Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część I - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-09, 11:37   #3661
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Ja znowu z biochemicznym pytaniem.
Czy ktoras mineraloholiczka uzywa\uzywala toniku z kwasem PHA oraz peelingu z bromelaina?
Na forum biochemicznym juz bylam ale jestem ciekawa czy pokrewna dusza z mineralowego uzywa tych cudakow
Ciagle mnie cos korci z biochemii, juz teraz tradycyjne sklepy kosmetyczne moglyby dla mnie nie istniec, bo wszystko na necie kupuje i widze, ze mi sie to pogarsza

Zapraszam do wątku o peelingach kwasowych:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...97242&page=107
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...323502&page=23

ostatnio też była mowa o PHA (w tym pierwszym bodajże), sama znam dwie dziewczyny które używają PHA i minerałów (właśnie z tego wątku), ale nie wiem czy mogę tak rozrzucać nickami bez pozwolenia po różnych forach, więc wejdź i zapytaj o co chcesz. Na pewno pomogą. Ja używam AHA i BHA, do PHA jeszcze nie doszłam.


A żeby nie być tak całkiem OT to pozdrawiam wszystkie mineralne dziewczyny.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 11:37   #3662
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Ja znowu z biochemicznym pytaniem.
Czy ktoras mineraloholiczka uzywa\uzywala toniku z kwasem PHA oraz peelingu z bromelaina?
Na forum biochemicznym juz bylam ale jestem ciekawa czy pokrewna dusza z mineralowego uzywa tych cudakow
Ciagle mnie cos korci z biochemii, juz teraz tradycyjne sklepy kosmetyczne moglyby dla mnie nie istniec, bo wszystko na necie kupuje i widze, ze mi sie to pogarsza
ja robię sama ale tonik BHA, natomiast peeling z bromelainą mam z BU i sobie chwalęprzyjemny, łagodny ale skuteczny
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 14:08   #3663
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Ja znowu z biochemicznym pytaniem.
Czy ktoras mineraloholiczka uzywa\uzywala toniku z kwasem PHA oraz peelingu z bromelaina?
Na forum biochemicznym juz bylam ale jestem ciekawa czy pokrewna dusza z mineralowego uzywa tych cudakow
Ciagle mnie cos korci z biochemii, juz teraz tradycyjne sklepy kosmetyczne moglyby dla mnie nie istniec, bo wszystko na necie kupuje i widze, ze mi sie to pogarsza
kupiłam ostatnio drugi raz ananaska, jest super- buzia gładka bezinwazyjnie, lubię ten owsiany zapach
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 14:37   #3664
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Dzieki serdeczne wszystkim Wezme i tonik PHA i peeling ananasowy
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 16:17   #3665
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Kurczę, cos nie moge dogadac sie z tymi minerałami.
Nie leżą na mnie ładnie i nie wiem co zrobić. Kolor podkładu mam dobrze dobrany, formuła intensive więc niby do wszystkich cer. Obsługuję się flatem. Kupiłam dzisiaj ten krem nawilżający Janhson które polecały dziewczyny w wątku o bazach pod minerały, nałożylam na to filtr, i nie wygląda to tak jakbym chciała.

Nie mam pojęcia co robię źle, a coś na pewno, bo dotychczas malowałam się TYLKO podkładami w formie płynnej i nie mam wprawy.

Dzisiaj zrobiłam tak:
Rano przetarłam twarz tonikiem, potem nałożyłam ten krem nawilżający, potem lirene, po kilku minutach STF kaolinowy, potem podkład (nakładam więcej niż pokazywała Cathy w wątku minerałowym, ale to dlatego, że mam trochę przebarwień, i po prostu tak mała warstwa proszku tego nie pokrywa, z drugiej strony też, nie nakładam przecież bardzo dużo ) najpierw psikalam pędzel hydrolatem, ale jakos nie zdalo to egzaminu bo podklad przyklejal sie w jednym miejscu do buzi i nie chcialo sie to nawet rozetrzeć.
Na sucho nakladam z powodzeniem, pędzel pokryty równo pudrem itd, okrągłe ruchy, cała twarz, potem korektor, druga warstwa podkładu.
Efekt końcowy to widoczne pory, widoczne suche skórki (choć przy kremie nawilżającym nie tak bardzo), twarz nie jest do końca ujednolicona, bo czerwone krostki trochę przebijają, w skrzydełkach nosa nieładnie widoczny puder. Dzisiaj dodatkowo przecierając palcem po brodzie ścierał się podkład razem z tym co było pod nim.
(sunlight korektor był zły - bo za jasny, intensive fair wydawalby mi się dobry, ale chyba nie do konca, bo efekt nie powala na kolana).

Nie za bardzo chcę wracać do Estee Laudera, którego co prawda dotychczas ubóstwiałam bo po pierwsze - zaopatrzyłam się już w opakowania big moich kosmetyków EDM, mam pędzel, dwa kolejne zamówione... Widzę, że minerały nie zapychają mnie, co u innych podkładów się często zdarza.

Może na mokro byłoby lepiej, ale opisałam u góry jak mi to wyszło.

Kurczę, kręci się może tutaj Wizażanka z Wrocławia, która nauczyłaby mnie się tym malować?

Nie wiem jak się do tego zabrać. A może mineraly nie są dla mnie?
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016

Edytowane przez One_LoVe
Czas edycji: 2009-05-09 o 16:23
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 18:53   #3666
WhiteInnocent
Wtajemniczenie
 
Avatar WhiteInnocent
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 092
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez Naamah6 Pokaż wiadomość
WhiteInnocent - zamówie tobie ten pędzel, bo po 15-tym robię zamówienie, bo też czekam na Flattiego.....

Jestem z warszawy, jakoś sie dogadamy

Odkurzacz na pocieszenie hmmm...
Dziękuję!
Może zorganizuję kolejne i coś jeszcze sobie wezmę a jak nie to odezwe się do Ciebie
Już mam lepszy humor- kupiłam sobie konwalie A odkurzacz... Taki, który mi przypadł do gustu i poradziłby sobie z ogromną ilością sierści zwierzaków kosztuje 1000zł...

cotka- łączymy sie w bólu Razem zawsze raźniej

foxxxy- minerały i akcesoria strasznie na mnie działają Nakupiłam sobie cieni tyle że hoho a pędzelka nie mam ani jednego. Wstrzymywałam się 3 razy od zakupu Eye Kabuki i kolejnego Flata a jak się zdecydowałam to oby dwa out of stock. Stąd moje niezadowolenie i smutek ale już mi lepiej
__________________
WhiteInnocentt.blogspot.c om

Mój dom jest tam, gdzie moje koty są
WhiteInnocent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 19:38   #3667
foxxxy
Organizatorka
 
Avatar foxxxy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 816
GG do foxxxy
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

a jak tam odkurzacz

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

One Love nie martw się ja też tak miałam, że zamówiłam minerały wszystko pięknie czekam czekam ... otwieram pełnia szczęścia wszystko gites maluje się i porażka zastanawiałam się co znowu nie tak wszystkie Wizażanki mówią, że mają olśnienie po pierwszym nałożeniu a u mnie klops...

Po 2,3 tygodniach przyzwyczaiłam się moja skóra też poprawiłam nawilżanie skóry, i minerały mają się na twarzy lepiej... co prawda dalej walczę ze skórkami ale bardzo dobrym patentem jest popackać się lekko nawilżonym wacikiem po twarzy po nałożeniu wszystkiego i wtedy się wszystko ładnie stapia. Mi to bardzo pomogło w okiełznaniu skórek może nawet i zadecydowało o zostaniu z minerałami. (moja skóra to mieszana, z problematyczną strefą T )

Może to kwestia minerałów, tak się jakoś utarło, że większość startuje z EDM a potem się okazuje, że inna firma serwuje coś lepszego dla ich skóry. Ja osobiście przeszłam przez EDM, Lauress, Joppa, EGM, Afterglow i Lily Lolo -i dla mnie LILy Lolo jest najlepsze raz po raz wracam do EDM , mam jeszcze duzy Afterglow i bardzo dobrze kryje ale jest suchy i to nie to co Lily Lolo Właściwie zastanawiam się czemu tak mało osób testuje tu Lily Lolo moim zdaniem Lily Lolo to CUD A np na mnie EGM wygląda dobrze tylko po nałożeniu potem spływa i tyle go widziałam Choć wiele Wizażanek go zachwala

Co do korektora to ja sobie odpuściłam, punktowo używam podkładu to najlepsze wyjście, korektor z EDM mi spływał i sie warzył mimo tego, że podkład nie wykazywał takich zapędów Nie mówiąc już o tym, że kolory korektora z EDM są nie dla żółtych tonów- przynajmniej nie dla mnie. Co do noska to polecam Ci pędzel oval concealer z EDM bo świetnie sie nadaje do szpachlowania noska na skrzydełkach
foxxxy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-09, 19:40   #3668
reniakicia
Rozeznanie
 
Avatar reniakicia
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: świętokrzyskie czaruje
Wiadomości: 824
GG do reniakicia
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez WhiteInnocent Pokaż wiadomość
Dziękuję!
Może zorganizuję kolejne i coś jeszcze sobie wezmę a jak nie to odezwe się do Ciebie
Już mam lepszy humor- kupiłam sobie konwalie A odkurzacz... Taki, który mi przypadł do gustu i poradziłby sobie z ogromną ilością sierści zwierzaków kosztuje 1000zł...

cotka- łączymy sie w bólu Razem zawsze raźniej

foxxxy- minerały i akcesoria strasznie na mnie działają Nakupiłam sobie cieni tyle że hoho a pędzelka nie mam ani jednego. Wstrzymywałam się 3 razy od zakupu Eye Kabuki i kolejnego Flata a jak się zdecydowałam to oby dwa out of stock. Stąd moje niezadowolenie i smutek ale już mi lepiej
i ja dołączę się do grupy smutków z powodu braku pędzli ja też się kręciłam koło Angled Blush, aż w końcu się skusiłam i co figa z makiem
WhiteInnocent ja na początku jak już miałam eye kabuki w domku to się zastanawiałam po jakiego grzyba go kupiłam bo taki jakiś duży i dodatkowo nie umiem się nim posługiwać ale już po kilku użytkach jestem z niego coraz bardziej zadowolona także jak tylko się pojawi to się nie zastanawiaj
__________________
"Szczęście, którym można się podzielić
jest szczęściem podwójnym
cierpienie, którym można się podzielić
jest tylko połową cierpienia"

Edytowane przez reniakicia
Czas edycji: 2009-05-09 o 20:04 Powód: mała korekta błędu
reniakicia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 20:02   #3669
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Po co ja kupiłam 4 blyszczyki burżujka na truskawie? Mam błyszczyków od groma... Eee, no cóż, tak to chyba jest że się wsiąka w te zakupy internetowe - minerały, biochemia, to mozna z rozpędu i błyszczyki kupić... Ale póki co nie przekraczam limitów więc chyba przezyję

Padam na ryjek po pracy... A jutro na 9... Chyba te zakupy mają mi rekompensować te przesiedziane weekendy...
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 20:05   #3670
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

skusił Cię mail z truskawy o nowych zestawach
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 20:14   #3671
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez foxxxy Pokaż wiadomość
a jak tam odkurzacz

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

One Love nie martw się ja też tak miałam, że zamówiłam minerały wszystko pięknie czekam czekam ... otwieram pełnia szczęścia wszystko gites maluje się i porażka zastanawiałam się co znowu nie tak wszystkie Wizażanki mówią, że mają olśnienie po pierwszym nałożeniu a u mnie klops...

Po 2,3 tygodniach przyzwyczaiłam się moja skóra też poprawiłam nawilżanie skóry, i minerały mają się na twarzy lepiej... co prawda dalej walczę ze skórkami ale bardzo dobrym patentem jest popackać się lekko nawilżonym wacikiem po twarzy po nałożeniu wszystkiego i wtedy się wszystko ładnie stapia. Mi to bardzo pomogło w okiełznaniu skórek może nawet i zadecydowało o zostaniu z minerałami. (moja skóra to mieszana, z problematyczną strefą T )

Może to kwestia minerałów, tak się jakoś utarło, że większość startuje z EDM a potem się okazuje, że inna firma serwuje coś lepszego dla ich skóry. Ja osobiście przeszłam przez EDM, Lauress, Joppa, EGM, Afterglow i Lily Lolo -i dla mnie LILy Lolo jest najlepsze raz po raz wracam do EDM , mam jeszcze duzy Afterglow i bardzo dobrze kryje ale jest suchy i to nie to co Lily Lolo Właściwie zastanawiam się czemu tak mało osób testuje tu Lily Lolo moim zdaniem Lily Lolo to CUD A np na mnie EGM wygląda dobrze tylko po nałożeniu potem spływa i tyle go widziałam Choć wiele Wizażanek go zachwala

Co do korektora to ja sobie odpuściłam, punktowo używam podkładu to najlepsze wyjście, korektor z EDM mi spływał i sie warzył mimo tego, że podkład nie wykazywał takich zapędów Nie mówiąc już o tym, że kolory korektora z EDM są nie dla żółtych tonów- przynajmniej nie dla mnie. Co do noska to polecam Ci pędzel oval concealer z EDM bo świetnie sie nadaje do szpachlowania noska na skrzydełkach
Dziekuje Foxxxy. A powiedz, mówisz, że skóra się przyzwyczaiła - tzn. teraz EDM wygląda na Tobie "jako tako" czy już można wyjść do ludzi?
Kurczę, jestem zła, bo jeśli teraz miałabym na nowo poznawać jakąś firmę, kupować kosmetyki, szukać kolorów itd. to mi się za bardzo nie chce.
Ledwie tutaj zakupiłam to co potrzebne i tu takie niemiłe rozczarowanie.
Te suche skórki to po kwasach. Zniweluję tonik migdałowy (dotychczas rano i wieczorem) może pomoże.
Może być to jeszcze wina formuły? Że jedna np całkiem nie prezentuje się ba buzi, spływa, albo zbiera się w placki, a inna będzie cud-miód?
Jeju jak ja bym chciała ładnie wyglądać w tych minerałach.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016

Edytowane przez One_LoVe
Czas edycji: 2009-05-09 o 20:15
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-09, 20:23   #3672
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
skusił Cię mail z truskawy o nowych zestawach
No coś ty, nie dla mnie takie pokusy
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 20:28   #3673
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

OneLove - mnie sie wydaje ze za duzo na raz dajesz, dwie warstwy srednie to nie to samo co 5 minimalnych. Naprawde. ja nakladam na sucho i mnie najbardziej sie to podoba. Po drugie przy duzej ilosci warstw nie musisz w kazdym miejscu nakladac tyle samo, na czole moga wystarczyc tylko 2 a na polikach wiecej
sposob nakladania , pedzel i uzyty wczesniej krem to wiecej niz pol sukcesu, firma mineralna mniej sie liczy. A przetestowalam sporo i tez zeszlam z wysokich polek podkladowych i tam nie wracam
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 20:47   #3674
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
Dziekuje Foxxxy. A powiedz, mówisz, że skóra się przyzwyczaiła - tzn. teraz EDM wygląda na Tobie "jako tako" czy już można wyjść do ludzi?
Kurczę, jestem zła, bo jeśli teraz miałabym na nowo poznawać jakąś firmę, kupować kosmetyki, szukać kolorów itd. to mi się za bardzo nie chce.
Ledwie tutaj zakupiłam to co potrzebne i tu takie niemiłe rozczarowanie.
Te suche skórki to po kwasach. Zniweluję tonik migdałowy (dotychczas rano i wieczorem) może pomoże.
Może być to jeszcze wina formuły? Że jedna np całkiem nie prezentuje się ba buzi, spływa, albo zbiera się w placki, a inna będzie cud-miód?
Jeju jak ja bym chciała ładnie wyglądać w tych minerałach.
1) nie nakładaj kremu pod filtr, przecież to też krem, tyle, że z filtrem lepiej mniej warstw, bo ci spłynie
2) Nawilżaj solidnie cerę na noc, pomyśl o jakiś dobrych maseczkach albo o wizycie u kosmetyczki z solidnym peelingiem, maską głęboko nawilżającą (nawet 1 raz pomaga, przynajmniej doraźnie)
3) Zmień primer - może ryżowy z EDM albo bambus z BU?
4) Nakładanie podkładu na mokro na filtr mineralny - nie! zetrzesz go, lepiej na sucho i spryskać twarz+oklepać wacikiem
5) nabieraj mało minerałów na raz, dobrze "wetrzyj" je w pędzel, strzep nadmiar do pokrywki, wciskaj miejsce przy miejscu, lekko rozetrzyj, dodatkowe warstwy też dokładaj w małej ilości, w skrzydełkach nosa wytrzyj delikatnie nadmiar podkładu patyczkiem hig.
6) cierpliwości, minimum miesiąc skóra przyzwyczaja się do minerałów
Ja na początku tez wcale zachwycona nie byłam, lampę miałam po 2 godz., pomógł mi ryżowy i wprawa w malowaniu.
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 20:48   #3675
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
OneLove - mnie sie wydaje ze za duzo na raz dajesz, dwie warstwy srednie to nie to samo co 5 minimalnych. Naprawde. ja nakladam na sucho i mnie najbardziej sie to podoba. Po drugie przy duzej ilosci warstw nie musisz w kazdym miejscu nakladac tyle samo, na czole moga wystarczyc tylko 2 a na polikach wiecej
sposob nakladania , pedzel i uzyty wczesniej krem to wiecej niz pol sukcesu, firma mineralna mniej sie liczy. A przetestowalam sporo i tez zeszlam z wysokich polek podkladowych i tam nie wracam
No, będę jeszcze próbować. Niby mam wszystko takie jak powinno, zachwalany krem nawilżający, na noc używam nawilżającego serum, pędzel od EDM, podklad i primer też.
Spróbuję jutro dać mniej podkładu, zobaczymy jak to będzie wyglądało.
Najwyżej porobię zdjęcia - tego ile dawałam dotychczas podkładu i tego jak brzydko potrafię się tym pomalować i może wtedy mi coś jeszcze poradzicie.
Tym czasem dziękuję, za odpowiedzi.

mysha25xx czytałam wątek o bazach pod minerały i większość Dziewczyn stosuje nawilżacz pod filtr.
Jutro jeszcze się tym pobawię. Miesiąc przyzwyczajania? Ojeju. A ja myślałam, że raz ciach i będę miała twarz jak z okładki magazynu.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016

Edytowane przez One_LoVe
Czas edycji: 2009-05-09 o 20:52
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 21:05   #3676
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Ja sie nauczylam ogladajac filmy na YT
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 21:11   #3677
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Wiem, ale każda skóra inna, każdemu co innego pasuje, ja na sobie sprawdziłam, że im mniej nałożę warstw kosmetyków tym lepiej, ryzyko zapychania też mniejsze. Niektóre dziewczyny nakładają olejki+HA, krem, filtr i jest OK. Ja mogę tylko Liliputza pod minerały, wszystko inne się buntuje Po prostu sprawdź i sama się przekonaj, nie ma innego wyjścia
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 21:13   #3678
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Ja sie nauczylam ogladajac filmy na YT
Ogladałam.
Ale mi nie wychodzi. Mam nadzieję, że się nauczę.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 21:58   #3679
foxxxy
Organizatorka
 
Avatar foxxxy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 816
GG do foxxxy
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

One Love ja się pokazuję mimo wszystko, aczkolwiek wydaje mi się, że ładnie mi w minerałach Głupio by było uzależniać swoje samopoczucie od tego jak wyglądam Co ma piernik do wiatraka

Jeśli masz możliwość to testuj Ja na początku też byłam oporna i myślałam, że z EDM jest dobrze jak jest , potem wzięłam Joppa i był koszmar, Laures mniejszy koszmar Afterglow fajny EGM - nie polubiliśmy sie (aczkolwiek Cienie i kremy mają super) no i moja miłość Lily Lolo Mogę Ci podesłać próbki Lily Lolo Powiedz jaki masz oscień z EDM może akurat mam coś pod Twoje kolory

Dodam tylko, że na początku potrafiłam się malować z 30-45 min i to kilka razy ... Teraz jest już ok
foxxxy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-09, 23:00   #3680
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
mysha25xx czytałam wątek o bazach pod minerały i większość Dziewczyn stosuje nawilżacz pod filtr.
Jutro jeszcze się tym pobawię. Miesiąc przyzwyczajania? Ojeju. A ja myślałam, że raz ciach i będę miała twarz jak z okładki magazynu.
Jeżeli stosujesz Lirene, to ona bardzo słabo nawilża. Może pasować cerom normalnym, albo latem, kiedy skóra zwykle jest mniej przesuszona (też nie u wszystkich). Dlatego przeważnie stosowanie nawilżacza pod filtr Lirene to konieczność, a nie widzimisię.
Jeżeli ten Johnson Cię nie zapcha, powinnaś go bardzo polubić, bo świetnie nawilża, wygładza buzię no i genialnie matowi filtr Lirene. A gdyby Ci nie podszedł, to polecam jako krem do rąk - cud, miód, ja mam teraz dłonie gładnie jak nigdy.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 09:17   #3681
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Dokladnie, Lirene potrafi podsuszyc stosowana solo, jest za lekka. Ja mam cere mieszana i musze pod nia nakladac krem, bo inaczej mam sahare na policzkach
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 11:36   #3682
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez foxxxy Pokaż wiadomość
One Love ja się pokazuję mimo wszystko, aczkolwiek wydaje mi się, że ładnie mi w minerałach Głupio by było uzależniać swoje samopoczucie od tego jak wyglądam Co ma piernik do wiatraka

Jeśli masz możliwość to testuj Ja na początku też byłam oporna i myślałam, że z EDM jest dobrze jak jest , potem wzięłam Joppa i był koszmar, Laures mniejszy koszmar Afterglow fajny EGM - nie polubiliśmy sie (aczkolwiek Cienie i kremy mają super) no i moja miłość Lily Lolo Mogę Ci podesłać próbki Lily Lolo Powiedz jaki masz oscień z EDM może akurat mam coś pod Twoje kolory

Dodam tylko, że na początku potrafiłam się malować z 30-45 min i to kilka razy ... Teraz jest już ok
Kurczę, bardzo bylabym wdzieczna za jakąś próbkę innej firmy. Będę jeszcze próbowała rozpracować EDM, ale wczoraj przeczytałam gdzieś post Agabil, która wkleiła zdjęcie buzi z EDM i wyglądało to mniej więcej jak u mnie. Opisywałam wcześniej - jednym słowem brzydko. Dlatego chciałabym przetestować coś innego. EDMowski Fawn intensive jest OK, może być coś ciut ciemniejszego, też będzie dobry.
Byłabym Ci BARDZO wdzięczna!

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Jeżeli stosujesz Lirene, to ona bardzo słabo nawilża. Może pasować cerom normalnym, albo latem, kiedy skóra zwykle jest mniej przesuszona (też nie u wszystkich). Dlatego przeważnie stosowanie nawilżacza pod filtr Lirene to konieczność, a nie widzimisię.
Jeżeli ten Johnson Cię nie zapcha, powinnaś go bardzo polubić, bo świetnie nawilża, wygładza buzię no i genialnie matowi filtr Lirene. A gdyby Ci nie podszedł, to polecam jako krem do rąk - cud, miód, ja mam teraz dłonie gładnie jak nigdy.
Już mi się ten Jahnson bardzo podoba, choć stosuję go od wczoraj dopiero, jest bardzo przyjemny. Oby nie zapychał, to będzie rewelacyjnie.
Dziękuję za pomoc dziewczyny.

Dzisiaj nałożyłam mniej minerałów, jak radziłyście i faktycznie jest lepiej. Miałam podkład od rana, czyli wytrzymał jakieś 6h. Później zmyłam, ale to z przyzwyczajenia, zawsze po powrocie do domu zmywałam podkład płynny z buzi. Pory nie były tak uwidocznione, i skrzydełka nosa wyglądały przyzwoicie. To do czego mogę się przyczepić to przebarwienia - niby pokryte (kolor), ale również jakby bardziej hm, uwidocznione? (tym razem próbowałam je ukryć podkładem a nie korektorem to też rada jednej z Dziewcząt) no i cera się trochę świeciła (na początku) bo później tak jakby się to zneutralizowało i wyglądało OK.
Nie mam tych przebarwień wcale takich straszych, a nie mogę ich pokryć minerałami. Ostatnio testowałam za śmieszne pieniądze korektor miss sporty w płynie i był rewelacyjny, ale minerały zbierają mi się w miejscu gdzie go kładę.

Zastanawiam się czy testować inne formuły? Niby ta którą stosuję jest najbardziej kryjąca.

Dzisiaj dałam Jahnsona, HA, Lirene, stf kaolin, podkład, kilka cienkich warstw plus dodatkowo w miejscach przebarwień, i hydrolat.
(primerem mam też zakończać makijaż czy tylko rozpoczynać?)

PS. Może to być wina (te uwidocznione przebarwienia) tego, że nie mam odpowiedniego pędzla? (na razie posługuję się takim aplikatorem jak do zwykłych cieni, gąbeczkowym) czekam na eyeshadow brush, bo podobno dobry będzie i do cieni i do korektora.

Więc tak jak mówię, dzisiaj było lepiej, ale do Waszych makijaży daaaaleka droga..
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016

Edytowane przez One_LoVe
Czas edycji: 2009-05-10 o 13:48
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 12:00   #3683
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Tz mi wlasnie kupil Lirenke bedzie probowanie, jesli bedzie nie bardzo to corcia skorzysta, ja pewnie tez ale juz nie na twarz
chociaz tak bardzo rygorystycznie jej stosowac pewnie nie bede bo troche sie chce opalic

OneLove moze jeszcze sie tak szybko nie poddawa, poprobuj jeszcze, moze wiecej wprawy potrzeba?
ja tez nie mam idealnie pieknego i trwalego makijazu ale mam problem z nawilzeniem, ciagle z tym walcze, choc jest baaardzo duza poprawa. czasami cos tam sie pojawi na nosie i miedzy brwiami a tak jest ok. ale trwalosc nie powala. czekam narazie na ryzia, moze on pomoze.
dzisiaj nalozylam mieszanke FD+ sericite buff'd jako primer. ale malowalam sie niedawno dosc wiec narazie nie oceniam trwalosci.

Edytowane przez 86Paula
Czas edycji: 2009-05-10 o 12:03 Powód: +
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 12:16   #3684
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

filtry nawet 50+ to nie są blokery - i tak się można opalić wiem i z teorii i własnego doświadczenia
jeśli nie masz jakiś wskazań medycznych do stosowania wysokich filtrów a chcesz złapać szybciej kolorek to stosuj 30

a mnie się chyba udało oswoić mineralna Bioderma - nałożyłam praktycznie natychmiast po aplikacji kremu + serum wit.C
jak na razie skora się nie przesuszyła, zobaczymy na jak dlugo
__________________

Edytowane przez IlonaP
Czas edycji: 2009-05-10 o 12:19
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 12:21   #3685
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

wiem ze to nie blokery ale zazwyczaj jesli juz uzywalam filtrow, to niskich wlasnie, ale chcialabym sprobowac wyzszego, zeby sie tak szybko nie "buraczyc" bo od jakiegos czasu mam takie tendencje, a wolalabym wolniej i delikatniej troche
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 13:03   #3686
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Na szybkie "dowilzenie" moge polecic mieszanke olejku Tamanu z zelem hialuronowym Wygladzilo moje przesuszone poliki w ciagu jednej nocy Nie zapycha, mieszalam w proporcjach 1:2 (jedna kropla tamanu, dwie krople zelu, wystarczylo na cala twarz).
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 13:28   #3687
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

One_LoVe ja czasem mam dni, ze nie moge wcale rozcierac podkladu i wtedy tylko stempluje twarz i tez jest fajny efekt, moze sprobuj tak jesli bardziej skomplikowane sposoby zawodza
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 14:46   #3688
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Wiedziałam, że jak tu wejdę to kaplica....

Włanie na Costalu kliknęłam paletę 28 neutrali plus z 5 pędzelków do cieni... Lecą 4 próbkowe zamówienia z EDM... A pózniej duzy kit z pędzlami, jak tylko znajdę kolor idealny..

Odwyk by sie przydał, albo zablokowanie karty kredytowej, ale to sie nie sprawdzi, bo zawsze mogę w potrzebie odblokować, a potrzeba jest zawsze
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 15:25   #3689
carmelova
Zakorzenienie
 
Avatar carmelova
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 18 325
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Naamah6 ja też sie uzależniłam Dopiero zaczynam, wczoraj została wysłana pierwsza paczka z moim zamowieniem i obiecałam sobie, że mogę zamówić max 3 produkty miesiecznie. I co ? Już mam NIEWYOBRAZALNĄ potrzebę posiadania kolejnych minerałków: korektora pearl mint, multi-tasking, pędzelka LHK, Angled i primera ryżowego

To wszystko przez to, że likwidują dużego kita :/
carmelova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 16:08   #3690
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

hehe znam to uczucie na mineraly zachorowalam jakies 2 miesiace temu. i po pierwszym zamowieniu myslalam ze nie doczekam sie przesylki, i chcialam jeszcze tyleeee rzeczy.
tylko ze teraz wcale mi nie minelo tyle ze nie wariuje zanim dostane przesylke.
a teraz mam ochote testowac kolejne firmy... i wyposazac w kolejne pedzelki, nie tylko EDM.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:36.