych organizmu, wzmacniając i regenerując skórę.
Badania naukowe udowodniły skuteczność tych związków w leczeniu różnych schorzeń, w tym chorób skóry takich jak łuszczyca, schorzenia alergiczne, choroby łojotokowe, leczenie trądziku młodzieńczego, skutecznie przeciwdziałają niektórym przypadkom egzemy, łagodzą drobne podrażnienia i stany zapalne skóry, głęboko ją oczyszczając.
Wielu turystów przybywających od lat na wybrzeże Morza Martwego korzysta z kąpieli zdrowotnych w solance.
Ponieważ w wyniku kąpieli skóra przeżywa całkowitą odnowę biologiczną, na całym świecie wzrasta zainteresowanie kosmetykami na bazie minerałów z Morza Martwego.
Sól jest naturalnym produktem z wysoką koncentracją minerałów i pierwiastków śladowych.
Dzięki aktywnym składnikom minerałów Morza Martwego następuje rewitalizacja i głębokie oczyszczenie skóry, absorbcja nadmiaru tłuszczu i usunięcie obumarłych komórek naskórka.
Kuracja solą jest niezwykle skuteczna w zwalczaniu cellulitu, tkanki tłuszczowej oraz rozstępów.
Pobudza układ krążenia, przyspiesza naturalne wydalanie substancji szkodliwych dla organizmu, co prowadzi do lepszej przemiany materii.
Zabiegi wspomagają naturalną regenerację komórek, utrzymują właściwe nawilżenie skóry i zapobiegają jej przedwczesnemu starzeniu się.
Skóra staje się aksamitnie gładka, jędrna i elastyczna, przywraca naturalny koloryt skóry.

Działanie kąpieli soli morskiej :
- oczyszcza i wygładza skórę
(z zanieczyszczeń, martwego naskórka, tonizuje i napina skórę)
- wspomaga odchudzanie
(przyspiesza metabolizm komórkowy co powoduje spalanie tłuszczu, pobudza krążenie krwi)
- likwiduje cellulit
(przywraca elastyczność, blask i witalność skóry, wygładza)
- łagodzi bóle reumatyczne
(niweluje bóle stawów, mięśni i kości)
- wspomaga leczenie chorób skóry
(wspomaga leczenie łuszczycy, egzemy, i innych chorób dermatologicznych)
- poprawia krążenie
(zalecane dla osób ze słabym krążeniem)

Stosowanie:
Stopniowo dosypuj sól kąpielowe w trakcie nalewania ciepłej wody do wanny. Po całkowitym rozpuszczeniu się soli, napełnij wannę wodą o temperaturze 37º C. Dopilnuj, by woda nie miała wyższej temperatury! Zanurz się i zrelaksuj przez 15-20 minut. Po kąpieli opłucz ciało czystą wodą (bez mydła) i wypoczywaj przez 30 minut.


TYLKO DO UŻYTKU ZEWNĘTRZNEGO. PRZECHOWYWAĆ W MIEJSCU NIEDOSTĘPNYM DLA DZIECI.

CO DAJE KĄPIEL W SOLI Z MORZA MARTWEGO?
Wnikając w najgłębsze warstwy skóry regeneruje ją i przywraca jędrność.
Poprawia ogólny wygląd skóry.
Spowalnia procesy starzenia się skóry, regeneruje, zmiękcza i uelastycznia skórę.
Zapobiega powstawaniu i redukuje już istniejący cellulit.
Nawilża i działa ujędrniająco.
Łagodzi takie problemy skórne jak: trądzik, rumień, wysypka, swędzenie, złuszczanie naskórka, egzema, zapalenie skóry.
Likwiduje zmęczenie i bóle mięśniowe, także przed i po wyczerpujących ćwiczeniach fizycznych.
Działa kojąco w bólach stawów, w bólach mięśni, reumatyzmie, bólach ścięgien.
Likwiduje zmarszczki, działa liftingująco.
Dostarcza witaminy i substancje odżywcze potrzebne, aby skóra była zdecydowanie delikatniejsza, gładsza i zdrowsza.
Przywraca naturalny koloryt i miękkość skóry.
Stymuluje aktywność komórek do walki ze starzeniem się, jak również odnawia sam naskórek.
Przeciwdziała alergiom oraz łagodzi objawy bólu i alergii.
Wycisza i uspokaja cały organizm, działa relaksująco.
Działa oczyszczająco i detoksykująco.
Normalizuje ciśnienie krwi.
Pobudza metabolizm organizmu.

Skład chemiczny SOLI KRYSTALICZNEJ z MORZA MARTWEGO w mg/kg:
Chlorki (Cl) 395,000 mg
Fluorki (F) 93 mg
Bromki (Br) 4000 mg
Jodki (J) 50 mg
Siarczany (So 2) 500 mg
Fosforany (HPO 3) 65 mg
Węglany (HCO 3) 1520 mg
Sód (NA) 22,000 mg
Potas (K) 125,000 mg
Grupa amonowa (NH) 350 mg
Magnez (Mg) 80,000 mg
Wapń (Ca) 1,200 mg
Stront (Sr) 15 mg
Mangan (Mn) 4 mg
Żelazo (Fe) 0 mg
Inne: substancje śladowe i woda krystalizacyjna z M. Martwego

Kraj pochodzenia: Izrael





kto z was używa jeszcze ?
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 22:52   #11
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: sól z Morza Martwego

dziś była moja druga kąpiel i muszę powiedzieć ze moja skora jest inna.. dużo ładniejsza taka jędrna i w ogóle miękka .. ciekawe jak na cellulit to wpłynie .. będę tu pisać o efektach

ja nasypuje ponad garść do wanny i napuszczam wody tak aby ciało było pod wodą .. leże 30 minut .. przed kąpielą należy wziąć prysznic i się umyć ponieważ po kąpieli nie powinno się stosować mydla itp. wychodzę i szybko balsamy wciaram

Edytowane przez Ilena
Czas edycji: 2009-03-14 o 22:54
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-15, 11:44   #12
spalady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: sól z Morza Martwego

reklamujesz tę sól, jakbyś sklep z nią prowadziła każda sól z morza martwego jest tak samo dobra o ile jest oryginalna a n ie jakaś zmanipulowana podróbka

osobiście sól i błoto kupuję marki meractiv bo mają wszystko sprawdzonej jakości i w niższych cenach niż inni, sama sprawdź
spalady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 13:23   #13
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: sól z Morza Martwego

ja miałam sól karnalitową. Zrobiłam sobie z niej taki prosty tonik. Na pryszcze mało działa, ale świetnie nawilża, a moje blade usta są różowiutkie
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 11:04   #14
Ila99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: sól z Morza Martwego

Hej. Jasne!! Ja kupuję sól z morza martwego co 2 tygodnie 2 kg. Do tego szampon, odżywkę i mydło Jest super !! Polecam gorąco !! A efekty można zobaczyć gołym okiem. "DEAD SEA spa MAGIK".
Ila99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 02:14   #15
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: sól z Morza Martwego

Jako że jestem na etapie walki z rogowaceniem okołomieszkowym, zastanawiam się, jak inaczej wykorzystać tę sól z Morza Martwego, jeśli nie w kąpieli. Myślałam o rozrobieniu soli z wodą i dodaniu do żelu Babydream. Drugi patent znalazłam na stronie dla chorych na łuszczycę. Pacjenci osiągali bardzo dobre efekty dzięki solnemu kremowi domowej roboty (roztwór soli plus jakiś krem - najczęściej chyba oliwkowa Ziaja). Oto link do wątku:
http://luszczyca.org.pl/p2/forum/lof...p/t5179-0.html
Co o tym myślicie (mam nadzieję, że coś myślicie, mój debiut na wizażu wypadł jak na razie dość smętnie)? Ja bym oczywiście użyła jakiejś prostej rossmannowskiej taniochy, raczej nie Ziaji, bo za bardzo perfumowana.

Jeszcze garść moich solnych doświadczeń. Sól - kiedyś bocheńska, teraz z Morza Martwego - jest jednym z moich najważniejszych kosmetyków. Gdy byłam szkrabem z ciężkim AZS (oczywiście na etapie zasuszenia zmian, bez ran), Mama robiła mi kąpiele w soli bocheńskiej. Brawo dla Mamy, bo w latach 80. naprawdę trudno było dotrzeć do jakichkolwiek informacji nt. leczenia AZS, większość lekarzy przepisywała sterydy i do widzenia.

Teraz jestem za leniwa, by urządzać częste kąpiele, zresztą nie cierpię moczyć się w chłodnej wodzie, a taka kąpiel lecznicza powinna być niestety chłodna. Kupuję sól z Morza Martwego na allegro, w wiadrach po 12,5kg (mam nadzieję, że nikt nie nabija mnie w butelkę), ale pomocna była też sól ciechocińska (taka oto taniutka: http://www.kamila.pl/SOL-CIECHOCINSK...9,5072%29.aspx) i bocheńska. Czasem udawało mi się upolować tanią sól morską w sklepie spożywczym (trzeba tylko sprawdzić, czy nie ma dodatków).
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 11:35   #16
lelek_lelek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 18
Dot.: sól z Morza Martwego

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
...Czasem udawało mi się upolować tanią sól morską w sklepie spożywczym (trzeba tylko sprawdzić, czy nie ma dodatków).
banana split, ale ta spożywcza morska sól kuchenna ma takie same działanie jak kosmetyczna? Czy one w ogóle się różnią - sprawdzałaś to?
lelek_lelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 00:43   #17
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: sól z Morza Martwego

Hmm, sól ciechocińska to sól ciechocińska, a sól morska to sól morska. Jeśli jest nieprzetworzona i nie ma żadnych antyzbrylaczy (a ta, którą kupowałam, nie miała dodatków), to dlaczego ma być gorsza od naturalnej soli kosmetycznej? Bo o tych zapachowych i barwionych nie mówię.

Sól ciechocińska, którą kupowałam w spożywczaku po kilka zł, była taką właśnie grubą, nieprzetworzoną, nieoczyszczoną solą w kolorze żółtawym. Wyglądała prawie identycznie jak apteczna bocheńska, tylko była o połowę tańsza. Przede wszystkim była dokładnie tak skuteczna jak bocheńska, a to chyba koronny argument

Sól morska kupowana w spożywczym (wersja bez dodatków) była biała, ale moja "kosmetyczna" sól z Morza Martwego wygląda podobnie i ma taki sam kształt kryształków, więc nie jest to chyba efekt jakiegoś przetworzenia do celów spożywczych. Działanie też było ok i choć sól z Morza Martwego ma wyjątkowo dużo minerałów, nie zauważyłam różnic. Inna sprawa, że zawsze robiłam kąpiele o dużym stężeniu, minimum pół kilo na wannę, a najlepiej kilogram. Wtedy to działanie soli jest naprawdę widoczne.


Tu wspominają o zastosowaniu nieoczyszczonej kuchennej, nie chce mi się teraz szperać za innymi źródłami:
codziennie – masaż, kąpiel solankowa przed snem (sól iwonicka, ciechocińska, sól kuchenna nieoczyszczona)
(http://www.fight24.pl/art-zmeczenie-i-regeneracja-sil/)
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.

Edytowane przez banana split
Czas edycji: 2011-02-04 o 00:49 Powód: dodatkowe informacje
banana split jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 18:50   #18
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: sól z Morza Martwego

Dziewczyny, macie może jakieś konkretne przepisy jak wykorzystać taką sól oprócz kąpieli w wannie ? Może tonik ? Krem ze stronki chorych na łuszczycę wypróbuję , dzięki banana split
Mam kilka kulek soli z Morza Martwego, nazbierałam je jak byłam na wycieczce w Izraelu i zastanawiam się jak je można wykorzystać.
Tak na marginesie to chętnie wybrałabym się jeszcze raz nad Morze Martwe bo kąpiel w nim to niezapomniane przeżycie.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 14:37   #19
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: sól z Morza Martwego

ostatni kupiłam sobie ta z salex-u i uważam, ze jest gorszej jakości. Polecam tą, która skład się z 93-97% chlorku magnezowo-potasowego.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-31, 17:39   #20
Mantisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 267
Dot.: sól z Morza Martwego

Nie_ma_mnie, a jakiej uzywasz tej soli??
Kupiłam sobie piling do ciala beEco Floleku z sola z morza martwego... i tak z ciekawosci zaczelam szukac info o w;lasciwosciach tej soli i ejstemw szoku ze ona taka watrosciowa!! Chętnie wiec poszlabym dalej niz sam piling ( doskonaly swoją drogą) i kupiła sól do kąpieli
__________________
nie poznaje wizazu
Mantisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 17:53   #21
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: sól z Morza Martwego

kupowałam w mydlarni u franciszka, ona jest firmy lorient.pl
http://www.lorient.pl/terapeutyczna-...-19-id-12.aspx
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 12:04   #22
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: sól z Morza Martwego

To teraz ja odgrzebuję wątek . Nie mam czasu na moczenie się w wannie, ale w ciągu kilku miesięcy zastanawiam się nad kupnem soli z Morza Martwego do peelingu solnego z olejem Jojoba. Macie w tym zakresie jakieś doświadczenia jaką sól wybrać??

Edycja: Szkoda, że tym razem nie ma nikogo chętnego do wsparcia w zakresie moich wątpliwości
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011






Edytowane przez Terha
Czas edycji: 2011-07-04 o 09:27
Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 13:48   #23
julita30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: sól z Morza Martwego

Witam wszystkich i czytam to co piszecie na temat soli.Jest jedna i jedyna metoda by schudnąć i mieć piękne ciało.Trzeba być przede wszystkim wytrwałym i robić to codziennie.A więc:Zakupcie sobie w aptece sól ciechocińską i codziennie trzeba się kąpać w niej 30 minut.Efekt macie gwarantowany.Tak schudła moja mama i ma w wieku 60 lat piękne nogo i piękną skórę.Gdy zauważyła u mnie że mam nieco zagrube nogi opowiedziła mi o soli ciechocińskiej i tak zrobiłam efekt gwarantowany i to za małe pieniądze tylko trzeba być wytrwałym i systematycznym.Powodzenia .
julita30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 15:07   #24
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: sól z Morza Martwego

Cytat:
Napisane przez julita30 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich i czytam to co piszecie na temat soli.Jest jedna i jedyna metoda by schudnąć i mieć piękne ciało.Trzeba być przede wszystkim wytrwałym i robić to codziennie.A więc:Zakupcie sobie w aptece sól ciechocińską i codziennie trzeba się kąpać w niej 30 minut.Efekt macie gwarantowany.Tak schudła moja mama i ma w wieku 60 lat piękne nogo i piękną skórę.Gdy zauważyła u mnie że mam nieco zagrube nogi opowiedziła mi o soli ciechocińskiej i tak zrobiłam efekt gwarantowany i to za małe pieniądze tylko trzeba być wytrwałym i systematycznym.Powodzenia .
Dobrze, że ja nie muszę się odchudzać, bo na pewno nie starczyłoby mi cierpliwości . A szkoda by było, skoro jak twierdzisz taka tania kuracja działa
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 13:25   #25
Martamass
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1
Dot.: sól z Morza Martwego

Czy któraś z was używała soli meractiv?
Jakie macie o niej zdanie ? działa?
Chciałabym uzywac jej kosmetycznie i relaksacyjnie. Ktos ma jakies z ta sola doświadczenia? Znalazłam ja w sklepie xxxxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-12-13 o 09:19 Powód: link
Martamass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 10:43   #26
spalady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: sól z Morza Martwego

sól meractiv jest OK, sklepu nie znam, ale meractiv to sol jordańska możesz ją kupic bezpośrednio w sklepie u tych co ją sprowadzają.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-12-13 o 09:20 Powód: nazwy
spalady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 21:37   #27
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: sól z Morza Martwego

Ja kupuje od lat sol z morza martwego w Aldi Süd. W Rossmannie 0,5kg soli morskiej kosztuje tyle samo co 1,5kg tej aldikowej, ale niestety nie jest ona w stalym sortymencie. Rzucaja tak co pol roku. Robie sobie zapas, kupuje ze 3 opakowania. Nie daje jej duzo do kapieli ze 2-3 garscie, chodz wiem ze powinno sie cale 0,5kg na raz wsypac. Sola ta leczylam AZS u mojego dziecka i uzywam jej nadal.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 21:38   #28
sunill
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4
Dot.: sól z Morza Martwego

Mam pytanie, gdzie kupujesz te kosmetyki spa magik, przyznaję że dostałam od kuzynki z Anglii skin softener, bo mam AZS i nawet mi pomaga, chciałabym kupić coś jeszcze z tej serii.
sunill jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 15:47   #29
nikitatka
Raczkowanie
 
Avatar nikitatka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 128
Dot.: sól z Morza Martwego

Cytat:
Napisane przez et-ka Pokaż wiadomość
ha, wyciągam wątek prawie sprzed 3 lat..ale wyszukiwarka nie gryzie
a tak na poważnie to chciałabym kupić sobie sól z Morza Martwego i nasuwa mi się takie pytanie.
jak mam poznać, które te sole są oryginalne, a które to marne podróbki? jak tego dokonać?
bo chciałabym miec dobry produkt. mam nadzieję, że wiecie Dziewczyny i mnie oświecicie
Ja kupuję sól peelingową z Blue Nature i mogę ci ją polecić jako sprawdzoną, jest wymieszana z olejkiem roślinnym z migdałów, pięknie pachnie i bardzo fajnie działa. Uwielbiam swoje stopy po takiej długiej kąpieli, jak je potraktuje peelingiem, bo są mega delikatne. W ogóle ciało jest bardziej napięte i milsze w dotyku.
nikitatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-22 16:47:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:23.