Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-27, 11:48   #1291
angeells
Rozeznanie
 
Avatar angeells
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: BERGEN
Wiadomości: 972
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

a mi wyszło ładne baaardzo ciemne pasemko bez niebieskiej ani zielonej poświaty więc myślę że w przyszłym tygodniu zaryzykuje położyć henne po całej długości
__________________
Zapuszczam włosy ^^
17cm(27.12.11)->
19cm(27.01.12)

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 12:50   #1292
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Ja kupuje na helfy lub w sklepie (ma on też towar wystawiony na allegro).


Zrobiłam wczoraj cassię. Około 7 gram na krótkie włosy (takie do połowy policzka). Piękny połysk, włosów jakby więcej (nie są przyklapnięte jak to ostatnimi czasy bywało). Bardzo mi się efekt podoba. Na pewno będę pomiędzy hennowaniem do niej wracać.
Oki, popatrzę. Dzięki za info.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 12:58   #1293
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość

30, to już jest zimna w dotyku
no w sumie tak

A na krótkie włosy (najdłuższe do połowy szyi a większość taka do ucha) to ile gram henny Khadi ciemny brąz powinnnam użyć? 30 gram starczy, tak jakoś 1/3 opakowania? czy lepiej od razu polowe rozrobić?

I rzeczywiście najlepiej NIC nie nakładać po hennowaniu? odżywki bez spłukiwania też albo chociaż odrobiny żelu ?
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 13:13   #1294
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
no w sumie tak

A na krótkie włosy (najdłuższe do połowy szyi a większość taka do ucha) to ile gram henny Khadi ciemny brąz powinnnam użyć? 30 gram starczy, tak jakoś 1/3 opakowania? czy lepiej od razu polowe rozrobić?

I rzeczywiście najlepiej NIC nie nakładać po hennowaniu? odżywki bez spłukiwania też albo chociaż odrobiny żelu ?
Jak mi na włosy do pasa, jak sie postaram, wystarcza 100g to wydaje mi sie, że 30g powinno Ci wystarczyć.

---------- Dopisano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
I rzeczywiście najlepiej NIC nie nakładać po hennowaniu? odżywki bez spłukiwania też albo chociaż odrobiny żelu ?
Nic a nic. Zeby kolor się dobrze utlenił. będzie bardziej intensywny i trwalszy.

Ja jakiś czas nakładałam odżywkę po farbowaniu, ale jak to robiłam to potem cały miesiąc z włosów płynęła ruda woda. Jak nic nie nakładam to ruda leci tylko przy pierwszym myciu po farbowaniu. A potem już nie.
Także teraz "męczę" się te 2 dni bez odżywki.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 13:16   #1295
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez myslenieszkodzi Pokaż wiadomość
w tym tygodniu farbowałam henną ELDu. Zgadza się, te wszystkie "rubiny" i "tycjany" mają dodatki chemiczne. Nie polecam ich, bo ciężko się nimi farbuje a kolor bardzo szybko się spłukuje z włosów.

Natomiast kolor "chna" jest moim zdaniem ok. Nie zauważyłam też wzmożonego wypadania włosów ani podrażnienia skóry głowy, a używam jej od ponad 1,5 roku.

Btw - dziewczyny z Białegostoku, możecie kupić henny Khadi bez kosztów przesyłki, jeden sklep internetowy ją ma w ofercie za 26 zł/op., odbiór osobisty jest bezpłatny. Chyba skorzystam, do tej pory brałam u nich hennę ELDu i było w porządku.
Kasztan ma 2 barwniki jedynie. Przestraszona już jestem na całego, do chemii nie wrócę, a jednak wolę brązy na mojej głowie niż naturalny kolor.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 13:21   #1296
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Jak mi na włosy do pasa, jak sie postaram, wystarcza 100g to wydaje mi sie, że 30g powinno Ci wystarczyć.

---------- Dopisano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------


Nic a nic. Zeby kolor się dobrze utlenił. będzie bardziej intensywny i trwalszy.

Ja jakiś czas nakładałam odżywkę po farbowaniu, ale jak to robiłam to potem cały miesiąc z włosów płynęła ruda woda. Jak nic nie nakładam to ruda leci tylko przy pierwszym myciu po farbowaniu. A potem już nie.
Także teraz "męczę" się te 2 dni bez odżywki.

o matko mam mocno falowane włosy więc bez odzywki b/s i żelu wyglądam jak strach na wróble. no nic. trzeba będzie się przemęczyć W takim razie zrobie może w sobotę wieczorem i do poniedziałku jakoś wytrzymam bez stylizacji
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 13:27   #1297
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Wyjsciowy średni brąz na odrostach i jasny brąz na reszcie farbowanej. Zmieszany był kasztan i brąz eldu, wyszedł czerwony brąz,ale bardzo mi się podobał. Na farbowanych trzyma się do dzisiaj(czyli ponad miesiąc), z naturalnych niestety zeszło:|
Eld ma brąz???? jedyny odcień brązu z tej firmy to katszan znalazłam.... chyba poszkam w necie gdzieś, bo jednak kasztan mnie zniechęca bardzo.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-27, 13:43   #1298
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
o matko mam mocno falowane włosy więc bez odzywki b/s i żelu wyglądam jak strach na wróble. no nic. trzeba będzie się przemęczyć W takim razie zrobie może w sobotę wieczorem i do poniedziałku jakoś wytrzymam bez stylizacji
Skoro musisz to nałóż coś.
Tragedia się nie stanie. Ale trwałość koloru będzie minimalnie mniejsza.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 15:15   #1299
photoholic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 389
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Eld ma brąz???? jedyny odcień brązu z tej firmy to katszan znalazłam.... chyba poszkam w necie gdzieś, bo jednak kasztan mnie zniechęca bardzo.
Brąz jest
photoholic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 15:19   #1300
Phina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 20
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Ponawiam swoje pytanie, ile henny (mam zamiar farbować Khadi) potrzebuję dla gęstych włosów do pasa? Kocurzyca pisała, że ona używa 100g, ale mam wątpliwości czy tyle wystarczy, bo gdzieś wyczytałam że dla tak długich potrzeba 500g (?!). I jeszcze jedno, jest jakaś różnica pomiędzy tą: http://www.helfy.pl/henna-naturalna-wysoka-jakosc a tą? http://www.helfy.pl/henna-czerwona-a...cnienie-wlosow ? chodzi mi o kolor jaki wyjdzie i którą lepiej kupić?
Czy po zafarbowaniu można na drugi dzień już umyć, czy trzeba czekać aż kolor się utrwali? Wybaczcie za tyle pytań, pierwszy raz chcę kupić hennę
Z góry dziękuję

Edytowane przez Phina
Czas edycji: 2011-11-27 o 15:55
Phina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 16:28   #1301
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Phina Pokaż wiadomość
Ponawiam swoje pytanie, ile henny (mam zamiar farbować Khadi) potrzebuję dla gęstych włosów do pasa? Kocurzyca pisała, że ona używa 100g, ale mam wątpliwości czy tyle wystarczy, bo gdzieś wyczytałam że dla tak długich potrzeba 500g (?!). I jeszcze jedno, jest jakaś różnica pomiędzy tą: http://www.helfy.pl/henna-naturalna-wysoka-jakosc a tą? http://www.helfy.pl/henna-czerwona-a...cnienie-wlosow ? chodzi mi o kolor jaki wyjdzie i którą lepiej kupić?
Czy po zafarbowaniu można na drugi dzień już umyć, czy trzeba czekać aż kolor się utrwali? Wybaczcie za tyle pytań, pierwszy raz chcę kupić hennę
Z góry dziękuję
100g czasem mi wystarczy jak bardzo oszczędnie nałożę. Poza tym na już wcześniej farbowane henną włosy.

Na pierwsze farbowanie nałożyłam 200g.
Potem do kolejnych, zwykle zużywam ok 150g.

200g wystarczy jak świat.

Na stronach sklepów podają takie szalone informacje o 500g, ale to chyba tylko po to, żeby więcej sprzedać.
Nałożenie 500g byłoby fizyczną niemożliwością.
Ja 200g to już tak na siłę dolepiam.

Po farbowaniu lepiej odczekać z jeden dzień zanim się umyje. Po hennie włosy się tak nie przetłuszczają (niestety do pierwszego mycia), także raczej jeden dzień wytrzymają.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-27, 16:38   #1302
Phina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 20
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

kocurzyca, dziękuję za odpowiedź. Jeszcze jedno: czy stosując metodę bardziej czasochłonną, z wykorzystaniem soku z cytryny (tą podaną pod henną Khadi na helfy.pl), do papki nie dolewa się w ogóle wody a na włosy nakłada się zimną, po odczekaniu tych 12 godzin?
I nadal czekam na rady czy lepsza jest henna z amlą i jatrophą czy naturalna? Bo z opisu wynika, że farbują identycznie...
Phina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 16:49   #1303
kubus puchatek
Rozeznanie
 
Avatar kubus puchatek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 673
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Do Phina,
Cześć,powiem Ci z moich doświadczeń z henna naturalna Khadi( tej drugiej nie próbowałam,stwierdziałam, że jak farbują tak samo,to kupiłam naturalną).Mam gęste włosy,ale jeszcze nie do pasa i rozrabiając henne pierwszy raz użyłam 3 opakowań,czyli 300g. Wszystko poszło na włosy,było nałożone bardzo nieoszczędanie,ale tak chciałam,żeby nie ryzykować. Jak znajdę fotki to wkleję Ci pokazać,jak to wyszło.
Ja zawsze rozrabiam 12h wcześniej i pozostawiam w ciepłym miejscumnp przy kaloryferze. Rozrabiam z wodą z cytryną uzywając mixera kuchennego,by konsystencja była idealna

Edytowane przez kubus puchatek
Czas edycji: 2011-11-27 o 17:44
kubus puchatek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 17:03   #1304
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Phina Pokaż wiadomość
kocurzyca, dziękuję za odpowiedź. Jeszcze jedno: czy stosując metodę bardziej czasochłonną, z wykorzystaniem soku z cytryny (tą podaną pod henną Khadi na helfy.pl), do papki nie dolewa się w ogóle wody a na włosy nakłada się zimną, po odczekaniu tych 12 godzin?
I nadal czekam na rady czy lepsza jest henna z amlą i jatrophą czy naturalna? Bo z opisu wynika, że farbują identycznie...
Ja rozrabiam hennę z gorąca wodą i już po dokładnym wymieszaniu dodaję ze 4 łyżki soku z cytryny. Gdzieś wyczytałam żeby cytrynę dodawać na samym końcu. Nie pamiętam dlaczego
Odstawiam na kilka godzin lub na noc.
Przed nałożeniem na włosy podgrzewam w mikrofalówce, albo na kaloryferze. Tak tylko żeby papka nie była zimna.
Nie trzeba papki podgrzewać. ja tak wole. Zawsze można po nałożeniu na głowę i zawinięciu podgrzać suszarką.
W każdym razie henna na ciepło lepiej działa, także nie ma różnicy, czy nałożysz ją ciepłą czy podgrzejesz już na głowie.

Jeśli robię hennę z amlą to hennę przygotowuję dzień przed, a amlę dokładam dopiero przed nałożeniem. Też gdzieś taką mądrosć wyczytałam, ze amla nie powinna się moczyc tyle co henna. I amlę zalewa się ciepłą wodą, a hennę gorącą.

---------- Dopisano o 17:00 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

Jeśli chodzi o przepis na Helfach, to nie zaryzykowałabym nałozenia na włosy tak dużego stężenia cytryny.
Po cytrynie włosy robią się strasznie suche i szorstkie.
Wolę mój przepis z woda i dodatkiem cytryny.

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Cytat:
Napisane przez kubus puchatek Pokaż wiadomość
Do Phina,
Cześć,powiem Ci z moich doświadczeń z henna naturalna Khadi( tej drugiej nie próbowałam,stwierdziałam, że jak farbują tak samo,to kupiłam naturalną).Mam gęste włosy,ale jeszcze nie do pasa i rozrabiając henne pierwszy raz użyłam 3 opakowań,czyli 300g. Wszystko poszło na włosy,było nałożone bardzo nieoszczędanie,ale tak chciałam,żeby nie ryzykować. Jak znajdę fotki to wkleję Ci pokazać,jak to wyszło.
Ja zawsze rozrabiam 12h wcześniej i pozostawiam w ciepłym miejscumnp przy kaloryferze. Rozrabiam z wodą z cytryną uzywając mixera kuchennego,by konsystencja była idealna
Henna nie powinna mieć kontaktu z niczym metalowym, a mniemam , ze końcówki miksera są właśnie metalowe.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 17:37   #1305
Phina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 20
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Bardzo Wam dziękuję, znacznie mi rozjaśniłyście sytuację. Kupię dwa opakowania, bo zwyczajnie nie mam tyle pieniędzy na jedno farbowanie... Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie Przynajmniej już nie jestem taka przerażona na myśl o babraniu się w ziołowych papkach ;P
Phina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 17:42   #1306
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Eld ma brąz???? jedyny odcień brązu z tej firmy to katszan znalazłam.... chyba poszkam w necie gdzieś, bo jednak kasztan mnie zniechęca bardzo.

wszystko ELDu poza chną i basmą nie jest w 100% naturalne, więc jeśli chcesz mieć hennę z prawdziwego zdarzenia to polecam zmieszanie chny i basmy w proporcjach 2:1 czyli np. na moje włosy sięgające do brody 1 saszetka chny i 0,5 basmy taka mieszanka podkreśla mój naturalny brąz
__________________
nadzieja umiera ostatnia....
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 18:51   #1307
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez strawberka Pokaż wiadomość
wszystko ELDu poza chną i basmą nie jest w 100% naturalne, więc jeśli chcesz mieć hennę z prawdziwego zdarzenia to polecam zmieszanie chny i basmy w proporcjach 2:1 czyli np. na moje włosy sięgające do brody 1 saszetka chny i 0,5 basmy taka mieszanka podkreśla mój naturalny brąz
eld basma ma barwic na ciemno, więc tez nie jest 100% naturalny. W skladzie tylko lawson. Wiec lipa.
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 18:55   #1308
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez strawberka Pokaż wiadomość
wszystko ELDu poza chną i basmą nie jest w 100% naturalne, więc jeśli chcesz mieć hennę z prawdziwego zdarzenia to polecam zmieszanie chny i basmy w proporcjach 2:1 czyli np. na moje włosy sięgające do brody 1 saszetka chny i 0,5 basmy taka mieszanka podkreśla mój naturalny brąz
Kupiłam już niestety 3 opakowania kasztanu. I zaczęłam już na bieżąco śledzić ten wątek by jednak więcej sie dowiedzieć. Chyba jednak pierwszy raz zrobię ten eld, zobaczę czy w ogóle farbowanie henna jest na moje siły, a jak nie będę wracać do naturalnego. Mam taki mysi nasz słowański.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 20:58   #1309
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Phina Pokaż wiadomość
Bardzo Wam dziękuję, znacznie mi rozjaśniłyście sytuację. Kupię dwa opakowania, bo zwyczajnie nie mam tyle pieniędzy na jedno farbowanie... Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie Przynajmniej już nie jestem taka przerażona na myśl o babraniu się w ziołowych papkach ;P
Mnie na włosy do połowy pleców ( a dużo tych kudłów mam i grube) wyszło 1 opakowanie tj.100g, a spokojnie mogłam użyć tylko 80g. Obecnie na odrosty używam 1/3 paczki, przy czym nakładam najpierw na odrosty a potem na resztę.

Myślę, że na pierwsze farbowanie włosów do pasa to góra 150g (zakładam nadmiar na wypadek problemów technicznych).
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-28, 08:52   #1310
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Skoro musisz to nałóż coś.
Tragedia się nie stanie. Ale trwałość koloru będzie minimalnie mniejsza.
najbardziej zależy mi żeby kolor trzymał sie odrostów, a żelu do stylizacji na odrost nie nakładam więc może będzie ok
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-28, 13:36   #1311
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Phina Pokaż wiadomość
I nadal czekam na rady czy lepsza jest henna z amlą i jatrophą czy naturalna? Bo z opisu wynika, że farbują identycznie...
Jak dla mnie to nie ma żadnej różnicy w kolorze po tych dwóch farbach. Jeszcze henna z amlą wychodzi tak samo.
Henna z a&j jest łatwiejsza w przygotowaniu od tej bez dodatków, bo zawiera amlę czyli nie wymaga już zakwaszania. Ja używałam jej tak, że po prostu zalewałam ją gorącą wodą (nie wrzątkiem) i nakładałam jak ostygła. Jeśli odstawiałam ją na dłużej, to i tak wychodziła tak samo.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-28, 22:05   #1312
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Phina Pokaż wiadomość
Ponawiam swoje pytanie, ile henny (mam zamiar farbować Khadi) potrzebuję dla gęstych włosów do pasa? Kocurzyca pisała, że ona używa 100g, ale mam wątpliwości czy tyle wystarczy, bo gdzieś wyczytałam że dla tak długich potrzeba 500g (?!). I jeszcze jedno, jest jakaś różnica pomiędzy tą: http://www.helfy.pl/henna-naturalna-wysoka-jakosc a tą? http://www.helfy.pl/henna-czerwona-a...cnienie-wlosow ? chodzi mi o kolor jaki wyjdzie i którą lepiej kupić?
Czy po zafarbowaniu można na drugi dzień już umyć, czy trzeba czekać aż kolor się utrwali? Wybaczcie za tyle pytań, pierwszy raz chcę kupić hennę
Z góry dziękuję
Chciałam zadać to samo pytanie, ale że jestem zapobiegliwa i przeczytałam ostatnią stronę (więcej nie musiałam jak widać), to nie muszę pytać
Z tym, że ja mam już w tej chwili włosy do tyłka. Mam w domu 150g basmy, zamierzam jeszcze dokupić 100g amli (ale chyba nie dam całej do mieszanki) i trochę chny z Eldu. No nic, muszę jeszcze poczytać, zobaczymy, jak wyjdzie

W ogóle hej Kocurzyco
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-28, 22:14   #1313
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
W ogóle hej Kocurzyco
Hej
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-29, 10:42   #1314
angeells
Rozeznanie
 
Avatar angeells
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: BERGEN
Wiadomości: 972
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Hej hej ^^ wczoraj nałożyłam henne na całe włosy już myślałam że dostałam uczulenia na szczęście to tylko moja wyobraźnia ufff... kolorek wyszedł mocno ciemny jeszcze sie utlenia jutro wstawię zdjęcia

Mam do was pytanie... jak nakładacie tą papkę? Macie jakieś dobre sposoby na to żeby to nie było tyle bałaganu? Myślę już od wczoraj czy następny razem nie nakładać papki nad jakąś wielką miską Ciekawa jestem jak wy to robicie
__________________
Zapuszczam włosy ^^
17cm(27.12.11)->
19cm(27.01.12)

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-29, 10:55   #1315
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Ainnel obiecana relacja po myciu długo leciała zielona piana z głowy, więc myłam 3 razy (jestem wyczulona na takie rzeczy, pewnie raz by starczyło) delikatnym szamponem. kolor zszedł w 80%, zostało niewielkie przyciemnienie i połysk, czyli tak jak chciałam a już bałam się, że wyszły troszkę za ciemne. także śmiało, próbuj, krzywdy nie robi
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-29, 14:39   #1316
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziewczyny pierwsze podejście do henny Eldu nieszczęsnego:
zrobiłam 4 pasemka, jeszcze z nimi siedzę na głowie. Hennę wymieszałam z niemalże wrzacą wodą, tak by śmietanka wyszła. Zawinęłam miseczke w folię i postawiłam na kaloryfer, na 6 godzin. Okazała się nieco zastygła, dolałam ciut wody, rozbełtałam, ale w nakładaniu coś mi nie pasiło.

Jaką konsystencję powinna mieć henna gdy ją nakładacie na włosy?
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-29, 15:00   #1317
myslenieszkodzi
Raczkowanie
 
Avatar myslenieszkodzi
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 151
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Hennę wymieszałam z niemalże wrzacą wodą,
yyyy po co?


Co do konsystencji - no taka w sam raz na tyle gęsta, by nie spływała z włosów, na tyle rzadka, by dało się ją bez problemu rozsmarować na włosach. No taka śmietana. Polecam dodanie łyżki miodu, nakładanie papki staje się łatwiejsze. No i podczas samego farbowania może zajść potrzeba dodania ociupiny wody, w końcu papka wysycha. Ostatnio farbowała mi mama, więc szybko poszło
myslenieszkodzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-29, 15:01   #1318
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Nie wiem, czy ta wrząca woda nie zabiła barwnika
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-29, 15:28   #1319
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez myslenieszkodzi Pokaż wiadomość
yyyy po co?


Co do konsystencji - no taka w sam raz na tyle gęsta, by nie spływała z włosów, na tyle rzadka, by dało się ją bez problemu rozsmarować na włosach. No taka śmietana. Polecam dodanie łyżki miodu, nakładanie papki staje się łatwiejsze. No i podczas samego farbowania może zajść potrzeba dodania ociupiny wody, w końcu papka wysycha. Ostatnio farbowała mi mama, więc szybko poszło

Więc przy farbowaniu całosci zaleję już ciepłą wodą. Kierowałam ie instrukcją.
A co z cytryną? Dodawać czy lepiej nie eksperymentować?

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy ta wrząca woda nie zabiła barwnika
Jest ok, bo sprawdzałam tak mnie nastraszyłaś.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-29, 15:34   #1320
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Ja robiłam z cytryną i włosów w ogóle mi w ogóle nie załapało-robiłam wg. przepisów z mazideł
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:18.