w poszukiwaniu idealnej linii kosmetyków... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-15, 20:58   #1
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Question

w poszukiwaniu idealnej linii kosmetyków...


może zacznę od tego, że zawsze miałam spore problemy ze skórą, która jest bardzo wrażliwa i naczynkowa. Na nosie mam sieć widocznych naczyń, policzki robią się gorące i czerwone na zmiany temperatury, stres, słońce, niektóre jedzenie. Mam dosłownie pulsujące piekące wypieki, także pod oczami. Do tego strefę T mam dodatkowo podatną na zaskórniki - może nie byłby to problem, gdybym mogła używać dostosowanej pielęgnacji, jednak wszystkie wypróbowane kosmetyki (głównie apteczne) na ten problem mnie uczulają i bardzo podrażniają moje naczynka więc moje poszukiwania kosmetyków zamykały się głównie w obrębie problemów naczyniowych.

od roku używam linii kosmetyków flos lek do cery naczynkowej: kremu na dzień, pod oczy, żelu do mycia i toniku. Mój problem z naczynkami jest widocznie mniejszy, gdy wyjdą mi zaczerwienienia to krem świetnie je łagodzi ale od niego mój problem z zaskórnikami jest nasilony, pojawiają się one na skroniach i nawet na policzkach, które przecież są bardzo suche

więc potrzebuje albo do moich kosmetyków dobrać jakieś dodatkowe, które uporają się z tym problemem, albo całkiem zmienić linie - tylko na jaką, skoro to floslek najlepiej łagodzi te naczynka. Macie jakieś pomysły? przymierzam się już od jakiegoś czasu do zmiany pielęgnacji więc każde rady odnośnie dobrych kosmetyków do cery takiej jak moja będą pomocne
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 15:37   #2
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: w poszukiwaniu idealnej linii kosmetyków...

słyszałam dobre opinie na temat kremu z bielendy kasztan, jest ich cała linia- krem, tonik, mleczko, żel do mycia, maseczka. a jak z dietą, prowadzonym trybem życia? leczenie od wewnątrz jest bardziej istotne niż od zew.
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 16:27   #3
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: w poszukiwaniu idealnej linii kosmetyków...

skóra po bielendzie mnie piecze, podobnie po ziaji i farmonie. Serii do nacyznkowej cery z bielendy nie próbowałam, ale testowałam kremy odżywcze mojej mamy i dosłownie musiałam zmywać Wczoraj użyłam aptecznej próbki kremu pharmaceris na naczynka, ale ten produkt zupełnie im się nie udał, chyba miał być efekt chłodzenia, ale uczucie jest takie, jakbym się posmarowała mentolową pastą do zębów strasznie mi podrażnił skórę

co do diety, jest ona typowa jak u osób z problemami naczyniowymi, nie jem nawet cynamonu niezależnie omijam też produkty z utrwardzonym tłuszczem roślinnym i z proszków, które mogą powodować zaskórniki. Jednak wydaje mi się, że to kwestia tej serii flos lek, w końcu zaskórniki na całej twarzy mam dopiero odkąd ją stosuje.
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 18:45   #4
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: w poszukiwaniu idealnej linii kosmetyków...

widocznie tak, widać że masz bardzo delikatną cere i musisz uzywac cos lagodnego, może wybróbuj jakiś olejek, np arganowy? a uzywasz peelingu? i mam nadzieje ze wiesz ze trzeba chronic skóre przed warunkami atmosferycznymi a szczegolnie sloncem?

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

a kremy łagodzace trzymaj w lodówce, dadza przyjemny efekt chlodzenia i zmniejsza zaczerwienienie. wiem po sobie
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 11:59   #5
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: w poszukiwaniu idealnej linii kosmetyków...

jak stosować ten olejek? na co on jest? znajoma mi kiedyś polecała smarować twarz jedwabiem do włosów biosilk, zrobiłam to kilka razy, skóra była fajnie nawilżona ale jakoś i tak wole krem sporadycznie robię to jak mam np suchą bardzo skórę, albo jak na szybko przemyję samą wodą i mi spina. peelingu nie używam w ogóle. Dzięki za pomysł z lodówką - na pewno wypróbuje
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 12:54   #6
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: w poszukiwaniu idealnej linii kosmetyków...

wypróbuj delikatny peeling, np enzymatyczny, olejek arganowy odzywia, nawilza, sprawia ze skora wolniej sie starzeje, wystarczy nim posmarowac cere, najlepiej przed spaniem bo sie swieci. olejek musisz kupic 100% w drogerii takie są, ja kupiłam w naturze. o jedwiabiu pierwszy raz cos takiego slysze. i oczywiscie unikaj słonca, skoków temperatur
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:52.