Antykoncepcja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-16, 19:56   #1
niedoswiadczonyboy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4

Antykoncepcja


Cześć dziewczyny, chciałbym was zapytać ile kosztują tabletki antykoncepcyjne na miesiąc dla dziewczyny, i co sądzicie o podwójnej antykoncepcji? Czy stosujecie taką, i czy jest sens ? Na przykład tabletki dla niej i prezerwatywa dla chłopaka.
niedoswiadczonyboy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 20:06   #2
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez niedoswiadczonyboy Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, chciałbym was zapytać ile kosztują tabletki antykoncepcyjne na miesiąc dla dziewczyny, i co sądzicie o podwójnej antykoncepcji? Czy stosujecie taką, i czy jest sens ? Na przykład tabletki dla niej i prezerwatywa dla chłopaka.
Same tabletki brane regulanie mają tak wysoką skuteczność, że chyba byśmy sobie darowali gumki, aczkolwiek - na ciążę sobie pozwolić nie mogę i z tego powodu czuję się spokojniejsza, gdy zabezpieczenie jest podwójne, poza tym dochodzą inne względy. Tabletki antykoncepcyjne kosztują różnie, te które ja stosuję (Midiana) kosztują ok. 30-40 zł, są też droższe. Dobór tabletek zależy od gina, aczkolwiek zawsze warto go poprosić o generyk, jeśli kwestia finansowa jest ważna.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 20:16   #3
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Antykoncepcja

1) cena
tabletki mogą kosztować 4-5 zł za blister, jeśli są refundowane np microgynon 21 którego sama brałam. moga kosztować ok 30 zł - yaz, a mogę i 50-60 zl jeśli są to najnowszej generacji albo kilkufazowe. żadne nie są ani lepsze ani gorsze, to nie zakup auta i cena nie jest żadnym wyznacznikiem

2) uwazam ze jak ktoś bardzo nie chce mieć dziecka bo byłaby to wielka tragedia to stosowanie dwóch metod naraz świadczy jedynie na plus o nim
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 20:26   #4
trisja
Raczkowanie
 
Avatar trisja
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 48
Dot.: Antykoncepcja

Ja tabletki anty brałam przez 4-5 lat i nie zdarzyło mi się jednocześnie używać innego zabezpieczenia (chyba że antybiotyki, zapomniana tabletka co już nie daje tak wysokiej pewności) i do tej pory żadnej wpadki nie miałam.

Co do ceny tabletek - to tak jak ze wszystkim innym, są tańsze i są droższe, moje najtańsze kosztowały koło 10zł na 3 miesiące a najdroższe 50zł na miesiąc - jednak nie można sobie wybrać "o te są tanie to sobie będę je brać" bo w moim przypadku te najtańsze ginekolog odstawił po pierwszym miesiącu bo absolutnie mi nie pasowały.
trisja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 20:27   #5
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Antykoncepcja

u mnie z kolei na odwrót, brałam yaz za 50 zł (wtedy tyle kosztowały) ale po konsultacjach i badaniach okazało sie że najkorzystniejsze będą starszej generacji i dostałam te po 12 zł za trzy miesiace
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 22:13   #6
Choco_Latte_
Addicted of makeup.
 
Avatar Choco_Latte_
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Rajski Zakątek
Wiadomości: 260
Dot.: Antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez niedoswiadczonyboy Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, chciałbym was zapytać ile kosztują tabletki antykoncepcyjne na miesiąc dla dziewczyny, i co sądzicie o podwójnej antykoncepcji? Czy stosujecie taką, i czy jest sens ? Na przykład tabletki dla niej i prezerwatywa dla chłopaka.
Ja płacę za swoje 78zł za paczkę 3 blisterków. Czyli wychodzi z tego 26zł za opakowanie na jeden miesiąc. Co do stosowania podwójnej anty: biorę tabletki ponad 2 lata i żadnej wpadki nie mam, dodatkowo nie stosujemy niczego. Ale jeśli nie ufacie na początku tabsom to żadnego problemu nie ma, żeby połączyc dwie metody naraz, zwłaszcza że jedno drugiego nie wyklucza ani nie osłabia działania. Jeśli macie się czuć pewnie i bezpiecznie z podwójnym zabezpieczeniem to ok.
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Powiem wprost: próbujesz z gó... wyrzeźbić piękny kwiat (bo tym powinien być związek). Może w pocie czoła i łez nawet ulepisz coś podobnego do kwiatu, ale z powodu użytego materiału całość i tak będzie brzydko pachnieć.
Choco_Latte_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 23:05   #7
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Antykoncepcja

Ceny tabletek są różne. Od kilku złotych do np. 50 zł
Ja brałam Microgynon, który jest tani i mi super służył. Brałam również takie po 30parę zł na miesiąc i musiałam odstawić, bo dla mnie były kiepskie, więc cena nie gra roli. Trzeba trafić na swoje, odpowiednie tabsy.

Może ktoś mnie tutaj pojechać, ale ja uważam, że jak ktoś bierze tabsy, to bez sensu jest używać gumek (no chyba, że ktoś jest chory itp.). Szkoda się faszerować hormonami i nie mieć z tego 100% przyjemności
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-16, 23:07   #8
Cytryna83
Przyczajenie
 
Avatar Cytryna83
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 22
Dot.: Antykoncepcja

Ja swoje tabletki kupuję po 32 zł. za opakowanie.
Raczej nie stosuję dodatkowego zabezpieczenia.
Cytryna83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 23:08   #9
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez niebieskie_oczko Pokaż wiadomość
Ceny tabletek są różne. Od kilku złotych do np. 50 zł
Ja brałam Microgynon, który jest tani i mi super służył. Brałam również takie po 30parę zł na miesiąc i musiałam odstawić, bo dla mnie były kiepskie, więc cena nie gra roli. Trzeba trafić na swoje, odpowiednie tabsy.

Może ktoś mnie tutaj pojechać, ale ja uważam, że jak ktoś bierze tabsy, to bez sensu jest używać gumek (no chyba, że ktoś jest chory itp.). Szkoda się faszerować hormonami i nie mieć z tego 100% przyjemności
Warto tylko dodać, że zanim para się zdecyduje na seks bez gumki, to warto zrobić badania obojga, nawet, jeśli dla jednego z nich czy dla obojga to pierwszy raz. Chorobami wenerycznymi można się zakazić nie tylko przez seks, do tego dochodzą choroby przenoszone przez krew (wystarczy iść do dentysty, który nie sterylizuje sprzętu jak trzeba albo do kosmetyczki/salonu tatuażu).
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 23:59   #10
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Antykoncepcja

autorze, weź tylko pod uwagę to, że nie każda kobieta może przyjmować hormony.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 08:10   #11
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Antykoncepcja

1. ceny sie wahaja od 3 do 50 zl

2. jesli podwojna antykoncepcja ma podloze paniki to seks nie jest w ogole dla nich
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-17, 11:37   #12
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Antykoncepcja

Cena tabletek zależy od tego jakie to tabletki. Ja za moje płaciłam 20-23 zł, w zależności od apteki.

Moim zdaniem bez sensu jest używanie prezerwatyw i tabletek. Bo prawidłowo brane tabletki dają praktycznie 100% pewności ochrony przed ciążą
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 16:49   #13
motyl2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 31
Dot.: Antykoncepcja

Hej dziewczyny. Mam pytanie odnośnie tego ile wam lekarz wypisuje opakowań na recepcie? Mój lekarz twierdzi , że może wypisać mi tylko 3 opakowania. nie wiem teraz czy on chce mieć co 3 miesiące kasę czy tak każdy lekarz robi??
motyl2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 17:37   #14
Choco_Latte_
Addicted of makeup.
 
Avatar Choco_Latte_
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Rajski Zakątek
Wiadomości: 260
Dot.: Antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez motyl2020 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Mam pytanie odnośnie tego ile wam lekarz wypisuje opakowań na recepcie? Mój lekarz twierdzi , że może wypisać mi tylko 3 opakowania. nie wiem teraz czy on chce mieć co 3 miesiące kasę czy tak każdy lekarz robi??
Na pierwszy raz dostałam na 6 opakowań i zawsze tak dostawałam, jak się w przychodni zmienił ginekolog i zmienił mi na inne to dostałam najpierw na 3 opakowania a potem już na 6.
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Powiem wprost: próbujesz z gó... wyrzeźbić piękny kwiat (bo tym powinien być związek). Może w pocie czoła i łez nawet ulepisz coś podobnego do kwiatu, ale z powodu użytego materiału całość i tak będzie brzydko pachnieć.
Choco_Latte_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 17:48   #15
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Antykoncepcja

ja dostaje 3 . 6 tez dostawalam. niekiedy chodze do 2 lekarzy. jeden mi wypisze 3 i drugi 3 ale to jest w drodze wyjatku jak np mam infekcje albo chce sie przebadac bo do drugiego lekarza jest termin, wiec przy okazji recepta
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 18:59   #16
aneczka2238
Zakorzenienie
 
Avatar aneczka2238
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 7 737
Dot.: Antykoncepcja

U mnie też tylko na trzy miesiące i słyszałam to samo - na więcej nie można
__________________
Oskarek
17.07.2008

Oluś

31.12.2014



Wymianka
aneczka2238 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 19:17   #17
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Antykoncepcja

Jak chodziłam na NFZ to też dostawałam na 3 miesiące, także o kasę tu nie chodzi. Może o dobrą wolę lekarza? :P
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-18 20:17:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:13.