Sprzedaż bezposrednia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-04, 10:01   #1
agatkad
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 352

Sprzedaż bezposrednia


Witam was.

We wtorek idę na rozmowę na przedstawiciela handlowego - sprzedaż bezpośrednia. Wcześniej nie pracowałam nigdy jako przedstawiciel handlowy, aczkolwiek bardzo chciałabym. Czy jest tu ktoś z kim mogłabym porozmawiać na gg i udzieliłby mi jakiś wskazówek odnośnie sprzedaży bezpośredniej? Jak szukać klientów itd?. Mój nr gg to 2743266. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś miał czas zemną porozmawiać

Pozdrawiam
agatkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 10:42   #2
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Sprzedaż bezposrednia

Jako, że pracuję w biurze podrózy, moim głownym zadaniem jest sprzedaż. Nie tylko wtedy, kiedy klient przychodzi do biura i mam mu pomoc dobrac odpowiednią ofertę a potem zachęcić, aby kupił ją właśnie u nas.

Jeżdżę równiez na spotkania z klientami, do ktorych muszę najpierw zadzwonić, umówic sie na spotkanie, nastepnie spotkac się i tak zaprezentować swoją ofertę, aby klient zdecydował się coś u nas kupić.

Widzę, że nie masz żądnego doświadczenia w sprzedaży. Nie jest to łatwe, ponieważ aby umiejętnie sprzedać musisz:

- doskonale znać produkt, który sprzedajesz
- umieć rozpoznac potrzeby klienta
- umieć rozmawiać

Jesli jesteś niesmiała, nie uda Ci się wiele sprzedać. Na tym rynku jest ogromna konkurencja, trzeba cały czas mieć rękę na pulsie. Nie wolno zrażac się pierwszą domową, co nie znaczy, że trzeba nękać klienta telefonami. Podczas pierwszej rozmowy trzeba wybadać klienta, jakiego prudktu móglby potrzebować. Podsunąć mu to, co Twoim zdaniem sprawdziłoby się w przypadku tego konkretnego klienta najlepiej.

Jak szukac klienta? Czasem firma ma swoje bazy klientó. Jeśłi nie, oznacza to, że musisz wiedzieć, jakiego klienta szukasz. Nie napisalaś co konkretnie będziesz sprzedawać, więc tu Ci nie pomogę. W przypadku dośc specjalistycznej oferty (typu części zamienne) ograniczasz się do konkretnej grupy klientów. Nie wysyłasz swoich ofert do szkół czy parafii, bo to nie ma sensu.

Podstawą jest: umówić się na spotkanie i jak najwięcej na tym spotkaniu rozmawiać. Poznać klienta.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 11:28   #3
agatkad
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 352
Dot.: Sprzedaż bezposrednia

Nie jestem osoba nieśmiałą. Pracowałam już w sklepie i prowadziłam własną działalność ale jako tako jako przedstawiciel handlowy nie miałam okazji jeszcze pracować. Firma do której idę na rozmowę zajmuje się sprzedażą pościeli ekskluzywnej. Teorie znam, ale chodzi mi o praktyczne porady, np jak szukać klientów w takiej branży?
agatkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 11:55   #4
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Sprzedaż bezposrednia

Zastanów się, kto móglby być Twoim potencjalnym klientem. Czy chodzi o klienta indywidualnego czy hurtowego?

Potem szukasz w Internecie, spisach branżowych, itp.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 12:04   #5
22Kamila22
Rozeznanie
 
Avatar 22Kamila22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ----
Wiadomości: 544
Thumbs up Dot.: Sprzedaż bezposrednia

Z takim typem sprzedaży mam styczność od 3 tygodni. Też na poczatku bardzo się bałam czy dam sobie radę, zwłaszcza że mam do "sprzedania" dość ciężką rzecz... Po 3 tygodniach z czystym sumieniem moge powiedzieć że idzie mi bardzo dobrze mam jedne z najlepszych wyników w grupie a pracę swoją poniekąd traktuje jak bardzo dobrą zabawę dzieki czemu chce mi się codziennie do niej chodzić . Co mogę ci doradzić??
Po pierwsze musisz sama wierzyc że twój produkt jest tym najlepszym.
Po drugie indywidualne podejście do klienta, nie każdemu mówisz to samo.
Po trzecie pozytywne nastawienie, energiczność i szeroki uśmiech czynią cuda
__________________
"Jestem z Tobą od pierwszego grama, tyś moje dziecko a ja Twoja mama "
22Kamila22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 15:28   #6
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Sprzedaż bezposrednia

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
W przypadku dośc specjalistycznej oferty (typu części zamienne) ograniczasz się do konkretnej grupy klientów. Nie wysyłasz swoich ofert do szkół czy parafii, bo to nie ma sensu.
No zgadza sie, poza tym jest jeszcze taki efekt psychologiczny, ze pewna grupa klientow chce kupowac cos wyjatkowego, nie dostepnego dla kazdego (zwlaszcza dotyczy to towarow luksusowych), wiec w momencie, gdy zaczniesz to oferowac wszedzie stracisz talkich klientow

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Podstawą jest: umówić się na spotkanie i jak najwięcej na tym spotkaniu rozmawiać. Poznać klienta.
Bywa ze sprzedawcy zadaja zbyt osobiste pytania swiezo poznanym osobom, potrafia nawet manipulowac typu "jak pan mi nie powie ile ma pan wnukow, to nie pokaze panu tej nowej ksiazki" - oczywiscie koloryzuje, ale naprawde trzeba dac szanse drugiej stronie na prywatnosc i nie stawiac tego jako warunek do kontynuacji oferty. Jasne sa sytuacje, ze pewne informacji musisz miec typu posciel moze by dwu lub jednoosobowa, ale np. wystarczy info, ze ktos chce dwuosobowa, nie trzeba koniecznie od razu pytac z kim tam chce pod nia sypiac
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 15:40   #7
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Sprzedaż bezposrednia

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Jasne sa sytuacje, ze pewne informacji musisz miec typu posciel moze by dwu lub jednoosobowa, ale np. wystarczy info, ze ktos chce dwuosobowa, nie trzeba koniecznie od razu pytac z kim tam chce pod nia sypiac
Takie pytanie może wręćz spowodowac rozmaite reakcje ze strony Panów, po których trzeba salwowac sie ucieczką przez okno
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-13, 07:09   #8
mojaulijanka
Raczkowanie
 
Avatar mojaulijanka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 44
Dot.: Sprzedaż bezposrednia

Ja też pracowałam w sprzedaży bezpośredniej: umawianie spotkań i spotykanie się no i sprzedaż.... Nie jest to praca prosta.

Klientów musialam sobie aleźć sama.
Jeśli baza klientów to mają być firmy, no to info na temat firm musi udzielić Urząd Mista, Główny Urząd Statystyczny (odplatnie), do tego Panorama Firm, Zumi, ogłoszenia w gazetach lokalnych ( w tym "drobne")... Jesli chodzi o klientów indywidualnych, to nie wiem za bardzo, bo na takiej bazie nie pracowałam... Wiem, że agenci ubezpieczeniowi i przedstawiciele OFE zaczynają od swoich znajomych, potem od znajomych maja polecenia i tak to się kręci....

Powodzenia życzę.
mojaulijanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 23:35   #9
elkomtur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Dot.: Sprzedaż bezposrednia

I jak poszła rozmowa? Szkoda że dopiero dzisiaj weszłam na ten blog bo chętnie być udzieliła Ci kilka rad. Jesli nadal szukasz pracy w sprzedaży bezposredniej to daj znać - siedzę w tym od 6 lat.
Pozdrawiam serdecznie
elkomtur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 10:00   #10
Anna1973
Przyczajenie
 
Avatar Anna1973
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3
Dot.: Sprzedaż bezposrednia

Hej,ja prowadzę od roku duże prezentacje pościeli wełnianej .Przedtem nic nie miałam wspólnego z handlem itp.Na początku szło łatwo i prosto kasa robiła się sama,teraz od kilku miesięcy gorzej.Nie wiem czy mi moze braknie juz entuzjazmu....Fakt jest taki ze nie mialam nigdy zadnych szkolen,nauczyłam sie tekstu na pamięc i poszłam sprzedawać.Chętnie posłucham waszych rad...może ktoś mi pomoże żeby było łatwiej.
Anna1973 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:40.