Wysoka prolaktyna powodzem trądziku?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-25, 21:29   #1
madmegs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Red face

Wysoka prolaktyna powodzem trądziku??


Witam!Mam problem z trądzikiem na szyj i linii żuchwy, byłam u endokrynologa zlecił mi szereg badań i wyszła wysoka prolaktyna.Czy to może być przyczyna trądziku?Inne hormony w normie.Biorę dostinex i agufem ponad miesiąc i trądzik nie znika, nie jestem pewna czy to ta prolaktyna jest jego przyczyną czy coś innego.Wspomnę,ze jak brałam tabletki antykoncepcyjne Yasmin trądziku nie było pojawił się po odstawieniu.....ale dziwne że twarz mam ładna tylko szyja.Czy może ktoś mam podobny problem?
madmegs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 12:06   #2
Eflinka
Rozeznanie
 
Avatar Eflinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 700
Dot.: Wysoka prolaktyna powodzem trądziku??

Niestety prolaktyna powoduje dużo niedobrych zmian w organizmie. Mam również skierowanie na zbadanie jej poziomu ponieważ dziwne rzeczy dzieją się i z cerą i ze skóra i do tego pęcherzyki na jajnikach. Mam nadzieję, że to prolaktyna a nie na zespół policystystycznych jajników. Wczoraj szukałam sobie na temat zaburzeń prolaktyny, może ta strona trochę rozwieje Twoje wątpliwości czy to na pewno od prolaktynyhttp://www.endokrynologia.net/?q=con...rprolaktynemia
Piszą na niej że dostajesz najlepszy lek na te zaburzenia wiec już niedługo powinno być wszystko ok
Eflinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 18:02   #3
Justyna2602
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 167
Dot.: Wysoka prolaktyna powodzem trądziku??

Cytat:
Napisane przez Eflinka Pokaż wiadomość
Niestety prolaktyna powoduje dużo niedobrych zmian w organizmie. Mam również skierowanie na zbadanie jej poziomu ponieważ dziwne rzeczy dzieją się i z cerą i ze skóra i do tego pęcherzyki na jajnikach. Mam nadzieję, że to prolaktyna a nie na zespół policystystycznych jajników. Wczoraj szukałam sobie na temat zaburzeń prolaktyny, może ta strona trochę rozwieje Twoje wątpliwości czy to na pewno od prolaktynyhttp://www.endokrynologia.net/?q=con...rprolaktynemia
Piszą na niej że dostajesz najlepszy lek na te zaburzenia wiec już niedługo powinno być wszystko ok
witam dziewczyny. Z własnego przykładu wiem że wysoka prolaktyna może odpowiadać za trądzik zależy jeszcze co jest przyczyną tej prolaktyny.
Ja biorę dostinex od sierpnia, prolaktyna opadła praktycznie do najniższej normy a problemy z cerą nie zniknęły ze względu na to że ona tylko opadła a nie została usunięta przyczyna jej podwyższenia.
Dodam że tak jak i Ty mam tez pęcherzyki na jajnikach....
Justyna2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 12:37   #4
madmegs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: Wysoka prolaktyna powodzem trądziku??

Witam.Dziewczyny kiedy dokładnie robiłyście sobie badanie na PCOS?? Jest jakiś dokładny dzień cyklu kiedy to badanie powinno się robić,żeby zobaczyć te pęcherzyki najlepiej?Czy raczej to nie ma znaczenia???
madmegs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 16:39   #5
Justyna2602
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 167
Dot.: Wysoka prolaktyna powodzem trądziku??

ja akurat miałam usg robione bez konkretnego dnia cyklu, powiedziano mi że mam pęcherzyki ale nie było potwierdzenia że jest to pco...
Justyna2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 21:28   #6
Eflinka
Rozeznanie
 
Avatar Eflinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 700
Dot.: Wysoka prolaktyna powodzem trądziku??

To nie są badania na PCOS. Miałam robione usg z powodu bólów jajników i problemów z cyklem, przy badaniu ginekologicznym moja ginekolog wyczuła powiększony jajnik i od razu przesiadłam się na na kozetkę z usg, tam wyszły pęcherzyki i jeszcze gruczołowate piersi przy badaniu piersi. Po tych badaniach dostałam skierowanie na właśnie poziom prolaktyny.
Z tego co się orientuję badania na PCOS to FSH i LH z krwi pobieranej między 8 a 12 dniem cyklu.
USG przy pęcherzykach chyba nie ma znaczenia kiedy jest robione, ja będę miała za miesiąc powtórnie, ale to tylko dlaczego że pani ginekolog chcę zobaczyć, czy będą jakieś zmiany bo przecież pierwszy raz mnie widziała. A i USG dopochwowe oczywiście żeby zobaczyć czy są pęcherzyki.
Eflinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:17.