wizyta u dermatologa- dobry pomysl? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-24, 10:07   #1
LIKEtheBAss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 45

wizyta u dermatologa- dobry pomysl?


Witam drogie wizażanki

Ostatnio miałam pomysł aby iść na oczyszczanie twarzy do kosmetyczki.. ale po przeczytaniu w internecie ogromnej ilości negatywnych opinii postanowiłam poważnie zastanowić się nad wizytą u dermatogola. Mam problem z wągrami i wypryskami podskórnymi i chciałabym znacznie poprawić wygląd i stan mojej cery. Zastanawiam się również czy lekarz może mi zalecić i dobrać odpowiednie kwasy i filtry. generalnie mogłabym sama coś dobrać ale moja wiedza na ten temat jest niewystarczająca. Tak wiec iść czy nie iść.. ? Ryzykować z doborem odpowiednich kosmetyków sama ?
__________________
*...nie będę tańczyć jak mi zagrają
bo ja wiem, że nade mną władzy nie mają!*


LIKEtheBAss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 12:24   #2
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: wizyta u dermatologa- dobry pomysl?

skoro masz z tym problem to ten lekarz wlasnie po to jest aby pomoc, zapisac moze cos na recepte i doradzic jak dbac a konkretnie twoja cere. tez sie kiedys nad tym zastanawialam i nie poszlam ale chyba jescze w tym roku sie wybiore
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 14:07   #3
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: wizyta u dermatologa- dobry pomysl?

Moim zdaniem wizyta u dermatologa to dobry pomysł o ile trafisz na kompetentnego lekarza. Bo czasem trafia się na ludzi, który zamiast pomóc tylko zrobią krzywdę nie informując o podstawowych rzeczach które nalezy wiedzieć stosując tego typu terapie. Ja jestem bardzo zadowolona z mojej lekarki, to ona dobrała mi wszystkie preparaty kwasowe i retinoidy, większość na receptę, część robiona w aptece za cenę 5zł (również na receptę). Także jeżeli znasz dobrego lekarza to wybierz się do niego, żeby rozwiał Twoje wątpliwości i dobrał odpowiedni program pielęgnacji
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 22:47   #4
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: wizyta u dermatologa- dobry pomysl?

Uważam że jeżeli to nie są zmiany, które nalezy leczyć framakologicznie, to nie ma potrzeby wizyty u dermatologa. Każdy dobry kosmetolog jest w stanie dobrać odpowiednie kwasy i filtry. Wiele porządnych gabinetów kosmetycznych pozostaje w ścisłej współpracy z dermatologami. Takie jest moje zdanie.
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 23:28   #5
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: wizyta u dermatologa- dobry pomysl?

Zgadzam się z poprzedniczką, jeżeli to są zwykłe wągry to dobry kosmetolog doradzi ci czego używać. Ja jestem na 1 roku kosmetologii to jeszcze nie mogę niestety doradzić ci w tej kwestii, gdyż nie miałam z tego dogłębniejszych zajęć. Natomiast zalecam tobie zrobienie oczyszczanie twarzy ultradźwiękami, mikrodermabrazja. Niestety wągry będą się pojawiać, ale dzięki np. tym sposobom będziesz miała je z głowy na pół roku, przy używaniu również odpowiednich kosmetyków. Masek oczyszczających, ściągających pory, kremy itp...
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 00:39   #6
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: wizyta u dermatologa- dobry pomysl?

Cytat:
Napisane przez Dualstar Pokaż wiadomość
Zgadzam się z poprzedniczką, jeżeli to są zwykłe wągry to dobry kosmetolog doradzi ci czego używać. Ja jestem na 1 roku kosmetologii to jeszcze nie mogę niestety doradzić ci w tej kwestii, gdyż nie miałam z tego dogłębniejszych zajęć. Natomiast zalecam tobie zrobienie oczyszczanie twarzy ultradźwiękami, mikrodermabrazja. Niestety wągry będą się pojawiać, ale dzięki np. tym sposobom będziesz miała je z głowy na pół roku, przy używaniu również odpowiednich kosmetyków. Masek oczyszczających, ściągających pory, kremy itp...
A mogę zapytać gdzie studiujesz?
__________________

Edytowane przez ...:::oblabobla:::...
Czas edycji: 2008-11-25 o 00:44
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 09:52   #7
Summer Vine
Raczkowanie
 
Avatar Summer Vine
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 251
Dot.: wizyta u dermatologa- dobry pomysl?

Cytat:
Napisane przez Dualstar Pokaż wiadomość
Zgadzam się z poprzedniczką, jeżeli to są zwykłe wągry to dobry kosmetolog doradzi ci czego używać. Ja jestem na 1 roku kosmetologii to jeszcze nie mogę niestety doradzić ci w tej kwestii, gdyż nie miałam z tego dogłębniejszych zajęć. Natomiast zalecam tobie zrobienie oczyszczanie twarzy ultradźwiękami, mikrodermabrazja. Niestety wągry będą się pojawiać, ale dzięki np. tym sposobom będziesz miała je z głowy na pół roku, przy używaniu również odpowiednich kosmetyków. Masek oczyszczających, ściągających pory, kremy itp...
peeling ultradzwiekowy usuwa zanieczyszczenia powierzchownie i nie usunie tak dokladnie jak oczyszczanie manualne u kosmetyczki. Fajnie jest polaczyc oczyszczanie manualne z peelingiem ultradzwiekowym.



zgadzam sie z ...::blabobla:::... , tylko idz do sprawdzownej kompetentej kosmetyczki !!!

powodzenia
__________________



Doceń dar, jakim jest Twoje ciało....



Mój blog http://bebeatiful.blox.pl/
Summer Vine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-26, 19:16   #8
LIKEtheBAss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 45
Dot.: wizyta u dermatologa- dobry pomysl?

Szczerze mówiąc to mój problem z cera nie jest poważny.. No i zdecyduje się na odwiedzenie kosmetyczki.. tylko najpierw żmudne poszukiwania dobrej i wykwalifikowanej( z czym może być problem.. no ale zobaczymy )
Dziękuje Wam drogie wizażanki za porady
__________________
*...nie będę tańczyć jak mi zagrają
bo ja wiem, że nade mną władzy nie mają!*


LIKEtheBAss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 20:18   #9
oooAsiaooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 338
Dot.: wizyta u dermatologa- dobry pomysl?

Niektórzy sądzą, że z wągrami nie warto chodzić do dermatologa, ale to nie prawda nawet z bardzo małym trądzikiem należy chodzić, jak najbardziej powinnaś iść do lekarza ktory doradzi Ci odpowiednie maści
__________________
"I wanna know what love is...
I want you to show me I wanna feel what love is
I know you can show me."
oooAsiaooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 18:51   #10
aga17-a1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 43
Dot.: wizyta u dermatologa- dobry pomysl?

ja tam też wybrałabym się do dermatologa, bo w tych czasach nie jest on tylko od leczenia ale i od upiekszania także, tylko oby dobrze trafić
aga17-a1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 19:34   #11
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: wizyta u dermatologa- dobry pomysl?

Napisze to, co słyszałam z ust dermatologów (kilku na prawdę dobrych). Właśnie przez takie błachostki ludzie którzy na prawdę mają problemy skórne wymagające natychmiastowego podjęcia leczenia czekają na wizyty jeszcze dłużej...
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:13.