Kobieta za kierownicą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-06, 18:14   #1
GoldenLook
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 25

Kobieta za kierownicą


Cześć,
Czy któraś z Was miała już wypadek, kolizję samochodową i przeszła przez całą procedurę odszkodowawczą?

Pytam, bo wyczytałam w internecie o zaniżaniu odszkodowania przez ubezpieczyciela xxx Czy któraś z Was się z tym spotkała?

Edytowane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Czas edycji: 2018-03-02 o 18:45
GoldenLook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-02, 11:24   #2
bratnia_dusza
Raczkowanie
 
Avatar bratnia_dusza
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 209
Dot.: Kobieta za kierownicą

Ja na szczęscie nie miałam żadnej stłuczki ani kolizji, nic. Nawet nigdy nie byłam kontrolowana przez policje Oby tak dalej. Jak sie obawiasz o uczciwość ubezpieczyciela to lepiej go zmienić i wziąć sprawdzonego przez kogoś znajomego.
bratnia_dusza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-02, 18:40   #3
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Kobieta za kierownicą

ja miałam kiedyś stłuczkę, kobieta uderzyła mi w bok mojej a3.
zgłosiłam to do ubezpieczalni, przyjechał rzeczoznawca i szkodę wycenił na 1500zł. i tyle też mi dano. A bok zrobiłam za 1000zł. Więc 500 stów mi jeszcze zostało.
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-03, 06:54   #4
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Kobieta za kierownicą

Ja nie miałam takiego zdarzenia,ale wiem,że jeśli ubezpieczyciel zaniży kwotę,to można wynająć firmę,która pomoże odzyskać właściwą kwotę odszkodowania.Są firmy,które się w tym specjalizują
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-05, 18:05   #5
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Kobieta za kierownicą

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
Ja nie miałam takiego zdarzenia,ale wiem,że jeśli ubezpieczyciel zaniży kwotę,to można wynająć firmę,która pomoże odzyskać właściwą kwotę odszkodowania.Są firmy,które się w tym specjalizują
A ja odradzam korzystanie z tzw. kancelarii odszkodowawczych.
Z racji zawodu czasami mam z nimi do czynienia. Koszty dla klienta bardzo często przewyższają to, co byśmy zapłacili bezpośrednio u adwokata lub radcy prawnego. Ostatnio w moje ręce wpadła sprawa, w której kancelaria zażyczyła sobie 25% od roszczenia + zasądzone przez sąd koszty adwokackie (kancelaria sama nie ma adwokata / radcy, zleca to zewnętrznym kancelariom, działając jako pośrednik). Efekt? Od roszczenia w wysokości 20 000 zł kancelaria zainkasowała 5 tys. zł + sąd zasądził koszty od strony przeciwnej dla kancelarii adwokackiej, której zlecono prowadzenie sprawy, w wysokości 2400 zł (przy wartości przedmiotu sporu 10-50 tys. jest kwota 3600 zł, tutaj była sprawa częściowo wygrana).

Ponadto, spotkałam się z postanowieniami umów z kancelariami odszkodowawczymi, na podstawie których cała korespondencja między kancelarią a ubezpieczycielem jest objęta tajemnicą przed klientem i klient nie ma wglądu w to, czego faktycznie domaga się kancelaria, jak również jakich argumentów używa (czy np. nie zapomniała o jakimś urazie).

Wydaje się, że jest to rozwiązanie dla osób, których nie stać na prawnika, bo kancelaria potrąca sobie pieniądze dopiero z wygranej, ale rzeczywiste koszty bywają bardzo wysokie i może warto się zastanowić, czy nie lepiej wynająć prawnika bez pośredników (serio, adwokat i radca zrobią dokładnie to samo), a porozumieć się na temat wynagrodzenia i spłacać je ratami?
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-05 19:05:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:30.