Triki,sposoby uzywania mineralow:) - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-29, 14:27   #301
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez Kung Fu Candy Pokaż wiadomość
No ja np jak już pisałam wcześniej mam ekstremalnie suchą skórę i codziennie używam aptecznych emolientów które mają parafinę na drugim miejscu w składzie i tylko one mi pomagają, ale masz rację używanie jeszcze oliwki z parafiną pewnie byłoby przesadą, kupie sobie dzisiaj babydream i dalej będe używać Twojego patentu olkie
no jakas rownowaga bedzie [arafina jest zmywalna olejem naturalnym
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 18:41   #302
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez vesper Pokaż wiadomość
uf trochę mnie uspokoiłyście w składzie jest na 8 miejscu stosuję ponad miesiąc na noc i rano pod minerałki miałam kiedyś tą maść hasco leku ale wolę oceanica ponieważ ma konsystencje jak krem szybko się wchłania i w użytkowaniu jest dużo przyjemniejsza niż ta hasco-leku
oceanic ma fajną konsystencję ale składowo chyba lepiej wypada właśnie ta z Hasco-lek, muszę ją wypróbować.

W ogóle to muszę kupić jakiś krem z retinolem
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 12:57   #303
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Udało mi sie wreszcie zrobić korektor adusiowy
Troszke mialam problemów, bo dałam za duzo oleju i zrobił sie zbyt lejący, rozwarstwił sie (nie mam spieniacza do mleka wiec mieszałam recznie bagietką) ale koniec końców wyszedł taki jak powinnien uzyłam masełka cupuacu, kakaowego, oleju jojoba i z pestek moreli.

Dzięki wielkie Adusia, Aga

edycja: musze powiedzieć ze Adusiowy korektor bije na glowe żolty korektor pixie (byl do tej pory niezastapiony), indywidualny dobór masełek i olejów, plus kolor daje jednak najlepszy rezulat.

Edytowane przez Julianka_7oo7
Czas edycji: 2010-09-30 o 15:45
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 16:08   #304
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Udało mi sie wreszcie zrobić korektor adusiowy
Troszke mialam problemów, bo dałam za duzo oleju i zrobił sie zbyt lejący, rozwarstwił sie (nie mam spieniacza do mleka wiec mieszałam recznie bagietką) ale koniec końców wyszedł taki jak powinnien uzyłam masełka cupuacu, kakaowego, oleju jojoba i z pestek moreli.

Dzięki wielkie Adusia, Aga

edycja: musze powiedzieć ze Adusiowy korektor bije na glowe żolty korektor pixie (byl do tej pory niezastapiony), indywidualny dobór masełek i olejów, plus kolor daje jednak najlepszy rezulat.
moj stwardnial na kamien musze troche go jednak rozpuscic z olejkiem jojoba jak narazie wrocilam do pharmaceris f pod oczy zanim znow wezme sie za przerabianie korektora
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 17:21   #305
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Udało mi sie wreszcie zrobić korektor adusiowy
Troszke mialam problemów, bo dałam za duzo oleju i zrobił sie zbyt lejący, rozwarstwił sie (nie mam spieniacza do mleka wiec mieszałam recznie bagietką) ale koniec końców wyszedł taki jak powinnien uzyłam masełka cupuacu, kakaowego, oleju jojoba i z pestek moreli.

Dzięki wielkie Adusia, Aga

edycja: musze powiedzieć ze Adusiowy korektor bije na glowe żolty korektor pixie (byl do tej pory niezastapiony), indywidualny dobór masełek i olejów, plus kolor daje jednak najlepszy rezulat.
Bardzo się cieszę

Jeszcze jedna porada: Kiedy korektor jest zbyt rzadki można dodać 2-4 ziarenka wosku pszczelego.
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 07:38   #306
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Jeszcze musze dodać coś o adusiowym korektorze
jestem absolutnie zakochana w jego zapachu. Masło kakaowe u mnie leżało w zasadzie nieużywane, nie umiałam znaleźć dla niego zastosowania(eh ta twardość), wiec tylko wkladałam nos do pudełka i wdychałam od czasu do czasu. Teraz miły zapaszek przy makijażu poprawia nastrój. Tak wiem wariactwo... no ale dla mnie to ważne.
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 20:29   #307
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Agabil1, dzięki Ci za zamieszczenie filmiku o tym jak nakładasz minerały. Dzięki Twojej metodzie podkład wygląda teraz na mnie świetnie, nie waży mi się nawet na kremie z wysokim filtrem i w formule Intensive, co wcześniej było moim problemem. Do tego jest lepsze krycie. Nie spodziewałam się, że niewielka zmiana w nakładaniu kosmetyku może dać takie rezultaty. Jesteś boska.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-19, 23:44   #308
ola_k11
Zadomowienie
 
Avatar ola_k11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 845
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

super jest ten wątek!!! kopalnia wiedzy... dla początkującej jak ja trzymajcie kciuki
pierwsze próbki już mam i ... z każdą chwilą jestem coraz bardziej zachwycona
ola_k11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 16:37   #309
skrytka
Raczkowanie
 
Avatar skrytka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: prowincja :)
Wiadomości: 127
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Agabil1, dzięki Ci za zamieszczenie filmiku o tym jak nakładasz minerały. Dzięki Twojej metodzie podkład wygląda teraz na mnie świetnie, nie waży mi się nawet na kremie z wysokim filtrem i w formule Intensive, co wcześniej było moim problemem. Do tego jest lepsze krycie. Nie spodziewałam się, że niewielka zmiana w nakładaniu kosmetyku może dać takie rezultaty. Jesteś boska.
A ja nie mogę się doszukać tego filmiku, a też próbuję oswoić minerały. Proszę o wskazówkę
__________________
...Wizaż Victim...
skrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 18:32   #310
LEADYAGLO
Wtajemniczenie
 
Avatar LEADYAGLO
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 497
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez skrytka Pokaż wiadomość
A ja nie mogę się doszukać tego filmiku, a też próbuję oswoić minerały. Proszę o wskazówkę
Proszęhttp://www.youtube.com/watch?v=YGGqFn8OwbM
http://www.youtube.com/watch?v=AJIiMGf6Uz4
LEADYAGLO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 18:34   #311
agool
Rozeznanie
 
Avatar agool
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 694
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez skrytka Pokaż wiadomość
A ja nie mogę się doszukać tego filmiku, a też próbuję oswoić minerały. Proszę o wskazówkę
Post 265
__________________
"Najlepszym sposobem na poprawienie sobie humoru jest poprawienie humoru komuś innemu"
Mark Twain
agool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-28, 22:09   #312
Anchesenpaaton
Przyczajenie
 
Avatar Anchesenpaaton
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 25
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Witam wszystkie Minerałoholiczki

Jako początkująca miłośniczka kosmetyków mineralnych zamówiłam próbki i przez ostatnie kilka dni testuję codziennie Pixie. Mam cerę mieszaną, naczynkową, wrażliwą a zimą dodatkowo w kierunku suchej. Jak widać łatwo nie mam, mimo iż poza tym nie mam żadnych innych problemów, a cerę mam jednolitą i bez niedoskonałości. Wypróbowałam wiele metod (mokrego pędzla, mgiełki na twarz, wacika, różnej kolejności nakładania warstw oraz ich rozmaitych proporcji). Chętnie podzielę się pierwszymi spostrzeżeniami. Zatem:
* Podkład nałożony na mokro rozprowadza się co prawda łatwiej i lepiej kryje (poza zaczerwienieniami), ale łatwo zrobić maskę, a sama aplikacja nie zawsze jest równomierna mimo stemplowania (mocno się zdziwiłam, gdy zobaczyłam ślady po stempelkach na czole )
* Mgiełka rozpylona na twarz na końcu ładnie stapia całość, ale efekt nie jest równomierny. Mnie osobiście osłabia pudrowe wykończenie, co jest plusem.
* Metoda wacika u mnie się nie sprawdza - niby nic na nim nie zostaje, ale nawet gdy przykładam go delikatnie mam wrażenie, że naczynka się robią bardziej widoczne i efekt krycia się osłabia.

Metodą prób i błędów wypracowałam sobie dzisiaj idealną metodę, której będę się trzymała. Krycie jest w sam raz, nie ma maski.

1. Delikatnie myję twarz rano, gdy zamówię hydrolat oczarowy zastąpię ten punkt przecieraniem hydrolatem
2. Nakładam krem brzozowo - rokitnikowy z betuliną, umiarkowaną warstwą. (Dzisiejsze odkrycie! Jest lekko tłusty i zostawia film, ale dla mojej cery to zbawienie, a podkład stapia się wprost idealnie, bez wałkowania i osadzania w porach)
3. W końcowej fazie wchłaniania kremu nakładam korektor żółty pod oczy, w załamania nosa i tam gdzie akurat jest to wskazane (Jeżeli skóra pod oczami jest po kremie zbyt tłusta, warto zebrać jego nadmiar wacikiem, jak w przypadku sposobu z oliwką), następnie przy pomocy półokrągłego pędzelka do powiek przykrywam korektor małą ilością podkładu
4. Omiatam twarz primerem Pixie przy pomocy pędzla kabuki, okrężnymi ruchami
5. Nakładam podkład o forumule CDL flat topem, stemplując na sucho bardzo cieńką warstwą, bardzo dokładnie i nieco dłużej rozcierając aby się wtopił i zyskał przez krem nieco płynniejszą konsystencję, czynność powtarzam (optymalnie jedna powtórka). Zwracam uwagę na pokrycie powiek i korektora
6. Jako pudru używam ponownie primera (doskonale mi się sprawdza na makijaż - matuje i modeluje. Moja cera jest jasna, więc nie ma problemu)
7. Jeżeli to konieczne, spryskuję twarz termalką lub hydrolatem.

Efekt - krycie podkładu w płynie, bez maski, mam już na sobie 7 godzin i jestem zachwycona. Bez poprawek i nic się nie świeci. Nie podkreślił skórek ani porów, nie zważył się i przetrzymał mycie włosów
Teraz jedynie muszę dobrać odcień, bo Tinkerbell 1 jest zbyt jasny.

Moje błędy w nakładaniu:
1. Pierwszego dnia dałam za dużo i na mokro - efekt - maska i szybko zaczęłam sie świecić w okolicy zatok (!) - zatem dość nietypowo
2. Następnego dnia dałam tyle, ile pokazała cathy - super efekt, naturalnie ale - z naczynkami sobie nie poradził (wiem, wieeem - korektor zielony i do pracy:P)

3. Trzeci dzień - ilość podkładu właściwa, nałożony na sucho ale na zbyt lekki krem - efekt - osadził się w porach i szybko zaczął być widoczny.

Podsumowując - wypracować sobie złoty środek ilościowo i w przypadku suchej cery stosować raczej krem który zostawia lekki film na skórze.

Edytowane przez Anchesenpaaton
Czas edycji: 2010-12-28 o 22:15
Anchesenpaaton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 10:51   #313
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Anchesenpaaton witam, dzieki za szczegolowa relacje z pierwszych testow niemniej mam kilka uwag

Cytat:
Napisane przez Anchesenpaaton Pokaż wiadomość
* Podkład nałożony na mokro rozprowadza się co prawda łatwiej i lepiej kryje (poza zaczerwienieniami), ale łatwo zrobić maskę, a sama aplikacja nie zawsze jest równomierna mimo stemplowania (mocno się zdziwiłam, gdy zobaczyłam ślady po stempelkach na czole )
Najpierw stemplowanie, potem rozcieranie (koniecznie), nie ograniczamy sie do samego stemplowania, chyba, ze chodzi o ochrone przeciwsloneczna i niechec do rujnacji filtra pod makijazem. Na cala twarz nakladamy malo, tylko tyle, by ujednolicic cere, dodatkowa warstwe podkladu\korektora nakladamy tylko punktowo, w wybrane miejsca. Efekt - brak maski i dobre krycie.

Cytat:
1. Delikatnie myję twarz rano, gdy zamówię hydrolat oczarowy zastąpię ten punkt przecieraniem hydrolatem
Przecieranie twarzy samym hydrolatem to nie mycie Twarz po nocy musi zostac oczyszczona z sebum i resztek kremu nalozonego na noc. Na poczatku taka opcja moze sie wydac przyjazna dla skory, a chwile potem zaczna sie problemy z zaskornikami przez niedostateczne oczyszczenie skory. Hydrolat pelni role toniku i sam w sobie nie jest srodkiem myjacym. Jesli zalezy ci na delikatnych preparatach do zmywania twarzy rano warto siegnac po plyny micelarne, ma je w ofercie wiele firm zarowno aptecznych jak i drogeryjnych, mozna tez je samemu "ukrecic"
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 16:03   #314
Anchesenpaaton
Przyczajenie
 
Avatar Anchesenpaaton
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 25
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Dziękuję za porady, ale muszę uściślić - oczywiście po stemplowaniu rozcieram podkład i to bardzo dokładnie - jak to zaznaczyłam poniżej, opisując całą procedurę
A wówczas gdy zostały ślady, także byłam po dokładnym rozcieraniu - i to mnie tak zaskoczyło - widocznie zanim zdążyłam całość rozprowadzić, w tych miejscach gdzie stemplowałam najpierw podkład zaczął już zasychać masakra.

Opisałam tylko samą aplikację podkładu, to oczywiste że rano myję twarz. Moje niedopatrzenie <głupek> Ale racja teraz widzę że źle powyżej sformułowałam zdanie - po myciu przecieranie hydrolatem

Dzisiaj nałożyłam minerały bez spryskiwania twarzy, bez wacika - zupełnie na sucho i trzymają bardzo długo, twarz się nie błyszczy ale też nie jest wysuszona
Anchesenpaaton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 16:24   #315
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

No to git
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 21:57   #316
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

A ja jedne minerały wcieram a inne np.Lucy tylko stempluje bo bardzo się świecę jak rozetrę
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 17:55   #317
skrytka
Raczkowanie
 
Avatar skrytka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: prowincja :)
Wiadomości: 127
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez agool Pokaż wiadomość
Post 265
Bardzo dziękuję. Toż to skarbnica wiedzy
__________________
...Wizaż Victim...
skrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 10:52   #318
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Dziewczyny czy mozna z mineralow zrobic plynny podklad? bo raz go zmieszalam troche z kremem ale krem szybk wysychal i taka brzydka skorupa sie robila:/
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 15:24   #319
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Moim głównym problemem po użyciu minerałów jest to, że strasznie wałkuje się na mojej twarzy, wygląda nienaturalnie.
Na początku była to moja wina, ponieważ zwyczajnie nakładałam go za dużo.
Zaopatrzyłam się w flata, hydrolat, obejrzałam filmy na youtubie i przeczytałam blogi mineralne. Niestety, problem cały czas istnieje... Miałam pixie, teraz stosuję blusche i niestety czasami też się roluje na twarzy i daje zbyt pudrowe wykończenie.
Co może to powodować? Proszę, pomóżcie.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-17, 16:25   #320
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Co może to powodować? Proszę, pomóżcie.
Moze to wina pielegnacji? co dajesz pod podkład? Jak nawilżasz cerę?
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 16:26   #321
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Moim głównym problemem po użyciu minerałów jest to, że strasznie wałkuje się na mojej twarzy, wygląda nienaturalnie.
Na początku była to moja wina, ponieważ zwyczajnie nakładałam go za dużo.
Zaopatrzyłam się w flata, hydrolat, obejrzałam filmy na youtubie i przeczytałam blogi mineralne. Niestety, problem cały czas istnieje... Miałam pixie, teraz stosuję blusche i niestety czasami też się roluje na twarzy i daje zbyt pudrowe wykończenie.
Co może to powodować? Proszę, pomóżcie.
moze zmiana formuly pudru
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 16:32   #322
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Moim głównym problemem po użyciu minerałów jest to, że strasznie wałkuje się na mojej twarzy, wygląda nienaturalnie.
Na początku była to moja wina, ponieważ zwyczajnie nakładałam go za dużo.
Zaopatrzyłam się w flata, hydrolat, obejrzałam filmy na youtubie i przeczytałam blogi mineralne. Niestety, problem cały czas istnieje... Miałam pixie, teraz stosuję blusche i niestety czasami też się roluje na twarzy i daje zbyt pudrowe wykończenie.
Co może to powodować? Proszę, pomóżcie.
To wina kremu, który używasz pod podkład. Spróbuj nakładać go mniej lub spróbować z innymi, możesz też zastanowić się nad jakąś bazą. Poza tym jeśli da to jeszcze niezadowalające skutki to proponuje dłużej rozcierać minerały nie przyciskając za bardzo pędzla do twarzy i zmienić flat top na coś mniej zbitego, myślę że nawet EDMoski kabuki będzie zbyt gęsty...
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 20:18   #323
skrytka
Raczkowanie
 
Avatar skrytka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: prowincja :)
Wiadomości: 127
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Uparcie używam minerałów a moja cera uparcie odmawia współpracy, może spróbujecie coś mi podpowiedzieć bo już nie mam pomysłów.

Ponad półtora miesiąca używam co dziennie edm, opanowałam już - dzięki Wam- ilość nakładanego produktu i sposób żeby nic się nie ważyło, ale nie mogę dać sobie rady ze skórkami które uwidaczniają się zaraz po nałożeniu pudru. Pielęgnacje mam bardziej biochemiczną niż drogeryjną, żel do mycia twarzy bez SLS-Lirene, hydrolat, wieczorem zawsze jakiś olej+kwas ha, na zmianę z Redermic'iem, do tego codziennie wieczorem zmywanie twarzy szmatką z microfibry, peelingi raz w tygodniu lub rzadziej, na dzień pod makijaż krem Ziaja Hlc nawilżający solo, albo z kwasem ha. A skórki jak były tak są.
Do tego ostatnio okropnie przetłuszcza mi się cera, nie wiem co się stało, zawsze miałam tłustą cerę, ale teraz to jakaś katastrofa. Gruczoły "zaczynają produkcję" w 3 godziny po nałożeniu makijażu i bez makijażu również. A łatwo się domyślić jak na takim podłożu zachowa się podkład - płynie.
Rozważałam przesuszenie pominerałowe, ale w końcu wydaje mi się że nie tak znów źle traktuję swoją twarz, zmiana firmy kosmetycznej też chyba nic nie da skoro i bez podkładu święcę się jak po oliwce jakiejś. Chociaż nie zamierzam zostać przy edm, ta firma była po prostu najłatwiej dostępna i na początek ok. Kaloryferów też nie winię bo wcześniej w ciągu zimy nie miałam aż takiego nasilenia tłustości. Może znacie jakiś sposób, albo ładnie proszę o odesłanie do miejsca gdzie ktoś inny coś może poradzić.
__________________
...Wizaż Victim...
skrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 02:05   #324
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez skrytka Pokaż wiadomość
Uparcie używam minerałów a moja cera uparcie odmawia współpracy, może spróbujecie coś mi podpowiedzieć bo już nie mam pomysłów.

Ponad półtora miesiąca używam co dziennie edm, opanowałam już - dzięki Wam- ilość nakładanego produktu i sposób żeby nic się nie ważyło, ale nie mogę dać sobie rady ze skórkami które uwidaczniają się zaraz po nałożeniu pudru. Pielęgnacje mam bardziej biochemiczną niż drogeryjną, żel do mycia twarzy bez SLS-Lirene, hydrolat, wieczorem zawsze jakiś olej+kwas ha, na zmianę z Redermic'iem, do tego codziennie wieczorem zmywanie twarzy szmatką z microfibry, peelingi raz w tygodniu lub rzadziej, na dzień pod makijaż krem Ziaja Hlc nawilżający solo, albo z kwasem ha. A skórki jak były tak są.
Do tego ostatnio okropnie przetłuszcza mi się cera, nie wiem co się stało, zawsze miałam tłustą cerę, ale teraz to jakaś katastrofa. Gruczoły "zaczynają produkcję" w 3 godziny po nałożeniu makijażu i bez makijażu również. A łatwo się domyślić jak na takim podłożu zachowa się podkład - płynie.
Rozważałam przesuszenie pominerałowe, ale w końcu wydaje mi się że nie tak znów źle traktuję swoją twarz, zmiana firmy kosmetycznej też chyba nic nie da skoro i bez podkładu święcę się jak po oliwce jakiejś. Chociaż nie zamierzam zostać przy edm, ta firma była po prostu najłatwiej dostępna i na początek ok. Kaloryferów też nie winię bo wcześniej w ciągu zimy nie miałam aż takiego nasilenia tłustości. Może znacie jakiś sposób, albo ładnie proszę o odesłanie do miejsca gdzie ktoś inny coś może poradzić.
moze sproboj pomyc twarz olejem jojoba albo innym regulujacym wydzielanie sebum( trzeba poczytac bo niepamietam), lykaj cynk 20 mg dziennie( ogranicza o polowe przetluszczanie wlosow i skory) i moze pod mineraly zastosuj primer np z pudru jedwabnego z kolorowki. mi przedluzyl trwalos podkladu o 2gie tyle a tez mialam z tym problem
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2011-03-06 o 11:10
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 09:30   #325
dudkaaa
Raczkowanie
 
Avatar dudkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez skrytka Pokaż wiadomość
Uparcie używam minerałów a moja cera uparcie odmawia współpracy, może spróbujecie coś mi podpowiedzieć bo już nie mam pomysłów.

Ponad półtora miesiąca używam co dziennie edm, opanowałam już - dzięki Wam- ilość nakładanego produktu i sposób żeby nic się nie ważyło, ale nie mogę dać sobie rady ze skórkami które uwidaczniają się zaraz po nałożeniu pudru. Pielęgnacje mam bardziej biochemiczną niż drogeryjną, żel do mycia twarzy bez SLS-Lirene, hydrolat, wieczorem zawsze jakiś olej+kwas ha, na zmianę z Redermic'iem, do tego codziennie wieczorem zmywanie twarzy szmatką z microfibry, peelingi raz w tygodniu lub rzadziej, na dzień pod makijaż krem Ziaja Hlc nawilżający solo, albo z kwasem ha. A skórki jak były tak są.
Do tego ostatnio okropnie przetłuszcza mi się cera, nie wiem co się stało, zawsze miałam tłustą cerę, ale teraz to jakaś katastrofa. Gruczoły "zaczynają produkcję" w 3 godziny po nałożeniu makijażu i bez makijażu również. A łatwo się domyślić jak na takim podłożu zachowa się podkład - płynie.
Rozważałam przesuszenie pominerałowe, ale w końcu wydaje mi się że nie tak znów źle traktuję swoją twarz, zmiana firmy kosmetycznej też chyba nic nie da skoro i bez podkładu święcę się jak po oliwce jakiejś. Chociaż nie zamierzam zostać przy edm, ta firma była po prostu najłatwiej dostępna i na początek ok. Kaloryferów też nie winię bo wcześniej w ciągu zimy nie miałam aż takiego nasilenia tłustości. Może znacie jakiś sposób, albo ładnie proszę o odesłanie do miejsca gdzie ktoś inny coś może poradzić.

Uzywalam kiedys EDM Intensive, kupilam tez dla kolezanki, i obie od razu mialysmy problemy z przetluszczaniem sie cery, wczesniej nigdy jej sie to nie przytrafilo (ma raczej normalna-sucha buzie), mi tak, ale to byl juz jakis lojotok . Musialysmy jej zmienic na Matte i od razu sie poprawilo, ja zmienilam calkiem firmy. Takze moze sprobuj jakis innych mineralkow?
dudkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 18:55   #326
skrytka
Raczkowanie
 
Avatar skrytka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: prowincja :)
Wiadomości: 127
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez dudkaaa Pokaż wiadomość
Uzywalam kiedys EDM Intensive, kupilam tez dla kolezanki, i obie od razu mialysmy problemy z przetluszczaniem sie cery, wczesniej nigdy jej sie to nie przytrafilo (ma raczej normalna-sucha buzie), mi tak, ale to byl juz jakis lojotok . Musialysmy jej zmienic na Matte i od razu sie poprawilo, ja zmienilam calkiem firmy. Takze moze sprobuj jakis innych mineralkow?
He he, no właśnie coś jak łojotok.
Nie zamierzałam zaprzyjaźniać się z edm ale mam pełnowymiarowe opakowanie formuły intenive i próbkę matte które mieszam dla odpowiedniego kolorku... i po prostu szkoda byłoby mi wyrzucić...
Od której firmy w takim razie radzicie zacząć poszukiwania?
__________________
...Wizaż Victim...

Edytowane przez skrytka
Czas edycji: 2011-03-07 o 18:56
skrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 19:51   #327
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez skrytka Pokaż wiadomość
He he, no właśnie coś jak łojotok.
Nie zamierzałam zaprzyjaźniać się z edm ale mam pełnowymiarowe opakowanie formuły intenive i próbkę matte które mieszam dla odpowiedniego kolorku... i po prostu szkoda byłoby mi wyrzucić...
Od której firmy w takim razie radzicie zacząć poszukiwania?
zastowuj wiec pod int promer. mi bardzo wydluzyl czas nieswiecenia na twarzy a byly dni ze wogole go nie bylo. a tez po godzinie sie juz swiecilam
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 20:33   #328
dudkaaa
Raczkowanie
 
Avatar dudkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Mi niestety zaden primer nie pomogl przy EDM intensive, ale na każdego co innego wiec nie traćmy nadziei Pod inne minerałki czasem stosuje primerek Pixie-lubie go za sklad ale nie daje na dlugo matu, z Meow mialam probki i dawaly rade, wyprobuje pewnie kiedys jeszcze Lauress bo widzialam kilka pozytywnych opinii... prawie każda firma ma takie produkty- trzeba zamawiac probaski
Meow ma bardzo szeroki wybor kolorow, trzy formuły i dwa z tego co pamietam typy primerkow- do mieszanej i do tlustej cery. Moze tam zacznij? FF ma podobne krycie jak Intensive EDM a buzia mi sie juz tak przy nim nie przetluszczala, dlugo sie trzymaja i w ogole bardzo miałki lubie
dudkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 13:04   #329
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Anchesenpaaton witam, dzieki za szczegolowa relacje z pierwszych testow niemniej mam kilka uwag


Przecieranie twarzy samym hydrolatem to nie mycie Twarz po nocy musi zostac oczyszczona z sebum i resztek kremu nalozonego na noc. Na poczatku taka opcja moze sie wydac przyjazna dla skory, a chwile potem zaczna sie problemy z zaskornikami przez niedostateczne oczyszczenie skory. Hydrolat pelni role toniku i sam w sobie nie jest srodkiem myjacym. Jesli zalezy ci na delikatnych preparatach do zmywania twarzy rano warto siegnac po plyny micelarne, ma je w ofercie wiele firm zarowno aptecznych jak i drogeryjnych, mozna tez je samemu "ukrecic"
Przeglądając pod kątem minerałowym ten wątek zastanowił mnie ten wpis.

Po nocy przemywam rano twarz wodą i przecieram hydrolatem różanym. Robię tak od roku i moja skóra wcale nie jest bardziej zanieczyszczona. Wręcz przeciwnie - jej stan się poprawił.

Czy mycie twarzy rano jest na prawdę takie konieczne?
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 14:02   #330
dudkaaa
Raczkowanie
 
Avatar dudkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

[1=a4fe74769c46a8b3f27462c 06deeaa5a0ba50375_612d631 274ff7;25589026]Przeglądając pod kątem minerałowym ten wątek zastanowił mnie ten wpis.

Po nocy przemywam rano twarz wodą i przecieram hydrolatem różanym. Robię tak od roku i moja skóra wcale nie jest bardziej zanieczyszczona. Wręcz przeciwnie - jej stan się poprawił.

Czy mycie twarzy rano jest na prawdę takie konieczne?[/QUOTE]


Ja przecieram sobie rano buzie plynem micelarnym, sam hydrolat to dla mnie za malo, to przeciez jak woda, sam nie sciagnie przeciez zanieczyszczen, sebum, przeciez w nocy skora tez pracuje No ale moze nie ma sensu zmieniac pielegnacji ktora Ci pasuje indywidualnie
dudkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:59.