solarium a filtry - dziewczyny oświeccie mnie! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-15, 10:57   #1
virgin87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 12

solarium a filtry - dziewczyny oświeccie mnie!


Witam was drogie wizażanki

Na wstępnie napisze że nie jestem maniaczką opalania - na plaży nie lubię leżeć plackiem bo mi się po 5 min zaczyna nudzić a na solarium nie każdego stać

Nie mniej jednak przed jakimiś wielkimi wyjściami szłam sobie na 10 min na solarium ...i teraz czeka mnie kolejna weselna "impreza" i postanowiłam zażyć troche słońca "z lampy"

Dzisiaj pobuszowałam sobie trochę na forum i jestem przerażona,szczerze mówiąc nie wiedziałam ze solarium jest aż tak szkodliwe dla naszej skóry Pomyślałam, ze to szkodliwe promieniowanie oszukam trochę jak zastosuję sobie jakas emulsje do opalania z wysokim filtrem ale znowu na forum czytam, ze kosmetyków przeznaczonych do opalania na słońcu nie stosuje sie w solarium i odwrotnie. Owszem w solarium można kupić jakieś preparaty ale one chyba nie chronią (??) tylko maja zintensyfikować opalenizne. Cholercia... rzeczywiście nie ma czegoś takiego jak bezpieczne solarium

Ale przechodząc do meritum, dziewczynie uświadomcie mi o co chodzi, dlaczego tych emulsji z filtrami nie można stosować w solarium? Chodzi o to ze w skórze zachodzą jakieś reakcje? Czy o to że te filtry na tak silne solaryjne promieniowanie nie pomogą? Czy odwrotnie stosując filtry i tak sie człowiek nic nie opali?

Wiem, ze moje pytanie jest śmiechu warte.. ale nie potrafię sobie na nie sama odpowiedzieć Proszę o poważne i rzeczowe odpowiedzi, a nie posty w stylu "dziewczyno dorośnij, solarium to śmierć"

Z góry dziękuję za mądre odpowiedzi
virgin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 11:10   #2
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: solarium a filtry - dziewczyny oświeccie mnie!

Dzisiaj w "dzieńdobry tvn" ( czy jak to się tam nazywa) właśnie było na ten temat ale niestety tak pobieżnie słychałam. W każdym razie pani powiedziała że w żadnym wypadku nie wolno stosować filtrów (akurat mówili o 40-50) na solarium, tam samo jak tych preparatów z solarium na słońce

pewnie tutaj dodadzą za jakiś czas ten wywiad
http://dziendobrytvn.plejada.pl/1,ka...tualnosci.html
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 11:22   #3
virgin87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 12
Dot.: solarium a filtry - dziewczyny oświeccie mnie!

CruelOrchid dzięki! Dokładnie tak.. dzisiaj oglądałam DDtvn i natknęłam się na wątek o tych filtrach, że nie można stosować. Pomyślałam, ale dlaczego? I zaraz zaczęłam buszować po wizażu Dzięki za linka... może tam znajdę jakąś powtórkę
virgin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 12:37   #4
anpok
Przyczajenie
 
Avatar anpok
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 17
Dot.: solarium a filtry - dziewczyny oświeccie mnie!

Hej
Jeżeli chodzi o stosowanie kosmetyków z filtrami w solarium sprawa wygląda tak. ABSOLUTNIE nie powinno się stosować kremów z filtrami a jedynie profesjonalne kosmetyki do opalania w solarium.

Powodów jest kilka - filtry ulegają pod wpływem działania promieni UV krystalizacji - czyli obrazowo mówiąc zmieniają swój stan skupienia na stały. Czyli płyn zamienia się w plastik. Jak posmarujecie się kremem w filrem na łóżku solaryjnym pozostaje tłusta - trudna do zmycia masa - właśnie wynik filtrów!!! Wyobraźcie więc sobie, że smarujecie skórę substancją, która po pewnym czasie pęka - jak może wyglądać Wasza skóra po kilku takich akcjach??
W solariach dostępne są kosmetyki do opalania w solarium. Mozna kupić jednorazowe 12 ml - za około 6zł, albo buteleczki - ceny różnie za 150 ml około 50-60 zł. Są to przyspieszacze - przyspieszają proces opalania aż do 30-40%, bronzery- bronzują i pielęgnują skórę i balsamy, które można stosować po opalaniu także na codzień. Wybór jest ogromny, wiele firm na rynku: Onyx, SuperTan, California Tan, Soleo. Ja osobiście stosuje Onyx - jestem zachwycona. To amerykańska marka a to właśnie Amerykanie przodują jeżeli chodzi o branżę solaryjną.
Poza solariami też można kupić tzw przyspieszacze do solariów - niby bez filtrów, ale jak się wczytacie na odwrocie zobaczycie, że jednak takie filtry zawierają.

Poza działaniem szkodliwym na skórę filtry mają na celu ograniczenie docierania promieniowania UV do skóry - więc spowolnić proces opalania. Po co więc chodzić do solarium?
anpok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 12:40   #5
anpok
Przyczajenie
 
Avatar anpok
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 17
Exclamation Dot.: solarium a filtry - dziewczyny oświeccie mnie!

Jeszcze jedno a propos kosmetyków, które można kupić w solariach - one chropnią skórę przed tym, co najgorsze w solariuym - czyli przed przesuszaniem skóry. Zawierają witaminy A i E, wyciągi z olejków roślinnych, a niektóre z nich np Anti Aging Onyxa też składniki przeciwzmarszczkowe.
anpok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 15:27   #6
virgin87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 12
Dot.: solarium a filtry - dziewczyny oświeccie mnie!

anpok bardzo dziękuje za rzeczową i wyczerpującą odpowiedź Teraz przynajmniej już wiem dlaczego nie można tych filtrów stosować
virgin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 15:45   #7
anpok
Przyczajenie
 
Avatar anpok
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 17
Dot.: solarium a filtry - dziewczyny oświeccie mnie!

Cieszę się, że Ci pomogłam. Jak coś - pytaj
anpok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-03, 09:24   #8
mysha91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 43
Dot.: solarium a filtry - dziewczyny oświeccie mnie!

Jeśli ktoś tu jeszcze zagląda ... to mam pytanie ...
Skoro nie można stosować filtrów w solarium, a ja np muszę chronić skórę filtrami ze względu że leczyłam twarz dermatologicznie i dermatolog zezwolił na opalanie z filtrem minimum 20 ... Przecież jest wiele przypadków kiedy trzeba chronić skórę, a takie kosmetyki z solarium ją ochronią?
mysha91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 16:21   #9
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: solarium a filtry - dziewczyny oświeccie mnie!

Przypuszczam że w ogóle nie myślał o solarium tylko o letniej pogodzie, bo przecież nie będziesz siedzieć całe lato w domu ze spuszczonymi roletami. Stabilne filtry kupuje się w aptece. Im większy filtr tym mniej zauważalna zmiana kolory skóry( no bo po to są żeby się ciało nie opaliło).
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 11:33   #10
karoolina88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 19
Dot.: solarium a filtry - dziewczyny oświeccie mnie!

hej dziewczyny odnawiam troszke wątek poniewaz mam podobny problem do kolezanki. mam troszke przebarwien po tradziku tzn male kropeczki po krostkach i nie chcialabym ich naraaz na jeszcze wieksze i niepotrzebne zaczerwienienie, czy moge w zwiazku z tym w solarium stosowac tylko na te wybrane punkty jakies filtry UVA,UVB (bo takie sa chyba tylko w solarium) zeby te miejsca jakos zabezpieczyc?? czy to w ogole cos da?

dermatolog powiedzial ze wychodzac na slonce koniecznie musze uzywac takich wysokich filtrow ale nie wiem co z solarium.nie chodze z byt czesto ale czasem musze.
karoolina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 21:45   #11
gosia1207
Rozeznanie
 
Avatar gosia1207
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 816
Dot.: solarium a filtry - dziewczyny oświeccie mnie!

kurka, to czemu produkują i wypuszczają na rynek preparatu przyśpieszające opalanie z filtrami i piszą że na słońce i do solarium kupiłam sobie https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...z-opalania.htm i smarowałam się przed solarium ... już wiem czemu mnie nic nie złapało
gosia1207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:47.