Orgametril i krawienia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-26, 11:47   #1
MalaPau
Raczkowanie
 
Avatar MalaPau
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 261

Orgametril i krawienia


W związku z tym, że miałam bardzo długie i niregularne cykle, ginekolog zapisał mi orgametril. Działan niepozadanych brak poza tradzikiem. Miałam zażywać dwie tabletki dziennie, przez 10 dni od szesnastego dnia cyklu.
29 dnia cyklu,tj. wczoraj dostala m krwawienia/plamienia. Dzisiaj jest ono nadal, jednak nie wiem co myślec. Okresy szczegolnie pierwsze dni miałam obfite, a wczoraj i dziś wygląda to jak bardzo skąpy okres... Ból brzucha jest niewielki a zawsze był spory (czesto brałam leki przeciwblowe). Jestem delikatnie zaniepokojona tym, bo nie sadziłam ze lek moze zadziałac tak szybko i nie wiem co sie dokladni dzieje.. teraz weekend wiec nie mam jak skontaktowac sie z lekrzem, a nie chce tez panikowac bez powodu. Moge jeszcze wspomniec, że mam spora nadzerke z której nie miałam plamien i czekam na wyniki cytologii..
może mialyscie podobną sytuacje? (
MalaPau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 08:54   #2
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Orgametril i krawienia

Widzę, że nikt nie odpowiedział. Jak tam Twoje krwawienie? Rozkręciło się czy nadal jest skąpe?
Jak najbardziej może to być przez te tabletki.
Znalazłam nawet na internecie- skutki uboczne:
brak miesiączki lub plamienia i krwawienia międzymiesiączkowe
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 00:18   #3
nieznajoma09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: Orgametril i krawienia

Brałam orgametril przez 5 dni po 1 tabletce (chyba od 15 dnia cyklu) i okres dostałam tydzień po odstawieniu leku. Miesiączka była normalna- obfita i bolesna, nie dostrzegłam żadnej różnicy po wzięciu leku. Jednak już po pierwszej tabletce czułam się źle - mocno bolały mnie nogi w okolicach łydek, nieco kręciły, miałam uczucie podobne jak po długim i intensywnym chodzeniu.. dodatkowo puchły...Także po pierwszej tabletce pojawiły się objawy, charakterystyczne przed okresem - ból podbrzusza, nabrzmiałe i bolące piersi, mimo że był to czas owulacji.
W Twoim przypadku radziłabym skonsultować się z lekarzem, być może organizm niewłaściwie reaguje na orgametril.
nieznajoma09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-12 01:18:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:45.