Opinie o pieluszkach wielorazowych - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-01, 17:18   #31
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Nika1980 Pokaż wiadomość
Ja mam kilka z tych pieluszek. Nam nie przeciekaja i dobrze sie sprawdzaja. Piore je w 60 st i nic sie nie odkleja ani nic sie nie dzieje.
Dla starszego dziecka pewnie dobrze bedzie wlozyc ekstra wklad, bo wieksze dzieciaczki juz naraz wiecej sikaja.
Ja sie wlasnie zdecydowalam na te z pierwszego linka Na początek 10.
Ciekawe jak to będzie
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 17:45   #32
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Ja sie wlasnie zdecydowalam na te z pierwszego linka Na początek 10.
Ciekawe jak to będzie
Bedzie ladnie, zdrowo i ekologicznie
__________________
Lena Johanna, 6.10.2009, 16.25 , 3635gr, 50cm

Okruszek rosnie tp: 28 marzec 2012

http://lbdf.lilypie.com/fVxPp2.png
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 15:23   #33
Artystka23
Dragonfly
 
Avatar Artystka23
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 1 710
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
Witajcie,
własnie od jakiegoś czasu zastanawiam się nad używaniem pieluszek wielorazowych dla mojej córeczki (9m). Nie chodzi mi o finanse ale o ekologię, o to, że zawszę będę miała pieluszkę w domu, o to, że są ładne i wydaje mi się, że wygodniejsze dla dziecka.

Mam na oku takie pieluszki:
http://allegro.pl/pieluszki-wieloraz...420400107.html
lub
http://allegro.pl/pieluszki-wieloraz...419925348.html

Czy ktoś ich używał?
Nie są to najdroższe pieluszki, rozważam zakup 2 sztuk na początek by sprawdzić czy będą nam odpowiadać i później ewentualnie dokupię. Dokupię również wkładki bambusowe.

Na noc tak czy inaczej będzie pampers..
mam te z pierwszego linka 7 sztuk w gwiazdki i uzywam ich dzis pierwszy dzien mam wklady z mikrofibry i nie chlona zle

Tylko w czym je pierzecie,by ich nie zatluscic i zachhowaly chlonnosc?bo podobno plyny sa najlepsze-tylko jakie
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/961lrl68sqzmqonu.png
Przygody po drugiej stronie brzuszka
Artystka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 16:23   #34
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Artystka23 Pokaż wiadomość
mam te z pierwszego linka 7 sztuk w gwiazdki i uzywam ich dzis pierwszy dzien mam wklady z mikrofibry i nie chlona zle

Tylko w czym je pierzecie,by ich nie zatluscic i zachhowaly chlonnosc?bo podobno plyny sa najlepsze-tylko jakie
plyny?

Jest specjalny proszek nappy fresh.

Ja swoje pralam w proszku Neutral z dodatkiem sody ( wybiela, odkaza, zmiekcza ) i paroma kroplami olejku z drzeaa herbacianego, lub lawendowego ( dezynfekuje i nadaje mily zapach ) .
Teraz piore w eko kulkach z dodatkiem sody i olejku.
__________________
Lena Johanna, 6.10.2009, 16.25 , 3635gr, 50cm

Okruszek rosnie tp: 28 marzec 2012

http://lbdf.lilypie.com/fVxPp2.png
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 16:33   #35
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Artystka23 Pokaż wiadomość

Tylko w czym je pierzecie,by ich nie zatluscic i zachhowaly chlonnosc?bo podobno plyny sa najlepsze-tylko jakie
Najlepsze są takie bez mydła w składzie, i pół zalecanej dawki.
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 22:49   #36
Artystka23
Dragonfly
 
Avatar Artystka23
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 1 710
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

czytalam,ze plyny sie lepiej wyplukuja niz proszek i dlatego sa lepsze...Nie tylko mydla nie powinno byc w skladzie,ale takze olejow-a we wszystkich znajduje oleje

Zdziwilam sie dzis,bo po trzech godzinach wklad byl faktycznie zasikany,ale polarek wyscielajacy suchy,no to wymienilam tylko wklad(tak zreszta radzila polozna na szkole rodzenia)takie pozytywne zaskoczenie...
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/961lrl68sqzmqonu.png
Przygody po drugiej stronie brzuszka
Artystka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 23:02   #37
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Artystka23 Pokaż wiadomość
czytalam,ze plyny sie lepiej wyplukuja niz proszek i dlatego sa lepsze...Nie tylko mydla nie powinno byc w skladzie,ale takze olejow-a we wszystkich znajduje oleje

Zdziwilam sie dzis,bo po trzech godzinach wklad byl faktycznie zasikany,ale polarek wyscielajacy suchy,no to wymienilam tylko wklad(tak zreszta radzila polozna na szkole rodzenia)takie pozytywne zaskoczenie...
Polar zawsze będzie suchy, bo odprowadza wilgoć dalej, na wkładkę. Nie wiem, czy piszesz o pieluchach typu kieszonka, ale ja zmieniałabym całość, w końcu polar też miał kontakt z moczem.
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-03, 07:38   #38
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

subskrybuję, co by troche poczytać i zagłębić sie w temat może i ja sie skuszę
velluto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 08:26   #39
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

myslicie ze beda sie one nadawac dla 3 letniego dziecka???

moja corka nie uzywa pieluch tylko zakladam jej na noc zapobiegawczo gdyby jej sie przysnelo i nie zawolala bo czasem tak sie zdarza....

a tak musze kupowac paczki pieluch jednorazowych i wyrzucac po nocce ...

a tak moze 2-3 sztuki byly by ekonomiczne...

tylko nie iem jak z chlonnoscia bo 3 letnie dziecko potrafi sporo nasiusiac
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 10:31   #40
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
myslicie ze beda sie one nadawac dla 3 letniego dziecka???

moja corka nie uzywa pieluch tylko zakladam jej na noc zapobiegawczo gdyby jej sie przysnelo i nie zawolala bo czasem tak sie zdarza....

a tak musze kupowac paczki pieluch jednorazowych i wyrzucac po nocce ...

a tak moze 2-3 sztuki byly by ekonomiczne...

tylko nie iem jak z chlonnoscia bo 3 letnie dziecko potrafi sporo nasiusiac

Będą ok, ale lepiej poszukaj takich w większym rozmiarze (powinien być podany zakres kg, zawsze watro też porównać wymiary ze spodenkami dziecka na przykład).
Do środka pieluszki (jest taka specjalna kieszonka na wkładki, oczywiście, nie wszystkie to mają, ale w waszym przypadku takie będą najbardziej praktyczne chyba) możesz włożyć dodatkowe wkładki, ja daję ręczniczki małe
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 17:17   #41
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Hej mamuski. Wprawdzie rodze w maju, ale juz teraz czytam dosc duzo nt. opieki nad dzieckiem i jestem bardzo zainteresowana tematem takich pieluch. Tym bardziej, ze cale wakacje planujemy spedzic w domu na wsi, wiadomo - sama natura, marchew z grzadki, woda glebinowa, las etc. i takie pieluszki doskonale mi sie wpisuja w klimat. Poza tym mysle, ze to zdrowo dla dziecka, jak jeden dzien w tygodniu spedzi z taka pielucha, a nie plastikowymi Pampersami, ktore moze i sa wygodniejsze ale na pewno mniej naturalne niz wielorazowce.
Ale mam do Was kilka pytan, bo nie wiem, czy dobrze rozumiem:
1. Taka pieluszka sklada sie jakby z 2 czesci - pierwsza to te majtki takie kolorowe na napy albo rzepy i druga to ten wklad wchlaniajacy?
2. Pierzemy zarowno majtki, jak i wklad. I teraz prosze poprawcie mnie - wklad moze byc z bambusa, tetry, flaneli etc. i jego pierzemy np. w 90stopniach, natomiast te kolorowe majtki w 60 stopniach w polowie proszku?
3. Mysle o wakacjach - czy moja coreczka nie zapoci sie w takich majtkach polarkowych?
4. Czym sie roznia pieluszki wielorazowe od otulacza? Bo w internecie wyglada, jakby to bylo to samo, bo do obu trzeba wlozyc te wkladke bambusowa itd.
Opieram sie na aukcjach tego sprzedawcy
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=19269749
Z gory dziekuje za Wasza pomoc, mam nadzieje, ze precyzyjnie sie wyrazilam.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 18:13   #42
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez mimbi Pokaż wiadomość
Ale mam do Was kilka pytan, bo nie wiem, czy dobrze rozumiem:
1. Taka pieluszka sklada sie jakby z 2 czesci - pierwsza to te majtki takie kolorowe na napy albo rzepy i druga to ten wklad wchlaniajacy?
2. Pierzemy zarowno majtki, jak i wklad. I teraz prosze poprawcie mnie - wklad moze byc z bambusa, tetry, flaneli etc. i jego pierzemy np. w 90stopniach, natomiast te kolorowe majtki w 60 stopniach w polowie proszku?
3. Mysle o wakacjach - czy moja coreczka nie zapoci sie w takich majtkach polarkowych?
4. Czym sie roznia pieluszki wielorazowe od otulacza? Bo w internecie wyglada, jakby to bylo to samo, bo do obu trzeba wlozyc te wkladke bambusowa itd.
Opieram sie na aukcjach tego sprzedawcy
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=19269749
Z gory dziekuje za Wasza pomoc, mam nadzieje, ze precyzyjnie sie wyrazilam.
Witaj
Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania, jak coś pominę to pytaj
Jest kilka rodzajów pieluszek wielorazowych, nie będę sypać nazwami, bo tylko zamieszam bardziej. Generalnie w pieluchach wielorazowych jest warstwa chłonna i warstwa nie przepuszczająca wilgoci (ale z materiału oddychającego). Może być jeszcze warstwa odprowadzająca wilgoć od skóry dziecka, ale nie każdy chce mieć pieluszki z polarem (najczęściej to właśnie polar jest wewnątrz pieluszek, niektórym to przeszkadza jako mało naturalne)

Kolorowe majtki i wkłady - wkład wkłada się do środka, pomiędzy dwie warstwy, więc do prania wędruje całość pieluchy. Można położyć wkład na polarku, wtedy kolorowe majtki jako otulacz wystarczą na kilka zmian (zwykle 4-5, chyba, że wcześniej coś przecieknie).

Pranie - ja piorę wszystko (poza wełną) w 60 stopniach, pół zalecanej dawki proszku + dodatek antybakteryjny do pieluch. Nie daję nic do płukania.

Na wakacje polecam wełnę, nie grzeje, jest pochodzenia naturalnego, świetnie się sprawdza jako otulacz (wełniane gacie albo otulacze - wszystko znajdziesz w sklepach z pieluszkami)


Mam nadzieję, że troszkę pomogłam
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 00:40   #43
Jezzebel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 42
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Używam od kilku dni kieszonek, właśnie takich z allegro, mam kilka z polarkiem w środku i kilka z frotą bambusową. Wszystko byłoby super, gdyby nie to, że prawie za każdym razem, jak zmieniam pieluchę, to ona jest mokra z zewnątrz w okolicy udek, tam gdzie te gumki, nie wiem czy jest w tych miejscach nieszczelna, czy po prostu ta wilgoć przechodzi bezpośrednio z tej warstwy wewnętrznej na warstwę minkee. Nie jest tego jakoś bardzo dużo, ale wystarcza, żeby zamoczyć w tym miejscu ubranko
Zdarzało się Wam coś takiego?
Jezzebel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 10:23   #44
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Jezzebel Pokaż wiadomość
Używam od kilku dni kieszonek, właśnie takich z allegro, mam kilka z polarkiem w środku i kilka z frotą bambusową. Wszystko byłoby super, gdyby nie to, że prawie za każdym razem, jak zmieniam pieluchę, to ona jest mokra z zewnątrz w okolicy udek, tam gdzie te gumki, nie wiem czy jest w tych miejscach nieszczelna, czy po prostu ta wilgoć przechodzi bezpośrednio z tej warstwy wewnętrznej na warstwę minkee. Nie jest tego jakoś bardzo dużo, ale wystarcza, żeby zamoczyć w tym miejscu ubranko
Zdarzało się Wam coś takiego?
Przemakanie może zdarzać się z kilku powodów.
Być może rozmiar jest za duży, albo pieluszka za luźno zapięta. Jeśli pierzesz pieluszki z dodatkiem proszku, który zawiera mydło, to mogą się one zatłuścić i przepuszczać wilgoć. Jeśli pielucha jest obszyta na zewnątrz np. bawełną to też może się zdarzyć przemakanie. No i ewentualnie zbyt mała chłonność wkładki, jeśli pieluszki są nowe to największej chłonności nabiorą po ok. 6-8 praniach dopiero, albo może masz mega sikacza, który potrzebuje dodatkowej wkładki.
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 11:24   #45
Jezzebel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 42
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

No fakt, prałam je dopiero 2 czy 3 razy, więc może chodzi o chłonność. Mój płyn do płukania ma dodatek mydła, ale czytałam opinie, że jeśli nie jest go dużo, to można prać. Jeśli po następnych praniach problem nie zniknie, to spróbuję wyprać w płynie do naczyń, żeby odtłuścić.
Nie wydaje mi się, żeby były za duże, synek co prawda ma tylko 5 tygodni, ale wydawało mi się, że dobrze przylegają gumki do nóżek.
Na zewnątrz mają taki "misiowy" materiał "minkee", ale skoro nie wszystkim użytkowniczkom tych pieluszek przemakają, to raczej nie wina materiału.
Kasia.234 dzięki za odpowiedź!
Jezzebel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 11:41   #46
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Do pieluszek nie używa się płynów do płukania, więc jeśli masz taki to polecam odstawić i prać w samym proszku/płynie do prania.
Na odtłuszczanie dobry jest płyn do naczyń, ale zdecydowanie nie do prania. Jeżeli chciałabyś stosować taką kurację, to tylko moczenie w misce z płynem (np na noc), później przepłukanie w rękach i pranie w pralce w samej wodzie.

U mnie minkee przemakają jeśli dziecko więcej siknie (bo mają cieniutkie wkładki) więc ja je stosuję raczej na dzień, na krótszy czas.
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 13:20   #47
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Kasiu bardzo dziekuje Ci za odpowiedzi, teraz juz mi sie prawie wszystko rozjasnilo. Rozmawialam z TZ i on tez jest za tym, zeby sprobowac z takimi pieluchami. Myslelismy o takim zestawie startowym -
http://allegro.pl/zestaw-bambinomio-...439507746.html
Wychodzi chyba nie za drogo w porownaniu z innymi kompletami, a mysle, ze wystarczy nam na przetestowanie, czy to sie w ogole nadaje dla nas. Kupie jeszcze ten proszek specjalny, ktory dodaje sie do normalnego proszku do prania.
Czy to wszystko wystarczy na sprawdzenie?
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 14:41   #48
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez mimbi Pokaż wiadomość
Kasiu bardzo dziekuje Ci za odpowiedzi, teraz juz mi sie prawie wszystko rozjasnilo. Rozmawialam z TZ i on tez jest za tym, zeby sprobowac z takimi pieluchami. Myslelismy o takim zestawie startowym -
http://allegro.pl/zestaw-bambinomio-...439507746.html
Wychodzi chyba nie za drogo w porownaniu z innymi kompletami, a mysle, ze wystarczy nam na przetestowanie, czy to sie w ogole nadaje dla nas. Kupie jeszcze ten proszek specjalny, ktory dodaje sie do normalnego proszku do prania.
Czy to wszystko wystarczy na sprawdzenie?
Zestawy są fajne, bo jest wszystko co potrzeba Ale ja polecam wziąć na początek różne pieluszki i spróbować, co wam podpasuje i czy w ogóle. Więcej napiszę wieczorem (jak dziecko zaśnie, a ja nie padnę ) Jakby co to się przypomnij
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 19:16   #49
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

No dobra, znalazłam to, co chciałam, więc mogę wkleić
Linki do wątków o pieluszkach wielorazowych, dla początkujących, czyli od czego zacząć, przykładowe pieluszki. Może ktoś jeszcze będzie potrzebował.

http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=45697
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=44873
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=45164
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=42961
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-09, 09:41   #50
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Ciężki temat.

Wydawało mi się, że są pieluszki + wkłady do nich, oraz otulacze + wkłady do nich.
Tymczasem czytając sobie o pieluszkach Littlelamb doszłam do tego (a tam doszłam, na stronie sklepu napisali ), że do nich też potrzeba otulacza. I zdurniałam.

Ktoś mi to wyłoży jak krowie na rowie?

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Nika1980 Pokaż wiadomość

Itti bitti snap-in- one i one przewazaja u nas w komodzie...
Itti bitti all in one, mam dwie...
One są z banmbusem już, o ile dobrze wyczytałam? Bez kieszonek? Wkładkę można dołożyć i dopiąć jakoś, tak? Ale są pełną pieluchą same w sobie?

Cytat:
Napisane przez Nika1980 Pokaż wiadomość
Kieszonki ( fuzzi bunz, Wonderoos, slinki minki oraz takie najtansze mieciucie kieszonki, u Was chyba do kupienia na allegro - nie wiem, bo ja w Polsce nie mieszkam...)
Do kieszonek mam wkladki rozna, z bawelny, bambusa, mikrofibry, albo wkladam zwykla tetre
Fuzzi bunz one size czy rozmiarowe?
Do nich używa się wkładek jakich bądź, tzn. można wybrać?

Cytat:
Napisane przez Nika1980 Pokaż wiadomość
Na nocki pieluszki bambusowe ( Baby Behinds, Little Comfort, Little Lamb) plus welniany otulacz.

Na co zwracac uwage przy zakupie, hmmm, zalezy co dla ciebie jest wazne... chlonnosc? czy wygoda ? czy to, zeby szybko schly? czy moze to by byly ladne?
Pieluchy LL wydają mi się grube. Czy jak do tego założysz wełniany otulacz to nie ma wieeeelkiej pupy?

Pytam pod kątem nocek, w czasie których moje dziecię śpi często na boku ostatnio i pięknie przesikuje wszystkie pampki.

---------- Dopisano o 09:39 ---------- Poprzedni post napisano o 09:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Nika1980 Pokaż wiadomość
Stokrotko, tak naprzyklad te sa jeszcze takie:
http://allegro.pl/pieluszki-wieloraz...387274624.html

ich plusem jest to, ze sa pokryte tzw materialem minkee, ktory jest bardzo mieciutki oraz maja wkladki z bambusa.

Wkladki z mikrofibry schna szybko, ale najchlonniejsze sa te z bambusa.

Spokojnie na pewno powoli wszystko ogarniesz
Na ile czasu taka pielucha starcza? Z tych konkretnie, które podawałaś?

---------- Dopisano o 09:41 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Pampka zmieniam co 3 godziny, a jak mam wielorazówkę to po 1,5h jest już wkład nasiąknięty
No i właśnie...
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 10:39   #51
Artystka23
Dragonfly
 
Avatar Artystka23
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 1 710
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

ja juz chyba tydzien jade na wielorazowkach,przesikana przy nozce zdazyla sie tylko raz,ale podejrzewam ze to przez papierek na kupke,ktory wystawal z pieluszkimam kieszonki z pulem i nadal trzymaja mi trzy godziny(ale te wkladki z mikrofibry sa bardzo grube)-moglybyscie mi polecic jakies dobre i sprawdzone wkladki z bambusem jeszcze?bo chcialabym pare sztuk domowic..
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/961lrl68sqzmqonu.png
Przygody po drugiej stronie brzuszka
Artystka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 11:20   #52
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Ciężki temat.

Wydawało mi się, że są pieluszki + wkłady do nich, oraz otulacze + wkłady do nich.
Tymczasem czytając sobie o pieluszkach Littlelamb doszłam do tego (a tam doszłam, na stronie sklepu napisali ), że do nich też potrzeba otulacza. I zdurniałam.

Ktoś mi to wyłoży jak krowie na rowie?

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------


One są z banmbusem już, o ile dobrze wyczytałam? Bez kieszonek? Wkładkę można dołożyć i dopiąć jakoś, tak? Ale są pełną pieluchą same w sobie?


Fuzzi bunz one size czy rozmiarowe?
Do nich używa się wkładek jakich bądź, tzn. można wybrać?


Pieluchy LL wydają mi się grube. Czy jak do tego założysz wełniany otulacz to nie ma wieeeelkiej pupy?

Pytam pod kątem nocek, w czasie których moje dziecię śpi często na boku ostatnio i pięknie przesikuje wszystkie pampki.

---------- Dopisano o 09:39 ---------- Poprzedni post napisano o 09:28 ----------


Na ile czasu taka pielucha starcza? Z tych konkretnie, które podawałaś?

---------- Dopisano o 09:41 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------


No i właśnie...
Na pieluszke fotmowanke ( na przykla bambusowa little lamb) potrzeba jeszcze otulacz - bo pieluszka sama w sobie nie jest z wierzchu wodoodporna.

Sa tzw pieluszki all -in- one - i te maja z wierzchu PUL, ktory sprawia , ze pieluszka nie potrzebuje juz otulacza , bo jej wierzchnia warstwa nie przecieka.

Ale na pieluszki zrobioone tylko z sam,ej bawelny ( popolini formowane , bambusowe little lamb czy little comfort ) musisz zalozyc otulacz. Zwykle te pieluszki maja juz wszyty dodatkowy wklad.

Jak chcesz zrobie jakies fotki dla pelniejszego obrazu...

Itti bitti snap -in one to pieluszka ktora sklada sie z 3 czesci: wierzchniej PUL ( rodzaj otulacza ) w ktory wpina sie dwa wklady ( plus mini booster jesli chcesz ) I tak "poskladan" stanowi calosc . Przy czym zasikane wklady mozesz wyjac i wlozyc suche do tego samego otulacza. Mozesz tez wlozycx zwinieta w nalesnik tetre - co ja robilam gdy Lena byla mala.

Fuzzy bunz mam rozmiarowe, jest do nich wkladka z mikrofibry , ale maja kieszonke w ktora teoretycznie mozesz wloZyc co ci sie tylko podoba ( ja dodaje wkladki bambusowe )

Tak w nocy Lena ma duza pupe, ale nie zauwazylam, zeby jej to w jakikolwiek sposob przeszkadzalo. Spi czesto na boku, czasem na brzuchu, czasem na plecach.

Kropko,m ciezko mi powiedziec na ile kazda z pieluch starcza. Zalezy od wieku dziecka, mniejsze dzieci sikaja mniej.

Np, pare miesiecy temu, gdy Lena miala 7-8 miesiecy IB rozmiar M starczalo nam na ok 2 godziny... Teraz to jest na jeden sik, ale juz IB rozmiar L zakladam jej na dluzsze wyjscia ( dokladam ten maciupki mini booster ) i idziemy na spacer na 2-3 godziny i jest ok.

Kieszonki zaleza od tego co w nie wlozysz. Jesli do wkladki z mikrofibry dolozysz bambusowa to mysle , ze spokojnie 3 h mozesz miec z glowy.

Ale to naprawde jest na oko- trzeba zobaczyc co i na ile starczy Twojemu dziecku. Podobnie jest z ksztaltem pieluszek- niektore pasuja lepiej na chudziutkie i dlugie dzieci, niektore na dzieci o bardziej pulchnej budowie. Wszystko trzeba dopasowac indywidualnie do Twojego dziecka.
__________________
Lena Johanna, 6.10.2009, 16.25 , 3635gr, 50cm

Okruszek rosnie tp: 28 marzec 2012

http://lbdf.lilypie.com/fVxPp2.png
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 11:27   #53
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Nika ja bym prosiła niesmiało o fotki
Tak podczytuje i próbuje to wszytsko ogarnąć,bo na wielorazowki juz sie zdecydowałam
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 11:28   #54
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Nika1980 Pokaż wiadomość
Na pieluszke fotmowanke ( na przykla bambusowa little lamb) potrzeba jeszcze otulacz - bo pieluszka sama w sobie nie jest z wierzchu wodoodporna.
Ale bez sensu...

One są takie śliczne przecież...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tetro-formowana-summertime.jpg (23,8 KB, 58 załadowań)
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 11:30   #55
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Nika1980 Pokaż wiadomość

Kropko,m ciezko mi powiedziec na ile kazda z pieluch starcza. Zalezy od wieku dziecka, mniejsze dzieci sikaja mniej.

Np, pare miesiecy temu, gdy Lena miala 7-8 miesiecy IB rozmiar M starczalo nam na ok 2 godziny... Teraz to jest na jeden sik, ale juz IB rozmiar L zakladam jej na dluzsze wyjscia ( dokladam ten maciupki mini booster ) i idziemy na spacer na 2-3 godziny i jest ok.

Kieszonki zaleza od tego co w nie wlozysz. Jesli do wkladki z mikrofibry dolozysz bambusowa to mysle , ze spokojnie 3 h mozesz miec z glowy.

Ale to naprawde jest na oko- trzeba zobaczyc co i na ile starczy Twojemu dziecku. Podobnie jest z ksztaltem pieluszek- niektore pasuja lepiej na chudziutkie i dlugie dzieci, niektore na dzieci o bardziej pulchnej budowie. Wszystko trzeba dopasowac indywidualnie do Twojego dziecka.
Tzn. że o przespaniu całej nocy na sucho nie mam co liczyć?
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 12:18   #56
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Ale bez sensu...

One są takie śliczne przecież...
To akurat tetro, pieluszki z flanelki, produkowane z Polsce
Są ładne, ale wg mnie raczej na dzień, na krótszy czas, albo przy nauce sikania na nocnik, bo dziecko samo może ją sobie zdjąć (a dokładniej wyjąć spod tasiemek). Sama używam czasem bez otulacza właśnie, ale to tylko do pierwszego siknięcia.


Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Tzn. że o przespaniu całej nocy na sucho nie mam co liczyć?
Im większe dziecko tym większą/grubszą pieluszkę można dać na noc. Nie będzie przeszkadzać. Zresztą wiadomo, maluszka przebiera się przy każdym karmieniu, starsze dzieci śpią dłużej/rzadziej się budzą.
Na noc polecam formowankę, np bambusową albo konopną plus otulacz. Taki zestaw ma większą chłonność, niż pieluszka z PULem, chyba, że ta druga ma super chłonną wkładkę. Mam i takie, i takie, więc wiem, co piszę
Na noc stosuję zamiennie, zależy, co mi pod rękę wpadnie Wytrzymują do rana (tylko jak zęby idą to zdarza się wilgotna piżamka rano)
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 12:43   #57
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

a widziałyście filmiki na youtubie - uszyj sam pieluszkę
ja dojrzewam do decyzji ale maluch nadal nie chce wyjść
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 13:01   #58
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
a widziałyście filmiki na youtubie - uszyj sam pieluszkę
ja dojrzewam do decyzji ale maluch nadal nie chce wyjść
Mam kilka szytych samodzielnie, nawet z PULem. Mam tez sporo kupionych od dziewczyny, która szyje na sprzedaż (zresztą coraz więcej takich dziewczyn ostatnio ). Takie akurat lubię najbardziej
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 13:33   #59
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Kasiu a jaki jest koszt takiej uszytejj przez dobrą "dziewczynę szyjącą"
Moja córka siusia w nocy waży 16 kg doradziłybyście jakiś model czy właśnie na zamówienie uszyć ?
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 13:39   #60
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Tzn. że o przespaniu całej nocy na sucho nie mam co liczyć?
Dlaczego?
Lena spi w pieluszkach bambusowych ( Little lamb, Baby Beehinds ) cala noc - nie przebieram jej w nocy...

Stokrotko, zrobie fotki pozniej , bo teraz mi dziecko wstalo , maz po dentyscie wiec mamy tu sajgon...
__________________
Lena Johanna, 6.10.2009, 16.25 , 3635gr, 50cm

Okruszek rosnie tp: 28 marzec 2012

http://lbdf.lilypie.com/fVxPp2.png
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-24 09:20:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:58.