Psikus na drodze, czy - dlaczego nie łatacie dziur? + mała obawa o awarię, help - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-19, 13:50   #1
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853

Psikus na drodze, czy - dlaczego nie łatacie dziur? + mała obawa o awarię, help


Witam,
Jestem posiadaczką Fiata Bravo II.
Ostatnio wymieniałam 4 sprężymy w zawieszeniu w serwisie, niestety taka była konieczność. Po wymianie całe zawieszenie zostało sprawdzone i wszystko było ok.
Jak na złość 2 dni temu przy prędkości ok 50 km/h wjechałam w paskudną dziurę, odgłos, który usłyszałam to taki standardowy wstrząs jak przy wjechaniu w dziurę.
Jedyne co zauważyłam jak zaparkowałam to to, że gdyby nie zaciski na kołpakach to napewno zgubiłabym 1 przedni ponieważ lekko odskoczył. Wcisnęłam go i jest ok.
Jestem trochę przeczulona na punkcie samochodu i zastanawiam się czy takie jednorazowe wjechanie w dziurę może spowodować szkodę i jeżeli tak, to w jaki sposób by się ona objawiała?
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 21:12   #2
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Psikus na drodze, czy - dlaczego nie łatacie dziur? + mała obawa o awarię, help

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
Witam,
Jestem posiadaczką Fiata Bravo II.
Ostatnio wymieniałam 4 sprężymy w zawieszeniu w serwisie, niestety taka była konieczność. Po wymianie całe zawieszenie zostało sprawdzone i wszystko było ok.
Jak na złość 2 dni temu przy prędkości ok 50 km/h wjechałam w paskudną dziurę, odgłos, który usłyszałam to taki standardowy wstrząs jak przy wjechaniu w dziurę.
Jedyne co zauważyłam jak zaparkowałam to to, że gdyby nie zaciski na kołpakach to napewno zgubiłabym 1 przedni ponieważ lekko odskoczył. Wcisnęłam go i jest ok.
Jestem trochę przeczulona na punkcie samochodu i zastanawiam się czy takie jednorazowe wjechanie w dziurę może spowodować szkodę i jeżeli tak, to w jaki sposób by się ona objawiała?
uszkodzenie felgi moze byc i cos z zawieszeniem. Przy przegladzie winni sprawdzic.
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-22, 09:03   #3
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Psikus na drodze, czy - dlaczego nie łatacie dziur? + mała obawa o awarię, help

Przegląd miał tydzień przed wjechaniem w dziurę.
Pojechałam do mechanika sprawdzić ciśnienie w oponach. Wszystko było ok. Żadnych wgniotów w kole. Auta nie wziął na wyciąg, ale wsadził głęboko rękę za koło, pomacał i stwierdził, że wszystko ok.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-22, 10:35   #4
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Psikus na drodze, czy - dlaczego nie łatacie dziur? + mała obawa o awarię, help

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
Przegląd miał tydzień przed wjechaniem w dziurę.
Pojechałam do mechanika sprawdzić ciśnienie w oponach. Wszystko było ok. Żadnych wgniotów w kole. Auta nie wziął na wyciąg, ale wsadził głęboko rękę za koło, pomacał i stwierdził, że wszystko ok.
A geometrie sprawdził? Spróbuj sprawdzić sama jak jedziesz prosto przy niewielkiej prędkości pościć kierownice, jak będzie jechał prosto sam przez chwilę to jest ok.. jeśli masz wątpliwości to możesz jechać na stację diagnostyczna i posprawdzaja wszystko, u mnie to koszt około 50zl..
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-22, 10:40   #5
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Psikus na drodze, czy - dlaczego nie łatacie dziur? + mała obawa o awarię, help

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
A geometrie sprawdził? Spróbuj sprawdzić sama jak jedziesz prosto przy niewielkiej prędkości pościć kierownice, jak będzie jechał prosto sam przez chwilę to jest ok.. jeśli masz wątpliwości to możesz jechać na stację diagnostyczna i posprawdzaja wszystko, u mnie to koszt około 50zl..
Jechałam trasa szybkiego ruchu ok 100 km/h (jeszcze się nie rozpędziłam), puściłam kierownicę i jechał przez chwilkę prosto po czym delikatnie ściągnął na prawo. Jednak nie było to gwałtowne ściągnięcie a i też nie odrazu od puszczenia kierownicy.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-22, 12:26   #6
OliOlivia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 10
Dot.: Psikus na drodze, czy - dlaczego nie łatacie dziur? + mała obawa o awarię, help

Pojedź do tej stacji diagnostycznej, jak masz się tak przejmować lepiej dać te kilkadziesiąt złotych, skoro jesteś przewrażliwiona na punkcie samochodu.
OliOlivia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-22, 13:01   #7
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Psikus na drodze, czy - dlaczego nie łatacie dziur? + mała obawa o awarię, help

Cytat:
Napisane przez OliOlivia Pokaż wiadomość
Pojedź do tej stacji diagnostycznej, jak masz się tak przejmować lepiej dać te kilkadziesiąt złotych, skoro jesteś przewrażliwiona na punkcie samochodu.
Masz rację
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-22 14:01:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:49.