Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-13, 18:44   #3271
babydoll1985
Raczkowanie
 
Avatar babydoll1985
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

doczka- Podejrzewam lato

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Koralyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bardzo Was proszę, pomóżcieeee, jestem na 100% pewna, że jestem typem ciepłym, gdyz w pastelach wyglądam mdławo, a w popielach nijako. Natomiast kontrasty zimy bialy-czarny sa dla mnie okropne i mnie postarzaja. Tylko, że z kolei, źle czuje sie w ubraniach rudych i brązowych typowych dla jesienii i jednoczesnie niektore kolory wiosny są dla mnie zbyt "pstrokate". HELP!!

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
najpierw czerwony pozniej brąz ale jakis szarawy

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
oczy piwne, z ciemną obwódka, wewnątrz pomaranczowe


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
nie mialam nigdy ani jednego piega
4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
cerę mam jasną, chyba różowawą albo brzoskwiniową, na pewno nie niebieskawą


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
jasny brąz/szary o ciepłym odcieniu złotawym

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
róż ciemny, zgaszony


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
czuję sie okropnie w ciemnych cieplych kolorach, najbardziej lubie łososiowy, pudrowy, szary, delikatne kolory, lubię też czarny, nie lubię pstrokatych, kolorowych ubran, rózu nie cierpie. ale moze to tylko moj gust bo nigdy nie kupowalam takich ubran, moze wygladam w nich lepiej?;-) nie znosze czerwieni we wlosach, lubie cynamonowy ale bez czerwieni. Dobrze czuje sie w cieplych kolorach wlosow (poza tymi z domieszka czerwieni), np. pasuje mi sloneczny blond, albo jasny bardzo blond. Czarny rowniez.... moze ja zima jednak? aa
Jest możliwość załączenia zdjęcia w całości?
__________________
"Dobra kobieta inspiruje mężczyznę, dowcipna go interesuje, piękna oczarowuje, lecz współczująca go dostanie"

Victor Marie Hugo

http://mjutkiewicz.blogspot.com/

Edytowane przez babydoll1985
Czas edycji: 2010-05-13 o 18:42 Powód: błąd we wpisie
babydoll1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-13, 18:52   #3272
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

niestety wolalbym tutaj nie chyba ze moglabys podac mi meila to wtedy przesle?!
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 14:37   #3273
babydoll1985
Raczkowanie
 
Avatar babydoll1985
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

http://www.makijaz.net/tt.html
__________________
"Dobra kobieta inspiruje mężczyznę, dowcipna go interesuje, piękna oczarowuje, lecz współczująca go dostanie"

Victor Marie Hugo

http://mjutkiewicz.blogspot.com/
babydoll1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 10:55   #3274
kasiaa1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10
GG do kasiaa1990
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

http://www.makijaz.net/tt.html

Dziękuję za linka,wyszło mi lato
kasiaa1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 20:15   #3275
kamlotek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 7
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam,
no więc i ja podłącze sie pod wątek i zapytam o moj typ urody

generalnie myslalam, ze jestem wiosna, ale jak przeczytalam ze 90
5 polek to lato, to sie zaczelam zastanawiac w ogole to moim zdaniem jeszcze powinnien byc typ urody "mieszaniec"

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
generalnie bardzo wolno sie opalam, tzn plecy, brzuszek, i nogi o wiele szybciej anizeli twarz - ktora jest blaaaada i nie lubi slonca
ale - poza twarza - opalam sie na taki ladny brazowy kolorek - ale nie ciemny, powiedzialabym ze jasny braz

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
oczy niebiesko - szare (ciemne) z zolta obwodka wokol źrenicy
ciemne bwwi - zawsze były ciemne, nie czarne, ale takie czekoladowo brązowe

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
mam piegi szczegolnie latem, sa zlotawe (nie szare)

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
generalnie mam blaaaada twarz, prawie "przeswitującą" - jak to mi mowia, cera naczynkowa (chociaz dbam o nia, i jak nie jestem na sloncu, to naczynek nie widac). raczej nie rumienie sie...


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
wloski sa zima ciemniejsze, a latem "rudzieją" od slonca tworzac takie ala zlote pasemka. W ogole moim zdaniem w sloncu moje wlosy sa "żółte"



6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
róż blady


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
generalnie w żywszych, tzn takich, ktore dodaja mojej twarzy kolorów, czyli wszelkie odcienie czerwieci i rudosci, brązowy (taki czekoladowy), nie lubie białego i mam wrazenie ze pastelowe kolory mnie jeszcze "zbladziają". A moi znajomi mówią, ze do twarzy mi w szarym - takim cieplym szarym

to by bylo na tyle
z góry pieknie dziękuję
kamlotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 16:04   #3276
babydoll1985
Raczkowanie
 
Avatar babydoll1985
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Mogłabyś zamieścić swoje zdjęcie?

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiaa1990 Pokaż wiadomość
http://www.makijaz.net/tt.html

Dziękuję za linka,wyszło mi lato
Mi też się tak właśnie wydaje (dzięki za zdjęcie)
__________________
"Dobra kobieta inspiruje mężczyznę, dowcipna go interesuje, piękna oczarowuje, lecz współczująca go dostanie"

Victor Marie Hugo

http://mjutkiewicz.blogspot.com/
babydoll1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 17:19   #3277
kamlotek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 7
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

ano pewnie, już zamieszczam, generalnie na jednym widac jak bladą mam twarz (w środku lata) w porownaniu z opalonymi rękoma - normalnie to jest moja letnia zmora....

więc będę wdzięczna za wszelkie uwagi - bo czasem normalnie w sklepie smutek mie ogarnia jak nie wiem w jakim kolorze mi do twarzy



Edytowane przez kamlotek
Czas edycji: 2010-05-16 o 17:23
kamlotek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-16, 17:46   #3278
kathy8998
Rozeznanie
 
Avatar kathy8998
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 756
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Proszę o analizę, bo ostatnio zauważyłam, że chyba źle dobieram kolory.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły -złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się bardzo szybko, najpierw na czerwony brąz, a później na brązowo

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Oczy piwno- brązowo- zielone, dziwny kolor, niedookreślony. Dużo plamek. Oprawa grafitowa.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegi są, ale słabo widoczne.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Jasna, raczej żółtawa, zimna, nie beżowa ani różowa.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
naturalna czerń, ale nie głęboka, tylko raczej taka grafitowa, jakby wyblakła?

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
mocna czerwień

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze czuję się w raczej ciemnych, intensywnych kolorach. Najlepiej w czerni, ciemnym turkusie, fiolecie, szarości. Najgorzej w pastelach, różach, błękitach.

Z góry dziękuję
kathy8998 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 18:08   #3279
EmiNika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 8
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Bardzo proszę o pomoc sama za żadne skarby nie moge się zdefiniować.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Twarz oplala sie wyjatkowo ciężko, poczatkowo na tak zwanego buraczka, potem robi sie z tego złotawy brązik i szybko schodzi.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Oczy są w kolorze szaroniebieskim z pomaranczowymi plamkami co daje efekt zieleni, tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, białka są raczej błękitne niż białe, rzesy długie i czarne jednak raczej rzadkie przez co oprawa oka nie jest mocno "zdecydowana" podobnie jak z rzesami sprawa ma sie do moich brwi, pojedyncze włoski ciemny brąz, ale nie są gęste. Na codzien mocno podkreslam rzesy i co jakis czas zapisuje sie na henne(brwi).


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Nie mam

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Mam cerę naczynkową, jasna, widoczne są na niej tez pojedyncze niebieskie zyłki odcien skóry zdecydowanie złotawy, rumienie się ciemny róż.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Kolor ciemny blond/ jasny brąz ze złotym blaskiem bywa , ze na zdjeciach robionych w słoncu włosy wydają się czerwonorude.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Raczej koral, usta są w nasyconej barwie taki malinowy ciemny róż, a może czerwień? Nie jestem pewna.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Czuje się dobrze w odcieniach czerwieni szcególnie w bordowym, karminowym, chyba niezle jest mi w kobaltowym i pomarańczu nasyconym, fatalnie czuje się w żółtym, niebieskim, morskim, jaskawej zieleni, dobrze mi w trawiastym odcienu zielonego(podkresla zielen oczu) lubie czarny(choć może byc to przywiązanie do klasyki).
EmiNika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 20:26   #3280
c042958294e99042f58d4b6e63f583de5e67f661_63eacf5328b46
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 103
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Ja tak na marginesie(mam nadzieje,że dobry wątek-szukałam w wyszukiwarce ale nie znalazłam):
jaki typ urody ma Weronika Rosatti i marta żmuda-trzebiatowska?
c042958294e99042f58d4b6e63f583de5e67f661_63eacf5328b46 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 23:15   #3281
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Może ktoś mnie zdiagnozuje bo czytam te artykuły i nic nie pasuje.

1.Opalanie-ciężko,najpierw na czerwono,potem złotawo-brązowy(chociaż nadB ałtykiem opaliłam się na oliwkowo)

2.Oczy szaroniebieskie,ciemne.Tę czówki mają plamki,bez obwódki.Oprawa oczu taka jak kolor włosów,niewyrazista

3.piegi-w niewielkiej ilości,na nosie.Szarobeżowe

4.Cera-jasna wpadająca w roż,raczej ciepła.

5.Włosy-średni szatyn,kolor mysi.

6.Usta-rożowe,chłodne,niewyrazis te

7.Ponoć dobrze wyglądam w żywych kolorach np.pomarańcz,żółć,jaskraw a zieleń.

Edytowane przez maharet1092
Czas edycji: 2010-05-16 o 23:20
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-17, 07:03   #3282
Salena85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 18
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

A ja już sama nie wiem jaki ten typ urody mam i poszukuję kolorystki =) Ktoś słyszał w Warszawie o jakiejś??
Salena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 13:44   #3283
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dziewczyny, oto, co znalazłam w internecie. Szczególnie zaciekawiła mnie analiza oczu, iż nie kolor jest najważniejszy a wzór w środku (jak np. popękane szkło). Wklejam (za http://flaregamer.com/b2article.php?p=116&more=1) i przetłumaczyłam najważniejsze rzeczy, ale nie wszystko. Na dole wklejam też ciekawy guiz.

Ever felt you resembled a person or game character but couldn't figure out why? It's possible you shared the same season. Knowing what season you are can help determine what colors look best on you and what you resemble most in this beauty related article. Here are some helpful hints in determining what season you are.

1. Undertones (czyli tony ciepłe lub zimne i test z białą kartką)
Determining your undertone is one of the hardest tasks. Wash your face, use no makeup, wear bleached white clothes and take a step outside to look at yourself in natural daylight. You can also try placing a white piece of paper near your face. Warm skin has a golden or yellow undertone, while cool skin has red or blue.

(przykładamy kartkę do umytej twarzy bez makijażu, jeśli mamy skórę o odcieniu ciepłym będzie wyglądała na złotą lub żółtą, jeśli zimnym - na czerwoną lub niebieską)

It's also possible for you to have neutral undertones, or have different undertones depending on how much sun you get or on different parts of your body. The color of the veins through your skin is also a sign (green = yellow undertones, blue = red). Usually one should focus on the undertones of the face, since it's where people look first.

(możemy też sprawdzić np. na żyłach, jeśli prześwituje na niebiesko - mamy odcień zimny, jeśli na zielono - ciepły).


If you had your skin shade matched at MAC, you may already know whether you are warm or cool. However, try to get matched several times by different people, you may notice differing opinions.

MAC classifies skin undertones into NC and NW. As an example, my face requires MAC NW25. "NW" stands for "Needs Warmth", which is for someone who has cool undertones. The "warmth" will neutralize the "Cold". The opposite is "NC" shades, for those with yellow undertones.

(Z tego, co zrouzumiałam - zimne tony skóry- potrzebują ocieplenia, a ciepłe - ochłodzenie - tak aby być neutralnym i aby było harmonijnie).

2. Eye Pattern
This isn't about the color of your eyes, but the patterns and shapes found within them. In a brightly lit room, place a mirror right in front of one eye and close the other eye. If the room isn't bright enough, try shining a light near your eye and using a magnifying mirror.

Does the pattern of the black and colored parts look like: barely visible cracked glass (Summer), straight defined spokes of a wheel (Winter), a round sunburst (Spring), or a swirly bordered aztec sun that may have flecks on the outside (Autumn)?

(To test dotyczący wzorów oku, a nie kolorów. Zrozumiałam tylko jeśli chodzi o pobite szkło dla lata, nie wiem jak przetłumaczyć resztę wzorów - czy ktoś wie?)

Keep in mind it's also possible to have two seasons blended in your eye. I have an open space all around the pupil like a Spring and wheel spokes like a Winter - it's called Striking Spring.

3. Hair and Eye Color Combination
It's fairly easy to determine your Season now that you have taken a good look at yourself. In my example I'm a natural Winter like most Asians or African Americans are, however, with tanning and a hair colour change - I am actually an Autumn.

Summer hair is ash blonde or light ash brown without highlights, while eyes are blue gray or blue green. Winter hair is black or ash black brown without highlights, while eyes are blue, brown, hazel, or green. Spring hair is golden blonde, golden brown, or red, while eyes are blue, blue gray, blue green, or light turquoise green. Autumn hair is golden brown, red, auburn, or chesnut, while eyes are dark brown, hazel, or green.

4. Your Exact Color Season
Now that you know your coloring and eye pattern, you can figure out exactly which season blend you are and what colors look best on you. Keep in mind that sometimes your season is not what you expect. For example, many Asians and freckled Red Heads are Autumns. In general, Winters are usually brunettes whose hair contrasts with skin, Summers are naturally blonde and their hair doesn't contrast much with skin, Springs have pale eyes, and Autumns have dark eyes.

(Istnieją cechy typowe dla różnych pór np. - jesień ma ciemne oczy niź wiosna, lato ma włośy blond i nie ma kontrastu miedzy włosami i skórą, zimy mają kontrast między włosami i skórą, wiosna ma blade oczy)


You'll also notice that you may already gravitate towards certain colors naturally. On the chart below, the vertical columns from left to right represent colors that look good on a) Summers, b) Winters, c) Springs and d) Autumns.

(Które kolory lubiecie? Oto lista: 1-lato 2-zima 3-wiosna 4-jesień)


Summer Blends
ABSOLUTE SUMMER usually light brown hair, it could also be gray
MOONLIGHT SUMMER (Summer - Winter) dark ash brown to brunette or silver gray hair
SUNSHINE SUMMER (Summer - Spring) golden blonde highlights in ash brown hair
INDIAN SUMMER (Summer - Autumn) light red or copper, ash blonde hair
Summer characters: Eva (Metal Gear Solid), Sonya Blade (Mortal Kombat), Leon Kennedy (Resident Evil), Siegfried Schtauffen (Soul Calibur)
Summer celebrities: Denise Richards, Eva Habermann, Jeri Ryan

Winter Blends
ABSOLUTE WINTER dark hair and light skin or very dark hair and dark skin
SNOW FROST WINTER (Winter - Summer) light brown hair
FIRELIGHT WINTER (Winter - Spring) blonde, almost white blonde hair
SUNSET WINTER (Winter - Autumn) auburn or medium red hair
Winter characters: Xiuying Hong (Shenmue), Farah (Prince of Persia), Sephiroth (Final Fantasy), Darril (Front Mission)
Winter celebrities: Alicia Keys, Rosario Dawson, Kristin Kruek

Spring Blends
ABSOLUTE SPRING usually blonde hair and spring personality traits match
PASTEL SPRING (Spring - Summer) brunette or ash blonde hair
STRIKING SPRING (Spring - Winter) black to dark brown hair, porcelain to dark olive skin
GLORIOUS SPRING (Spring - Autumn) red to light blonde red or blonde with freckled skin
Spring characters: Joanna Dark (Perfect Dark), Sarah Bryant (Virtua Fighter), Simon Belmont (Castlevania), Yuri Hyuga (Shadow Hearts)
Spring celebrities: Gillian Anderson, Lindsay Lohan, Evangeline Lily

Autumn Blends
ABSOLUTE AUTUMN copper red hair or neutral beige hair, warm toned skin
GENTLE AUTUMN (Autumn - Summer) lighter hair colors, personality traits more subtle
GOLDEN AUTUMN (Autumn - Spring) blonde hair, often found wearing intense colors
STRIKING AUTUMN (Autumn - Winter) very dark hair with warm undertones
Autumn characters: Lara Croft (Tomb Raider), Jade (Beyond Good and Evil), Hwoarang (Tekken), Eddie Gordo (Tekken)
Autumn celebrities: Jessica Alba, Natalie Portman, Aishwarya Rai

Choosing Colors
It's possible to wear colors from other seasons if you know your range, but a guideline is never a bad thing.

Summer Colors
Summer is a cool tone with blue or pink undertones and a low level of contrast between their hair, eye color and skin tone. They need soft neutrals and pastels, as well as muted colors with cool undertones. Powder blue, dusty pink, mauve, lavender, plum, and pale yellow will complement them. Avoid intense, vivid hues because they will look harsh. Earth tones, black and orange will also drown out the skin.

Winter Colors
Winter profiles have a lot of depth to their coloring and a lot of contrast between their hair color, eye color and skin tone. Winters need hues that are sharp, stark and clear to complement their skin. They look best in intense, rich colors, like black, navy blue, red, and hot pink. For lighter colors, wear bright white or icy pastels, such as cool blues, pinks and yellows. Avoid earthy tones and subdued colors like beige, orange and gold as they will make the skin look unhealthy.

Spring Colors
Springs can wear very pale, soft colors, such as peach, camel, golden yellow, golden brown, and aqua. They also look good in ivory, bright greens, true reds, clear blues and coral. Avoid colors that are too dull and muted or too dark. Avoid black and white, which are also too contrasting.

Autumn Colors
Autumn profiles have a lot of depth to their warm skin tone. Rich golden, spicy, and earthy colors will accent the complexion. Autumns can wear both muted and rich warm colors that are seen in autumn leaves such as camel, beige, olive, orange, gold, and dark brown. They also look great in a rich warm grey.

oraz quiz: http://quizfarm.com/quizzes/new/sher...ason-are-you/#
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2010-05-18 o 17:31
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 14:06   #3284
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wklejam też zdjęcia na podstawie powyższego artykułu (pamiętajcie, że te osoby są już po stylizacji letniej i "wydobywaniu kolorów) + moje zbiory palet.

LATO
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 14:11   #3285
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

WIOSNA i wiosny mieszane, kolory włosów dla wiosny:
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2010-05-17 o 14:15
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 14:12   #3286
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

C.D Wiosna
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2010-05-17 o 14:14
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 14:18   #3287
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Jesień
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 17:24   #3288
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

[przy strukturze i kolorze oka wygląda tak:
ledwie widoczne pęknięte szkło ( LATO ),
proste jak szprychy w kole ( Zima ),
okregi promieni slonecznych ( Wiosna ) zdj 2
lub jak wzor azeteckiego slonca, które może mieć plamki na zewnątrz ( jesień ) zsj1

Należy pamiętać, jest to również możliwe, że dwa sezony mieszane sa w oku. Mamy otwartą przestrzeń wokół jak wiosna i jak szprychy koła zimowe - nazywa uderzajaca wiosna. tlumaczac bezposrednio


tyle co do czesci z oczami jednak reszta tez nie za dokladnie tlumaczonaa ciekawa choc ja nadal nie odkrylam swojego typu i chyba wkrotce bede prosic o rade
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009

Edytowane przez Kathi75
Czas edycji: 2010-05-18 o 17:33
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 21:02   #3289
babydoll1985
Raczkowanie
 
Avatar babydoll1985
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez kamlotek Pokaż wiadomość
ano pewnie, już zamieszczam, generalnie na jednym widac jak bladą mam twarz (w środku lata) w porownaniu z opalonymi rękoma - normalnie to jest moja letnia zmora....

więc będę wdzięczna za wszelkie uwagi - bo czasem normalnie w sklepie smutek mie ogarnia jak nie wiem w jakim kolorze mi do twarzy


Podejrzewam wiosenkę, jak Ty. Kolory, które charakteryzują wiosnę to czyste, ciepłe pastele- zieleń jabłka, oliwkowy, jasny turkusowy,kolor bzu, pomidorowy, słoneczny żółty, brzoskwiniowy, morelowy, kremowy, słoneczne i złote brązy i szarości,unikaj natomiast czarnego, czystego białego i mocnych, ciemnych kolorów oraz jasnych, różowawych pasteli

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

Cytat:
Napisane przez kathy8998 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę, bo ostatnio zauważyłam, że chyba źle dobieram kolory.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły -złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się bardzo szybko, najpierw na czerwony brąz, a później na brązowo

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Oczy piwno- brązowo- zielone, dziwny kolor, niedookreślony. Dużo plamek. Oprawa grafitowa.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegi są, ale słabo widoczne.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Jasna, raczej żółtawa, zimna, nie beżowa ani różowa.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
naturalna czerń, ale nie głęboka, tylko raczej taka grafitowa, jakby wyblakła?

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
mocna czerwień

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze czuję się w raczej ciemnych, intensywnych kolorach. Najlepiej w czerni, ciemnym turkusie, fiolecie, szarości. Najgorzej w pastelach, różach, błękitach.

Z góry dziękuję
Mozesz zamiescic swoje zdjecie?

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:51 ----------

Cytat:
Napisane przez EmiNika Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o pomoc sama za żadne skarby nie moge się zdefiniować.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Twarz oplala sie wyjatkowo ciężko, poczatkowo na tak zwanego buraczka, potem robi sie z tego złotawy brązik i szybko schodzi.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Oczy są w kolorze szaroniebieskim z pomaranczowymi plamkami co daje efekt zieleni, tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, białka są raczej błękitne niż białe, rzesy długie i czarne jednak raczej rzadkie przez co oprawa oka nie jest mocno "zdecydowana" podobnie jak z rzesami sprawa ma sie do moich brwi, pojedyncze włoski ciemny brąz, ale nie są gęste. Na codzien mocno podkreslam rzesy i co jakis czas zapisuje sie na henne(brwi).


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Nie mam

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Mam cerę naczynkową, jasna, widoczne są na niej tez pojedyncze niebieskie zyłki odcien skóry zdecydowanie złotawy, rumienie się ciemny róż.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Kolor ciemny blond/ jasny brąz ze złotym blaskiem bywa , ze na zdjeciach robionych w słoncu włosy wydają się czerwonorude.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Raczej koral, usta są w nasyconej barwie taki malinowy ciemny róż, a może czerwień? Nie jestem pewna.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Czuje się dobrze w odcieniach czerwieni szcególnie w bordowym, karminowym, chyba niezle jest mi w kobaltowym i pomarańczu nasyconym, fatalnie czuje się w żółtym, niebieskim, morskim, jaskawej zieleni, dobrze mi w trawiastym odcienu zielonego(podkresla zielen oczu) lubie czarny(choć może byc to przywiązanie do klasyki).
Mozna prosic o zdjecie?

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Może ktoś mnie zdiagnozuje bo czytam te artykuły i nic nie pasuje.

1.Opalanie-ciężko,najpierw na czerwono,potem złotawo-brązowy(chociaż nadB ałtykiem opaliłam się na oliwkowo)

2.Oczy szaroniebieskie,ciemne.Tę czówki mają plamki,bez obwódki.Oprawa oczu taka jak kolor włosów,niewyrazista

3.piegi-w niewielkiej ilości,na nosie.Szarobeżowe

4.Cera-jasna wpadająca w roż,raczej ciepła.

5.Włosy-średni szatyn,kolor mysi.

6.Usta-rożowe,chłodne,niewyrazis te

7.Ponoć dobrze wyglądam w żywych kolorach np.pomarańcz,żółć,jaskraw a zieleń.
Ja podejrzewam lato, czy masz moze jakies aktualne zdjecie?

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Salena85 Pokaż wiadomość
A ja już sama nie wiem jaki ten typ urody mam i poszukuję kolorystki =) Ktoś słyszał w Warszawie o jakiejś??
http://katalog.mojakosmetyczka.pl/

moze to cos pomoze
__________________
"Dobra kobieta inspiruje mężczyznę, dowcipna go interesuje, piękna oczarowuje, lecz współczująca go dostanie"

Victor Marie Hugo

http://mjutkiewicz.blogspot.com/
babydoll1985 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-18, 21:06   #3290
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Moglabym prosic o analize bo chyba gdzies sie zagubilam i juz nie wiem sama co ja za TYP jestem

. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo).

Szybko ale na czerwono i ta czerwienizna dlugo zostaje potem przechodzi w ladny braz ale ciagle dochodza o opalaniu nowe piegi

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Oczy zielone troche jasniejesze jak na zdjeciu ale minimalnie

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegi są,brazowe i duzo

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Jasna, raczej żółtawa, zimna, ciagle since pod oczami

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

jako dziecko mysie teraz ciemny blond

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

rozowy jak na zdjeciu

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze czuję się w raczej w jasnych kolorach . Lubie tez brazy , czerwien , blekit i roz a takze zielen ciemna podkresla oczy
Njgorzej w pomaranczowym i ciemnym niebieskim , czarnym

Bardzo dziekuje za wskazowki
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 22:53   #3291
bertunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 70
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Proszę o pomoc bo byłam kiedyś zimą a po dokonaniu pewnych zmian gubie się w kolorach i nie wiem jakie do mnie pasują.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły -złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się szybko, dwa dni na słonku i jestem zauważalnie bardziej opalona. Raczej od razu na karmelowy brąz (złotawo-brązowy) choć gdy przesadziłam raz ze słońcem byłam zaczerwieniona ale to nie reguła.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Mam ziemnobrązowe oczy. Bez plamek, jednolite, czasami wyglądają na czarne. Brwi i rzęsy koloru "polskiego" myszowatego brązu.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Nie mam piegów.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Zależy to od pory roku, zimą skóra jest średnio blada a lekkim złotawym kolorze. Gdy jestem opalona to ma odcień oliwkowo-złoty.
Rumienie sie na czerwono, mam cere naczynkową.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Naturalny: polski "mysi" brąz. Teraz mam farbowane: rozjaśniene (zdjęcie).

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Średnio jasne, różowe.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Lubie palone róże, szarawe zielenie, żółty, kolor "maślany", czerń i biel. Lubie też mocne nasycone kolory np. czerwień czy fuksje. Nie lubie pomarańczy ani brązów ani koloru musztardy.

http://www.otofotki.pl/img13/yq703_kolor wlosow.jpg.html

Będę bardzo wdzięczna !!!
__________________
48 kg --> U
"A wink of the eye to an attractive person on a bus means something completely different from a wink of an eye to signify a lie"
bertunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 08:26   #3292
Salena85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 18
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dzięki babydoll1985 =) Faktycznie znalazłam fajną kolorystkę, tylko, zę nie podejrzewałam, ze sama analiza kolorystyczna, może kosztować 300 zl -_-' Chociaż trzeba czasem siebie porozpieszczać, muszę sie zastanowić...
Salena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 12:02   #3293
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

witam was serdecznie...
od lat szukam swoich kolorów...
niestety wydaję mi się że z niepowodzeniem udaje mi się to znaleźć....
pogubiłam się i lekko zaczynam po prostu wyglądać nijako...
nie rozpisuję się ... wkleję wątki w których zobaczycie mnie i moje problemy wyglądowe...
pierwszy link z Metamorfoza... w ogóle już nikt tam nie zagląda...
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=149589
drugi link z prośbą o makijaż z zdjęciem obecnym... wiem włosy wracam do naturalnego koloru włosów... więc wyglądam z tymi odrostami koszmarnie...
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=368545&page=24
jest mi strasznie trudno dobrać kolor kosmetyków... normalnie nie wiem co kupować

BARDZO PROSZĘ O POMOC

będę stokrotnie wdzięczna

czekam z niecierpliwością^^

P.S dodaje jeszcze link do forum z tematem jak schodzę do naturalnego koloru... wtedy zobaczycie jaki mam naturalny kolor włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=166616&page=159

Edytowane przez Ivonea
Czas edycji: 2010-05-19 o 15:12
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 13:31   #3294
tahari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Też bardzo proszę o pomoc

1. Jak się opalasz?
Prawie w ogóle, ale mimo wielu godzin na silnym słońcu nawet przez kilka dni nie mam żadnych zaczerwienień ani zmian, jakbym nie była na słońcu, nawet bez kremu z filtrem (wiem, wiem, to źle, ale nic mi się nie dzieje na słońcu, więc zapominam...)
2. Kolor oczu
Głównie szaroniebieskie, ze smugami żółci (teraz jak patrzę w lustro mało widoczne)
3. Piegi
Sezonowo widać troszkę jak się bliżej przyjrzeć
4. Cera
Blada, sińce pod oczami. Rumienię sie tylko od gorąca - na różowo
5. Naturalny kolor włosow
Podobno ciemny złoty blond
7. Kolor ust
Delikatny jasny róż
8. w jakich kolorach czuję się dobrze?
W czarnym, żółtym ciepłym, niebieskim, zielonym, bladoróżowym. Wg mamy jeszcze w czerwonym, ale mnie się wydaje, że wtedy moja twarz jest już koszmarnie blada i strasznie przebarwiona mimo, że oprócz oczu jest dosyć jednolita i gładka. Źle czuję się zazwyczaj w fioletowym, szczególnie jasnym - jeszcze wyraźniej widzę moje wory, bladość i czuję się bez wyrazu jakoś. Wyjątek to moja luźna ciemnofioletowa bluzka.

Pierwsze zdjęcie to pełnia lata, a drugie robione w pomieszczeniu wieczorem.
tahari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 16:53   #3295
babydoll1985
Raczkowanie
 
Avatar babydoll1985
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Ciekawy przypadek z tym opalaniem
A czy Twoja skóra jest bardziej szarawo-brązowa, czy raczej bardziej pomarańczowa?

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Ivonea Pokaż wiadomość
witam was serdecznie...
od lat szukam swoich kolorów...
niestety wydaję mi się że z niepowodzeniem udaje mi się to znaleźć....
pogubiłam się i lekko zaczynam po prostu wyglądać nijako...
nie rozpisuję się ... wkleję wątki w których zobaczycie mnie i moje problemy wyglądowe...
pierwszy link z Metamorfoza... w ogóle już nikt tam nie zagląda...
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=149589
drugi link z prośbą o makijaż z zdjęciem obecnym... wiem włosy wracam do naturalnego koloru włosów... więc wyglądam z tymi odrostami koszmarnie...
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=368545&page=24
jest mi strasznie trudno dobrać kolor kosmetyków... normalnie nie wiem co kupować

BARDZO PROSZĘ O POMOC

będę stokrotnie wdzięczna

czekam z niecierpliwością^^

P.S dodaje jeszcze link do forum z tematem jak schodzę do naturalnego koloru... wtedy zobaczycie jaki mam naturalny kolor włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=166616&page=159
Podejrzewam, że jesteś mocnym typem wiosny(przewaga ciepłego brązu w kolorycie urody).Kolory, które pasowałoby do tego typu to ciepłe, czyste odcienie, np. czekoladowy brąz, oranż, pomidorowa czerwień, ciemny turkus, słoneczny żółty, piaskowy beż, ecru
__________________
"Dobra kobieta inspiruje mężczyznę, dowcipna go interesuje, piękna oczarowuje, lecz współczująca go dostanie"

Victor Marie Hugo

http://mjutkiewicz.blogspot.com/
babydoll1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 19:03   #3296
katoko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

1. Jak się opalasz - ciężko, powoli i na czerwono Odcień opalenizny jest szaro-beżowy, ale dopiero po długim czasie


2. Kolor oczu - jasne, tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, mają delikatne plamki, oprawa oczu ciemna


3. Piegi - brak
4. Cera - jasny, ja się nie rumienię ja czerwienię się jak burak
5. Naturalny kolor włosów - ciemny, popielaty blond

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) różowy
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? lubię czerń, zieleń, niebieski, biel, nie znoszę różu, żółci i fioletu

Edytowane przez katoko
Czas edycji: 2010-08-21 o 20:48
katoko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 22:33   #3297
kadoza
Raczkowanie
 
Avatar kadoza
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 106
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

I ja również poproszę o pomoc w diagnozie

1) opalam się bardzo ciężko, jeśli rozsądnie to ledwo co jestem maźnięta słońcem na złoto, zazwyczaj kończy się poparzeniem słonecznym

2)Oczy mam ciemnoszare, bez obwódki. Oprawę oczu mam ciemną.

3)Piegi- tylko na nosie od opalania-bardzo słabe, takie rozlane złote plamki

4)Cera blada, porcelanowa, czasem wpadająca w zielenie. Idiotycznie wyglądam z brzoskwiniowym różem na policzkach.

5)Naturalny kolor włosów, średni mysi blond, raczej ciemny niż jasny

6)Usta- średni róż, raczej zimny

7) Ładnie mi w szarym, niebieskim, różowym. Nieźle w czarnym i beżowym, fioletowym i bieli. Tragicznie w czerwieni i zieleni- choć prawdę powiedziawszy to i tak bywa z tym rożnie, zależy od koloru włosów .


Osobiście wydaje mi się, że kiedyś byłam latem, ale teraz rzuciłam się w nurt farbowania henną i jestem miedziano-ruda. W związku z czym nie wiem, jakim typem jestem obecnie

Edytowane przez kadoza
Czas edycji: 2010-05-19 o 22:47
kadoza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 09:12   #3298
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez babydoll1985 Pokaż wiadomość


Podejrzewam, że jesteś mocnym typem wiosny(przewaga ciepłego brązu w kolorycie urody).Kolory, które pasowałoby do tego typu to ciepłe, czyste odcienie, np. czekoladowy brąz, oranż, pomidorowa czerwień, ciemny turkus, słoneczny żółty, piaskowy beż, ecru
toś mnie zaskoczyła.... ;p bo zawsze uważałam że w tych kolorach wyglądam tragicznie....
zwłaszcza w brązach, pastelach, kremowych kolorach, a w żółtym to w ogóle wyglądam nijako... dlatego jestem zaskoczona
strasznie chciałabym nosić kolory pastelowe, łososiowe, szare... ale przymierzając z tych kolorów zawsze wyglądam źle... nie wiem co robię nie tak... możliwe że te kolory w ogóle do mnie nie pasują...
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 15:17   #3299
tahari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez babydoll1985 Pokaż wiadomość
Ciekawy przypadek z tym opalaniem
A czy Twoja skóra jest bardziej szarawo-brązowa, czy raczej bardziej pomarańczowa?
Własnie wiem ;]. Nigdzie nikt o takiej skórze nic nie pisze. A kolor... Nie za bardzo umiem okreslić. Ja ją widzę jako po prostu bladą, na pewno nie wpadającą w róż, na pewno nie w pomarańczowy, ten szary to ew. jak patrzę na twarz (tylko na twarz), ale nie jestem do końca przekonana. Jak cokolwiek złapie mnie z opalenizny to wpada jednak od razu w bardzo delikatny brąz.
tahari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 19:19   #3300
babydoll1985
Raczkowanie
 
Avatar babydoll1985
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez katoko Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - ciężko, powoli i na czerwono Odcień opalenizny jest szaro-beżowy, ale dopiero po długim czasie


2. Kolor oczu - jasne, tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, mają delikatne plamki, oprawa oczu ciemna


3. Piegi - brak
4. Cera - jasny, ja się nie rumienię ja czerwienię się jak burak
5. Naturalny kolor włosów - ciemny, popielaty blond

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) różowy
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? lubię czerń, zieleń, niebieski, biel, nie znoszę różu, żółci i fioletu

dodaję zdjęcie, jedyne jakie wyszperałam na poczekaniu
Prawdopodobnie lato , kolory dla Twojego typu to średnie pastele(malina, granat, szaro-czarny, morska zieleń, cytrynowy, gorzka czekolada)

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Cytat:
Napisane przez kadoza Pokaż wiadomość
I ja również poproszę o pomoc w diagnozie

1) opalam się bardzo ciężko, jeśli rozsądnie to ledwo co jestem maźnięta słońcem na złoto, zazwyczaj kończy się poparzeniem słonecznym

2)Oczy mam ciemnoszare, bez obwódki. Oprawę oczu mam ciemną.

3)Piegi- tylko na nosie od opalania-bardzo słabe, takie rozlane złote plamki

4)Cera blada, porcelanowa, czasem wpadająca w zielenie. Idiotycznie wyglądam z brzoskwiniowym różem na policzkach.

5)Naturalny kolor włosów, średni mysi blond, raczej ciemny niż jasny

6)Usta- średni róż, raczej zimny

7) Ładnie mi w szarym, niebieskim, różowym. Nieźle w czarnym i beżowym, fioletowym i bieli. Tragicznie w czerwieni i zieleni- choć prawdę powiedziawszy to i tak bywa z tym rożnie, zależy od koloru włosów .


Osobiście wydaje mi się, że kiedyś byłam latem, ale teraz rzuciłam się w nurt farbowania henną i jestem miedziano-ruda. W związku z czym nie wiem, jakim typem jestem obecnie
Naturalnym prawdopodobnie latem

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Cytat:
Napisane przez tahari Pokaż wiadomość
Własnie wiem ;]. Nigdzie nikt o takiej skórze nic nie pisze. A kolor... Nie za bardzo umiem okreslić. Ja ją widzę jako po prostu bladą, na pewno nie wpadającą w róż, na pewno nie w pomarańczowy, ten szary to ew. jak patrzę na twarz (tylko na twarz), ale nie jestem do końca przekonana. Jak cokolwiek złapie mnie z opalenizny to wpada jednak od razu w bardzo delikatny brąz.
Podejrzewam wiosnę

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Ivonea Pokaż wiadomość
toś mnie zaskoczyła.... ;p bo zawsze uważałam że w tych kolorach wyglądam tragicznie....
zwłaszcza w brązach, pastelach, kremowych kolorach, a w żółtym to w ogóle wyglądam nijako... dlatego jestem zaskoczona
strasznie chciałabym nosić kolory pastelowe, łososiowe, szare... ale przymierzając z tych kolorów zawsze wyglądam źle... nie wiem co robię nie tak... możliwe że te kolory w ogóle do mnie nie pasują...
Naturalna prawdopodobnie wiosna, a po różnych zmianach może się troszkę zmieniać kolorystyka urody i tym samym typ
__________________
"Dobra kobieta inspiruje mężczyznę, dowcipna go interesuje, piękna oczarowuje, lecz współczująca go dostanie"

Victor Marie Hugo

http://mjutkiewicz.blogspot.com/
babydoll1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:34.