Blada cera, ciemne oczy, farbowane włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-10, 19:39   #1
Lu_ksa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1

Blada cera, ciemne oczy, farbowane włosy


Witam,
z góry przepraszam jeśli pomieszałam działy ale sama już nie wiedziałam, gdzie wcisnąć mój problem. Jest poniekąd pytaniem do kosmetyczki, poniekąd do wizażystki no i do każdej w Was kochane - może ktoś ma podobny problem. A nie chcę zaśmiecać całego forum...
no to zacznijmy od początku. Kiedyś cieszyłam się ciemnymi włosami i ciemną dość karnacją. Jednak, nawet nie wiem, kiedy, czasy te umknęły i obecnie mam bardzo jasną, wręcz bladą cerę. Robiłam badania - nie mam anemii. Wcinam witaminki, obecnie skończyłam silice. Niby zdrowa, ale cera dobrze nie wygląda. Mam dość mocno widoczne pory, który często się zatykają co skutkuje czerwonymi kropkami na twarzy. Cera jest mieszana, codziennie nawilżana kremem, oczyszczana żelem do twarzy garniera i co kilka dni pilingowana. Niewiele to jednak zmienia. Poza rozszerzonymi porami mam problem z przebarwieniami - cera nie jest jednorodna - ma jakby kilka odcieni. Nie wiem już sama jakiego kremu/podkładu/pudru szukać..
Kolejna rzecz - oczy. Na tle bladej cery odznaczają się ciemnobrązowe oczy. Jedyna rzecz jaka mi się w zasadzie w sobie podoba. Chciałabym je podkreślić, ale sama nie wiem już jak. Uporałam się jakoś z cieniami pod oczami, ale nie wiem jakie kolory dobrać.
No i włosy. Naturalnie są średniego brązu. Ni to jasne, ni ciemne. No i niestety ostatnio dość mocno się przerzedziły. Zdesperowana tym, że to widać pofarbowałam je na jasny kolor. I rzeczywiście - i mniej widać było rzadkie włosy i zauważyłam, że ciemniejszy raczej blond lepiej wygląda w zestawieniu z moją twarzą. W tej chwili mam już odrosty, ale nie chcę nic robić póki nie zdecyduję się na jakieś kroki w celu poprawienie mojego wyglądu.
No i na koniec - ogólna charakterystyka. Twarz mam coś pomiędzy pociągłą a owalną. nie jestem w stanie sama tego określić a opinie już słyszałam na ten temat różne. Denerwuje mnie też to, że gdy się uśmiecham mam dość widoczne zagłębienia (?) w policzkach (przy kącikach ust).
Chciałabym po prostu ujednolicić nieco barwę twarzy, podkreślić oczy i zrobić coś, żeby to wszystko w miarę dobrze wyglądało. Stuknął mi już taki wiek w którym wypada wyglądać już choćby odrobinę poważnie (no może nie poważnie, a na "swój wiek"), a nie jak szesnastolatka.
Mam nadzieję, że nie namąciłam zbytnio - sama nie wiem, jak się opisać
Lu_ksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 22:33   #2
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Blada cera, ciemne oczy, farbowane włosy

Co do podkładu, skoro twarz masz wielokolorową to dobierz podkład do szyi. Będziesz wyglądać jednolicie i nic nie będzie się odznaczało. Jeśli chodzi o resztę makijażu, to żeby dobrać odpowiednie kolory musisz określić swój typ kolorystyczny. Polecam lekturę tego bloga
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 00:08   #3
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Blada cera, ciemne oczy, farbowane włosy

A ja zapraszam tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=678732&page=27
Określenie typu urody może ci pomóc. Nie tylko przy określaniu koloru karnacji i doborze makijażu. Również noszenie ubrań w dobrych kolorach powinno poprawić wygląd cery.

Co do twarzy to ja mam takie podejście, że należy znaleźć pierwotny kolor, skoro twarz jest przebarwiona to zaobserwuj np. na ciele, szczególnie przedramiona po wewnętrznej stronie, porównaj z twarzą - czy skóra w miejscach bez pajączków i przebarwień jest podobna? Kiedy już określisz jaki to mniej więcej kolor to nalezy dążyć do tego właśnie koloru na twarzy, bo żaden inny nie będzie wyglądał naturalnie.
Imho lepszy mniej kryjący podkład, ale w dobrym odcieniu niż kryjący w złym. W końcu mało kto ma idealną cerę, przy nie do końca kryjącym makijażu, ale w dobrym kolorze i o ładnym wykończeniu (bez efektu tapety), koloryt jest wyrównany, przebarwienia zmniejszone i cera wygląda na naturalnie lepszą. Przy mocnej tapecie często strasznie rzuca się w oczy sztuczność makijażu a wcale nie zawsze przebarwienia są dokładnie ukryte.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:56.