Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-21, 23:25   #3031
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
wchłanialność i smarowalność poprawiają jeszcze skwalan i frakcjonowany olej kokosowy

faktycznie rak bierze się z mutacji komórek, ale czy go kiedyś nie było to naprawdę ciężko stwierdzić, medycyna rozwinęła się całkiem niedawno kiedyś umierało się bardzo młodo i zazwyczaj nie wiadomo na co

a smalec i masło to przecież jak najbardziej naturalne produkty, tyle że odzwierzęce...
no faktycznie, dzieki za podpowiedz, jakos wszystko z kokosem w nazwie kojarzylo mi sie zawsze z produktami do wlosow, a tu sie okazalo ze to Caprylic/Capric Triglyceride
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-22, 13:08   #3032
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Też złożyłam zamówienie - już lutowe Kończy mi się kwas hialuronowy i zaczynam wpadać w panikę, że nie będę miała się czym smarować...
A przy okazji zamówiłam tez oczywiście pudry owocowe (granat, banan, ananas i większe opakowanie truskawki) - trzeba sobie sprawiać drobne przyjemności
Za to byłam twarda (no, powiedzmy, dość twarda ), jeśli idzie o moją największą słabość, czyli oleje - zamówiłam tylko 10 gr oleju z czarnej maliny i poprosiłam o próbki śliwki oraz jeżyny.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-22, 13:13   #3033
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

O, ja też jestem strasznie ciekawy czarnej maliny i jeżyny, więc koniecznie daj znać jak się sprawują Moje zamówienie wczoraj zostało wysłane, więc mam nadzieję, że jutro dojdzie Bo jak w poniedziałek to nie będę miała czasu nawet części przetestować
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-22, 15:10   #3034
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Będzie relacja, będzie też się już nie mogę doczekać.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-22, 15:15   #3035
kasiarybka
Raczkowanie
 
Avatar kasiarybka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa/Londyn
Wiadomości: 398
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja ju czekam dwa tygodnie na moje Mazidłwoe zamówienie wcześniej nie było takich problemów z realizacją...

Czarna malina bardzo fajna z początku myślałam, że jest dla mnie nieodpowiednia, stosowałam ją na całą twarz i miałam ściągniętą buzię Potem tylko w miejscu przeznaczenia, czyli na tłustą skórę czoła i nosa, a na policzki jojoba podprowadzona koleżance i teraz nie narzekam na żadne suchości jednak mój test się opłacił muszę dodawać odrobinkę żelu hialuronowego, bo inaczej mam pyszczek tłusty jak blacha przed wylaniem na nią ciasta
kasiarybka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-22, 15:38   #3036
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Z moich nowosci mazidlowo olejowych mam czarna malinę, żurawine i brokuły.
Z tych 3 zurawina najlepsza. Malina czarna pachnie bardziej owocowo niz zurawina dla mnie, ale jakos nic mi dobrego nie zrobila, tylko uprzedzam, ze ja teraz zimą jestem bardziej sucha i żurawina zdecydowanie mi bardziej odpowiada. Nie wiem jak to opisac, ale zurawina dziala na mnie dlugo, skora jest taka gladka i nawilzona, a malina krotko, efekt jest zaraz po nalozeniu i zaraz znika. Brokul mnie rozczarowal, nie czuje zadnych silikonow, nie lubie go na wlosach, wole duzo bardziej kokosa i teraz nie bardzo wiem co z nim robic, czy on buzi daje cos dobrego czy tylko włosom, no ale z ciekawosci musialam sprawdzic
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-22, 15:41   #3037
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Właśnie dostałam moją paczkę i muszę przyznać, że trochę się zawiodłam Zamiast ekologicznego oczaru dostałam zwykły ;( A tego mam jeszcze zapas w lodówce i jest mi kompletnie nie potrzebny I nie będę reklamować tego, bo dla 50ml nie będzie mi się chciało odsyłać hydrolatu, tym bardziej , że już go otworzyłam, żeby po zapachu upewnić się czy to przypadkiem tylko etykietka nie jest pomylona Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło przy zamówieniu z Mazideł.
Aż mi się odechciało testować ekstraktów owocowych które prawie w ogóle nie pachną Chociaż przyznać muszę, że za to 5g to prawie całe standardowe pudełeczko z mazideł na ekstrakty, więc starczy na pewno na długo Mam nadzieję, że się sprawdzą na mojej buzi
A, no i absolut champaka pachnie prześlicznie
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-22, 15:52   #3038
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Confused, bidulko
Ja też zamawiałam ekologiczny oczar...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-22, 16:03   #3039
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Chociaż przyznać muszę, że za to 5g to prawie całe standardowe pudełeczko z mazideł na ekstrakty, więc starczy na pewno na długo
Aż tak dużo tych ekstraktów
Ja zamówiłam po 10 gram ananasa i granatu i 30 truskawki
Chyba się kompać będę w tych ekstraktach...
Do tego na próbę 10 ml oleju z jeżyny, pół litra oczaru ale zwykłego i 300 ml neroli. No i kwas hialuronowy i tamanu
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-22, 16:22   #3040
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja też 30 gr truskawki (marzę o maseczce truskawkowej!) i po 10 gramów ananasa, granatu i banana. Ale na maseczki sporo wychodzi... Poza tym zawsze można sobie umieszać puder z glinki i takiego ekstraktu...
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2009-01-22 o 16:23
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-22, 18:49   #3041
yuki23
Raczkowanie
 
Avatar yuki23
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 280
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez [FONT=Verdana
schaetzchen]
[/FONT]Dziewczyny,olej z nasion czarnej maliny i olej z orzecha włoskiego to oleje polecane do tłustej skóry.

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1058430 4]Zwracaj uwagę na podaną, w opisach poszczególnych olejów, zawartość procentową kwasów: oleinowego i linolowego. Oleje mające przewagę kwasu oleinowego są lepsze dla cer suchych. [/quote]


Hmm jeszcze raz o to zahaczę bo weszłam na mazidła i oleje wymienione jako dobre do cery suchej to :
Olej z dzikiej róży
Olej z amarantusa
Olej z nasion czarnej porzeczki
Olej z wiesiołka
Olej z ogórecznika lekarskiego
Olej z orzecha włoskiego
Olej z komosy
Olej (macerat) marchwiowy
Ekologiczny olej konopny

z tym, że większosc jest taka sama jak dla cery tłustej/trądzikowej w tym orzech włoski i praktycznie wszystkie mają dużą przewagę zawartosci kwasu linolowego.
Z oleinowego przewagą jest chyba tylko słonecznikowy. Czy chodzi o stosunek zawartosci jednego do drugiego ?? Bo w tym też żadnej zależnosci nie wykukałam
yuki23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-22, 18:52   #3042
yuki23
Raczkowanie
 
Avatar yuki23
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 280
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
A, no i absolut champaka pachnie prześlicznie

Ciekawe co powie o nim Rocki, wysłałam jej w poniedziałek więc chyba już powinna go wąchać ...
Ja czekam na wetiwerowy
yuki23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-22, 18:58   #3043
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez yuki23 Pokaż wiadomość
Ciekawe co powie o nim Rocki, wysłałam jej w poniedziałek więc chyba już powinna go wąchać ...
Ja czekam na wetiwerowy
Koniecznie napisz coś o nim, jak już dostaniesz
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2009-01-23 o 22:42 Powód: poprawka
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-23, 22:43   #3044
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Jednak muszę pochwalić Mazidła Pani Lidia dzisiaj do mnie odpisała i poinformowała, że wyśle ekologiczny hydrolat oczarowy Naprawdę, podejście Mazideł do klienta jest niesamowite Dodatkowo dowiedziałam się, że ekstrakty owocowe pachną mocniej po dodaniu do nich wody, ale o tym zaraz Niedługo też na stronie sklepu mają się pojawić przepisy na maseczki, w których będą wykorzystane

A teraz wracając do samych ekstraktów, dzisiaj miałam przyjemność sprawdzić ich działanie w praktyce Rzeczywiście, wystarczy dodać hydrolatu, a zaczynają mocniej pachnieć. Zrobiłam glinkę zmieszaną z bananem, mango i większa ilością granatu oraz bromelainę z bananem, mąką owsiana i mlekiem. Banan nadał maseczce taka przyjemną, śliską konsystencje I też wydaje mi się, że dzięki niemu wolniej zasychały na buzi Prawdziwe efekty zobaczę jutro rano, ale póki co mam wrażenie, że moja zmęczona buzia (cóż, zaczęły się zaliczenia i mało sypiam ) trochę wypoczęła i się zrelaksowała

EDIT:
Po nocy mogę powiedzieć, że maseczki dały fajne efekty. Buzia nawilżona, wypoczęta, niespodzianki się pochowały Zobaczymy jak będzie dalej, ale czuję, że banan na pewno zagości na stałe w lodówce Następnym razem zamówię też ananas w celu stuningowania peelingu z bromelainą
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2009-01-24 o 12:50 Powód: dopiska
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 13:33   #3045
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny, a ekstrakty z truskawki i z granatu mają takie właściwości jak oleje z tychże? Czy działają mocniej w ramach swoich zalet?
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 14:06   #3046
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Myślę, że niekoniecznie. Wynika to stąd, że ekstrakt i olej są z innych części rośliny - olej z nasion/pestek, ekstrakt z owoców.
Wprawdzie nie sądzę, żeby te truskawki przed suszeniem były pracowicie pozbawiane nasion, ale zawsze to trochę inna proporcja substancji aktywnych (i nie tylko )
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 14:09   #3047
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?


paczuszka doszła expresem, dziękuję

Trochę pooceniam
1) olej kokosowy- mój faworyt z całej paczki, pachnie nieziemsko, świetnie natłuszcza dłonie nie pozostawiając przy tym tłustego filmu.
cięzko go wydobyć z butelki, to fakt teraz testuję na włosach razem z cytryną oliwą z oliwek i rycynowym, zobaczymy co z tego będzie
2) olej konopny- w ekspresowym seru z HA bardzo fajnie sie sprawdza, pozostawia cienki tłusty film ale po kilkunastu minutach się wchłania. Jeśli chodzi o właściwości działania to opiszę po czasie.
3) keratyna i jedwab czekają w lodówce na popsikanie po płukaniu maseczki z pkt1
4) hydrolat oczarowy, zwykły- jaki zapach mniam troszkę ściąga ale mi to nie przeszkadza

no to narazie tyle, w fazie testowania jest mocznik, kwas mlekowy i migdałowy, hydrolat różany.
I jeszcze próbki trzeba będzie przetestować.

I gdybyście widziały mnie w pracy jak się dowiedziałam, ze paczka już przyszła istny szał
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 14:22   #3048
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

schaetzchen, czyli jak mi zależy np. na antyoksydacyjnym działaniu granatu, to lepiej olej?
i odmładzającym (podobno) truskawki?
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 14:37   #3049
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Trudno powiedzieć, czytam własnie że antyoksydacyjnie działa i olej i ekstrakt z granatu... Ja bym wypróbowała oba i wybrała to co wygodniejsze w użyciu (olej z granatu śmierdzi, dodaje się do nie więcej niż 5% do innego oleju/olejów)
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-24, 14:58   #3050
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

ja chyba nienormalna jestem, wszyscy piszą, że olej z granatu śmierdzi - a ja uwielbiam..
oleju mam dużo, chyba właśnie ze względu na to dziwne upodobanie, a i na twarz solo używam - mimo wspominanych zalecanych stężeń i dopiero wtedy czuję dowilżenie;
myślę nad ekstraktem - duże (znowu!!!) mi się robi to zamówienie
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 15:02   #3051
ana761
Zakorzenienie
 
Avatar ana761
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 6 182
GG do ana761
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

No i znów szykuje się zamowienie na ekstrakty oczywiście
Tylko jak myślicie ---wziąść po 10 gr. czy od razu po 30 gr.?
__________________
WĄTEK https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1115536


Gdzie jest cierpliwość i pokora, tam nie ma ani gniewu, ani zamętu......
ana761 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 16:55   #3052
kasiarybka
Raczkowanie
 
Avatar kasiarybka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa/Londyn
Wiadomości: 398
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dzisiaj rano obudził mnie listonosz nareszcie przyszła długo oczekiwana paczka z Mazideł oczywiście spać już nie poszłam

Moje najnowsze paciaje:
- Olej konopny (niby najlżejszy ze wszystkich a nie wchłania się wogóle, zostawia na twarzy tłustą, świecącą się warstewkę - muszę coś wymyślić, żeby móc go stosować bez stresu, że będę się przylepiać do ścian z tej całej tłustości )
- ekologiczny olej jojoba (na suche policzki rewelacja; btw. moja koleżnka się cieszy bo w końcu zwrócę jej olej, który zakosiłam do testów )
- masło karite (od razu zamówiłam największe pudełeczko i nie żałuję bo jak na razie wynik testów na przesuszonych łydkach jest jak najbardziej pozytywny)
- olej z nasion bawełny (coś mnie podkusiło i wzięłam , zapach specyficzny, co do właściwości pielęgnacyjnych wypowiem się po testach oleju konopnego)
- dryflo i jedwab w proszku na puderek
- glyceryl cocoate (wypróbuję pomysł jednej z Wizażanek, żeby zmieszać go z oliwką dla dzieci z Rossmanna i używać jak olejku myjącego )
- niacynamid (będzie serum )
- malutki hydrolat lipowy
- pół litra hydrolatu różanego (moja aromaterapia )
- ekstrakt z granatu

No, to by było na tyle mój TŻ ostrzega, że założy mi bana na mazidła :P

Marzy mi się macerat z kasztanowca, bo chciałabym wypróbować go na moje żyłki na nogach macie jakieś inne pomysły na zwalczanie naczynek na ciele (nie na twarzy)?
kasiarybka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 17:07   #3053
Opersia
Raczkowanie
 
Avatar Opersia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 107
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez kasiarybka Pokaż wiadomość
Dzisiaj rano obudził mnie listonosz nareszcie przyszła długo oczekiwana paczka z Mazideł oczywiście spać już nie poszłam
To dokładnie jak u mnie

Tylko u mnie repertuar był znacznie uboższy: glyceryl cocoate, miarka, buteleczka. I zrobiłam sobie olejek myjacy o roboczej nazwie: Glupstik.
Opersia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 19:33   #3054
kasiarybka
Raczkowanie
 
Avatar kasiarybka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa/Londyn
Wiadomości: 398
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Opersia Pokaż wiadomość
To dokładnie jak u mnie

Tylko u mnie repertuar był znacznie uboższy: glyceryl cocoate, miarka, buteleczka. I zrobiłam sobie olejek myjacy o roboczej nazwie: Glupstik.
ooo, Opersia zainteresowałaś mnie jak robisz ten swój olejek? ostatnio mam fazę na olejki myjące na recepturach z mazideł raczej nie będę bazować, bo trochę drogo wychodzą takie myjki... za to szukam zastosowania dla emulgatorów wypróbuję z oliwką dla dzieci z Rossmanna, bo ma najmniej sztuczny skład ze wszystkich, ale innymi pomysłami nie pogardzę
__________________
Projekt "Denko" - marzec: 3

Ograniczam zakupy kosmetyczne tzn... chciałabym bardzo...




Odpisz, proszę, u mnie
kasiarybka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 20:35   #3055
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

to ja podzielę się moim patentem na tani olejek myjący 9 części oleju z pestek winogron (podbieram z kuchni ) na 1 część glyceryl cocoate. Używam go chyba od kwietnia? Nie jestem pewna, ale jest świetny i tani ostatnio go sobie urozmaicam dodając dosłownie kilka kropli maceratu z marchwii w celu nadania ładnego koloru, a dla zapachu wkrapiam olejek pomarańczowy
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 20:53   #3056
Opersia
Raczkowanie
 
Avatar Opersia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 107
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez kasiarybka Pokaż wiadomość
ooo, Opersia zainteresowałaś mnie jak robisz ten swój olejek?
Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
to ja podzielę się moim patentem na tani olejek myjący 9 części oleju z pestek winogron (podbieram z kuchni ) na 1 część glyceryl cocoate. Używam go chyba od kwietnia? Nie jestem pewna, ale jest świetny i tani ostatnio go sobie urozmaicam dodając dosłownie kilka kropli maceratu z marchwii w celu nadania ładnego koloru, a dla zapachu wkrapiam olejek pomarańczowy
Kasiarybka, coś w ten deseń właśnie Tylko ja akurat zmieszałam takie moje olejki, które mi jakos nie pasują. Bo wysuszyły albo zapach... no i nie są moimi ulubieńcami czyli olejem z dzikiej róży albo Hippem. Proporcje własnie takie jak u Confused: 9 na 1.

Edytowane przez Opersia
Czas edycji: 2009-01-24 o 20:55
Opersia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 22:49   #3057
kasiarybka
Raczkowanie
 
Avatar kasiarybka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa/Londyn
Wiadomości: 398
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A jakby użyć oleju słonecznikowego Bartka, zaprawionego jakimś olejkiem eterycznym? wyszedłby chyba olejek jak z BU
__________________
Projekt "Denko" - marzec: 3

Ograniczam zakupy kosmetyczne tzn... chciałabym bardzo...




Odpisz, proszę, u mnie
kasiarybka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-25, 00:04   #3058
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Jeżeli Bartek jest zimnotłoczony i nierafinowany, to tak, wyszłoby to samo co na BU
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-25, 10:08   #3059
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

pytanko: jakie daty przydatności mają oleje owocowe, tak mniej więcej? i pudry roślinne?
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-25, 10:48   #3060
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

ekstrakt z granatu i truskawki zamówione ostatnio w mazidłach mają datę 12/09
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:31.