Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :) - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-02, 00:40   #2131
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

A może lepiej byłoby leciutko rozjaśnić odrost i tylko tonować farbą? Skoro odcień jest zbyt żółty, najlepiej sprawdzi się perła, np. 9.2 czy 8.2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 08:21   #2132
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Hej, dziewczyny, niesamowicie podoba mi się ten odcień rudości, ale nie zaryzykuję drogeryjnej farby. Profesjonalne 8,34 wychodzą trochę inaczej, jaką uzyskać taki odcień....?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (182,5 KB, 26 załadowań)
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 20:51   #2133
BlueRoses
Rozeznanie
 
Avatar BlueRoses
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Różany ogród
Wiadomości: 978
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Proszę o poradę
mój obecny z 1 cm mysim odrostem kolor włosów jest pokazany na zdjęciu z zamazana twarzą , chcę zostać przy takim cieplejszym odcieniu blondu ale nie tym żółtym .Myślę nad farbą Alfaparf evolution 9.21 i zastanawiam się jaki oxy do niej dobrać aby nie było za jasno , ani też za żółto . Wogóle to dobry pomysł z takim numerem tej farby ?
Ta farba którą mam na zdj,to joanna beżowy blond , wcześniej był wellaton 12.0 lub 12.1 i zle sie czuje w tak jasnych kolorach .
w dziecinstwie miałam blond taki jasny ale ciepły .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg _DSC7543-Edit.jpg (104,4 KB, 25 załadowań)
__________________
"Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie.
Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia.
Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne,
ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. ”
- Marilyn Monroe 
BlueRoses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 15:04   #2134
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Ja bym położyła z 6%na odrost i z 3 na resztę, tylko gwoli tonowania.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 18:45   #2135
BlueRoses
Rozeznanie
 
Avatar BlueRoses
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Różany ogród
Wiadomości: 978
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Bardzo Ci dziękuję
A rozrabiać farbę na dwa razy ?
dajmy na to tybka farby na 90 gram to
odrost 45 gram farby x 1,5 ml oxy ?
i tak samo reszta włosów ale już 6% rozrobiona na 3% ?
__________________
"Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie.
Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia.
Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne,
ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. ”
- Marilyn Monroe 
BlueRoses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 21:53   #2136
natalia997
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dziś wybralam się do sklepu fryzjerskiego, farby tonującej niestety nie było, jednak fyzjerka doradziła mi odcień Milaton 9.21 popielaty beżowy blond z utleniaczem 6% dla wyrównania koloru i odświeżenia. Waham się, czy te 6% to nie za dużo dla samego odświezenia, no ale sprobuję najpierw na jednym pasemku.

Chciałabym Wam również coś doradzić, jednak póki co poziom mojej wiedzy w kwestii profesjonalnego farbowania jest zerowy

Pozdrawiam
natalia997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-05, 20:06   #2137
BlueRoses
Rozeznanie
 
Avatar BlueRoses
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Różany ogród
Wiadomości: 978
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez natalia997 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dziś wybralam się do sklepu fryzjerskiego, farby tonującej niestety nie było, jednak fyzjerka doradziła mi odcień Milaton 9.21 popielaty beżowy blond z utleniaczem 6% dla wyrównania koloru i odświeżenia. Waham się, czy te 6% to nie za dużo dla samego odświezenia, no ale sprobuję najpierw na jednym pasemku.

Chciałabym Wam również coś doradzić, jednak póki co poziom mojej wiedzy w kwestii profesjonalnego farbowania jest zerowy

Pozdrawiam
Czy możesz wrzucic fotkę przed i po farbowaniu jeśli takie posiadasz ?
__________________
"Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie.
Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia.
Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne,
ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. ”
- Marilyn Monroe 
BlueRoses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-07, 19:36   #2138
natalia997
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez BlueRoses Pokaż wiadomość
Czy możesz wrzucic fotkę przed i po farbowaniu jeśli takie posiadasz ?
Niżej przedstawiam efekty jedna fotka - włosy w odcieniu żółtym (chociaż w tym świetle aż tak tej żółci nie widac) po farbowaniu od dłuższego czasu Loreal Recital Preference bardzo jasny popielaty blond (moje naturalne to szatyn). Trzy pozostałe zdjęcia - rezultat po nałożeniu Milaton 9.21, bardzo jasny beżowo-popielaty blond z utleniaczem 6%. Włosy zyskały oczywiście ładny chłodny odcień, jednak jestem trochę rozczarowana, ponieważ farba lekko je przyciemniła. Przyznam, że nie spodziewałam się, ale mam nadzieję, że kolor "wypłucze się" po kilku myciach do jaśniejszego. Dopiero zaczynam przygodę z profesjonalnym farbowaniem, więc metodą prób i błędów może uda się odnaleźć idealny odcień.
Czy ktoś z Was ma może jakiś pomysł, czym w takim razie powinnam rozjaśnic widoczne na zdjęciu odrosty, aby wyszedł od razu beżowy blond, w miarę jasny ? Farbując 9.21 celowo pomijałam odrosty, bo podobno 6% nie dałaby rady.
Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2016-10-30 09.31.44.jpg (140,7 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20161107_160328.jpg (94,7 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20161106_115006.jpg (103,2 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20161107_160254.jpg (94,1 KB, 33 załadowań)
natalia997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 16:44   #2139
BlueRoses
Rozeznanie
 
Avatar BlueRoses
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Różany ogród
Wiadomości: 978
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

No dość ciemne wyszły ,aż oje się farbować alfaparfem 9.21 :/ nie chciałabym tak ciemnego koloru .Może jednak kupię 10.21
__________________
"Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie.
Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia.
Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne,
ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. ”
- Marilyn Monroe 
BlueRoses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 21:14   #2140
natalia997
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez BlueRoses Pokaż wiadomość
No dość ciemne wyszły ,aż oje się farbować alfaparfem 9.21 :/ nie chciałabym tak ciemnego koloru .Może jednak kupię 10.21
Po jednym myciu kolor się wypłukał do ciut jaśniejszego, obawiam się, że po kilku myciach nie będzie w ogóle śladu, że farbowałam i wróci żółć :/ za jakiś czas zrobię szatynowe odrosty 10.21 + 9% i też mogę wrzucic fotki.
natalia997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 18:37   #2141
BlueRoses
Rozeznanie
 
Avatar BlueRoses
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Różany ogród
Wiadomości: 978
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Wrzuć jak zrobisz ,chętnie zobaczę .
__________________
"Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie.
Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia.
Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne,
ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. ”
- Marilyn Monroe 
BlueRoses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-11, 07:51   #2142
Firifi
Przyczajenie
 
Avatar Firifi
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cześć dziewczyny
Jestem tu nowa i od razu mam pytanie
Czy któraś z was farbowała może włosy farbą Artego it's color odcień 911 intensywny superpopielaty blond? Bardzo mi się podoba ten kolor a odcień moich naturalnych włosów jest taki typowo Polski, czyli myszowatyCały czas farbowałam farbą też z tej firmy i tej samej palety 901 superpopielaty blond, jednak wychodziły mi troszkę żółtawe
Oczywiście zanim dodałam post tutaj to wczesniej dodałam post nie tam gdzie trzeba. Wybaczcie. Poprawie się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Firifi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-21, 13:23   #2143
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Witajcie Dziewczyny!
Na tym wątku jestem nowa i cały czas myślę o tym aby zacząć samemu farbować w domu włosy profesjonalnymi farbami. Do tej pory mój ulubiony sposób to mieszanki henny (BAQ) z indygo i amlą oraz wszelkie farby "apteczne" - najbardziej chyba Color & Soin. No albo właśnie w salonie i chyba najwięcej do czynienia miałam z Wellą (Touch i Koleston oraz włoskimi RR).
Z natury jestem brunetką (prawie czarne włosy) i szukam farby naturalnie oddającej kolor ciemnego brązu bo ochota na czernie już mi minęła. Długo walczyłam z wypadaniem włosów (różne uwarunkowania) więc też najmniej bym chciała je niszczyć - no ale, siwych dużo
Ponieważ nigdy się do tego nie zabierałam to poczytałam co się dało i jak rozumiem powinnam:
a) zapoznać się z oznaczeniami kolorów - zauważyłam, że faktycznie różne farby mają różnie choć logika jest zwykle bliska tej numeracji co na stronie wątku
b) zakupić oksydant (w moim przypadku chyba 6% będzie standardem bo ani nie rozjaśniam by wziąć 9% ani przy dużej ilości siwych nie pociągnę 3%)
c) sprawdzić dla danej farby jaka ma być proporcja farby i oksydantu
...no i dalej już standardowo (wprawę w nakładaniu sobie samej farby o różnych konsystencjach mam)
I teraz moje pytania
- jak wg Was najprościej odmierzyć proporcje - macie do tego może jakieś sprawdzone pojemniczki, łyżki itp? Bo rozumiem patrzymy na mililitry, nie na wagę? Założyłam że krem z tuby i woda nie muszą mieć tej samej wagi przy tej samej objętości czy raczej jest to zbliżone? Bo zwykle w ml podają...60ml farby i np. 75ml wody...
- macie jakieś ukochane farby przy których (nawet jak kolor nie do końca był ten co chciałyście) ale macie wrażenie, że kondycja włosów najmniej ucierpiała?
malwes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-21, 17:56   #2144
kamikson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 9
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

witam wszystkich, jak każdy w tym wątku mam problem z włosami. Miałam dekoloryzację z jasnego brązu przeszłam na blond (dekoloryzacja w salonie fryzjerskim), potem miałam nałożoną farbę matrix socolor 9M, potem dwukrotnie w domu robiłam sama tym samym kolorem na wodzie 6%. Kolor mi się nawet podoba, ale myślała, że włosy będą troszkę jaśniejsze. Teraz chciałabym zrobić jakiś ładny blond w ciepłej tonacji, ale nie wiem zupełnie którą farbę wybrać i jaki kolor żeby mi jakaś zieleń bądź żółtko nie wyszło na głowie. Obecne ten 9M spiera mi się właśnie do takich złoto żółtych co mi się nie podoba, a nie chce już co miesiąc farbować włosów dlatego preferowałabym permanentny kolor myślałam o welli koleston lub illumnia bodajże 8/38 lub 9/60.
kamikson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-21, 23:34   #2145
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny!
Na tym wątku jestem nowa i cały czas myślę o tym aby zacząć samemu farbować w domu włosy profesjonalnymi farbami. Do tej pory mój ulubiony sposób to mieszanki henny (BAQ) z indygo i amlą oraz wszelkie farby "apteczne" - najbardziej chyba Color & Soin. No albo właśnie w salonie i chyba najwięcej do czynienia miałam z Wellą (Touch i Koleston oraz włoskimi RR).
Z natury jestem brunetką (prawie czarne włosy) i szukam farby naturalnie oddającej kolor ciemnego brązu bo ochota na czernie już mi minęła. Długo walczyłam z wypadaniem włosów (różne uwarunkowania) więc też najmniej bym chciała je niszczyć - no ale, siwych dużo
Ponieważ nigdy się do tego nie zabierałam to poczytałam co się dało i jak rozumiem powinnam:
a) zapoznać się z oznaczeniami kolorów - zauważyłam, że faktycznie różne farby mają różnie choć logika jest zwykle bliska tej numeracji co na stronie wątku
b) zakupić oksydant (w moim przypadku chyba 6% będzie standardem bo ani nie rozjaśniam by wziąć 9% ani przy dużej ilości siwych nie pociągnę 3%)
c) sprawdzić dla danej farby jaka ma być proporcja farby i oksydantu
...no i dalej już standardowo (wprawę w nakładaniu sobie samej farby o różnych konsystencjach mam)
I teraz moje pytania
- jak wg Was najprościej odmierzyć proporcje - macie do tego może jakieś sprawdzone pojemniczki, łyżki itp? Bo rozumiem patrzymy na mililitry, nie na wagę? Założyłam że krem z tuby i woda nie muszą mieć tej samej wagi przy tej samej objętości czy raczej jest to zbliżone? Bo zwykle w ml podają...60ml farby i np. 75ml wody...
- macie jakieś ukochane farby przy których (nawet jak kolor nie do końca był ten co chciałyście) ale macie wrażenie, że kondycja włosów najmniej ucierpiała?
Ja to robię na oko, mówiąc szczerze ale mam już dużą wprawę. A co do polecanych farb- trwałe i piękne odcienie są z Welli Koleston. Jak dla mnie farby numer jeden. Jeśli chodzi o delikatność, mają też fajna serię color touch, lżejszych nie znam- jednak to bardziej tonery.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 00:34 ---------- Poprzedni post napisano o 00:33 ----------

Cytat:
Napisane przez kamikson Pokaż wiadomość
witam wszystkich, jak każdy w tym wątku mam problem z włosami. Miałam dekoloryzację z jasnego brązu przeszłam na blond (dekoloryzacja w salonie fryzjerskim), potem miałam nałożoną farbę matrix socolor 9M, potem dwukrotnie w domu robiłam sama tym samym kolorem na wodzie 6%. Kolor mi się nawet podoba, ale myślała, że włosy będą troszkę jaśniejsze. Teraz chciałabym zrobić jakiś ładny blond w ciepłej tonacji, ale nie wiem zupełnie którą farbę wybrać i jaki kolor żeby mi jakaś zieleń bądź żółtko nie wyszło na głowie. Obecne ten 9M spiera mi się właśnie do takich złoto żółtych co mi się nie podoba, a nie chce już co miesiąc farbować włosów dlatego preferowałabym permanentny kolor myślałam o welli koleston lub illumnia bodajże 8/38 lub 9/60.
Wella ma świetne farby- ale jeśli chcesz mieć trochę jaśniejsze włosy, powinnaś wybrać poziom 10.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 09:25   #2146
kamikson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 9
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

SceneQueene a czy ta 10 nie będzie z kolei za jasna tzn po tej 9m (mocca) mam troche te włosy jakby jasny brąz mimo, że trzymałam 7 minut farbę tylko, ale czytałam że ona tak wychodzi. ten kolor spiera się z czasem do złoto żółtego więc czytając różne blogi radzą żeby fioletem to gasić, czy dobrze rozumiem?
kamikson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 18:58   #2147
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Hm, to najlepiej weź 9.60. Tak, żółty zawsze tonujemy fioletem czyli w farbach najczęściej perła- Wella ma też czysty fiolet właśnie pod 6, 8 zaś u nich to perła.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-28, 17:00   #2148
LadnyUsmiech
Przyczajenie
 
Avatar LadnyUsmiech
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 13
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cześć dziewczyny,

chyba spróbuję samodzielnego farbowania. Trochę poczytałam, i jestem ciekawa waszych opinii. Przede wszystkim wrzucam zdjęcie tego co mam na głowie - średnio wyraźne i w trakcie olejowania ale kolorek wygląda mniej więcej właśnie tak.
To co bym chciała to zupełnie co innego. U fryzjera zawsze słyszę: nie da się, zrobimy pasemka to wtedy się rozjaśnią, ma pani za dużo pigmentu we włosach i tym podobne dyrdymały Tymczasem mnie się marzy kolor welli Koleston 8/3 albo 8/96 coś w ten deseń.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włosy.jpg (47,1 KB, 31 załadowań)
LadnyUsmiech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-28, 17:35   #2149
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez LadnyUsmiech Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

chyba spróbuję samodzielnego farbowania. Trochę poczytałam, i jestem ciekawa waszych opinii. Przede wszystkim wrzucam zdjęcie tego co mam na głowie - średnio wyraźne i w trakcie olejowania ale kolorek wygląda mniej więcej właśnie tak.
To co bym chciała to zupełnie co innego. U fryzjera zawsze słyszę: nie da się, zrobimy pasemka to wtedy się rozjaśnią, ma pani za dużo pigmentu we włosach i tym podobne dyrdymały Tymczasem mnie się marzy kolor welli Koleston 8/3 albo 8/96 coś w ten deseń.
Masz mniej więcej poziom 6. Zrobiłabym dekoloryzacje produktem Uber lub Chantal colorpeel żeby pozbyć się sztucznego pigmentu, potem ewentualnie kąpiel rozjaśniajaca i śmiało możesz farbkę kłaść jeśli się ładnie równo rozjaśni.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-28, 17:47   #2150
KAYYRA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 16
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Witam;jestem nowa ,wiec jak cos robie nie tak prosze zwracac uwage Chcialam sie poradzic w sprawie farbowania,a zanim sie poradzilam to sporo naryzykowalam otóż mialam na glowie l'oreal casting piaskowy i postanowilam polozyc na to matrix 10AV,za checona jasniutkimi wlosami na blogach.Sprawdzilam-3 byla dopiero po zerze i mimo strachu nic zielonego nie wyszlo.Wlosy naturalne malo pamietam ale cos zloty karmelek posiadalam,badz sredni zloty blond.Sugerujac sie ze farby jest dosc duzo,podzielilam sie z mama na pol i tym sposobem wyszly mi zlotawe ,cieple odrosty i tak gdzies za ucho/wlosy mam do polowy plecow/ wyszedl mi szarawy,a po 2 myciach idealny zimny jasny blond.Dodam ze wlosy mam dosc zniszczone po farbach drogeryjnych -zawsze blond.No to stwierdzilam ze nie pasuje mi ten zimny kolor,wiec zkupilam Goldwell 11g;akurat farba rozjasniajaca nie jest mi potrzebna ,bo moje wlosy wszystko pieknie bierze,ale ten matrix 10 nie wyszedl za jasno.Kombinowalam zeby polozyc to na 6%/zniszczone wlosy i latwe w rozjasnianiu/ale skoro w instrukcji bylo 9 wiec zaryzykowalam.Znow zadnych efektow ubocznych po tym razem cieplym odcieniu kladzionym 2 tyg po zimnym tyle tylko ze wyszedl mi naturalny blond 10/11 z prawie nie widocznymi refleksami zlota,a o nie mi najbardziej szlo.Plus na dlugosci pozostaly biale pasma po wczesniejszych drogeryjnych,co malo mi przeszkadza gdyby tylko wiecej zlota bylo.../trzymalam 30 minut na odrostach ,no i 10 na calosci/wiem 9% ryzyko,ale odrobine sie tylko przesuszyly,bo uzylam zakwaszajacej maski,a nie jak zwykle biowax do zniszczonych-po niej sa super/.Tak teraz dumam skoro ten kolor jest za jasny odrobine i naturalny to pomyslalam o pigmentacji natura tak z 10/tez gold/ no i moze 10 G na to.Problem polega na tym ze tych 10 chcialabym uzyc z 6%,a powinno sie z 9%.Czy dobrze mysle o pigmentacji i czy mozna zmienic te procenty?no i czy 10 G Z 6% nie wyjdzie ciemno?moze 11G Z 6%?chce zeby byly jasne i zloty reflex Moze jutro wrzuce fotki-tylko sie nie przerazac stanem wlosow jakos z nimi zyje-sprawdzalam po dzisiejszej akcji-nie" ciagna sie" wiec moze nie jest tak zle Bardzo prosze o podpowiedz odnosnie moich kombinacji
KAYYRA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-28, 17:48   #2151
LadnyUsmiech
Przyczajenie
 
Avatar LadnyUsmiech
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 13
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Bardzo to zniszczy włosy?

A jeśli stopniowo do tego podejść i wybrać coś z 7-ki. Czego się wtedy spodziewać?

SceneQueene bardzo ładny kolor
LadnyUsmiech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-28, 18:10   #2152
TakaEwelka
Przyczajenie
 
Avatar TakaEwelka
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 25
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Witam Was, może mnie poratujecie, jestem tu nowa i bardzo mocno pragnę brązu w chłodnym odcieniu czy może 4.1? Już kturas z Was ma taki kolor? Jaka farbę radzicie? Błagam o pomoc
TakaEwelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 00:29   #2153
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez KAYYRA Pokaż wiadomość
Witam;jestem nowa ,wiec jak cos robie nie tak prosze zwracac uwage Chcialam sie poradzic w sprawie farbowania,a zanim sie poradzilam to sporo naryzykowalam otóż mialam na glowie l'oreal casting piaskowy i postanowilam polozyc na to matrix 10AV,za checona jasniutkimi wlosami na blogach.Sprawdzilam-3 byla dopiero po zerze i mimo strachu nic zielonego nie wyszlo.Wlosy naturalne malo pamietam ale cos zloty karmelek posiadalam,badz sredni zloty blond.Sugerujac sie ze farby jest dosc duzo,podzielilam sie z mama na pol i tym sposobem wyszly mi zlotawe ,cieple odrosty i tak gdzies za ucho/wlosy mam do polowy plecow/ wyszedl mi szarawy,a po 2 myciach idealny zimny jasny blond.Dodam ze wlosy mam dosc zniszczone po farbach drogeryjnych -zawsze blond.No to stwierdzilam ze nie pasuje mi ten zimny kolor,wiec zkupilam Goldwell 11g;akurat farba rozjasniajaca nie jest mi potrzebna ,bo moje wlosy wszystko pieknie bierze,ale ten matrix 10 nie wyszedl za jasno.Kombinowalam zeby polozyc to na 6%/zniszczone wlosy i latwe w rozjasnianiu/ale skoro w instrukcji bylo 9 wiec zaryzykowalam.Znow zadnych efektow ubocznych po tym razem cieplym odcieniu kladzionym 2 tyg po zimnym tyle tylko ze wyszedl mi naturalny blond 10/11 z prawie nie widocznymi refleksami zlota,a o nie mi najbardziej szlo.Plus na dlugosci pozostaly biale pasma po wczesniejszych drogeryjnych,co malo mi przeszkadza gdyby tylko wiecej zlota bylo.../trzymalam 30 minut na odrostach ,no i 10 na calosci/wiem 9% ryzyko,ale odrobine sie tylko przesuszyly,bo uzylam zakwaszajacej maski,a nie jak zwykle biowax do zniszczonych-po niej sa super/.Tak teraz dumam skoro ten kolor jest za jasny odrobine i naturalny to pomyslalam o pigmentacji natura tak z 10/tez gold/ no i moze 10 G na to.Problem polega na tym ze tych 10 chcialabym uzyc z 6%,a powinno sie z 9%.Czy dobrze mysle o pigmentacji i czy mozna zmienic te procenty?no i czy 10 G Z 6% nie wyjdzie ciemno?moze 11G Z 6%?chce zeby byly jasne i zloty reflex Moze jutro wrzuce fotki-tylko sie nie przerazac stanem wlosow jakos z nimi zyje-sprawdzalam po dzisiejszej akcji-nie" ciagna sie" wiec moze nie jest tak zle Bardzo prosze o podpowiedz odnosnie moich kombinacji
Nie rób pigmentacji natura, ona ma w sobie zawsze trochę zieleni. To złe połączenie ze złotem. Spróbuj stonowac kolor- połóż 10.3 czy też 10g na 3%

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 01:28 ---------- Poprzedni post napisano o 01:27 ----------

Cytat:
Napisane przez LadnyUsmiech Pokaż wiadomość
Bardzo to zniszczy włosy?

A jeśli stopniowo do tego podejść i wybrać coś z 7-ki. Czego się wtedy spodziewać?

SceneQueene bardzo ładny kolor
Tylko wysuszysz włoski, długo to by trwało. Z każdą farbą może byłoby pół tonu jaśniej, może nie- farba farby nie rozjaśnia w końcu. Dekoloryzacja nie niszczy, kąpiel może trochę wysuszyć. Wszystko stopniowo no i dobra pielęgnacja do tego ;-).

Ps dziękuję.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 01:29 ---------- Poprzedni post napisano o 01:28 ----------

Cytat:
Napisane przez TakaEwelka Pokaż wiadomość
Witam Was, może mnie poratujecie, jestem tu nowa i bardzo mocno pragnę brązu w chłodnym odcieniu czy może 4.1? Już kturas z Was ma taki kolor? Jaka farbę radzicie? Błagam o pomoc
Popatrz na paletę majirel cool cover. Bardzo chłodne odcienie- przez co na początku wydają się ciemniejsze nawet o ton dwa.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 14:43   #2154
KAYYRA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 16
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dzieki za rade Scene Queene ))dzis nie dalam rady ze zdjeciami ,bo juz ciemno,ale jutro na pewno wrzuce; i te po tonowaniu rowniez jak zrobie
KAYYRA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 15:02   #2155
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Super. Nie ma sprawy

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 15:20   #2156
KAYYRA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 16
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Tak jak obiecalam zdjecia;pierwsze na dworzu ,wiec przez poblask sniegu sie wydaja zoltawe,drugie w domu Sorrki za stan wlosow -odzywka silikonowa dopiero dzis przyszla,a od farbowania nie mylam.Zdziwily mnie ciemnejsze odrosty;ale to moze przez to .Dopiero zamierzam tonowac Pozdrawiam acha po 9% gGoldwell rozdwoily mi sie koncowki/musze obciac / i przesuszyly,ale tylko te wczesniej farbowane drogeryjnie-odrosty,te ciemniejsze sa w doskonalym stanie,blyszczace./Goldwell 11 G/.Wczesniej po matrixie 10 AV byly w lepszym stanie-ale koncow
ek wtedy nie farbowalam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2016-11-30 12.24.43 (2).jpg (142,3 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2016-11-30 13.10.50.jpg (77,4 KB, 36 załadowań)

Edytowane przez KAYYRA
Czas edycji: 2016-11-30 o 15:30
KAYYRA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 17:58   #2157
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez KAYYRA Pokaż wiadomość
Tak jak obiecalam zdjecia;pierwsze na dworzu ,wiec przez poblask sniegu sie wydaja zoltawe,drugie w domu Sorrki za stan wlosow -odzywka silikonowa dopiero dzis przyszla,a od farbowania nie mylam.Zdziwily mnie ciemnejsze odrosty;ale to moze przez to .Dopiero zamierzam tonowac Pozdrawiam acha po 9% gGoldwell rozdwoily mi sie koncowki/musze obciac / i przesuszyly,ale tylko te wczesniej farbowane drogeryjnie-odrosty,te ciemniejsze sa w doskonalym stanie,blyszczace./Goldwell 11 G/.Wczesniej po matrixie 10 AV byly w lepszym stanie-ale koncow
ek wtedy nie farbowalam
To jeszcze przed tonowaniem, tak?

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 18:31   #2158
KAYYRA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 16
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

SceneQueene,tak przed tonowaniem , zauwazylam ze sa troche nierowne i odrosty widac nawet jeszcze przed pierwszym myciem.
KAYYRA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 19:57   #2159
KAYYRA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 16
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Czekam i czekam na ta farbe:mad : -drugi raz juz w tym miejscu nie zamowię.Mialabym malenkie pytanie zwiazane z tonowaniem;staralam sie cos znalezc w necie ale nie jest precyzyjnie napisane.Ile czasu owe tonowanie z 3% ma trwac?Tyle co normalne farbowanie czy krociutko,a moze do uzyskania pozadanego efektu?Bede wdzieczna za odp,bo ze mnie laik
KAYYRA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-03, 07:17   #2160
LadnyUsmiech
Przyczajenie
 
Avatar LadnyUsmiech
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 13
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Ja dostałam informację, że poczekam tydzień do dwóch na farbę. Sprzedają towar którego nie mają na stanie Może w tym samym sklepie zamówiłaś
LadnyUsmiech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-03 14:12:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:28.