nowa praca czy 'nowe' studia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-23, 12:12   #1
okihh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 279

nowa praca czy 'nowe' studia?


hej dziewczyny
może opiszę swoją sytuację od początku, bo tytuł na niewiele nie wskazuje. w tej chwili kończę licencjat na matmie finansowej. mam urlop dziekański na zarządzaniu, gdzie od października muszę wrócić. również pracuję, w banku. od zawsze byłam obładowana obowiązkami i to mi pasuje. jestem ambitna, chcę dużo osiągnąć i lubię, gdy w życiu dużo mi się dzieje.
matma mnie wymęczyła, i planowałam dać sobie spokój po licencjacie. i tak musiałabym skończyć zarządzanie a w miejsce wolnego czasu myślałam bądź o znalezieniu nowej, lepszej pracy albo drugiej pracy?
jednak tyle się teraz słyszy, jak bardzo poszukiwaniu są pracownicy po takich kierunkach jak matematyka. co byście mi więc radziły? zostać w tej pracy gdzie jestem? [zarobki ok, fajne warunki] i iść na magisterkę z matmy finansowej, czy lepiej rozwijać się już zawodowo?
okihh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 13:34   #2
erha
Zakorzenienie
 
Avatar erha
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 5 275
Dot.: nowa praca czy 'nowe' studia?

Jak już zaczęłaś studia i zaszłaś tak daleko, to dociągnij chociaż jeden kierunek do magisterki, bo za parę lat można tego żałować, że się jednak nie zrobiło...
Jeśli matma Cię męczy, to daj sobie z tym spokój; jak będziesz chciała do tego wrócić, to może już na zaoczne i wtedy w ciągu tygodnia dużo czasu na pracę
erha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 14:44   #3
okihh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 279
Dot.: nowa praca czy 'nowe' studia?

Cytat:
Napisane przez erha Pokaż wiadomość
Jak już zaczęłaś studia i zaszłaś tak daleko, to dociągnij chociaż jeden kierunek do magisterki, bo za parę lat można tego żałować, że się jednak nie zrobiło...
Jeśli matma Cię męczy, to daj sobie z tym spokój; jak będziesz chciała do tego wrócić, to może już na zaoczne i wtedy w ciągu tygodnia dużo czasu na pracę
tzn zarządzanie dokończę na pewno.
matmy nie zamierzałam, bo inaczej sobie te 2 kolejne lata planowałam - ale dzisiaj mi w głowie zaświtało, że a może jednak?
okihh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 09:07   #4
marcheffka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 20
Dot.: nowa praca czy 'nowe' studia?

Powiem z własnego doswiadczenia:skoro zaszlas juz tak daleko z matma to nie rezygnuj. co prawda przez chwile bedziesz miala wrazenie, ze stoisz w miejscu i nie rozwijasz sie, ale to nie bedzie prawda. ja w tej chwili koncze drugi kierunek, podczas studiów robiłam przerózne rzeczy i nieraz mnie ciagnęło, nawet uparcie, by nie skonczyc drugich studiów i zajac sie czyms nowym ( praca, kurs itp) . teraz konczysz zarzadzanie czy jeszcze Ci troche zostalo? Pomysl o Indywidualnej Organizacji Roku, indywidyualnym toku studiów jesli masz wystarczajaca srednia - jest wiele mozliwości. Obecnie matma ma byc kierunkiem dofinansowanym- Tobie juz nie dofinansuja ale tzn. ze bedzie i jest zapotrzebowanie na matematyków. A wg mnie zarzadzanie i matma to fajne połaczenie, ktore daje Ci szanse na szybszy awans ( wiadomo, ze w połaczeniu z doswiadczeniem. Powodzenia
marcheffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 10:03   #5
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: nowa praca czy 'nowe' studia?

Cytat:
Napisane przez okihh Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
może opiszę swoją sytuację od początku, bo tytuł na niewiele nie wskazuje. w tej chwili kończę licencjat na matmie finansowej. mam urlop dziekański na zarządzaniu, gdzie od października muszę wrócić. również pracuję, w banku. od zawsze byłam obładowana obowiązkami i to mi pasuje. jestem ambitna, chcę dużo osiągnąć i lubię, gdy w życiu dużo mi się dzieje.
matma mnie wymęczyła, i planowałam dać sobie spokój po licencjacie. i tak musiałabym skończyć zarządzanie a w miejsce wolnego czasu myślałam bądź o znalezieniu nowej, lepszej pracy albo drugiej pracy?
jednak tyle się teraz słyszy, jak bardzo poszukiwaniu są pracownicy po takich kierunkach jak matematyka. co byście mi więc radziły? zostać w tej pracy gdzie jestem? [zarobki ok, fajne warunki] i iść na magisterkę z matmy finansowej, czy lepiej rozwijać się już zawodowo?
Nic nie wiemy o Twojej obecnej pracy, wiec ciezko cokolwiek sie wypowiadac. Ja matematyke uwielbiam, ale rozumiem, ze jak kazdy kierunek scisly wymaga duzej ilosci pracy, ktora mozna sie zwyczajnie zmeczyc.

Piszesz, ze jestes ambitna i chcesz duzo osiagnac... duzo to wyjatkowo malo precyzyjne okreslenie. Wydaje mi sie raczej emocjonalne, nawet mam wrazenie, ze ma Ci cos tak jakby rekompesowac. A to chyba nie tedy droga. Chociaz z drugiej strony w naturze ludzkiej jest odbijanie sobie porazek z jednej dziedziny w innej dziedzinie, ktora wychodzi ze dwojona sila.

I to zdanie na koncu "jednak tyle sie slyszy..." - zwroc bardziej uwage na to, kto to mowi.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 11:59   #6
asvr
Zadomowienie
 
Avatar asvr
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 867
Dot.: nowa praca czy 'nowe' studia?

Cytat:
Napisane przez okihh Pokaż wiadomość

jednak tyle się teraz słyszy, jak bardzo poszukiwaniu są pracownicy po takich kierunkach jak matematyka. co byście mi więc radziły?
A gdzie tak się słyszy? Ja nigdzie nie słyszałam. Pytam z ciekawości.
__________________
Dziś jesteś starszy niż wczoraj, ale czy lepszy?

"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość."

asvr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 12:27   #7
okihh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 279
Dot.: nowa praca czy 'nowe' studia?

Cytat:
Napisane przez asvr Pokaż wiadomość
A gdzie tak się słyszy? Ja nigdzie nie słyszałam. Pytam z ciekawości.
już w tej chwili kierunki tego typu są finansowane przez państwo [1000zł miesięcznie miesięcznie dla najlepszych] w niektórych miastach i są takie plany również w innych. to ma być taka zachęta, bo właśnie niby tacy ludzie są poszukiwani bardzo
okihh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-28, 12:50   #8
asvr
Zadomowienie
 
Avatar asvr
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 867
Dot.: nowa praca czy 'nowe' studia?

Cytat:
Napisane przez okihh Pokaż wiadomość
już w tej chwili kierunki tego typu są finansowane przez państwo [1000zł miesięcznie miesięcznie dla najlepszych] w niektórych miastach i są takie plany również w innych. to ma być taka zachęta, bo właśnie niby tacy ludzie są poszukiwani bardzo
A do czego oni są poszukiwani? Do jakiej pracy? Równiez z ciekawosci pytanie, raczej od znajomych z matematyki slyszalam ze nie maja pojecia co moga robic w przyszlosci.
__________________
Dziś jesteś starszy niż wczoraj, ale czy lepszy?

"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość."

asvr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 13:35   #9
okihh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 279
Dot.: nowa praca czy 'nowe' studia?

Cytat:
Napisane przez asvr Pokaż wiadomość
A do czego oni są poszukiwani? Do jakiej pracy? Równiez z ciekawosci pytanie, raczej od znajomych z matematyki slyszalam ze nie maja pojecia co moga robic w przyszlosci.
powiem Ci, że nie mam pojęcia wiem tylko tyle, że teraz są takie stypendia właśnie tym spowodowane. ale ja również nie mam zielonego pojęcia, co kiedyś mogłabym robić.. niestety
okihh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 13:51   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: nowa praca czy 'nowe' studia?

Cytat:
Napisane przez okihh Pokaż wiadomość
już w tej chwili kierunki tego typu są finansowane przez państwo [1000zł miesięcznie miesięcznie dla najlepszych] w niektórych miastach i są takie plany również w innych. to ma być taka zachęta, bo właśnie niby tacy ludzie są poszukiwani bardzo
na jakich uczelniach?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 13:56   #11
okihh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 279
Dot.: nowa praca czy 'nowe' studia?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
na jakich uczelniach?
uniwersytetach/politechnikach
okihh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-28, 20:41   #12
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: nowa praca czy 'nowe' studia?

Cytat:
Napisane przez okihh Pokaż wiadomość
uniwersytetach/politechnikach
w Białymstoku na uniwersytecie(matma i chyba informatyka) oraz na politechnice
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:13.